Glorious PC Gaming

Glorious master race.
Аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Re: Glorious PC Gaming

Мнение cain4 месеца

По скоро някакви бъгове са излезли и са се презастраховали като са я обявили за win10 заглавие в последствие.
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown4 месеца

за Blade и аз ги гледах тези филмчета - на първия час обаче крашва и няма оправия с нови процесори.

Cain - те тези от Steam са преправените версии. Мога да ти дам пример - в Soul Reaver беше нещо променяно по геймплея и графиката/не мога да си спомня какво точно / в преправяната версия но в момента няма никакъв начин да играеш оригинала освен ако не си намериш стар работещ компютър от Pentium 3 поколението.
Последната ми голяма борба беше с Medal of Honor купена от GOG - за да тръгне нормално без мишйката да се мята във всички посоки със случайна скорост се наложи да чета по форумите и да приложа комбинация от два фенски фикса , настройка в сетингите на радеон и бърникане във файловете на играта. Уви Unreal Tournament 1 не успях да я подкарам - за АМД карти фикса не работи и фрейма се мята от супер скорост все едно си пуснал мод за десеторна скорост до лагване тип забавена скорост 5 пъти .

Евала на ID - Quake 3 само и промених резолюцията от конфиг файла и заспа без да се налага нищо да правя.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain4 месеца

Специално за ue1 игрите мисля че имаше някакви .dll файлове за да се подменят рендер режимите и всичко тръгваше ок. Тествал съм и гог версии. Както и да е малко се отплеснахме. Мисълта ми е че аз догодина с конфигурацията ми ще мога да играя игри излезли и за пц от времето на 6то, 7мо, 8мо и 9то поколение конзоли без проблем. Без да ровя по конфигурационни файлове, без да се ползва емулация. По-старите игри съм съгласен че не всички тръгват без проблем но аз предпочитам да имам възможността да се ровя из форуми и да се опитам да подкарам някоя супер стара игра пред това да не мога да го направя.
PC mustard race

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Значи имаш късмет или такива игри си избираш - аз почти винаги имам проблеми като се пусна нещо старо - и четейки по форумите за решения не съм само аз :) И със сигурност трябва да ровиш по файлове защото опцията 1024x768 4:3 не е вървежна към днешна дата.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon4 месеца

RRSunknown и моят съвет е да си качиш и пробваш кракнатата версия от "обичайните места' :) Дори и в момента да не тръгне, може да я фикснат по-късно за Win 7. Също и да чакаш DRM фрии версия. Аз вече неща с DRM почти не купувам, освен ако не са на някоя фирма, която заслужават да бъдат съпортнати и нямат DRM Free версия.

Признавам си, че досега не съм имал проблеми със стари игри за PC, но не съм и тествал много. Те първа ще пробвам някои. Наскоро поцъках от оригинален диск Heavy Metal FAKK2 и работеше на Windows 10... Някакъв лек фикс трябваше да оправя графиката, който ми излезе на първо търсене в гугъл и готово. :)

Без абсолютно никаква реална причина си купих едно PC, с най-добрите (почти) части от 2004-та. Тогава някъде минах твърдо на конзоли и спрях с PC гейминга. Идеята ми е да го кача с всички любими игри и да го пускам от време на време. Не ми е трябвало за определени игри, които не са ми вървяли, просто ми е някакво по-култово да си вкарам XP и да цъкам всички игри от 2001-2005-та. Да си ги вкарвам игри от физически дискове с манюъли(които в момента може да се намерят за жълти стотинки в имей, амазон и си правя някаква малка колекция. Даже си взех няколко в Големи кутии. :) ). Та хубаво е човек да си направи някакво ретро PC, докато все още се намират стари части на добра цена... Поне мен ми беше доста забавен тоя експириънс. Но пак казвам, дори на новото ми PC не съм попадал засега на игра която да не мога да подкрам. Проблеми има, но има и фиксове. Сигурен съм че има и такива които нямат фикс, но са малко и е на късмет дали ще попаднеш на тях.

А Майкрософт са супер малоумници. Много зле е целият им гейминг софтуер на PC, барабар с целият Windows Store. Добре че почнаха да си пускат игрите и на други места като Steam. Да си купиш нещо от Windows Store са хвърлени на вятъра пари. Единствено Game Pass на ниски цени, че така и така няма нищо трайно работещо там. Колко проблеми съм имал, не искам даже да започвам да разказвам. :)

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

До 2004 e добре - важното е да нямаш двуядрен процесор и видеокартата да работи - защото аз от доста време не съм виждал карта от онова време която да не е бъгава и да работи. като работих в магазина/сервиз за компютри си бях си купил 5 видеокарти - различни с идеята да си имам за едноядрения ми Athlon на 3 Ghz - обаче всичките заминаха, направих си сметката без кръчмаря наречен програмирано остаряване - последните две издържаха по 2 месеца реално ползване - естествено гаранцията им беше минала.
Задължително си намери и CRT монитор - ако нямаш мога да видя дали двете ми 19-ки на тавана работят и да ти пратя.

Аз за разлика от теб съм тествал много игри /стотици/ и имам статистиката.

Не знам за какъв чеп ми е кракната версия /ако изобщо има в днешните времена обвързани с онлайн услуги/ на 90% мултиплеър игра . Навремето подобен номер ми скроиха от Близард с един пач който ми срина кадрите на Starcraft 2 двойно и ми я направи неиграема за няколко години докато не ъпгрейднах . Значи следната картинка - демото ми върви перфект, купувам си играта - една година играя - даже бях във диамантената лига по едно време . В един прекрасен момент следва пач - аз съм си със същия хардуер , същия софтуер , същата игра - играна 600 часа и край - вече не може да се играе. Много неприятен експириънс който не желая да си причинявам и да хвърлям време в нещо които могат да ми го спрат когато си искат едностранно. Естествено, че ще плюя подобни похвати. Това не значи съм спрял с PC гейминга но не мога да претръпна и да не се дразня.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon4 месеца

Разбира се. Такива похвати са недопустими, но компании като Майкрософт си го позволяват. И масово хората им играят по гайдата. И на Майкрсофт и на Сони и на Нинтендо. Нямат избор, каквото ти кажат, това правиш. Пускат такса - плащаш. Пускат нови изисквани - сменяш компютър/операционна система/купуваш нова конзола. Ако искаш да играеш, това е реалността.

В crackwatch постоянно излизат кракове на ъпдейтите на AOE2 дефинит едишън. Най-вероятно обаче можеш да го играеш само сингъл кракнат. Почти всичко днес е сървис и постоянно иска нет.

Иначе процесора на ретро PC-то дето си взех е едноядрен. Pentium 4 Extreme edition на 3.2 гигахерца. Видео картата е Radeon X1800 XL... Сега я видях че даже е от 2005-та. Някаква мощна се води. Взех го цял от един пич в Bazar-a. Реших че ще си спестя главоболия, ако не взимам на части. Някакви грешки даваше в началото и веднага и махнах една от 4-те плочки рам, която се оказа че е сдала багажа. Винаги рамта е проблема. Той има 2 гигабайта и сега стана с 1.5, но така и така за тия игри и XP не трябва повече от 1 гигабайт там. Малко шумеше в началото но почистих вентилаторите и сега е по-добре. Видеото и всичко си работи.... Засега. :lol: Като цяло занимавката със стари PC-та си е рискована работа, но ще му се радвам докато работи. Doom 3 даже върви на добри нива. Почти всичко под него лети без проблем.

Аз още си пазя някъде първият компютър от 99-та със Savage 4 видео карта. :D Мисля да го взема от село, но почти съм убеден че не работи, защото не е пускат от 10 години. Ще видим, ако случайно работи, ще го ползвам за игри от 97ма до 2000. :crazy:

Имам на вилата на село и складиран CRT монитор, но засега няма да го взимам, че нямам място за него. Ще карам на тънките монитори. Не знам колко губиш от това, не съм се интересувал.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain4 месеца

Като каза машина от 2004 не знам защо си представих нещо от сорта на P3+GF3 :D
PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon4 месеца

То Pentium III имаше още 99та, но беше адски скъп. :D Помня как с лапетата от квартала си говорехме колко е мощен и как се носеха слухове че някой си там имал такъв. :)

Реално и компютрите са малко като конзолите. За перфектна съвместимост трябва да имаш XP/98/Me за игрите от преди 20 години и съответния хардуер. Но отвореността на платформата, фиксове на фенове, емулация на операционни системи/конзоли/аркади, GoG, четене по форуми... Всичко това ти дава шанс за обратна съвместимост недостижима за конзолите. Стига да положиш малко усилия. При конзолите вече обратната съвместимост имам чувството че я правят по принуда. Да се представят в по добра светлина в началото. Но истината е, че повече искат да продават игрите отново и където могат ще го направят. Сега хубавото е че част от игрите на новата мода наречена "междинно поколение", ще бъдат съвместими и с двете.

Като цяло компаниите нямат интерес в това геймърите да си пускат старите игри. Трябва да купуваш нови. Затова от нас главно вече си зависи да си усигурим обратната съвместимост. Дори да ги съхраняваме и запазваме, защото с дигитализацията и ограничеността на платформите има реален шанс много неща да ги няма след 20 години.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Е то точно с дигитализацията са запазени всички PC игри за които си говорим, оригиналните дискове дори не могат да се инсталират в повечето случаи поради несъвместимост в софтуера.

Целия PC гейминг се крепи на верни фенове които поправят бъгове, ремастерират безплатно и поддържа отдавна спреди официално сървиси.

Между другото като си говорех за едностранно прецакване не знам защо изпуснах най-големите грешници -Близард които с Warcraft 3 reforge едностранно изтриха оригиналната игра и я направиха не само неигрема но и вече несъществуваща . Вече единствения начин за игра на Warcraft 3 оригинала са пиратски версии.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon4 месеца

Има дигитализация и дигитализация. Ако разчитаме да ни пускат нови версии през 5-10 години, най-много да намажат популярните заглавия. В някаква степен колекции като "Megaman Collection 1 и 2, Wonder Boy и т.н. " запазват гейм наследвото. Това го признавам и подкрепям. Но какво правим с по-неизвестните игри, които няма да продадат на нови издания?

Полезният вид дигитализация - DRM Free (било то легална или не) - GOG и други, емулация, кракнати версии - всичко което можеш да си запазиш без да ти прилагат контрол и да е нужно да се кънектваш/идентифицираш/активираш и места където да можеш да си изтеглиш ъпдейтите и архивираш последните версии на пачовете.

Лошият вид дигитализация - Сървиси, игри с DRM, заключени сейвове към профили или клауд, заключени пачове към техни сървъри, заключени DLC-та към профили или дигитални покупки... Всички тия неща са застрашени от изчезване. Но вярвам че някои хора ги бекъпват и някой ден ще имаме пълни 360/PS3 сетове, с финални версии на ъпдейтите и длц. На Glorious PC Gaming e лесно бекъпването на всичко. Конзолите като затворени платформи са по-застрашени.

Warcraft 3 порта е правен за игра в момента на нови машини и затова го пласират. Това че са затрили старата версия не е чак фатално, защото са я затрили на техните сървири. Нали я има на диск, има и пачовете отделно... Нямат контрол над това. Има и кракове. Който си има старо PC или може да я подкара на ново, може да си я цъка в сингъл или по някакъв фенски начин в мулти. Аз съм Ок с това. :)

Пиратските версии не са нещо лошо. Дори да останат единствената опция, какво от това? Като пъблишъра е тъп и не иска да я пусне на GOG или друго подобно място DRM Free, заслужава да е пиратстван. :) Щом фенове могат да подкарат стара игра на нова машина, в свободното си време за без пари, колко му е да наемат тоя човек или друг и да пуснат някъде работеща версия. Ако не бяха хората които пиратстват нинтендо ромове, нямаше да могат Нинтендо толкова лесно да ги пъхнат в NES класик мини конзолата. Всички тия кракнати версии, модове и т.н. само помагат на игрите. Дори дават идея на компаниите кое може да се подобри. Примерно Final Fantasy VIII ремастъра, съм 100 процента сигурен че SE са видяли модовете на моделите правени за PC версията и са решили, че лесно могат да изкопират идеята и да направят римастър. (От който взеха бая пари с почти никаква работа) Нали бяха загубили кода на оригиналната игра. Изобщо на пъблишъри вяра за съхранение да нямаш никаква :)

Аватар
vvarp

Мнение vvarp4 месеца

Добре казано :yes:

За подкарването на 20-годишни неща, дали не може и с емулатори, в т.ч. виртуални машини, примерно Virtualbox + Nglide? Не съм гледал доколко е приложимо при игрите, но неотдавна реших един софтуерен проблем именно с виртуална инсталация на ОС. Да не говорим, че щом може да има работещи емулатори на екзотики, като PS3, едва ли е трудно да се емулира стандартна (x86) конфигурация от близкото минало.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Малко със закъснение отговарям - отговора е : не става точно така както с конзолните емулатори, почти всяка игра зависима от хардуера и наличието на физически диск крашва.
едно видео по въпроса
коментарите също са интересни

Аватар
vvarp

Мнение vvarp4 месеца

Съгласен съм, че не е толкова лесно. При 3D полигоналните неща, основната пречка се явява графичната карта. Затова отворих дума за комбинация от виртуална машина и емулатори на графични карти и API, като nGlide (3Dfx Voodoo Glide wrapper). Вероятно има и други подобни.

Разбира се, нещата писани за първите карти на Нвидиа (GF1-5) до голяма степен вървят направо със сегашните ми конфигурация и джам. Тествани до момента - Sacrifice, Generals, War 3, Homeworld 2.

Колкото за клипчето - 1 час някакъв дърдорко инсталира уиндоуси. Без nGlide :facepalm:

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Уви с AMD нещата не стоят толкова розово с обратната съвместимост. Аз имам един компютър с Windows XP - трябва да го пробвам дали работи още.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Още борба с PC настройките -
Neverwinter Nights може да се каже, че е неиграема при мен оригиналната версия с някакви странни артифакти и изчезващ тотално звук. Обаче поне върви гладко. За разлика от нея Neverwinter Nightс "Enhanced edition" която на книга трябва да е HD римастър ми добавя един благ микро лаг - без значение от фреймовете както си върви героя и на всеки 5 секунди картината замръзва за половин секунда и после продължава. Без значение от настройките. След дълга борба и с нареждането по случайност настройки успях да уцеля някакво комбо и се оправи . Странно как стана при положение, че бях сложил всичко на минимум и бях махнал всички адвансед графики и проблема си беше налице. Но се оказа, че се оправя когато точно определени настройки са на точно определена позиции със слайдерите си.

Baldurs gate 1- нещо подобно се получава и там , съчетано със замазване и сеч при скролиране на екрана. Няма оправия. За щастие в GOG има опция за връщане към стара версия на пача и с едно връщане 2 версии назад изведнъж всичко се оправи и всякъкъв микролаг просто изчезна. Дори графиката се промени към по-хубаво - даже се депикселизира при зуумване - в най-новата версия при максимален зуум пикселите ти изваждат очите

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 седмици

Изглежда доста приятно
PC mustard race

Кой е онлайн