The Elder Scrolls V: Skyrim

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Nintendo Switch

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Това нещо по този начин Сони и Майкро ще го подкарат през следващата генерация, Нинти след нея. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 1 година

От край време искам да я пробвам тази игра. Харесвам големите open world приключения. Но колкото и да гледам клипове от нея, не мога да се навия да си я купя. Играта ми изглежда доста грозна - сивкава, мръсна и остаряла. Мрачни локации, дървени анимации и неадекватен бой. След Legend of Zelda: Breath оf The Wild, Скайрим игра ми се струва антична.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 година

няма да ти хареса

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Skyrim няма ама абсолютно нищо общо с Breath of the Wild. Най-малкото абсолютно никой не очаква някакъв адекватен бой в RPG от този тип. По същият начин, по който никой не очаква дълбока история и интересни локации и куестове от Зелда игра :).

Не мога да говоря за Switch порта естествено, но Skyrim е една от задължителните игри за всеки, който дори наподобява геймър.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

danailkiller написа:
преди 1 година
Skyrim е една от задължителните игри за всеки, който дори наподобява геймър.
Доста силно изказване... всичко зависи от това, към какви жанрове и тип игри проявява човек интерес. Скайрим не ми е грабнала интереса за миг дори, нито когато излезе първоначално, нито сега.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Няма задължителни игри. Всичко е въпрос на вкус и предпочитания ;)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Ju1968 написа:
преди 1 година
Но колкото и да гледам клипове от нея, не мога да се навия да си я купя. Играта ми изглежда доста грозна - сивкава, мръсна и остаряла. Мрачни локации, дървени анимации и неадекватен бой. След Legend of Zelda: Breath оf The Wild, Скайрим игра ми се струва антична.
А на мен Зелда ми се струва празничка и с еднообразни врагове. Че Скайрим ще е по-грозен за Суич е нормално - Зелда е правена за конзолата, Скайрима е колкото да го има, пък и иска мощна машина. Все още разликата между РС и конзола при Скайрима е бая забележима.

Не бих казал, че има задължителни игри - някои може да се доволни само на ретро-гейминг. Все пак говорим за хоби, не за задължение.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

king_of_the_universe написа:
преди 1 година
А на мен Зелда ми се струва празничка и с еднообразни врагове.
Това е много вярно. Играта има атмосферно (разбирай температурно) разнообразни терени, но по отношение какво можеш да откриеш там преобладават празни полета, горички и скали за катерене. Началните сектори имат по-голямо визуално разнообразие - руини, лагерчета и тн... Оттам нататък във всеки сектор знаеш какво да очакваш - по една кула, конюшна, село и това е. С враговете е същата работа - вариации на 5-6 вида гадове се въртят с леко различни оръжия и окраски.

Обаче пък на Зелда cell-shading-ът много й помага. Слабост ми е този стил. В случая на Зелдата тази празнота, арт дизайнът, музиката... придават едно такова много приятно чувство за спокойствие. Breath of the Wild e игра, с която реално мога да разпускам, без грам да се напрягам.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Изгледах видеото на Digital Foundry за този порт на Скайрим - играта си е спешъл едишъна с малки даунгрейди спрямо XBox One версията. View distnce-ът е намален, останалото е на практика идентично. И върви много добре.

Breath of The Wild е велика игра - вече девети месец не я оставям.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Мнение RRSunknownпреди 3 седмици

Напоследък намерих време да седна да поиграя на PS4-ката си и си избрах Скайрим special edition-а (така си стоеше диска откак съм го купил ), честно казано не помня как изглеждаше предишната версия за 360 , че да правя сравнение, но по важното е, че след като изкарах платината по най-спийдрънърския начин най-сетне имах възможност да тествам модовете без да ми пука, че премахват трофеите.
Какво установих - дори на PS4, която е най-ощетената платформа и дума не може да става за сравнение с ексбокса и PC , та дори и с тези рестрикции разликата със стандартната игра е огромна - от голямо подобряване на графиката (дори и PS4), през геймплея , изкуствения интелект и се стигне до куолити ъф лайф импрувмънти. Като дори и прословутия дървен бой с няколко мода се преръща в реалистична фехтовка нямаща нищо общо с оригинала.

Nintendo обаче са по-зле и от Сони защото само при тях няма никакви модове. Демек освен, че си с най-грозната графика, небалансирана система, дървен бой калпаво AI, пуст свят и разни други недомислици получаваш и всички гличове които ги оправя един гигански пач под формата на мод и без който трябва да се молиш половината ти куести да не се сбъгясат. Гледах геймплей - далечните дървета изглеждат като картонени клечки а тревата над 20 метра и другите обекти изобщо ги няма. Тя изобщо сигурно 80 от тревата изобщо я няма в Суич версията а там където я има изглежда супер странно със много нисък детайл.

Виждам смисъл в тази версия ако се взема само за портабъл .

Иначе тези сравнение с Xbox One са заблуждения за наивници - истинската графика на Xbox One e с модовете и няма нищо общо. А бокса ползва същите модове като PC като единственото ограничение колко може да го натовариш преди да се срине както при еквивалентно PC. Но както се убедих с PS4 - оригиналната графика е далеч, далеч под възможностите на конзолата .

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Мнение toshпреди 3 седмици

Аз я цъкам предимно портабъл(99% от времето) на Switch и е перфектна. Драмата е като я пусна в dock на ТВ - визуален ужас😀

Отговори

Кой е онлайн

1 гост