Glorious PC Gaming

Glorious master race.
dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Glorious PC Gaming

Мнение dra6ko_second_chance1 година

То маи и по външен вид се различават Bluetooth версията и тоя без.
На единия част от корпуса беше по изпъкнала в сравнение с другия.Има доста инфо в нета.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Мнение me3x1 година

Аз имах проблем с bluetooth сървиса тъй като кутията ми(Predator G7700) е с няква маса дебела ламарина в няколко пласта, а ресиивъра си беше интегриран в дъното ми. Та си купих отделен ресиивър на Asus, който изведох извън кутията та да си заработи всичко като хората. Иначе да - xbox контролера е нативен в win10. Демек плъг енд плей без излишни филми....
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 6 години

Мнение Ju19689 месеца

Взех си на старо един черен Xbox One контролер и си го ползвам с кабела, с който дойде - доволен съм. Благодаря за съветите. :)

Търся да си закупя нов монитор и се обръщам към вас за съвет. Държа да е 1920х1080 резолюция и ококо 24". В различни магазини онлайн и физически такива виждам доста избор, но навсякъде са изключени и няма как да ги видя дали дават хубава картина. Преди 5 години си взех едно LG 24" от емаг, но не съм доволен от качеството изобщо. Някой може ли да ми препоръча конкретна марка или модел монитор, от който да е доволен?

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown9 месеца

Последно си взех Dell SE2417HG от Emag за 200 лева - нищо не става от него, на тъмен фон се вижда постоянен бял шум. Вече докато не тествам не бих препоръчал нищо.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon9 месеца

Аз си взех за PC-то един Самсунг монитор, който нов беше 180 нов преди година, 24 инча. Идеята беше да го ползвам за PC гейминг с мишка и клавиатура. Ще напиша после маркатата. Харесва ми как изглежда горе долу, но да си призная, толкова съм свикнал да играя на телевизора, че супер рядко ми се случва да цъкам на монитора. А и не мога да играя седнал вече, само в полу легнало положение на леглото с пад или на диван. Свързвам PC-то с 8 или 10 метра HDMI кабел и с Xbox One пада пуцам дори шутъри. Само стратегии съм праскал на тоя монитор и честно да ви кажа, може и за качеството да ви излъжа, защото нямам база за сравнение. В смисъл, по яка картина вади монитора от екраните на двата ми лаптопа, има си game mode, няма лаг... Става. :)

Аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore7 месеца

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x7 месеца

4 cores/8 threads са точно половината, спрямо процесорите в некст джен конзолите(XSX/PS5). Всичко което се прави и ще се прави като игри, ще се съобразява с тях, поне през следващите 3-4 години, до като не излезнат следващите ''про'' версии на хардуеъра. Да не отварям дума, че предстоящия анонс на ''Xbox Series S Lockhart'' ще бъде новото мерило в хардуеър/ценообразуване, тъй като конзолата ще предостави възможността да играеш предстоящите игри на достъпна цена.
Демек взимаш процесор за 100 долара и си ок''иш'' с текущите PC игри на модериран сетинг, но си в пета глуха за всичко по ново на пазара от тук на сетне.
Моят съвет към тези които искат нещо бюджетно, но и с възможности, е да изчакат анонса и цената на Lockhart, па тогава да си правят сметките.

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor7 месеца

me3x написа:
7 месеца
4 cores/8 threads са точно половината, спрямо процесорите в некст джен конзолите(XSX/PS5). Всичко което се прави и ще се прави като игри, ще се съобразява с тях, поне през следващите 3-4 години, до като не излезнат следващите ''про'' версии на хардуеъра. Да не отварям дума, че предстоящия анонс на ''Xbox Series S Lockhart'' ще бъде новото мерило в хардуеър/ценообразуване, тъй като конзолата ще предостави възможността да играеш предстоящите игри на достъпна цена.
Демек взимаш процесор за 100 долара и си ок''иш'' с текущите PC игри на модериран сетинг, но си в пета глуха за всичко по ново на пазара от тук на сетне.
Моят съвет към тези които искат нещо бюджетно, но и с възможности, е да изчакат анонса и цената на Lockhart, па тогава да си правят сметките.
За Lockhart се шуми от доста време, включително тия дни разни издания преписваха стари новини и "нови" слухове (някои откровено нелогични - само 4tflops, уж по-евтин, ама неясно от какво, след като Series X още няма цена). На мен ми се виждат по-вероятни докладите (Forbes), които твърдят, че засега са го прибрали в шкафа, особено предвид проблемното производство в момента и трудностите при pricing-а, но да видим.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x7 месеца

На мен ми е по интересно нещо друго около анонса на Lockhart...
След като го гласят с 4 tflops, къде по дяволите се вписва Xbox One X с неговите 6 tflops в некст джен схемата? Дали ще е съвместим с некст джен игрите изобщо/от части/на 100%? Защото ако е, то това било развързало ръцете на милиони геймъри играещи on budget. Конзолата се търгува в момента на 250-300 долара нова, а втора ръка може да се намери и за по 150. Според мен не е зле М$ да хвърли малко повече яснота тук, че и за капак анонсираха Сайбърпънк 2077 едишън за летния сезон.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos7 месеца

Без да разбирам, ама Х-а не го ли спъва ссд-то и там няма какво да се направи?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x7 месеца

На One X може да се монтира ssd за по малко от 5 минути(internal), или plug and play през usb порта външен(external). Разликата в пърформанса е около 40%. Лично аз скоро монтирах на моя и нямах никакъв проблем. Въпроса е как девовете ще имплементират употребата му в гейм дизайна за в бъдеще, и дали ще има някаква хардуеърна бариера освен наличието на самия ssd диск. Щото ако е само наличието на диска като такъв, проблем според мен няма.

Аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение niki_7 месеца

me3x написа:
7 месеца
На One X може да се монтира ssd
Сам си отговаряш на въпроса относно Х-а. Никой няма да си позволи да извади некст джен игра за конзола която изисква да си сложиш някъв хардуер сам от магазина. А игрите съвсем бързо ще почнат да се правят с SSD in mind.

Конзолата е plug and play устройство, съвсем логично е да изкарат нов хардуер който е базаиран на същата архитектура, но по слаб от големият си брат.
Примерно : Zen 2 CPU.... ама с 4 ядра, Navi GPU..... ама с 32 cu, NVme SSD.... ама 500gb. С две думи сваляш 200$ от цената и правиш 1080p/ 1440p dynamic res версия на next gen-a платформа. Това е единственият начин за паралелна разработка на игри в курса на цяло поколение. Ако я портваш за Х, все едно е го правиш за съвсем различна платформа. Не случайно Pro конзолите имат идентичена архтитектура със базовите модели.
Също така помнете, че 4 тера флопа на новата архиектура, не означават 4 терафлопа на старата. Спокойно ще отнася Х-ка като производителност, особено със сирашкия jaguar процесор.

Развързването на ръце за тия които не им се купува хардуер също е измислено, X Cloud и съвсем скоро ще стане факт.

Личното ми мнение обаче е, че аз съм остро против подобни полюции като сирашка Lockhrat платформа, която не само ще дърпат целият джен назад, но и ще тормозят разработчиците.
Дано никога не се пръкне ... видео картите като тази в series X са по 1700лв, а Iphone-a стана 2600 ебаси.... ама някви хора ще ми се оплакват, че 2020 конзолата му е 1200лв примерно.
Не виждам свят в който ще ида да дам 200$ по малко , за дръглива версия на хардуер който се ползва 5-7 години...

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Атаката на римейковете

Мнение RRSunknown4 месеца

Великия PC гейминг атакува отново при мен - Age of Empires 2 DE не ми тръгва -с натискане на Play повъртява 1-2 секудни, даже и грешка не дава и пак дава бутон Play активен . Подозирам, че е заради Windows 7 / преди като я пускаха вървеше/ но нямам намерение да проверявам и пуснах за рефънд .
Ето това имам предвид с изказването, че Sony ми гарантират, че щом нещо е купено за PS4 със сигурност ще тръгне винаги на PS4. .

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain4 месеца

Изображение

https://steamcommunity.com/app/813780/d ... 455344258/

Тоест вървяло е на win7 сега вече я тръгне я не, явно си изтеглил късата клечка. Защо все още си на win 7 вече е друг въпрос :)

Ако ми позволиш тази аналогия PC е PS5 който пуска всички PS5 заглавия и ти позволява да пускаш PS4, PS3, PS2, PSone заглавия като се налага понякога да четеш из форуми как да пуснеш някое по-старо заглавие.
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не мога да се съглася с тази аналогия защото с PS5 става дума за различен хардуер - аз съм си със същия хардуер , софтуера е променен от производителя.
Не съм с Windows 10 защото така съм решил и защото на Win 7 99% от игрите ми вървят и всичко останало за което се ползва компютър си го ползвам чудесно.
Това което ме дразни в случая е, не нещо което поначало няма как да тръгне а схемата - вървяло ->спира да върви .

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain4 месеца

RRSunknown написа:
4 месеца
Великия PC гейминг
RRSunknown написа:
4 месеца
на Win 7 99% от игрите ми вървят
Не мога да те разбера. Плюеш пц гейминга който ди дава обратна съвместимост до сигурно първите евър игри за пц и на който на OS от преди десет+ години ти върви 99% от всички игри. Да знам за наратива от времето на PSone че всички искаме да пъхнем диска в конзолата и да седнам пред телевизора но със стийм и останалите библиотеки е горе долу същото.
PC mustard race

Аватар
vvarp

Мнение vvarp4 месеца

Това не е ПЦ гейминг, ами поредните изстъпления на Валв и Микрото.
Не виждам защо Age of Empires 2 да не може да върви на Win7. Но все пак издават МS, бива ли да не си натрапят противния джам. RRS, що не се разтърсиш за друго "издание"?

Що се отнася за едновремешното удобство, все още е така донякъде - ама от GOG или големите "вериги". Инсталираш за х минути и играеш, без задължителен нет, без лончъри, без насила сложени пачове, а и без проблеми със съвместимостта. Или поне аз не съм имал. The Real Glorious PC Gaming :cain:

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

За Age of Empires 2 Definitive edition става дума - тя излезна миналата година година ноевмри и тогава в скрийншота който cain извади пишеше и Windows 7 .
Age 2 HD версията от 2013 си върви перфектно.

Пак се повтарям - разработчика едностранно ми прецаква вървяща игра без да съм сменял хардуер или софтуер . И никой не те защитава с случая - за разлика от PS4 където Sony ме защитават от такива неприятни преживявания .

Що се отнася до обратната съвместимост - това просто не е вярно - почти нито една игра от тези които съм си купил/навремето/ не върви или тръгва практически неигруемо с тежки проблеми с графика, крашове и странни залагвания.

GoG имам над 200 игри /голяма част от тях дублиращи игри които вече имам но които не тръгват/- някои вървят според обещаното, /други пък не вървят на Windows 10 !-една от причините да не ъпдейтвам / ,а с голяма част за да ги подкарам играемо се налага да търся допълнителни фенски модове и патчове и да чета по две седмици по форуми за специфични проблеми. Имам игри обаче които ги няма в GOG и нямат подкарване ако ще да се сцепиш - Blade of Darkness например.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain4 месеца

PS4 сони те защитава за игрите правени за PS4 или за римейковете/римастърите правени за PS4. Игрите излезли по времето на win10 съм сигурен че ще вървят на win10 = MS ме защитава. Не оспорвам че някои игри от петата генерация сигурно са болка докато ги подкараш но на теория почти всичко може да подкараш. Дори и дос игрите. Колкото за пробата пуснах от стим библиотеката Shadowman, Alien vs Predator (1999), Anachronox, System Shock 2, Rune. А blade of sarkness пред няколко години помня че я бях подкарал. Единствения проблем който имам с прекалено старите игри е color banding защото са мислени за crt монитори a не LCD
PC mustard race

Аватар
vvarp

Мнение vvarp4 месеца

Каквото и да говорим това с AoE2:DE е голяма наглост. Но Age-ът е собственост именно на Микрото и не е съвпадение, че изведнъж са отрязали поддръжката за Джам7 и искат Джам10. Колкото за другото "издание", говорех за неофициално такова, от познатите места, може да са я оправили :)

За подкарването на стари неща, чак 200 работи не съм пробвал, но сигурно от 20 години въртя няколко стратегии и продължават да вървят. Последно пробвах Sacrifice (диск от 2000 г.), играе се безпроблемно. Съгласен съм иначе, че не е даденост всичко да върви.
При новите неща, т.е. от последната десетилетка, не съм имал ядове (професор Интел, карта Нвидиа).

За Blade of Darkness конкретно не съм се интересувал, но тук може да се напазарува, а и има идеи за подкарване:
https://www.myabandonware.com/game/blad ... rkness-455

Кой е онлайн