Multiplayer first-person shooters

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Мултиплеърни тенденции и First Person Shooters

Мнение RRSunknown2 години

Чудя се как и на кого са я продали при положение, че наистина беше неизползваема -даже диска беше само код за теглене и те обввързваше с акаунт. Аз се бях хвърлил на влака с някаква промоция на експанжън с основната игра и ми омръзна бързо но за съжаление нямаше как да си продам акаунта.

Днес играх "батъл рояла" на CS - жалка работа, позакъснял и нескопосан опит на паникьосаните валв да се намесят в модата. Графиката е на ниво ранен халф лайф 2. Никаква къстамизация на герои, скинове и екипировка. Картата е прекалено малка и 90 % от убийствата стават когато някой ти види хеликоптерчето с доставка къде отива и те изненада докато се опитваш да си вземеш пакета. 90% от времето се играе с пистолет и аха някой да вземе автомат и тя играта свършва. Нулев смисъл от тактическа мисъл, гранати и тем подобни - няма време и място да се ползват. няма превозни средства , няма нищо от рода на строене тип фортнайт- никаква индивидуалност.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение dra6ko_second_chance2 години

Несъм играл играна но може би "battle royal" е точно това.
Ако съдим по кеча и игрите в частност правени на тази тема,а именно че нямаш време много много да мислиш тактики и такива неща.
Влизаш и ги почваш.Това е според мене.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown2 години

Е да ама не е точно почваш защото първите 3 минути обикаляш да си търсиш пари и оръжие и чакаш да ти дойде хеликоптерче с пистолет. Играта свършва в следващите 5 минути .

Аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Re: First Person Shooters

Мнение cain6 месеца

Ще продължа тук да не спамя другата тема
niki_ написа:
6 месеца
cain написа:
6 месеца
Наскоро се изкуших да си взема последния COD който има кросплей. В началото се вижда кой играч е на пц и кой на конзола. Като пц играч си мислех че тези с контролерите са лесни фрагово не не :D От хора дето са на ps/xbox съм ял много бой.
Хмм конзолите имат съпорт на клавиатура и мишка, то даже не ви ли мачва според контролера за да няма много ощетени?
MW 2019 има 1-во кросплей което позволява на PC, PS и Xbox играчи да играят заедно без значение дали си с мишка, клавиатура и т.н. Второ което е по-важното има Skill-based matchmaking, което не знам как точно действа но от моите наблюдения а и от това което съм видял онлайн е следното. Ако дадена игра се справиш добре k/d ти е над 2 или 3, пуснал си много килстрийкове, не са те убивали дълго в следващите няколко мача ще те пусне срещу много по-силни противници а в твоя отбор играчите ще са по-слаби. След това 3-4 мача ще те мачкат някакви потни германски тийнове които играят по 8 часа на ден а ти след работа си се върнал да разпуснеш малко. След това евентуално ще те пусне пак един път срещу по-слаби противници и т.н. цикъла се повтаря. Или мачкаш или те мачкат, няма средно положение в повечето случаи те мачкат. В BF5 може да си избереш сървър, да влезеш вътре и ако видиш че някой клан те прави на пастет да излезеш и да си намериш по-човешки сървър. В MW нямаш този избор.
По въпроса как конзолни играчи могат да са по-добри от PC играчите в случая признавам че наистина има добри конзолни играчи, няма 6-5. Другото обаче е че играта се старае максимално да намали разликата между периферията. С мишка се целиш по-лесно но в случая е по-важно да се позиционираш правилно, оръжията нямат много откат, TTK е нищожно, играта е camp friendly и т.н. все фактори които да изравнят разликите между контролер и kb/m. Така че го има и този момент
PC mustard race

Аватар
vvarp

Мнение vvarp6 месеца

Говорите за мишки и клавиатури, ама конзолните пейзани не са ли с т.нар. aim assist, което си е чиста проба автоприцел?

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 месеца

Ами и да имат, тогава и РС играчите трябва да имат в такъв случай...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain6 месеца

И да има пак са ощетени като прицел спрямо kb/m. Има някаква теория че оръжията за конзоли и тези за PC имат различен recoil или че същия по-лесно се контролира за конзоли. Ама като цяло ако ще помогне да има повече играчи и да не се делят pc и конзолни такива аз съм за. В 2/3 от случаите ми е по-лесно срещу конзолни играчи спрямо PC такива така че не ми пречи чак толкова.
PC mustard race

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 месеца

Да, все пак не говорим за компетитив ниво, там дори не ме касае лично мен
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 месеца

Има всякакви изроди специализирали се с пад. На времето като почнаха да стават популярни конзолните шутъри на XBOX Classic, развивахме всякакви теории дали някоя някой с пад ще бие човек който е играл шутъри с мишка. Сега вече съм сигурен че може. :) Пак разбира се бих препочел да играя или с пад срещу хора с пад или мишка с/у мишка. Но нека има опция за забавление и между двете. Във Overwatch има доста герои с ръчни оръжия и разни магии... където само замахваш или натискаш копчето. Бих си ги пуснал тях ако съм с PAD. Трябва много тренировка че да биеш с пад някой с мишка, особено с прицелване. :) Дори с някои бонуси дето дават на конзолните играчи.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain6 месеца

Забавно е че споменахте competitive. В момента COD competitive сцената е изцяло конзолна и на PS4. Това разбира се е избор на активижън, явно са решили да пушнат най-популярната конзола. А и на пц нишата е запълнена от CS и OW. Но дори про играчите признават че за competitive m/kb не трябва да се допускат защото ще доминират
https://www.dexerto.com/call-of-duty/cl ... ts-1233664
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown6 месеца

CS GO в момента е повече от неиграем с пад - те затова му спряха поддръжката за конзоли отдавна.
OW е 50 на 50 - има някои герои за които е все тая, има герои които е жива мъка - аз с мишката не мога да им свикна , не мога да си представя как някой се върти с пада назад толова бързо колкото се изисква в играта, че да успее да цели с такава скорост на движение на мерника. Просто играта е такава че се налага да скачаш и да се въртиш на 360 градуса целейки .

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Multiplayer first-person shooters

Мнение RRSunknown3 седмици

Гледайки трейлъра на Black Ops Cold War се сетих за тази тема и как се оказах прав липсата на кампания е фейл. То миналата година още се усетиха с MW новия вариант но сега даже името са сменили и не е Black Ops 5 .
Де го raziel фенбоя да си каже приказката.

Кой е онлайн