Glorious PC Gaming

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Glorious PC Gaming

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Дадох ти линк - прегледай го и анализирай :roll:

Хинт - 8800 е доста смукателна в Shader операциите - и 4670/3870 имат по 320 shader процесора , 8800 има само 120.

Разликата обаче е пренебрежимо малка за има такава разлика в Старкрафт 2 - в единия случай никакви лагове при мелета в другия случай неигруемост.

Което доказва че процесора е най-важен за Старкрафта 2.
Последна промяна от RRSunknown на 21 апр 2012, 19:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Е и аз ти дадох линкове с тестове :D
Само сравнение на цифрички от технически спецификации почти никога не води до правилни изводи.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Тези тестове с игри оптимизирани за Nvidia (освен Supreme Comander 2 ) също не са показател :)

Просто при тези бенчамаркове се тества почти винаги само честотата и FLOP-овете.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Да бе така е най важен е - за това не споря, даже напротив.
Исках да кажа че при мен ботълнека си идва от картата която си е прилично по слаба от 8800гт (особено ако пък е и наклокано) но пък съм доста сигурен че процесора ми е най малко равностоен на въпросния интелски куад.
Виж хубаво ревютата дето съм дал 8800 е доста над 3870 в почти всички случаи.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Може и дъното да те спича - двуядрените 775 базирани системи имат Front size bus с дадена пропусквателна способност и ако FSB-то е 800 Mhz ако щеш и 2 видеокарти си сложи - полза никаква.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Ооо не, от дъното не е в никакъв случай http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... 790GX/128M
Пускал съм го в кросфайър с 2х3870 за да тествам как е. Пуснах първият кризис и вървеше доста по добре - 2 карти имат ефект.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Aаа, ти си с AMD - защо си мислих че си C2 Duo :blue:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Не ... АМД юзър съм от край време , даже горе писах че проца ми е phenom II x4 955 @ 3.8ghz (даже е ъндърволтнат на тая честота с 2 стъпки под дефаулта, стига му толкова и не губи производителност или стабилност)
Изображение

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

RRSunknown написа:Тези стари стратегии които и аз ги играя с компютър за 100 лева не са 99% от съвременните игри в 1080.

Не е хубаво да си "роб на чаркалаците" но си е преебавка да си купиш чаркалаци които след една година вече да са морално остарели а китайското ти евтино дъно ти работи на късмет и тиксо.

Прочее сравнениета на 1155 базиран процесор с по старото поколении ми се струва доста безумно. Ако ще сравняваш сравнявай адектватни системи с съвременно базирано слотове.
В мнението ми споменах Starcraft2 и Generals2 - с компютър за 100лв ше им гледаш скрииншотовете.
И точно със съвременно базирани слотове сравнявам процесорите. Ето ти малко цифрички да видиш как се държи един бюджетен Pentium G630(точно такъв взех на цена от 50 паунда=115лв) сравнен с всичко най добро от AMD до момента барабар с четири/шест/осем ядрените им "зверове". Цък. Ревюто е на Tom's Hardware. Играта е Starcraft2. Видео картата е AMD Radeon HD 7970. Настройките са 1920х1080@Extreme setting/No AA.
Виж къде са в таблицата:
Socket AM3+ AMD FX-8120 X8@382лв
Socket AM3+ AMD Phenom 1090T X6@352лв
Socket FM1 AMD Athlon II X4 645@200лв

Та да се върнем на "си е преебавка да си купиш чаркалаци които след една година вече да са морално остарели".
Въпроса е колко плащаш днес за тях, и какъв пърформънс ти дават за тази цена спрямо всичко останало на пазара.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Значи не ми обяснявай как ще им гледам скриншотовете при положение че превъртях Старкрафт 2 на такъв и натрупах към 300 игри онлайн.

Второ има малка различка между
Celeron G530 - 30 паунда
Pentium G630(точно такъв взех на цена от 50 паунда=115лв)
която не е само в почти двойната цена на втория.

Трето - не съм ти казал да сравняваш с АМД процесори с вградена видечип , казах ти да сравняваш с i3 и i5. (които могат и да се клокват мощно без никакъв проблем)

И четвърто
This is one of the few games where the Athlons and AMD APUs appear severely hamstrung by their lack of L3 cache.
превеждам от собствения ти линк - Това е една от МАЛКОТО игри където Атлоните и АМД са ощетени от липсата си на L3 кеш.

/
Няколко думи за АМД защото явно хората които не са навътре в темататиката не могат да разберат смисъла на новите концепции на АМД.
Неттопите, базирани на AMD APU (Accelerated Processing Unit), съчетаващо многоядрен централен процесор и производителна видеокарта в един корпус към момента изглежда нямат съвременна алтернатива. С 18 ватов процесор и мини кутия може да се работи с приложения като Solid Works, Catia, Maya, 3D Studio Max.
Ето как върви Crysis 2 на AMD E350 Dual Core, 1.60GHz, 1066MHz, 64-bit, 1MB L2

Целия компютър базиран на това е 500 лева. с 4 Gb ram и 500 GB хард като не вдига НИКАКЪВ шум (по- малко от конзола със сигурност), поддръжа 45 градуса дори в голяма жега и не заема място което значи че спокойно може да си го вържете на телевизора в някой шкаф.
Последна промяна от RRSunknown на 22 апр 2012, 14:52, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Нищо за чудене няма в това ревю, дори процесорите на амд с доста л3 кеш пак падат. От край време се знае че сандибридж е доста по мощна архитектура и че ядро за ядро разбиват всичко на амд дори Булдозера дето пък ядро за ядро пада от старите феном 2 лол. А ск2 утилизира 2 ядра - тоест допълнителните ядра на амд-то не играят роля и си губят единственото приимущество. Сега забелязах че спроед тоя тест, ск2 на макс е едва играема чак с 2500к @ 4гхз, така че реална разлика между останалите би имало само ако ще се стриймва когато допълнителните 2/4/6 ядра ще се използват за нещо.

А и тоя тест е крайно субективен. Тия фреймрейти може да са от гледане на работниците, може да са от средно голяма битка, така че дори горните заключения не са много валидни.

Все пак аз мисля че няма да имаш проблем със ск2, аз преди я играех със атлон 7750 (доста по стара архитектура) на 3гхз и 1в1 си цъках супер, да падаше фреймрейта понякога в ендгейма, но не беше геймбрейкинг. Така че дори селеронче базирано на сандибридж не би трябвало да има проблем. Ако не => клок
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: ЗАБАВНИ ФИЛМЧЕТА, КАРТИНКИ И ИГРИЧКИ

Мнение epedosпреди 6 години

Изображение
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 години

Yummy tears :lol:
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 години

То не е смешно това. :) Новите конзоли въпреки че добре започнаха, мисля че няма да успеят да направят 80 милиона като предишните. Голям автогол си вкарват с такива прости машини, без обратна съвместимост. PC-то отново ще дойде на мода. Питам се къде отидоха времената, когато всички яки игри бяха на конзоли и само от време на време някоя се портваше за PC. :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

The Demon написа:То не е смешно това. :) Новите конзоли въпреки че добре започнаха, мисля че няма да успеят да направят 80 милиона като предишните. Голям автогол си вкарват с такива прости машини, без обратна съвместимост. PC-то отново ще дойде на мода. Питам се къде отидоха времената, когато всички яки игри бяха на конзоли и само от време на време някоя се портваше за PC. :)
Питам се какво значение има, като настоящото положение е далеч по-добре? :lol: Сега въпросът е в това да има добри игри - с унифицираната архитектура на различните платформи вече всеки може да си прави заглавието за всичко без да хвърля цифра грешни пари и да се чуди ще продаде ли или не.
Виж примерно един Shovel knight - готин платформър за стари кораджии нърдове, платен от тях, правен от добър дивелъпър за три-четири платформи. Какво повече да искаш, освен хора с желание и възможности да правят здрави игри.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ще видим, не подценявам Стийм, но не подценявам и пиратството.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

Всяка платформа си има приложението:
РС: ФПС, стратегии, емулатори и пиратлък.
Конзоли: всички останали жанрове, може и емулатори и пиратлък.

Пък и конзолите тепърва ще наберат скорост (за Уй Ю не съм сигурен). Що за простотия, да сравняват ексклузиви за 2013-а? Че то във Велика България дори няма да има такова животно като Кокал и Плей 4 тази година?! :D

По принцип, давам прогнозно повече бройки за Плей 4 пред Плей 3.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 години

Какъв пиратлък за PC-то ве Боянски, аз пиратска игра не съм барвал от месеци, с тия промоции.
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

cain написа:Какъв пиратлък за PC-то ве Боянски, аз пиратска игра не съм барвал от месеци, с тия промоции.
Дигитални ли са - предпочитам пиратлъка. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

+1
Изображение
Изображение