Half-Life 2

Glorious master race.
Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Jeruпреди 6 години

Аз не виждам някъде да съм написал нещо лошо за втората. Просто към днешна дата, дори и да си остава еди от най-добрите екшъни, е стабилно аутдетйната.
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение cainпреди 6 години

epedos написа:Аз чаках да си взема бокс за да разцъкам Оранжевата кутия, което ми напомня - само да свърша Аркъм Асайлъм и ще изиграя точно нея.
Ако имаш средно добър комп изобщо не се занимавай с xbox. Все пак ти НАИСТИНА ли не си играл Half Life 2? Тази игра е... крайъгълен камък едва ли не
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Half-Life 2

Мнение RRSunknownпреди 6 години

Двойката ми е в десятката най-добри игри изобщо - а в тази дясятка няма друг шутър :)
Една от малкото игри които знам наизуст - всяка тухла знам къде е и какви врази кога и по колко идват.

Аз я имам и за Xbox и за компютър и честно да си призная - сингъла ме изкефи повече с вибриращите спусъци, а и бъгитата се карат по удобно така. Графиката е една и съща.

В ориндж бокса обаче има и Тийм Фортрес 2 а тя не просто е задължителна за компютър, ами направо няма друг вариант.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

RRSunknown написа:В ориндж бокса обаче има и Тийм Фортрес 2 а тя не просто е задължителна за компютър, ами направо няма друг вариант.
Team Fortress 2 е безплатен в Steam. Не е проблем човек да си взема OrangeBox за Xbox и пак да играе Team Fortress 2 на PC. :-) Друг е въпроса, как човек предпочита да играе HL2 - с пад или мишка. :wink:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не е безплатен - трябва да имаш поне една игра закупена от Стийм - а на мен ми откраднаха акаунта и Валв нищо не направиха да ми го възвърнат с което ме загубиха тотално като потребител на Steam.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Бях останал с впечатлението че TF2 е безплатен дори и да нямаш нито една игра купена през steam. Виж за премиум версията трябва да си купиш
нещо през TF store - каквото и да е.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Въпроса не е пад или мишка, а лаптоп 15" или кресло и 37". Избирам второто :)

Първия Портал вече го минах почти целия на лаптопа преди година, а ХЛ2 просто нямах машина на която да я играя като излезе, нямах и конзоли. За който не знае - пс2 ерата я проспуснах изцяло, от пс1 минах на РС за повече от 5 години, после вече станах студент, почнах работа 2008-ма и си взех геймкуб/уии и малко след това - пс3, а наскоро и х360. Имам бая да наваксвам :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 6 години

HL2 епизод 2 е страшната работа!!! Аз също обмислям покупката и преиграването на Оранжевата кутия, ама нещо не изпада на добра пара. Няма да сбъркаш, определено. А това, че с мишката се играело по-добре са пълни глупости, предвид изгърбеното положение в което трябва да застанеш за да играеш. Да не говорим, че и екрана ще ти е по-малък, и безкрайните други простотии, които трябва да предвидиш, като произволно зацепване на играта, заради ъпдейт на NOD32, или пък съобщение по Скипето, което те изкарва на работния плот(това са примери разбира се, които могат да се предвидят, но PC платформата винаги ще намери с какво да те изненада ;) ).
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

Първия Портал вече го минах почти целия на лаптопа преди година
Почти целия? Играта е три часа, как не си успял да я завършиш.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Еми имам чувството, че съм на буквално 5 минути от края, просто ми втръсна нещо. Играх я на лаптопа, като бях в родния Видин. После ме домързя да я пусна пак. Седи си сейвът де. Не ме изкефи чак толкова като цяло. Идеята с порталите е гениална, но реализацията не ме впечатли чак толкова. Тоя тип геймплей ми омръзва бързо. Друго щеше да е ако порталите бяха вкарани в някакъв екшън с много пуцане и стабилна атмосфера, герои и история. Просто в тоя си вид не е моят тип игра. Но все пак е забавна.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 6 години

Портал е много здрава игрица - вчера я минах , на мен лично ми напомни на Зелда не знам защо ! ма е много готина !

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

На един дъх я изиграх - за да прибавя към сюрреалистичната атмосфера едновременно с играта играна на бокса чистех вирус на компютъра който ми сринал системата тотално и едвам си спасих информацията.
Най-култовия момент беше когато си мислех че съм я минал като свърших експериментите, и тъкмо си виках колко кратка е когато се оказа че едва сега почва истинската ! игра.

Края и последните песничка са един път - въртях си я после няколко часа да си я слушам. 8)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Добре де, ще я мина при първа възможност :Р

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 6 години

Зачетох се вчера в темата и днеска си пазарих Ориндж Бокса, че ми се доигра Халфа. Наистина е невероятна игра, а пакета си заслужава всяка една стинка - на който му падне изобщо да не му мисли.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 години

Най-добрият шуутър евър и за мен. Помня че на времето веднага като излезе HL2 си взех Geforce FX 5800XT специално заради тази игра, а по принцип рядко играя на PC. Това е игра която ТРЯБВА да се изиграе на ПЦ. Само и единствено на ПЦ. Малко ме е яд че не изиграх и експенжън епизодите, но все някога ще поправя и тази грешка.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Е то точно това е ориндж бокса - Оригинала и двата епизода - и трите с графиката и шукаритетите на епизод 2. Ако някой се в заблуждавал че графиката на оригинала е една и съща с графиката от ориндж бокс изданието - в момента му отварям очите.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

И какви са шукаритетитe на епизод 2 които са заложени в еп1 и hl2?
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Подобрение на лицевите анимации
Подобрени светлинни ефекти
Подобрение в AI-то на комбайните

Неправилно съм го написал отгоре - Епизод 1 и 2 са с една и съща технология, по -ъпгрейдната версия на оригиналния соурс енджин.

Между другото - това го правеха и за Халф Лайф 1 - в моята версия която имам и се води Cоmplete се ползва по подразбиране high definition pack дори за оригиналната игра.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Последно какво искаш да кажеш?

Half Life 2 версията от Orange Box(2007) е по-добра версия от Half Life 2 (2004) защото използва технологиите заложени в ep2

Или че Епизод 1 и Епизод 2 са upgrade на Half Life 2
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 години

Ъъъ...май и двете.

Отговори
Подобни теми