Diablo 3

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Diablo 3

Мнение RRSunknownпреди 10 месеца

Само един има смисъл защото само на един герой дават подарък сет а без сет няма никакъв смисъл да се играе -на ниския левъл геймплея е по-старому - безмислен гриндаж (докато намериш сет което може да продължи доста дълго време през което си ограничен откъм фийчъри поради малкото материали които падат и невъзможноста да си вдигнеш легендарните джемове на 25 ниво). Общо ако не почнеш сезон те очаква възможно най-смотания, олд скул гринд докато някак си изцяло на късмет не стигнеш тормент 1 (защото шанса за падане на легендарни предмети е престъпно нисък, материали за крафт и лотария няма а грийт рифтовете са ти някаква мечта). Стигнал тормент 1 вече могат да ти се падат сет итеми от дроп (с малък шанс) и почва втория гринд който на мен ми отне около 70 часа за единствения герой който играх преди пача със сезонния подарък.

Със сезон герой нещата стават други - имаш така нареченото сийзън джърни в което изпълняваш нещо като листове със задачи. И общо взето в момента в който чукнеш 70 си изпълнил първото джърни, и веднага може да изпълниш второто с което получаваш подарък два предмета от сет. Те са достатъчни да преминеш директно на тормент 1 и да изпълниш третото джърни с което получаваш следващите два предмета от сета. С четири сет предмета се минава директно на тормент 4 (с малко скил) и след като изпълниш четвъртото джърни (което изисква тормент 4 за някои от задачите си ) получаваш последните три предмета от сета и с пълен бонус може да преминеш към тормент 6(. Този процес отнема от 5 до 10 часа от левъл 1 в зависимост от скила на играча ) И там почва почва мид гейма - процеса в който събираш съпорт легендите посредством дроп, крафтинг и лотария, екстрактваш трите си легендарни афикса в кубчето и развиваш трите си легендарни джема. На тормент 6 дропа е вече сериозен, материалите са достатъчни и наистина ползваш фийчърите на играта за кустомизация. Например рецептата за крафт на легенда/сет от реър (крафтнат) която изисква 25 Deaths breath - материал който се пада 100% при убийство на елитен пак на тормент 6 но се пада само 15% на нормална трудност и 30% при тормент 6. А разликата в дропа на легенди е 0% бонус на нормал, 40% на тормент 1 и 200% на тормент 6. Другата валута в играта -blood shards на нормал рифт дропи само 40 бройки на на тормент 6 по 300. При положение, че един предмет струва около 25 се вижда разликата . В единия случай имаш един опит на лотарията в другия 12 опита за едно и също изхабено време. Също така материалите които се падат от баунтита (по 5 случайни задачи във всеки акт които като изпълниш ти дават едно ковчеже с бонуси и материалите) на нормал са по 1-2 а на тормент 6 са по 5 (а тормент 10 са по 10) което е нищо защото рецептата която ги ползва иска по 5 броя от всичките 5 материала + 50 разфасовани легендарни предмета - тази рецепта се ползва в една гейма защото там - на тормент 10 и нагоре имаш комфортен дроп на легенди и материали. Другото за което се ползват е да си променяш афиксите на предметите при мистика и просто няма начин да си го позволиш на трудност по малка от тормент 6 защото трябва да изциклиш 25 карти за направиш опит два. И другото което не можеш да направиш е да си вдигаш легендарните джемове - това са уникални камъни които винаги се падат (не разчиташ на шанса) от грийтър рифтове. Имат уникални афикси и може да се слагат само в пръстените и амулета. Могат да се левълват и ключовото е, че на 25 левъл получават втори афикс който много често е решаващ. Например Bane of trapped увеличава демиджа срещи забавени противници със всеки левъл но на 25 левъл отключва втория си афикс - аура за забавяне и става 100% -тов. Проблема при тези джемове е, че се левълват след завършване на грийтър рифтове като за да ти е сто процентов шанса рифта трябва да десет левъла нагоре от левъла на джема a нормалната трудност съотвества на 1 левъл рифт а тормент 1 съотвества на 10 левъл рифт което значи, че може да ъпгрейднеш само 1 път преди да шанса за ъпгрейд да ти стане 90% и респективно да намалява в прогресия. 35 левъл рифт нужен за 25 левъл джем (което е същинския фийчър) съотвества точно на тормент 8 .

Иначе метата еволюира и се размества всеки сезон -особено в 4 парти рифт пушовете където се разчита на специфична комбинативност и се умира от неумението на 1 човек , но пък так се постигат най-високите резултати. Други пък предпочитат състезателната част в соло рифтинга - има си класация и понеже на високата трудност дроповете са обилни е напълно възможно да почнеш с един сет и да преминеш към по- удачен . Или да си караш кежуъл като мен да си направиш фарминг билд с който да захраниш другите си герои -миналия сезон ми отне точно 20- минути от нулата да билдна фул най-мощния крусейдър билд. Защото има билдове които оглавяват класацията обаче там се търси макимална ефективност - сурова мощ и особено сървайвъл . Защото има момент в който времето което прекарваш да биеш боса става по-голямо от времето което си прекарал да стигнеш до него и защото много неща почват да те сгъват за секунда. На маалко по-ниските трудност където се фарми нещата са други и с друг вид билд на една и съща трудност се справяш 10 пъти по-бързо като време отколкото с най-силния пуш билд. Там ти трябва сет/билд с мобилити, масов демидж не ти трябва сървайвъл и демидж за единичен противник (а.к.а. Боса).

Някой по-горе в темата беше казал какъв бил кефа да забързваш геймплея - еми кефа е да си направиш такъв билд, че мачкаш максимално и да се кефиш с каква скорост пада дропа и минаваш задачите докато на човека с друг билд на същата трудност му отнема 5-10 ПЪТИ повече време за същото. И това особено се вижда в група в която хората с правилни спийд билдове доминират и буустват цялата група докато хората с неправилен билд се влачат на опашката. Доста ОП се чустваш. Другия кеф е да изстискаш максималното ниво грийтър рифт за статистиките които имаш - не мачкаш, но играеш на ръба на силата на героя, бавно но с цел да поставиш рекорда си и респективно да си вдигнеш джемовете (които се ползват и бустинг на всички предмети с една рецепта освен с афиксите си ). Там се играе вече с много мисъл и скил - трябва да знаеш кога да отстъпиш , кога да настъпиш да си следиш разни малки кулдаунчета (например има един пръстен който през 2 секунди върти 200% бонус към 5 вида демидж и няма голям смисъл за фарминг , но майсторството да го следиш и пускаш различните си умения спрямо бонуса му е един от гросмайсторските моменти в играта. Особено, че има умения за които трябва да влезеш наблизо и умения с които трябва да си далеч.). Друг пример - монка има билд който в момента в който си напълни маната докрай получава изключително голям бонус демидж за около 10 секунди, след което следва процес на зареждане - майсторлъка е така да жонглираш маната си, че да я държиш на един удар от зареждането, без всъщност да я зареждаш така, че в момента в който видиш елитни или бос да стартираш бонуса - в противен случай си мъртъв защото билда разчита на лайф стийл и без бонуса умираш.

И ако следиш играта се вижда как се променя метата - барбариана го смятаха за аут миналия сезон, този сезон изплуваха два билда с които варварин е на първо място в 4 парти метата и соло билд който с който адекватно да се играе едн гейм. А на уич доктора му измислиха нов сет билд който ползва съвсем различни умения и съпорт предмети от миналия сезон и рязко дръпна напред в класациите.

Надявам се обясних нещата :)

P.S. С последния пач добавихa нов мод на игра към кампания и адвенчър - чалидж рифтс - целта там е да играеш с фиксиран билд на някой друг за да минеш времето му в грифт - чист къмпетатив. Ако успееш да минеш таргета получаваш мейл с много материали за крафтване a има и класация. И този мод доказва това което твърдя за скила защото всички играят един и същ рифт с един и същ герой въпреки това съм свидетел на консистентни добри времена с голяма разлика от таргета от хора които играят сериозно и съм свидетел как други които се пробват изостават от таргета постоянно и не могат да го минат

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

С последните промени по баланса които обявиха , се замислих колко удачна се оказа като основа системата от лаунча за всички отключени умения - просто така могат да си позволят да бърникат по баланса в движение без това да преебава хората вложили 200 часа в левълинг (а.к.а други игри в жанра) само за да се окаже, че билда им е тотално неизползваем или вече неоптимален. просто имаш ли заключен тип система с дърво неизбежно е дизайнерите да са крайно консервативни с всякакви промени. Това е и причината да се откажа от основната конкуренция на Диабло - Path of exile където ми преебаха героя и аз го изтрих след като се оказа, че единствения начин да стане адекватен е да си платя кеш и да си върна точките за развитие. За разлика от Диабло 3 където доста често променят нещо и се избягва стагнацията в която се знае кои са най-вървежните билдове и се кара само с тях от всички.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 10 месеца

Амиии аз играя от време на време Path of Exile (не съм играл новите нива още де) и там от много години има това, което вкараха като сезоните в Diablo 3. От време на време пускат нови сървъри с различни правила където си правиш специфичен герой и си играеш с него по неговите правила.

Не съм чувал да има начин да си прехвърля "основния" герой от обикновения сървър в някой от тея временните де.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Сезоните са си сезони ама това да няма адекватен фул респект си ограничава дизайнерите - в D3 откак излезе некромансера вече три пъти променят играта в движение по средата на сезона за да нърфнат 2-3 OP билда и да бъфнат други 3-4. И сега се готвят за още ребаланси - това донякъде се отразява защото проемните по предметите не са ретроактивни за легендите и ако си изкарал с цикъл точно тази легенда която променят като някой мега -турбо рядка primal ancient и си го агументнал ( това е легенда на легендатата на легендата :) с 1% дроп шанспадаща се само ако си минал greter rift 70 + което пък съотвества на тормент 15 ако имаше такъв тормент ) ще трябва да рефоржваш и ще стане обикновена легенда без агумент но пък сетовете което са основния скелет на билда се променят ретроактивно и най-важното веднага си фиксаш билда към новите реалии в движение.

Аз мисля да играя за последно този сезон - досега целта ми беше да събера на всеки един клас всичките сетове и да направя по един енд гейм билд за всеки клас - направих го, кубирах 99% от легендите от колекционерска страст и вече нямам цел - в следващия сезон вече няма да има безплатен сет който да го нямам в извънсезонния комплект и общо взето с енд гейм билдовете съм стигнал етап в който трябва да цикли зловещо на много високи трудности за минорни подобрения. Е разбира се нямам некромансера който казват, че бил най-интересния клас ама нещо не ми се дават 30 лева а и в Диабло 2 това ми беше най-тъпия герой лично на мен. Вместо това дадох тия 30 лева за Старкрафт римастъра и засега не се чуствам преебан . Просто в момента играта е в стадий който догаря за последно преди да угасне.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 3 месеца

PC mustard race

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания