Diablo 3

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Diablo 3

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

http://kotaku.com/blizzard-is-remaking- ... 1788590540

Плюс:

http://kotaku.com/diablo-iii-brings-bac ... 1788590754

Ще имам стимул да я поразцъкам по някое време.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Дааа, относително интересно, но е относително постно като за 20 годишнина. Трябва да имаме предвид, че и Diablo III си получава новите неща с някакви страшни закъснения. Маса ти години бяха докато пуснат първия expansion, и го пуснаха само с един нов герой - а ето сега Necro-то го добавят към него пак с години закъснение.

Някак си хората позагубиха интерес сякаш, трябваше нещо голямо да обявят.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

danailkiller написа:Дааа, относително интересно, но е относително постно като за 20 годишнина. Трябва да имаме предвид, че и Diablo III си получава новите неща с някакви страшни закъснения. Маса ти години бяха докато пуснат първия expansion, и го пуснаха само с един нов герой - а ето сега Necro-то го добавят към него пак с години закъснение.

Някак си хората позагубиха интерес сякаш, трябваше нещо голямо да обявят.
Първо се говореше за нов експанжън, после се чу, че правят направо 4. За да пускат нов герой с пач, значи са приключили с експанжъните. Напоследък изглеждат по-заинтересовани от Heartstone и Overwatch, което в нормално - защо да правят големи проекти с много контънт, като могат да продават шутър с пет карти и същият да е колосален успех. Или да продават виртуални карти за по 7$.

Вървят по пътя на Валв според мен - със стратегиите със сигурност приключиха, ама дано докарат още нещо като за дъртите вече фенове.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 година

Некрото и то ще се плаща - изобщо явно е имало планове за втори експанд но след рийпъра му напускаха съдържанието като пачове -кубчето, агументациите и т.н заедно с новите зони.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jim Raynor написа:Първо се говореше за нов експанжън, после се чу, че правят направо 4. За да пускат нов герой с пач, значи са приключили с експанжъните. Напоследък изглеждат по-заинтересовани от Heartstone и Overwatch, което в нормално - защо да правят големи проекти с много контънт, като могат да продават шутър с пет карти и същият да е колосален успех. Или да продават виртуални карти за по 7$.
Абсолютно вярно. Даже и офлайн с ботове няма Овъруоча - нещо, което като фен на Timesplitters щеше да ме убеди да я купя. Fuck online only, честно!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Играх 30-ина часа Диаблото (Рийпъра) и след Акт 3 избягах с писъци от монотонния циклеж без предизвикателства. Никакъв баланс в трудността няма, редувам 4-5 бутончета за скиловете, даже пошънки не пия. Играх с Паладин, който стреля с flail като с лък (?!) и май дори жъне сплаш демидж. Бих искал да се метна на по-високо ниво на трудност, ама трябвало да завършва Акт 4. Е, нямам нерви, пък! Спомням си, че Д2 на моменти ми беше бая нанагорно и периодично мрях като пич. На 40 кинта Д3:Рийпъра се преживява, ама колко часа трябва да цикля, за да стигна до нормално ниво на трудност?

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

30 часа и си стигнал само до Act 3?

Трудостите не само бяха много, но и можеше да ги сменяш по всяко време и на високите торменти беше кеф за мен играта. Нямам спомен как се отключваха, но обезателно не ми трябваха 30 часа. Ама все си е циклеж, при все че аз много се забавлявах с нея.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

последния сезон стигнах 70 левъл за 2 часа и половина сам .

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

И аз не съм я играл скоро, но преди можеше да си сменяш трудността като минеш Акт 1, от там нататък можеш да вдигаш колкото си искаш нагоре, че и дори ти показваше какво променя, там примерно повече drop, но гадовете имат повече health и т.н. И да, можеш да я направиш страшен зор да ти е :).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:И аз не съм я играл скоро, но преди можеше да си сменяш трудността като минеш Акт 1, от там нататък можеш да вдигаш колкото си искаш нагоре, че и дори ти показваше какво променя, там примерно повече drop, но гадовете имат повече health и т.н. И да, можеш да я направиш страшен зор да ти е :).
Не мога - иска ми да съм минал Акт 4, за да вдигна поне още една трудност над уж вече вдигнатата няколко пъти трудност. Играх на максимално позволената към момента. :( Не се и съмнявам, че ако преживея циклажа до отключването на истинските трудности (Торментите), ще се появи истинското предизвикателство, ама простотия е да крият високите трудности зад десетки часове циклаж, при положение, че началните трудности са бетер ninja dog в Гайдена. В Мусотата има по-голяма вероятност да умреш, егати.
Jim Raynor написа:30 часа и си стигнал само до Act 3?

Трудостите не само бяха много, но и можеше да ги сменяш по всяко време и на високите торменти беше кеф за мен играта. Нямам спомен как се отключваха, но обезателно не ми трябваха 30 часа. Ама все си е циклеж, при все че аз много се забавлявах с нея.
Трябва да почна Акт 4 и ми иска да съм го минал, за да превключа дори на първия Тормент (PS3). А ми отне толкова време, щото не играя непрекъснато, примерно комбинирам с ТВ мач или филм. И пак ми писна. Ако играта не искаше да ходиш напред-назад, спокойно щях да помпам бутони докато гледам мача. :D
RRSunknown написа:последния сезон стигнах 70 левъл за 2 часа и половина сам .
Ако си играл наскоро PS3 версията, как става номерът? Всичкото по героя ми е за експириънс (отдавна спрях да се вълнувам за някакви други атрибути и цифрички) и играх на макс позволена трудност.

В крайна сметка, смятам да захвърля играта настрана и ще използвам дори и малък порив през годината да се добера до проклетите Торменти. То, толкова много интересни игри има за игра, аз баш на циклаж да цикля.
Последна промяна от king_of_the_universe на 21 яну 2017, 12:42, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не се играе така - подхождаш супер грешно. Максимална трудност :) Кампанията се играе на спийдрън на най-лесното - всичко преди 70 левъл като предмет и билд е траш. След като минеш кампанията - почваш адвенчър моуда на там за 15 часа си на тормент X .И там е реалната игра - дори на 70 левъл е по-скоро обучително. Играта почва в момента в който събереш част сет (не знам как е в момента на конзола на PC ти дават един цял ) и почнеш да му събираш съпорт предметите и да ги ъпгрейдваш с уникални джемове. Което не е зор щото на 70 левъл ти се отварят рецептите за крафтване с едно кубче и може да си ролваш предмети там или при кадала.
Цикъла идва на следващия етап когато си събрал билда и за да продължиш трябва да си ъпгреднеш предметите на Ancient и им ролнеш перфектни статове.

И още един съвет - след 70 левъл само кооп - целия процес става десет пъти по -бърз.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа:Кампанията се играе на спийдрън на най-лесното - всичко преди 70 левъл като предмет и билд е траш. След като минеш кампанията - почваш адвенчър моуда на там за 15 часа си на тормент X .
Да се чуди човек що са вкарали мега-лесна кампания. И що за адвенчъра ти иска да си минал кампанията - сакън, някой да не го пусне преди кампанията и да не се разреве... Може да я замъча пак през годината.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Между другото моя опит е от Xbox 360 версията, и то дори преди expansion-а, така че моите впечатления са вече много остарели. Аз като играех играта със сигурност е била по-различна, защото не беше никак лесна, на последната разрешена трудност нямаше дори теория да се играе при първо изиграване.

Знам, че голяма част от играещите на Xbox 360 се преместиха на Xbox One, защото не им сложили някакви от новите неща, така че може би тея неща, за които говори RRSunknown ги няма на твоята версия :).

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Само сезоните ги няма.
"Ако си играл наскоро PS3 версията, как става номерът? Всичкото по героя ми е за експириънс (отдавна спрях да се вълнувам за някакви други атрибути и цифрички) и играх на макс позволена трудност."
не мога да разбера как си мачкал и си гледал ТВ и си играл 30 часа при положение, че има ачийвмънт за минаване на цялата кампания за 1 час.
Имаш две грешки
Първа - биеш всичко и обикаляш вместо да бягаш от чекпойнт към чекпойнт
Втора - не играеш на най-лесното където не ти вземат нищо и можеш да бягаш към обжектива а на трудност където ги точиш и така си бавиш геймплея.

Запомни - левълва се с бързина , по-бързо отколкото с трудност.

Дани - в PC версията за да вдигнат чалинджа добавиха Ancient items - същите като обикновените сетове и легенди като афикси но с много по-добри статистики. Може да се фармят или да се ролват с крафтинг при шанс 1/10. Материалите които искат падат като дъжд на тормент 6-7 и нагоре. После добавиха, че тези предмети може да им се добавя за постоянно primary статистиката - strenght, dex и т.н. като жертваш ъпгрейднат легендарен джем. Колкото повече си го вдигнат толкова повече си добавяш. Примерно на 70 левъл ти идват едни +700 dex. Както е в момента играта правиш струваш за 5 часа след 70 левъл си събрал половин сет, след 10 целия и след още 5 всички останали предмети за енд гейм билда.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, аз от време на време гледам някой stream от PC версията (обикновено нов сезон като има) и забелязах, че set-овете правят персонажите да се играят ама напълно различно един от друг. Направо все едно играеш с друг тип герой. Интересно ми е, но все дебна за някой евтин ключ и все не съм го видял достатъчно евтин, че да се навия да го купя :).

Може би съм твърде скрънзлив по повод тази игра де ;).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа: не мога да разбера как си мачкал и си гледал ТВ и си играл 30 часа при положение, че има ачийвмънт за минаване на цялата кампания за 1 час.
Имаш две грешки
Първа - биеш всичко и обикаляш вместо да бягаш от чекпойнт към чекпойнт
Втора - не играеш на най-лесното където не ти вземат нищо и можеш да бягаш към обжектива а на трудност където ги точиш и така си бавиш геймплея.
1. Ето как:малко Диабло - полувреме - Диабло на почивката - полувреме - опит за Диабло...гася, отвратен от помпажа. Или Диабло, жената ми отвлича вниманието, оставям конзолата включена и след време се сещам да я гасна. :)
2. Грешката е на Близачите. Хак енд слаш, който те изнудва да го минаваш на спийдран, че барем се добереш до интересни допълнителни режими. Кой Близав акъл го е измислил така? Това Диабло ли е или спринт 100м мъже? Аз да не съм Юсеин Болт. Поне да кръстят кампанията "тюториъл". който да може да се скипва, и да отключат истинския режим от самото начало на играта.
3. Приемам съветите и ще се възползвам от тях, ако някога ми се върне мерака.

Има нещо странно в идеята да забързвам геймплея, че после да го забавям с висока трудност, като наградата да ми е шаренки джунджурии, с които пак да забързам геймплея, после пък пак да го забавям с още по-висока трудност и т.н. и т.н. Не бих казал, че съм фен на тази идея. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

А гледай сега - тя играта в момента няма много общо с тази от рилийза на експанжъна, а пък за ванилата да не говорим. Навремето си беше редовен геймплей да си изиграеш кампанията. Принципно като пуснаха адевнчър моуда 99% от играчите бяха изиграли вече кампанията. Не са видели смисъл да премахват изискването за кампания за единия процент твърде закъснели играчи или са сметнали, че същите такива ще са абсолютни нубове щом толкова време не са се поинтересували.

Не трябва да сменяш темпото на геймплея - трябва да поддържаш такова ниво, че да чистиш трашовете лесно - рифтовете в енд гейма са за време и да се справяш нормално с елитите и босовете без да ги убиваш с по един удар. Нещата зазлобяват в по-големите трудности защото се стига до момент в който няма как да разчиташ на статистика - точките ти стават константа. На баш най-големите трудности без кооп в който играчите знаят каква е ролята им не е възможно да се играе (затова има и отделна класация за соло и кооп). Освен тормент има рифт трудност която прогресира и е безкрайна на теория. Там освен статс трябва да имаш и много бърз рефлекс защото така хубаво те уаншотват (елитките идват на по-гоеми тумби с повечко умения, босовете имат нови умения и наистина сериозен живот и т.н.), че задължително трябва да имаш скилове за оцеляване.

Предметите които в момента събираш и тези след 70 левъл нямат нищо общо. Обяснявам - след 70 левъл няма обикновени предмети За да прогресираш ти трябва сет. Има няколко билда около точно определяна цикльорска комбинация на абсолютно всичките ти слотове но те са изключения. Сета сам по себе си не дава повече точки. Сета дава изцяло нови свойства на някои от уменията ти - коренно различни стават. Например Zunimassa за Doctora дава безкрайни фетиши , -3% щета за всеки фетиш и героя за всяка бройка жив фетиш и всеки който поразиш с магия поема 1500% плюс демиж от петовете ти. Този сет сам по себе си стига за тормент 5-6 (със зор). За да прогресираш трябва да го допълниш с някои легенди. Легендите пак сами по себе си нямат нищо повече като статистика от това което си намерил на 70 левъл но афиксите им правят разликата. Например Маската Carnival прави така, че когато стреляш стреличка най-близките 5 фетиша също стрелят (с + 1500% dmg).Гащиите depth diggers дават 80% bonus на стреличката. Има оръжие което ти дава piercing на всички стрелички и колан който дава още фетиши. Вариантите въртящи се около сет са доста , няма консенсус за "най-добро" Има и комбота с по-два сета. Отделно 3 легендарни афикса може да си добавяш като пасивки. Има един ключов такъв пръстен който се пада от адвенчър моуд награда и дава намаляне на изискването за бройка на сетовете. И не на последно място - имаш право на три легендарни джема в пръстените и амулета всеки от които дава различен бонус и се левелва. В горния случай Има джем simplicity strenght който ти дава още бонус на primary skills и когато стане 25 левъл те лекува (при целия демидж от фетишите, пронизването и т.н. става сериозно лекуване).

Какво друго правиш след 70 левъл - можеш да крафтиш легенда или сет на рандъм по желание като вид, може да ги ролваш за ancient, може да ролваш за вид предмет с втората валута в играта. Може да въртиш дублиращи се сет предмети. Дори и нищо да не ти падне от бос пак си на кяр. Все едно винаги ти се е паднало.
В момента който се почустваш наяден се играе Greater rift - дънджън за време (10 минути), няма дроп - само безжалостна сеч до боса който ти пуска дропа и най-важното - ъпгрейдва ти легендарните джемове като шанса за ъпгрейд е пряко зависим от нивото на рифта. Там вече целта е да си на границата на трудноста - колкото повече по-добре но така, че да не останеш извън времето.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 10 месеца

В последния сезон ми отне 5 часа да събера пълния си билд и да вляза в енд гейма :) Опита ми от миналия път когато седнах сериозно си личи. Има стратегически скил в този процес - как да левълнеш максимално бързо, как да си направиш фреш 70 билд и кога са ключовите моменти да сменяш скиловете съобразно ключови предмети по пътя към фул билда, къде и как е най-големия шанс да извадиш предметите от билда и кога си струва да играеш за ключов предмет който да ти вдигне ефективноста. И кога е правилния момент да увеличиш трудноста рязко - иска се опит да прецениш кога може да си позволиш да влезеш на висока трудност където ще са ти трудни но риска ще е оправдан и ще ти даде спайк в спилата. И как да си балансираш баунти рънове, рифтове и грийтър рифтове спрямо това как ше играеш за предмети най-оптимално .
И за пореден път се кефя как се променя геймплея там в енд гейма - на Тормент 10 (границата на мид гейма ) си жънеш с една ръка, имаш си там някакви умения които са сложени защото си видял, че хората ги слагат в билда, ама ги пускаш ей така между другото дори използваш алтернативно оръжие за по-голям демидж и си мислиш че си хитър, след което вдигаш на тормент 11 и изведнъж нещата загрубяват - живота пада рязко , уаншотват те и скиловете които са стоели на стендбай не само стават използвами но и се налага скил и тайминг кога да ги пуснеш за да не умреш, налага се да си смениш и пасивните скилове с такива за оцеляване , премисляш и онова тъпо оръжие дето не го сложи колко всъщност е полезно с щита който дава а оня джем за бонус срещу босове дето ги сваляше и без него за 10 секудни изведнъж става ключов когато установиш, че нищо не вземаш на боса. И как някои афиски на предметите за които си си викал, че са безмислени и си си реролнал стават доста наложителни. И как се налага да имаш билд за рифтване, билд за фармене и билд за група с различни скилове и съпорт предмети. Оттам нататък няма какво да се бута по генералния билд и нарастъка зависи главно от скила.

Който му се играе - сега е най-пиковия момент , има нов герой Некромант и популацията за момента е най-голямата от излизането на експанда и при положение, че в момента играта е в най-финалния си, ошлайфан и със всички възможни фийчъри вариант сега е момента за последна игра и после довиждане.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 10 месеца

Мързи ме
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 10 месеца

Аз сякаш наистина ще се върна сега края на този месец за един последен сезон, да направя герой-два с текущата meta и дето се вика да видя играта във финалната й форма. Аз не съм я пускал от година и нещо насам.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост