The Elder Scrolls V: Skyrim

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение Sathпреди 8 години

First gameplay trailer of TES V Skyrim

Wow!

Кадрите са от 360 версията на играта - http://www.mindch.com/2011/02/skyrim-tr ... x-360.html

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 8 години

Което ме навява на мисълта, че 360-то е водеща платформа в разработката. Иначе трейлъра кво да го гледам - играта си е все същата. Все едни и същи игри/продължения и тн - то да ти писне вече. Бахти
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 8 години

Сигурно ще се играе с тия "муув" и "кинект" боклуци. За първото съм по-сигурен.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

The Elder Scrolls V: Skyrim

Мнение RRSunknownпреди 8 години

След като пуснаха геймплей , реших да направя тема. Защо я пускам в Microsoft раздела - ами защото показания геймплей е на 360.

Developer: Bethesda
Publisher: Bethesda
Platforms: Xbox360,PS3,PC
Release date 11.11.11
Genre: Sandbox RPG

Поредицата винаги е била високо оценена - освен че редовно обира високите оценки на критиката и продава като за световно има много стабилна фен база. Последното е и отчасти на перфектните инструменти за модване осигурени от Бетесда вследствие на което всяка една част има десетки хиляди модове подобряващи графиката, даващи нови куести и директно сменящи системата на игра и възможностите. Пределно ми е ясно че не всеки се кефи на такива игри но фактите си остават - поредицата се отличава с безпрецедентни отворени светове и тонове кънтент, подкрепени от много развит сетинг и безбройни куести.

От това което се вижда на трейлъра графиката няма аналог.

Новостите които издирих в интернет (засега на ниво обещания разбира се - докато не видим черно на бяло няма как да се потвърдят на 100%)
HUD менюто с показателите ще може да се изключва тотално. Интересна идея - като натиснеш бутонът за менютата ти се отвар якръгово меню. Нагоре води към скиловете ти - героят поглежда нагоре и вижда на небето прогресът на скиловете си. Всеки скил е отделно съзвездие и колкото по-добър си в даден скил, толкова повече звезди светят в съответното съзвездие. Наляво и надясно са ти inventory и магии (85 на брой), а надолу е картата, при което героят поглежда надолу, камерата се отдалечава и виждаш топографска карта на Скайрим. Идеята е интерфейсът да бъде възможно най-immersive и да не пречи на атмосферата в играта.

В играта ти, бидейки Dragonborn (какъвто е бил и Тайбър Септим бтв), ще имаш достъп и до 20 различни вика на езика на драконите, който ще са нещо като могъщи магии

Подобрен ИИ. Вече не всичко ще те напада, плюс отвсякъде.

Скиловете са 18 за жалост (мен това вече ми идва в повече, даже са махнали Mysticism беаси), но всеки СКИЛ (не ниво, както тоя дебил е заявил) ще отключва пъркове точно като Ълбивиън с тази разлика, че тук ти ги избираш. Вдъхновението дошло от FO3

Увеличаването на даден скил от 33 на 34 ще те приближава много повече до следващото ниво, отколкото увеличаването на друг от 7 на 8. Вкратце това значи, че въпреки че вече няма класове (то така или иначе кой си избираше класове в предишните части :D)
и няма Major и Minor Skills, все пак специализацията ще те прави по-силен.
Светът като усещане естествено ще е много различен. Morrowind беше източна екзотика, Oblivion - high fantasy, Skyrim ще е Конан Варварина. Самият Хауърд твърди, че бил голям фен на Конан.

Има и разни други дребни неща - книгите ще са в 3д, историята е обвързана с предишните части но това е нещо като нова глава за поредицата - все пак Империята вече я няма, а и това е първата част, в която Уриел Септим 7 няма да присъства (нали пукяса, милият). Иначе всичките неща, случили се в предишните части, били част от пророчеството за завръщането на драконите - разбиването Оня Стаф, Чието Име Не Се Сещам в Арена, цялата история с Numidium в Daggerfall, Dagoth Ur в Morrowind, отварянието на Ъбливиън гейтовете, всичко. Последният знак бил гражданската война в Скайрим.

Всяко едно клонче във всяко едно дърво се движи независимо от другите! Всяко едно клонче. А динамичното падане на сняг значи, че като падне снежинка на земята, тя остава там, трупат се преспи и т.н., направо изумително звучи, дано да е истина. А на скрийновете NPC-тата наистина изглеждат страшно добре.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 години

Трейлърът с приемливо качество:
Sath написа:First gameplay trailer of TES V Skyrim

Wow!

Кадрите са от 360 версията на играта - http://www.mindch.com/2011/02/skyrim-tr ... x-360.html
RRSunknown написа:От това което се вижда на трейлъра графиката няма аналог.
Я погледни пак Уичъра.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Elder scrolls 5 - Skyrim

Гледах го но не видях дори намеци за подобен view distance и отворена карта.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Мнение niki_преди 8 години

vvarp написа:
RRSunknown написа:От това което се вижда на трейлъра графиката няма аналог.
Я погледни пак Уичъра.

:yes: Уичъра e достоен съперник, но ще запазя мненито си, кой е по добър, докато не тествам лично игрите. Отдавна нямам много вяра на прес материалите. :-)
Последна промяна от niki_ на 28 фев 2011, 15:43, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Добре де не мога да разбера защо сте се хванали с тоя Уичър - много ев хубава графиката на Уичър, и на Крайзис е красива и на Ънчартед е красива но НИКЪДЕ няма такива пейзажи.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 8 години

Абе, надявам се, че ще има по-разнообразна обставновка, че Обливиън беше двайсет декара гора и нищо повече. Графиката е добре, тая надежди само да е по-оптимизирана и да има поне две анимации за скок(или поне да заменят ragdoll безумието от предходните игри).

Иначе ще видим доколко рязането на умения ще отнеме от геймплея и дълбочината.

Втория Witcher ще види ли порт за PS360 между другото, или да ги взимам за компютър?

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Графиката не е толкова важна. Незнам защо си зачесахте езиците на тая тема, при положение, че говорим за RPG'та. Важното е геймплея да е на ниво, да има изобилие от умения, хубави мисии, дълбочина в нивата и играта да е лесна за управление...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Специално за Елдер Скролс серията графиката винаги е била важна защото си говорим за единствената игра (Ролева ) в която в момента в който излезеш от туториъла можеш да вървиш 1 час реално време във всяка една посока без да бъдеш спрян от невидима стена. Нещо което винаги правя при първо пускане когато изобщо не ми пука за история и просто се разхождам.
Абе, надявам се, че ще има по-разнообразна обставновка, че Обливиън беше двайсет декара гора и нищо повече. Графиката е добре, тая надежди само да е по-оптимизирана и да има поне две анимации за скок(или поне да заменят ragdoll безумието от предходните игри).
Ами аз точно затова се загледах в трейлъра че имаше брезова гора, трева, мелничката, снежната крепост. В Обливиън имаше два-три вида гора, два-три вида подземия и сняг. А за рагдола - точно за това въртях трейлъра- вижда ми се точно това че оправили. Оптимизацията вече ми е тъмна индия - Обливиън имаше навика да сече на бокса, а на компютъра беше цяла наука къде да бараш по Ini файловете за нормална игра.
Иначе ще видим доколко рязането на умения ще отнеме от геймплея и дълбочината.
Всичко зависи от това какво ще се махне - най притеснително ще е ако махнат правенето на магии и магически предмети. Това ще осече много опциите. Засега най-големия плюс е това с вдигането на левел в зависимост от нивото на умението защото преди беше точно обратното -вдигах нива с ниски умения които се вдигаха бързо.

Преди малко четох че Тод Хауърд (главния на Бетесда) казал че са направили грешка със сюжетната кампания в Обливиън като са я направили пришпорваща по идея и сега нямало да е така.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 години

И аз доста се надъхах от обявяването на Skyrim и трейлъра, макар и видимо скриптиран и докурасен все пак дава доста прилична представа какво бихме могли да очакваме в играта. Аз специално в подготовка за Skyrim се хванах да изиграя изцяло Oblivion, минавайки всички странични куестове и целите линии на гилдиите и определено бих се зарадвал ако основната историята е направена по-добре и е поне два пъти по-дълга от тая в Oblivion.

Инак самия Oblivion макар да не беше особено разнообразен като видове терен предлагаше доста разнообразни пейзажи и аз силно се накефих на някой от тях независимо, че играта вече е доста стара, а и аз я играх на 360 (тоест без текущите графични глезотии на PC).

Радвам се, че ще има промени и по leveling/skill системата също, защото тая в Oblivion си беше леко зашиваща и трябваше супер-внимателно да подбираш какво и кога качваш по skill-овете с цел да получиш достатъчно точки, които да разпределиш по параметрите си като вдигнеш нивото.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Най-големия проблем беше следния - зависимоста на Атрибутите (сила, издръжливост и т.н.) и от вдигането на скилове. Ако вдигаш изчислено всичко печелиш +15 точки а атрибути на ниво, Ако вдигаш каквото ти пусне играта (или играеш без преднамерено гриндене ) печелиш +4,5 точки. Съответно тактиката беше да вдигаш набързо скил на нисък левел когато искаш да вдигнеш ниво.
Е точно това адресират сега в информацията - че вдигането на скил от 70 на 71 ще носи Много повече ползва от вдигането на скил от 4 на 5.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 години

И мен това ми допадна, защото не беше и никак логично скиловете да се вдигат с един и същ темп от 1-вата до 100-ната си степен и да няма и особено видима разлика в ползите (изключая естествено изискванията за минимално ниво на магиите).

Инак аз сега при това ми изиграване се постарах максимало ефективно да качвам скиловете си и вземах до 12-15 точки всяко ниво, което наистина ми помогна - като магьосник бях 100/100 на wisdom/intelligence още към 10-то ниво.

Но така - чакаме Е3 с нови шотове, нови трейлъри и евентуално повече информация по темата.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 8 години

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мислех да чакам да падне цената но се пречупих и поръчах, при все че никога не поръчвам на рилийз. Последната която поръчах така беше Старкрафт 2 а преди това Фолаут 3 - пак на същата фирма. Само десетина дена останаха и ще бъдат прекарани в Обливиън тренинг. Ноември явно е месеца на Епикнеса - първо Скайрим а на 14 излиза и Песен за Огън и Лед на български.

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз ако набарам някой лев до края на тая седмица също ще я препоръчам. Не издържам вече, толкова силни игри, а аз така и не успявам да заделя за някоя от тях. Купувам игри на старо, вярно, доста евтино ги вземам, но пък всяка една от тях съм я играл вече...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 8 години

Откъде поръчвате?
Прайс дропа в Завви е въпрос на 2 месеца, то зависи от заглавието, предполагам... но не е толкова много :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Отговори

Кой е онлайн

1 гост