Glorious PC Gaming

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Nex'Gen

Мнение cainпреди 7 години

Не знам за ботълнекове но аз с карта от 2008 (gtx 260) и с процесор пак от 2008 q9450, почти нямам проблеми с игрите.
Вярно че не са от най-слабите за времето си но все пак вече сме 2012. За проба Kingdoms of amalur ми върви на компа
мазно мазно за разлика от PS3. Напълно съм съгласен с me3x. Време е за ново поколение.

Освен това един слаб комп винаги можеш да го пуснеш към телевизора на 720п без проблеми.
PC mustard race

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Съмнява ме този селерон да минава куада. Но да и аз съм с стари чарколя, видоето ми е още по немощно но пък скайрим си я изиграх на доволно високи настройки без проблем.

Но не мисля че е време за ново поколение. Докато нинтендо бяха силно притиснати от слабата си конзола, при пс3 и 360 е по ок. След 2 години би било добро време да се пусне нов джен.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Че какво му има на куада ? Точно той е качествен процесор.

Проблема е на какво сме играли Скайрим - проблема е че Скайрим може да изглежда пет пъти по-добре със съответните модове И изглежда, но оригинала просто е орязан изкуствено за да се вмести в изостаналия морално хардуер.
Ето например как изглежда GTA4 с мод на съвременен гейм компютър
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Прочее вижте и това клипче - Мод на Обливиън, изглежда доста по-добре от Скайрим да речем.
http://kotaku.com/5818416/and-just-like ... over-again

И това са някакви енджини от сто години стари - ако някой си седне на гъза да направи нов енджин за хай-енд компютри със сигурност ще докара фотореализъм.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

RRSunknown написа:Че какво му има на куада ? Точно той е качествен процесор.
Аз къде съм казал противното, май не си прочел добре :D
Всички знаем че ако човек искам убер яката графика трябва да има хай енд компот. Като излезе ново поколение конзоли, може и да има приимущество за кратко, но с идващия джен не мисля че ще е така, даже напротив.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Glorious PC Gaming

Репликата ми е към Cain

Пример за качествени части 10 годишен лаптоп подкарва Крайзис.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Качествен е но е стар. Човек съвсем спокойно може да си вземе конзола в началото на жизнения й цикъл и след 2-3 години да си сглоби
сносно PC с което да изкара до края на жизнения й цикъл.
Това че човек трябва всяка година да налива пари в PC е мит. Правят го само хората които "играят" на 3д марк, или които не могат да преглътнат
че Crysis 2 не им върви с 60 кадъра с пуснат 8000Х Antialiasing.
PC mustard race

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

Обичам RTS-ите, а те се играят само на компютър. Скоро ще имам читав нет та смятам да подхвана сериозно Starcraft2, а и новите генерали идат. Всичко е елементарно при мен - игрите определят хардуеъра, било то конзола или компютър. А станеш ли роб на чаркалъците си е диагноза.

Изображение

Как да ги оставя да събират прах по рафтовете...

btw селерончето бие по пърформънс всичките двуядрени атлони(вкл Athlon II X2 250), а това за мен е предостатъчно като знам как ми вървяха игрите с подобен. За 30 паунда си е подарък, а и сокета му е еднакъв с този на core i3/i5/i7 - има мегдан за ъпгрейди ако се наложи. А иначе ботълнекове абсурд с тая конфигурация и настройки на които играя - резолюцията винаги ми е в нормите, а АА повече от X2 не слагам никога.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Щом обичаш РТС игрите, бих ти препоръчал да си вземеш Perimeter, 100% е жълти стотинки a e доста интересна и свежа.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Тези стари стратегии които и аз ги играя с компютър за 100 лева не са 99% от съвременните игри в 1080.

Не е хубаво да си "роб на чаркалаците" но си е преебавка да си купиш чаркалаци които след една година вече да са морално остарели а китайското ти евтино дъно ти работи на късмет и тиксо.

Прочее сравнениета на 1155 базиран процесор с по старото поколении ми се струва доста безумно. Ако ще сравняваш сравнявай адектватни системи с съвременно базирано слотове.
Последна промяна от RRSunknown на 21 апр 2012, 15:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Не знам обаче новите Generals и Starcraft2 как ще ти вървят. Аз като играя нещо в мулти намалявам всички детайли на минимум, но SP е друга работа.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Старкрафта 2 специално е много тежка откъм проц, Диабло 3 още повече.
Захранване+кутия+DVDWriter - 40 паунда
Това не го препоръчвам на никого - трябва да е много, ама много китайско захранване за да се вмести в тия пари.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

СК2 иска 2 ядра и много мегахерци. На стария проц само 300мхз клок промениха как върви играта. Дори на сегашния ми прцесор феном 2 х4 @ 3.8гхз при много много големи битки фреймрейта пада под 40 за 1в1 и дори под 30 в по големите режими според вида на единиците. И това при настройки около медиум.
Изображение

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 7 години

Много са ми странни тия неща 'дето ги пишете. Принципно не съм много на "ти" с хардуера, но... вкъщи съм с машина на 3 години, вярно че беше бая скъпа за времето си, но... проблеми със SC II? :lol:

И аз като cain съм с Q9450 (най-евтиния Quad беше когато го купувах), 4GB DDR2 и супер дърто видео 8800GT и SCII дори при 4vs4 и адските касапници ми върви супер добре, с минимален спад в кадрите. Дъното ми беше бая скъпичко де, вече не помня какво точно.

Изводът, който аз лично си вадя, може и да греша, разбира се, е - ебал съм ги и в AMD процесорите, честно. :lol: :lol:

В офиса пък съм с няк'ва извънземна на пръв поглед щайга, преди година като й преглеждах чарколяците беше с възможно най-скъпия AMD Phenom процесор (около 500лв. или нещо такова) 16GB RAM и видео за 400лв. и ... извън игрите определено трябва да кажа, че движи по-зле от домашната ми машина.

P.S. И нещо ключово, което изпускам - домашната ми машина е с 2x650GB WD Caviar Black вързани в RAID-0. Скоростта на писане и на четене е МНОГО по-висока, отколкото тази на всеки обикновен и единичен хард. Пълно безумие е в днешно време човек да даде 1000лв.+ за машина и да не инвестира в подобни хардове вързани в RAID-0 или някакво SSD, макар и малко, колкото за операционната с-ма.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Кое ти е странното - с четириядрен процесор си който си е перфектен за Старкрафта. Навремето нямаше голямо смисъл от четириядрени защото малко приложения ги използваха но сега всички ги използват и се отплаща инвестицията дори да си с по-стар модел.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Може видеото ми да издиша - доста по слабо е от твоето. Но 4вс4 на 200 съплай всички играчи немога да повярвам че не ти падат карите под 30, освен ако не си на лоу ... или пък моето видео е чак толкова куцо ...
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Видеото няма нищо общо аз съм HD4670 и пак ми сече зверски заради слабия процесор. Даже затова спрях да играя.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Има доста общо, твоето също е по слабо от 8800гт и от моето е съвсеееееем маааалко по слабо (3870 гддр4). Да играта иска най вече процесор, но когато имаш достатъчно силен проц, видеото почва да те ограничава в някои много големи битки. Сега като се замисля, има и друго дето ме навежда на мисълта че е от видетото, преди време като стриймвах фреймрейта почти не се различаваше от нормалния. А познат с подобен на моя процесор и 5770 няма никакъв спад в кадрите хем играе на по голяма резолюция.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Да бе естествено че те ограничава - имам предвид че само с видео не става.
Плюс това 4670 в никакъв случай не е по слаба от 8800 - тествал съм на една и съща система.
Ето ти сравнение с 3870
http://www.gpureview.com/show_cards.php ... &card2=629

4670 пълни текстури два пъти по добре.

Но просто сече(върви) еднакво и на low и на high настройки заради процесора.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Лично съм правил тестове на 4670 и 3870 защото като купувах се чудех коя да взема в последствие избрах 3870 и после се чудех дали не съм сгрешил. Приятел пък беше избрал 4670 и я взех да изтествам. 3870 биеше. Даже без АА и с малко клок доближаваше до 4830. А 8800 ... ако не беше казал че си тествал щях да кажа че съм убеден че е по силна от 4670 и моята... да не би 8800 да е била спъвана от нещо друго ? Или някоя орязана версия да е била ?

http://www.hwcompare.com/3085/geforce-8 ... 670-512mb/
http://www.techpowerup.com/reviews/Powe ... 670/7.html
Последна промяна от ZaG на 21 апр 2012, 19:04, променено общо 2 пъти.
Изображение

Отговори

Кой е онлайн

1 гост