The Elder Scrolls V: Skyrim

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Намерих изключително читава версия за РС, която ми тръгва на средняшкото лаптопче с поне 30-ина накачулени мода. Оставам верен на конзолната концепция (платформа+пад+ТВ), но зарязвам конзолата като скайримска платформа.

Ползвам модове от един сайт на братушките, щото нексуса е ебаси бъгавият сайт. За пореден път се убедих, че фенският съпорт е уникалнo нещо и прави игрите в пъти по-зарибяващи и красиви. Ровенето във всевъзможни модове отнема много време, но като се подредят нещата, става голямо шоу. :D
Последна промяна от king_of_the_universe на 11 фев 2014, 18:43, променено общо 1 път.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Аз много се изкефих на уникалните възможност за къстюмизация при героите. Прически, дрехи, лица. Някъде бях гледал как можеш да си направиш Lightning от FF13 и беше 1 към 1. :) Страхотни неща има, както за тази игра, така и за Fallout. Мисля че конзолните версии са за първо изиграване, а после най-зарибените трябва да си намерят PC версиите. Ще се почувстват в рая с толкова много безплатни нововъведния. Да не говорим, че с един Xbox пад с кабел, все едно играеш на конзола.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

То пък много трудно да направиш ФФ герой - всичките са вариации на едно лице. Ти вземи пробвай маршъл артс мода за бой с голи ръце. ;)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Аз отдавна я изиграх де (с кеф бил играл next-gen версия отново честно казано), но преди няколко месеца се бях заинтересувал от модовете, че имам Steam версията, но с модове. В крайна сметка не успях да намеря особено интересни такива де, най-якият беше Tropical Islands, дето прави всичко в джунгли, пустини и палми. Даже се сменяха голяма част от животните в първите зони, даже и птиците бяха тропически. Като цяло беше доста яко да видиш всичко в такава гама и такива животни, но почти нищо не промени по самата игра.

Другият дето пробвах беше някакъв много голям пакет с оръжия, но и сред тях не видях страшно големи разлики, не и достатъчно големи, че да ми е интересно да ги пробвам дълго.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Хубавото е, че фенският съпорт си продължава. При оръжията вече си има модели на катани, ветрила, алебарди, пики и т.н. Чак и летяща метла с магически демидж + автомат, който се размахва като боздуган. Има и фани ероус мод, при който пуцаш с моркови и сродни. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

king_of_the_universe написа:Skyrim Remaster за current gen с модове и за конзолите. :cheers:
Добра новина е, предвид, че оригинала не успяха да го докарат на PS360.

Само дето наглеят и искат 60 долара/евро :dizzy:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 години

аз пък го играх на пц и 360 и не видя някаква разлика, дори интерфейса беше конзолен.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

RRSunknown написа:аз пък го играх на пц и 360 и не видя някаква разлика, дори интерфейса беше конзолен.
Разликите бяха главно в графиката и производителността, като версията за PS3 беше най-зле. Другото е, че за да изглежда сходно на PC и конзоли от 2005, PC версията далеч не беше техническо чудо. С новия порт се опитват да фикснат това.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

по важното е модовете - само затова ще си я взема пак , като падне цената

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

В какъв смисъл, че оригинала не са го "докарали" на конзолите? Аз изиграх до 100% 360 версията и всичко си беше ОК, дето се вика дори не видях повечето "обичайни" за Bethesda счупени куестове и NPC-та.

Сега не вървеше в 200fps, и на места кадрите си падаха, но тоя тип игри са си такива и никъде не беше критично никъде. За PS3 версията знам, че кадрите падаха малко повече, но и там се играеше, мисля, че единственият сериозен проблем там беше като ти стане голям записа и нещо се бъгваше играта. Но това мисля, че го оправиха също с времето.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 3 години

Аз продължавам да си я играя на ПС3 и си върви повече от прилично:) Не виждам нужда от поредния фулпрайс ремастър...на това е3 се забелязва, че на повечето големи студия креативноста а на ниво импотентност напоследък :? Вместо да правят нови игри от даден франчайз - римейк или ремастър...краш например

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

Моите сейв-файлове на PS3 зареждаха мега бавно, през куп за грош и понякога играта ми забиваше. Може и да са оправили сейва, но играта все още е неприятно бавна. Това първо.

Второ, играта бе с доста постна графика, дори за РС. Нищо по-шаренко за разтуха от сивотията. Моделите на расите бяха по-поносими от Обливиъна, но имаше какво още да се желае. Да не говорим за вдигането на уменията - съдрах се да кова тенекета, само и само да вдигам левълите. Графика, геймплей, интерфейс, че и куестове и помощници - всичко се оправя с хитри модове. Модовете могат тотално да преобразят играта. За мен модовете са основния плюс на римастъра.

Трето, цената ще падне драстично сравнително бързо - говорим за ремастър на мега-популярна игра. Ако искат и на 100 евро да го пуснат първоначално. :)

За мен специално плюс са и експанжъните (надявам се, че римастърът ги включва, все пак го пускат на 60 еврака) - не съм ги играл или купувал.

Та, по-добре да дам 20 до 30 евро за играта след падането на цената, отколкото да се ръся за ново РС (на което едва ли ще играя нещо друго, при наличието на PS4).

Колкото до креативността, тя може да дойде от Токио Гейм Шоу или от индитата/доджините. Рибите на Е3 са прекалено големи акули, за да рискуват. Впрочем, наскоро имаше някакво шоу в Япония на VR for adult experience - това ако не е креативност, макар и очаквана, здраве му кажи. :D

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Е аз имах предвид креативността на представените неща на Е3:) Иначе и аз очаквам Токио Гейм Шоуто с нетърпение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Абе мен ме кефеше графиката - водата особено я бяха докарали течаща и околната среда. Анимацията беше дървена както винаги и това няма да се промени. Но модовете са сила и поне няма да ги търсиш и преценяваш сам защото са добавили система за най-сваляни и оценка.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Наистина не знам за какво точно говори @king_of_the_universe, играта не беше 8-мото чудо на света откъм геймплей, но си вървеше много сносно и изглеждаше фантастично (за времето си). Не съм имал проблем никъде и с нищо, а аз играх с всички класове до пълно развитие.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

danailkiller написа: вървеше много сносно и изглеждаше фантастично (за времето си).
За вървенето:

http://kotaku.com/5885358/why-skyrim-di ... th-the-ps3

Не просто съм чел, че има мизерии, преживял съм някои от тях.

"Изглеждаше фантастично" - като за Плей 3 игра - да, но на надупено РС с модове беше коренно различна откъм графика и атмосфера игра. Даже на лаптопа ми (Сателит'12) играта изглеждаше по-добре с ниски настройки - сравнявал съм. То и затова за стиймаджиите римастърът ще е безплатен: те (почти) нищо ново няма да видят. Но конзолните пезънти като мен имат защо да се облизват. Даже и с нови раси ще се пробвам, с помощта на модовете - пробвах модове на лапа, ала играта ми вървеше с < 10 кадъра в секунда и я заебах. :D

В крайна сметка, не виждам нищо лошо да я налазя отново с лесно накачулени модове + експанжъните срещу скромна цена, без да се увътрям за десктоп. Пък и от всички игри, тези с огромните светове, зверове и природа ми изглеждат най-заслужаващи римастър. А, дано има подобни римастъри и за Обливиъна, и за Мороуинда. И за първия Мазен Ефект с планетите на кило и всъдехода - тая игра има тонове неизползван потенциал - направо си плаче за тотален римейк! :yes:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

На бокса си вървеше екстра и имаше повече детайли - например повече трева и други такива от PS3 версията. А модове свестни и небъгави излязоха много по-къснои (като за много други PC игри). В началото когато беше прясна и се играеше надъхано нямаше разлика забележима от човек който не се завира в екрана да търси пикселите.

Мас ефекта няма да я ремастърнат че и да я преправят - мързи ги :), вместо това правят Андромедата с такъв стил с макото и експлорването .

А ако говорим за модове на конзолите - на Фолаут 4 на Xbone има ограничение за 2 гб модове общо - скромничко, има ограничения в графичните модове а показателно е ,че най-сваляните модове са чийтърски за безкрайни амуниции и здраве и т.н. и разни от сорта на BIG BOOBS .

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Изображение

Истината за ремастърите:)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Немците избиха рибата - безплатна 30+ часова кампания, пълна преработка на геймплей и графика :bowily:

http://sureai.net/games/enderal/?lang=en
Enderal (to be released July 1-3 of 2016 - English version some weeks later) is a total conversion for TES V: Skyrim: a game modification that is set in its own world with its own landscape, lore and story. It offers an immersive open world, all for the player to explore, overhauled skill systems and gameplay mechanics and a dark, psychological storyline with believable characters.

Enderal is free and can be played by anyone owning a legal copy of TES V: Skyrim. (No DLCs are necessary.) It is developed non-commercially by SureAI, the team behind the renowned Oblivion mod "Nehrim: At Fate´s Edge" (and various other projects).

Features:
An open world with its own lore and hand-crafted, detailed and diverse landscapes (desert, heathlands, forests, jungles, mountains and more)
An unconventional story with psychological and philosophical undercurrents
German and English localizations, both fully voiced by dozens of speakers, many with a professional background
Multi-faceted, believable characters with own ambitions and motivations
Overhauled gameplay with experience points, survival mechanics and hard, challenging combat
An overhauled skill system with classes and new special abilities
A housing system allowing the player to design their own homes
30 to 100 hours of expected playtime

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Nintendo Switch

Мнение danailkillerпреди 1 година

Dementius написа:
преди 1 година
...колкото и да къдриш и пудриш Скайрима няма да изглежда невероятно...
Skyrim може да се докара да изглежда фантастично направо, само потърси из нета Skyrim Graphics Mods и гледай за какво иде реч. Има комбинации от модове, които правят играта да изглежда като заглавие от тази година (че и по-добра на места). Ето случайно видео:

Сега друг е въпросът какво точно може да очаква човек от графика на порт направен за Tegra X1 :-D.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост