Half-Life 2

Glorious master race.
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Half-Life 2

Мнение RRSunknownпреди 6 години

И двете са верни.

Ориндж бокс версията използва всички ъпгрейди използвани в епизод 1 и 2.

Аз имам и оригиналния Халф Лайф 2 и Ориндж Бокса варианта и разликата е видима.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 години

Всъщност доста отдавна се каня да си купя The Orange Box и така и още не съм го взел предвид ниската му цена и качествата си.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 години

По-скоро става дума за някой patch :roll:
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Black Mesa - римейк на Half-Life

Мнение epedosпреди 3 месеца

Почнах 2-ката. Много странно ми влиза: избягай, намери дупката и се проври, пак избягай. На хард е почти невъзможно почти да ги мъча с пищова и автомата, разсипват ме. Не ми допада особено поднасянето на историята без синематици. Не ми влиза някак си. Но ме закачи де, да видим.
Мъча я с дуалшок 4 в стийм, между другото :/
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 месеца

Като стигнеш Ravenholm пак ела да споделиш :). Интересно ми е как как ще ти дойде като нов играч.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 3 месеца

Периодът от началото на халф2 до момента когато ти дават гравити гъна е абсолютен гоат в гейминга. Всеки път като преигравам играта от 2004 насам, смятам че този отрязък е 10/10. След това малко буксуват нещата. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 месеца

За мен е обратното .

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 3 месеца

Оригиналният Half-Life си ми е любим и туй-то. Двойката не ми допадна кой знае колко навремето. След това така и не я пуснах пак.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 месеца

Нема бате, мъка е. Играта се отвори в Ravenholm и си стана както си трябва, имаше доста запомнящи се пасажи, но ми дойде твърде дълга и зле остаряла. Много е дала, но вече няма кой тепърва да го оцени.

btw. "Историята". Nuff said.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 2 месеца

Винаги мога да си я пусна за разпускане. Абсолютния гоат, заедно с първото хейло.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 2 месеца

И за оная мисля почти същото, миналото лято я мъчих :D

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

Някой път така се получава с нарочена за задължителна игра (затова съм и против всякакви такива списъци). И аз съм така с Resident Evil 4 (коиято уви съм купил чисто нова тъкмо три пъти за три палтформи в отчаян опит уж да ми потръгне и все не става)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 месеца

Хаахахаха, да, аз затова така проточа ли дадена игра повече от година и направо си признавам, че няма да я изиграя и повече никога не се сещам за нея. Но ето и това, за което говорихме надълго и широко в другата тема, явно си има хора дето са израстнали с дадени игри и могат по всяко време да ги пускат и да им се кефят.

Единият пример си ти, дето си видял всичките кусури, които и аз виждам в Half-Life 2, от друга страна е Claude, който си ходи с розовите очила и може да играе същата игра за разпускане ;-). Да не говорим, че споменава първото Halo (дори не ремастъра), което е остаряло чудовищно вече, аз дори ремастъра не успях да изиграя - с тея големите празни полета дето няма нищо в тях и напълно идентичните сиви коридори просто ми дойде повече. Навремето я играх с кеф, но това си е било тогава.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Raziel
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение Razielпреди 2 месеца

Класиките не умират винаги са живи.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

Трябва да направим тема за "задължителни" игри които не ни пасват :)
За Халфа и аз виждам кусури ама чак пък толкоз, че играта да е неиграема като хейло 1 :crazy:
каквато и да е халфа има маса платформинг, избягване на капани и пъзели и наистина трябва да се ориентираш в 3д среда за разлика от съвременните шутъри нито един от които не ми харесва и ги изигравам колкото за филма за да ги забравя защото всичко е в коридора . Биошока дори не искам да го споменавам защото там освен че пак няма никакво 3д вертикално раздвижване и капани има и клошарство.

Аз си искам платформинга, капаните и пъзелите и за съжаление този тип геймплей просто почти изчезна с 360/PS3 ерата.

И бай да уей за остаряването (другата тема)- днеска си пуснах за пръв път Rayman 2 на PS1 - откарах два часа преди да се откъсна с нежелание.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 месеца

Има тема за "задължителни" игри. Изводът, до който стигнахме там е всеки да си играе каквото му се играе. На теб, RRS, явно ти се играят платформени игри - играй. На епедос очевидно не му се играят шутъри - да си пусне нещо друго.

Колкото за Халфовете и на мен ми хареса повече първият. И то като се има предвид, че го минах заедно с двойката през вече далечната 2005. Халф 2 също беше добра игра, но на моменти идваше еднообразна и през цялото време усещаш, че те водят за носа. Епизодите така и не ги почнах, щото чаках да се съберат повече. Ама знаете какво стана.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 месеца

Raziel написа:
преди 2 месеца
Класиките не умират винаги са живи.
Съгласен съм се теб, но в голямата си част те са "класики" най-вече в главите на тези, които са ги играли някога :-). Това важи за всичко де, опитай да гледаш някой от "класическите" филми да видиш колко от тях въобще ще изкараш до края.

Истината е, че всичко се променя, и най-вече ние - съответно някой от нас поне започват да търсят нещо различно в игрите, които са ги задоволявали навремето.

Ето това, което казва @RRSunknown е съвсем различно от това, което аз мисля - аз в един 1st person shooter най-много мразя да има някакъв убит платформинг и по-сериозно застъпени пъзели. Далеч по-важно ми е да има атмосфера, оръжията да се усещат добре и да има поне някаква прилична прогресия в силата на главният герой. Тоест ама всичко, което навремето го нямаше в игрите ;-). В този ред на мисли аз съм страшен фен на първият Bioshock също ;).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 месеца

В COD-овете има много атмосфера и кинематографичност, то затова сме стигнали дотам шутърите да ни водят за ръка и ни да охкаме и ахкаме пред кът сцени в които има и някакво участие играча. Или пък игри където трябва да се гринди като умпобъркан за да се усеща някаква прогресия. Аз последно пробвах Dusk и играта без да съм я играл и да карам на носталгия много ми хареса. Amid Evil и Ion Maiden не съм ги играл но от това което съм видял като геймплей мисля че също ще ми харесат. Това са игри предлагащи не само ретро графика но и ретро геймплей и ретро построени(сложни) нива.

Мислех си че това само при младите го има които не са расли със старите игри и нямат база на сравнение, за жалост обаче явно го има и при обръгнали геймъри.
PC mustard race

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост