Glorious PC Gaming

Glorious master race.
Отговори
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Glorious PC Gaming

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 8 години

king_of_the_universe написа:БТВ, не смятате ли, че бая хубави заглавия наизлязоха напоследък ? :roll:
Номера е да не играеш 1-2 години:).Аз направих така за пореден път.Сглобих си една машина сега и игрите супер ме кефят:).Вчера врътнах COD5,сега съм метнал Dead Space 2,и има още към 6-7 игрици.COD5 е супер само мога да кажа.А и най важното че новия еумалтор Visual Pinball 9 ми върви гладко:)

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Offtopic: ferever fever!!

Мнение blumentopffпреди 8 години

Дам, толкова са много, че едва ли ще има време да се изиграят тая зима. Да не говорим, че и доста качествени заглавия се отложиха-Вещерът, Металния Солиден Гиър 5, Масовия Ефект 3...

За мен по-страшното е, че излязоха прекалено много РПГ'та. Прекалено са много! Не, че не съм фен на жанра, но предпочитам разнообразието.
Последна промяна от blumentopff на 16 ное 2011, 10:31, променено общо 1 път.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 8 години

Какво точно му се отложи на The Witcher 2? Само не ми казвай, че смяташ да го играеш на конзола! Ама сериозно недей!!
Изображение

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Разбира се, че го отложиха. И какво от това, че ще го играя на конзола, така или иначе ще го търся евтин, няма да го препоръчвам. Предполагам, че порта ще е на ниво(колкото и смешно да звучи), предвид забавянето на играта, а ако не е, дреме ми на оная работа.
Причините са няколко:
Нямам машина.
Нямам и хард диск.
Нямам желание.
Имам Х-бокс :shock:

ПП Единствената игра, която ме накара да седна да цикля на ПЦ'то, в последните 3 години, беше Super Meat Boy и тя се играеше смъртоносно зле. Сега ще си я купя от XBL, защото това е musthave.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 8 години

Ми то като нямаш машина с хардс диск :) логично няма какво да те накара да седнеш.

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Имах в предвид, че нямам място на харда. 250гб отдавна са незначителни. Само 100 от тях са музика, 50 Виндовс, другите са разни шитове, като снимки и т.н. Имам място за 3-4 филма блу-рей рип на 4гб...
Според мен, трябва да си меко казано тъп, за да имаш Хбокс и да играеш на ПЦ'то.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз съм с 80 и ми стигат.
Естествено че ще играя на PC -то PC игри, трябва да си мега тъп (тм) да играеш орязани портове на конзолата които изобщо не са предвиждани за нея (Dragon Age, Risen за пример с които се опарих и мисля да не повтарям)

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Не знам за какво ти стигат, но аз ползвам ПЦ'то единствено за интернет, музика и филми. За работа НЕ става. Преди(4год) се занимавах с някви Фотошопи, Илюстратори, Флашове и глуости, тогава нямах проблеми, но сега едва ли ще ми се получат нещата.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Не бъдете коне с капаци. И аз винаги съм предпочитал конзолния гейминг, но... дори, оставяйки настрана PC ексклузивите, си има заглавия, които си плачат да се играят на PC. The Witcher 2 е може би най-добре изглеждащото заглавие в момента, заедно с новия BF и си е живо кощунство да се чака за конзола.
Играта просто изглежда зашеметяващо на максимални настройки! Са, ясно ми е, че не всеки има нужната машина да я подкара (всъщност и аз в момента, затова чакам да си взема ново видео), но... такова заглавие трябва да се изиграе така както е предвидено да се изиграе.

Лично за мен, няма никакъв смисъл да си убивате огромна част от кефа, играейки конзолната версия.

Тъжно или не, но в момента си струва човек да отдели малко ресурс за някаква прилична машина. Ако, разбира се, не му е чак такъв финансов проблем. Разликата при някои мултиплатформени заглавия е направо стряскаща! А както вече отбелязах - тоя джен и без това основно на визия и презентация се радваме...
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 8 години

Джеру, аз лично предпочитам да дам 300лв за хбох360 отколкото да мисля как точно да подкарвам тия неща на 2годишен лаптоп или тепърва да се ръся за нова машина. Не са малко пари, деба. Иначе и аз искам да имам всичко ;)

Не ти отричам твърденията, но когато БФ3 стане 15 паунда си го взимам за пс3ката, защото е по-добре така от нищо, поне за мен.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Съгласен съм и с двама Ви, но както вече стана на въпрос не всеки може да даде пари за нова машина. Друг е въпроса, че според мен купуването на "геймърски" компютър изобщо не е оправдано. Всички знаем, че те са безбожно скъпи, а моето дъно отдавна е outdated. Тоест, ако искам да играя нови игри на него и освен това да им се кефя, аз ще трябва да се изръся с минимум 1500лв., което е смехотворно, предвид, че имам всички конзоли последно поколение, 5.1 звук и 32 инча телевизор. Тоест, аз отдавна съм си начесал крастата, не само за визуалното в игрите, но и изобщо. Като цяло държа да се насладя максимално на една игра, като си сипя биричка и се опъна хубаво на "престола"(така се нарича специалния ми гейминг стол :P ). Общо взето не виждам и с какво биха ме трогнали PC игрите, на фона на конзолите.
Разбира се, не отричам, че графично дадена игра би изглеждала по-добре на PC.
Също така не отричам, че има и интересни ексклузивни заглавия. Всъщност те не са дори и интересни, но ги има. Това е правилният израз :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не следиш цените май ...

Смехотворното е че аргумента ти за 1500 лева е също толкова нелеп колкото аргумента на PC маниячетата (тм) че за конзола задължително трябва да се изръсиш за 42 инча.

максимум 800 лева и ти давам гаранция че няма игра която да не ти тръгна на високи настройки от сегашните.

PS3 струва 600 лева в момента.
Последна промяна от RRSunknown на 16 ное 2011, 13:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе оставаше и да няма. То и за Х360 има мъст-плей ексклузиви, но аз нямам Х360 засега и не ги играя.

Soon.

Да, читаво РС за 600-800лв според мен ще се намери (първа ръка), което да подкарва повечето нови игри поне на средни детайли. А РС игрите както знаем са и доста по-евтини. Просто аз обаче по-скоро бих си дал парите за бокс.

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Какви цени да следя, айде да ми сглобиш едно PC, което ще подкара Скайрим например на мах, примерно в йаркумутерс да видим какви пари ще излезе. А тези глупости с втората употреба на техника, не ми ги споменавайте изобщо.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Говориш всякаш става въпрос за някакъв коренно различен тип гейминг.
Какъв точно ти е проблема да си пуснеш играта на телевизора и да я играеш с джойпад и с надупен съраунд? Това важи за 90% от мултиплатформените заглавия. Да, BF не влиза баш в тая графа, но при малко мерак спокойно можеш да се разплуеш в някой диван, дори играейки с клавиатура и мишка. :-)

Относно цената - да, сумите не са малки. Но за 1000лв. (без монитор) можеш да си вземеш машина, която ще е способна да подкара почти всичко, излизащо в следващите 2 години на high или ultra. А за 1500лв. баш звяр ще си сглобиш, който надали ще ти е нужен за игри точно. Но отново - да, парите са много.

Аз го гледам от гледната точка на това, че така или иначе почти винаги съм имал нужда от читаво PC за работа и реално ми е трябвало да кихна само нещо допълнително, колкото за една видео карта. И съответно за мен инвестицията през последните години си струваше.

Всичко, разбира се, опира до парите. Но това не означава, че трябва да гледате на PC гейминга като на "basement dentistry" (Киро, майна, теб гледам), а по-скоро като на сравнително ненужно глезене.

EDIT
RRS вече ме е изпреварил горе-долу. :-)
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Skyrim приятелю върви на high на 9600 видео, 2 GB DDR2 и процесор 6400 - машина за 200 лева. Лично съм я продавал на приятел преди две години за 400 лева и сега човека разцъква с кеф.

Искаш доказана машина за Skyrim на max (тествана е и купена вчера )
GB H61M-DS2 /H61/LGA1155,
I3-2100 3.1GHZ/3MB/LGA1155/BOX,
4GB DDR3 1333 A-DATA,
SAPPHIRE HD6570 2G D3 BULK

Цена 512 лева с ДДС Most
Последна промяна от RRSunknown на 16 ное 2011, 13:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

А не, аз не гледам. Но пак по-скоро бих си зел х360 и играл БФ3 на кознола, отколкото в моят случай да дам поне 800лв за РС + монитор.

Това за геймпада и телевизора и колонките е ясно. МАС ЕФЕКТ 1 я играх на лаптопа, с хдми кабел на 37-инчовия и си беше супер. С безжичната клавиатура и мишка си бях удобно, дори не исках да минавам на геймпад :)

Просто not enough minerals.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Стига с тия лаптопи - трябва да си пълен глупак за да смяташ че лаптопа е геймърска машина

В Лаптопа плащаш 200 лева за батерия и захранване, 200 лева за екран, 200 лева за охлаждане и чак тогава ти почват компонентите. (говоря за качествени лаптопи - боклуци от пластмаси с кирливи батерии за по 650 лева изобщо не ги коментирам)
Последна промяна от RRSunknown на 16 ное 2011, 13:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Компютърът е необходимост. Гейменето на него е плюс. Аз от 3 години съм на лаптоп(и), а не РС, защото не ми е удобно да разнасям машината по квартири и прочие. Така съм решил. МЕ1 тръгна на 2-годишния ми лаптоп на средни настройки (някои бяха високи, даже), така че това беше само плюс. По-добре, отколкото да не я играя, нали? :)

За да се изръся за едно РС тепърва трябва да давам пари за монитор + машина и поне 800лв ще отидат, ако искам да играя каквото и да е било ново на него на високи настройки. Просто нямам излишни 800лв или дори и да имах сигурно не бих ги дал за това.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Имам предвид че лаптопи не са пример за PC геймърстване и цените на ПЦ геймърстването.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост