The Elder Scrolls V: Skyrim

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Dragon's Dogma

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

danailkiller написа:Skyrim е изключителна игра сама по себе си и е малко глупаво да бъде наречена "бъгавото недоразумение" само защото на една платформа (по някакъв повод) създателите й не могат да се справят с бъговете.
Да не отваряме темата за Скайрим, защото и за РС не е особено читава играта. Като пуснат нормално издание, тогава би била изключителна игра.

Мисълта ми не беше директно да сравнявам двете игри, а просто да набарам ново епично фентъзи приключение, че от Обливиъна не съм играл такова. А това, че Догмата е по-екшънска, ами толкова по-добре за мен. :-)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Dragon's Dogma

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Ми отвори я темата за Скайрим :) , защо не - аз например не виждам какво чак толкова гейм брейкинг има за PC при положение че играта е оптимизирана перфектно дори за слаби машини, има модове за графиката и интерфейса.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Мнение andycoleпреди 7 години

RRSunknown написа:Ми отвори я темата за Скайрим :) , защо не - аз например не виждам какво чак толкова гейм брейкинг има за PC при положение че играта е оптимизирана перфектно дори за слаби машини, има модове за графиката и интерфейса.
То и за ps3 за 20 часа игра не срещнах някакви бъгове и големи технически проблеми, отказах се от играта просто защото ми беше тъпа :-)

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 7 години

И аз останах в страни от всякакви бъгове на PC ( почти, разбира се). Играта вървеше страхотно, а дори я бях назобил с купища визуални модове. Явно е до късмет, защото нета беше пълен и с доста видове бъгове.

Все пак трябва да спомена и че около мен оплакванията също бяха доста малко, независимо от изписаното в мрежата.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Ами, коя е актуалната версия на Скайрим, че най-после СКС-то да захапе модовете?

Най-неприятна ми е плаващата и неадекватна мишка, която така и не успях да оправя. На второ място, безумния интерфейс. СКС-то непрекъснато пищи, че работи само с най-последната версия на играта. Нексус Мод Мениджъра така и не ми тръгна нормално. Занимавах се няколко часа и нищо не направих. Като конзолец по душа, свикнал да играе само завършени продукти, направо зарязах играта. Ще почакам за конзолна Гейм Ъв Ди Иър, че хем да си я разпъна на голям екран, хем да я джиткам от кревата.
Последна промяна от king_of_the_universe на 10 окт 2012, 08:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

хем да си я разпъна на голям екран, хем да я джиткам от кревата.
Te тава, приятели, е истината. По шкембе да се опъна или в йога поза на 5тия час вече и да е сладка болката :P
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:
хем да си я разпъна на голям екран, хем да я джиткам от кревата.
Te тава, приятели, е истината. По шкембе да се опъна или в йога поза на 5тия час вече и да е сладка болката :P
Е, то специално за Скайрима е цяло престъпление да се играе на малко екранче/мониторче. :D

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз нямах такива проблеми ебаси, и то с пиратската версия най-първа версия - нито мишката ми е плавала, интерфейса го смениха на такъв няколко дена след рилийза.
http://static.skyrimnexus.com/downloads ... 088115.jpg
Пък и версия на кутийки като Диабло има на интерфейса.

Не че имах някакви кой знае какви проблеми да ползвам оригиналния.

Иначе PC версията зарежда десет пъти по-бързо при влизане и излизане от сграда.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 7 години

И аз тествах пиратската версия (която предполагам е без никакви пачове) и не виждам проблеми. Да не говорим че ми върви на лаптопа, което значи че действително е доста лека. :) (Дарк Соулс в сравнение с нея едвам крета и не е по-красива на пръв поглед)

Ама не знам колко ще продължа. Прекалено ми е отворена и огромна, не мога да се съсредоточа в едно нещо засега. Само се мотам насам натам и разглеждам красивите пейзажи. Евала на хората за толкова сполучливо пресъздадения свят. Направо се губиш в него.

Интерфейса вобще не изглежда толкова подреден като този от снимката на RRSunknown.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Снимката е на мода на интерфейса :) не знам коя версия - те са различни.

Иначе един съвет за добро прекарване със Скайрим - не се мъчи да изпълняваш всичко каквото видиш - това е невъзможно физически и ще ти досади бързо. (особено ако зациклиш в едннобразните безкрайни рандъм генерирани мисии в градовете ). Избери си някаква гилдия, придържай се към нея и като и минеш куестите си направи нов персонаж и пробвай друг град или друга гилдия.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 години

Bethesda си изкупват греховете към Sony - февруари и 3 DLC -та се пускат за PS3 с 50% намаление за първата седмица.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Skyrim

9/10

Наканих се най-после да я ошмуля.

Плюсове:
- огромен свят
- безумно много куестове, куестчета и куестенца
- тонове неща за правене извън куестовете
- като резултат от горните три: супер дълга игра, ако решиш да се занимаваш сериозно - точно това ми вдига оценката за играта до деветка
- графиката бива
- задоволителни озвучаване на героите и музика
- по-лесни за схващане пъркове от Обливиъна

Минуси:
- твърде малоумно вдигане на някои умения, наследено от Обливиъна: колкото си по-некадърен, т.е. колкото по-често те налагат, толкова повече вдигаш нивата на броните, уот дъ фак ис дис шит?
- небалансирана бойна система: маговете разплакват мамата на уориърите през първите 20-ина часа геймплей, ако играеш уориър; ако играеш маг обаче, уориърите те разплакват откъм средата на играта;
- цветовата гама е еднообразна, дори Дарк Соулса е по-шарен, ебаси.

Някои обвиняват Скайрима в липса на душа, но не са прави - светът си е достатъчно реалистичен и одухотворен за планираното епично средновековно фентъзи, а не всички да се сополивят, хленчат и лигавят едни с други като типичното ФФ. В заключение, препоръчвам на всички с много свободно време за инвестиране в добра ролевка. :yes:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Колко часа навъртя?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:Колко часа навъртя?

Засега съм на 70-ина - с брадат, мощен, унищожителен двурък мечоносец, code name: Leonidas.

Мисля, че съм към средата на играта, но не съм сигурен. :D
Edit: 1/4. И това е, щото много бързам. Ще взема да забавя темпото и просто да експлорвам. Мисля, че 300 часа би трябвало да ми стигнат...да стигна до ДЛЦ-тата. :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Те DLC-тата не са чак толкова часове, така че не се притеснявай... ако ги имаш то няма лошо да започнеш част от техните изисквания отсега де. Примерно е чудесна идея да изкараш куест линията на върколаците от основната игра и поне чат-пат да играеш като върколак, че да вдигаш уменията му (от едното DLC). Че ако си като мен да искаш да видиш 100% от играта то може накрая да се наложи като малоумен да обикаляш само като върколак, за да му качиш уменията :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

По принцип аз играя с танкове, тия фръцнатите класове не са за мен. На мен друго ми е любопитно: защо в играта няма грам копие, алебарда, пика (оставям настрана липсата на азиатски средновековни оръжия)?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа:Bethesda си изкупват греховете към Sony - февруари и 3 DLC -та се пускат за PS3 с 50% намаление за първата седмица.

Изкупват те трънки. И след последните пачове имах 2-3 забивания още за първите 50 часа. Бъгтесда си е Бъгтесда и Бъгтесда ще си остане. :roll:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Ти се радвай че го няма ония PS3 бъг, дето ти се скапва сейва след 80-тия час. :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Мдам, интересно е наистина защо няма поне едно оръжие с по-голям обхват, все пак именно пиките и алебардите са били доста използвани в ерата на тоя тип оръжия, които са в играта. За танк най-добрият избор е меч и щит и облечен в някой heavy комплект. Специално в тази игра от оръжията за една ръка само уменията на мечът имат някаква полза наистина, якото е, че има и доста добри умения за щит. В тая част light/heavy броните се качват добре също - само трябва да внимаваш целият да си облечен целият в единият тип, а не примерно heavy ръкавици, а light шлем :).

Инак аз чак в края на играта (като пробвах вече всички видове бой) открих, че всъщност най-интересна е играта като stealth стрелец, само по този начин можеш да се и докараш до убиване на гадове с по един изстрел. Естествено трябва много да сте качили и на stealth и на bow, за да се получи това, но при качени подходящи умения когато удариш някой гад в гръб и в stealth режим и му прави примерно 16х поражения!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Ти се радвай че го няма ония PS3 бъг, дето ти се скапва сейва след 80-тия час. :D
Всъщност има и забавни бъгове и недомислици: като отсека нечия глава, после мога да му претърся инвентърито през главата! :lol: Един гигант фрасна един бандит и оня направо отскочи в облаците и после тупна някъде на 5 км от местопроизшествието. И т.н. Но след като махнах автоматичното сейвване, играта не ми е забивала от 20-ина часа.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост