Glorious PC Gaming

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Glorious PC Gaming

Мнение The Demonпреди 6 години

Макар да ви разбирам, все пак не трябва напълно да отписвате дигитализацията при PC-тата. Има някои изключения за които дигиталният живот е бил единствен изход. Например играта Ys Origin, която е само за PC. Никога нямаше да се появи на физически носител и ако не я бяха пуснали дигитална, можеше да не я видим изобщо локализирана. Tака че евала на хората които са я купили и дано е успешна за да ни радват XSEED с други преводи от японски. Има и други японски ъндърграунд игрички в steam и като цялото разнообразието е огромно. Изобщо дигитализацията си има и добри страни. Нямаше да можем да изпиратстваме десетки яки игрички, ако я нямаше. :)

Колкото за войната между PC и конзолите. Ето предимствата на платформа като Steam пред новите конзоли.

- Огромен каталог обхващаш заглавия 20 години назад във времето, че и повече. Тоест има обратна съвместимост. :)
- Безплатен онлайн, чат, правене на видео, снимки и всичко останало.
- Изчистени са недостатъците на PC-то като платформа. Инсталацията на игрите не се вижда, ъпдейтите стават автоматично. Има ъчийвмънти, събиране на карти за най-различни игри, продажба на предмети и разни други екстри.
-подръжка на геймпад има почти всяко заглавие, а за да си пуснеш картината на телевизора ти трябва абсолютно същия HDMI кабел като при PS3,XBOX360... Ето колко са различни конзолите. :)

Така че ако не се появят някакви сериозни конзолни игри (Много хора са ми се смеели за този термин "конзолна игра", но за мен това е игра която не е мултиплатформена и е правена с идеята да е на точно определена платформа), много добри времена предстоят на Glorious Pc Gaming...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

Аз не коментирам РС диджитъл вс. конзолите, а Стийм - те само мишкуват чуждия труд. Пиратството прави РС гейминга Глориъс, не дупедавци като стиймаджиите. Първо дърпам пиратска версия, ако играта ме зариби, издирвам си физ.носител - не е толкова трудно. И продължавам да играя пиратската версия като по-оптимизираната, но с чувството за изпълнен дълг към разработчиците. Малки инди-простотийки така или иначе не играя.

Има си торенти за японските игри, много от които са с добри фенски пачове с преводи, вкл. на УС-овете. Благодарение на пиратството, а не на дигиталната дистрибуция, мога да играя ФФ тайп 0 и сумати други игри за ПСП, Геймбой, Плей 1 и другото ретро, Плей 2, Уй и НДС, които педерасите така и не пускат извън Япония. 8) Каталогът на пиратите обхваща всички изпиратствани игри, няма простотии като чатове, патове, ДЛС-та и МЛС-та, просто дърпаш последната версия, която на всичкото отгоре дори е оптимизирана и вместо 10-15 ГБ е около 7-8 ГБ.

Да не коментирам надълго и нашироко лайняните изпълнения на Стийм, само ще кажа, че ъпдейтите на оригинален Уичър 2 ме отказаха да подкарвам играта, та си я дирих по торентите без Стийм и с всички екстри. То не бе ъпдейт, не бе чудо...Системата на Стийм е малоумна, тромава и некадърно направена.
Ако ще е диджитъл, нЕма нужда от Стийм. Дебелият Задник да си прави ХалфЛайфа най-подир, стига е мишкувал. :D

Колкото до РС вс. Конзолите, пълно е с "конзолни игри". Пълно е и с РС игри. Добре е да се възползваме и от двете категории по макс начин.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе да, в крайна сметка всеки сам си решава как да подкрепи разрабочиците, ако една игра му харесва. Дали с купуване на физическо копие от япония + фенски пач или пък с купуване на локализирана версия дигитално. Дори тегленето на пиратска версия също е подкрепа до някаква степен. Така се вдига шум около играта, говори се за нея. Ето ти пример, видях те че играеш пиратска версия на Trine 2 и вече си я имам дигитална. Така че ти с играенето на пиратската версия си подпомогнал разработчиците с няколко цента. :mrgreen:

Аз също досега никога не съм се възползвал от войс чата, нямам хедсет все още... От съвременните функции единствено използвам cloud сейва. Той щеше да е по-полезен обаче по времето на Win 98, когато се преинсталираше през седмица. Сега операционите системи са много здрави, а конзолните игри нямат батерии. :)

Това обаче което ми липсва в Xbox 360 e правенето на снимки по време на игра, а стийм го има. Абе изобщо това че ние не влизаме в тоя тип геймъри дето чатят и играят отборно не значи, че не сме малцинство. Просто всички тези функции са ти безплатни и не ти искат абонамент, както при Майкрософт и Сони. Когато всичко е мултиплатформено, всеки има PC, има стийм боксове, сървърите за PC са доста по пълни и т.н. малко по-малко хора ще почнат да се усещат.
Последна промяна от The Demon на 07 дек 2013, 12:17, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 години

king_of_the_universe написа:Малки инди-простотийки
Лошо Бояне, лошо! Не така!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 6 години

Добре де винаги ми е било интересно хора с 5-6 конзоли пък и ПЦ се стискат за няколко долара за игра. Защото в момента ситуацията е точно такава, човек ако е търпелив може да изграе колосално количество ААА игри за доста ниски цени.
Пък за мишкарите беше доста неадекватно. То и MS и Sony мишкуват игри които не са техни. Ама никой не те кара да си пускаш играта за конзола или в каталога на стийм. Само че така има шанс да я видят доста хорa amirite? То това се нарича маркетинг ама нищо де дърпай си пиратските файнъл фентъзита и бленувай за дните когато игрите бяха на дискети. Днешно време за добро или за лошо игрите се връзват към профил така че няма никакво значение дали си ги DL или си ги купил на физически носител.
Още нещо мишките от стийм като пуснат някоя стара игра ми спестяват целия процес по пачване, ровене из cfg и ini за да ми върви играта без проблем. За пробата докато писах това мнение инсталирах AVP от 2000 година и System Shock 2 от 1999 година купени през стийм. И двете вървят на 1920:1080 без никакви проблеми:

Пък конзолните гиганти чарджват за HD игри от минали поколения на които само им е бутнат слайдера от 640:480 на 1280:720 :lol:
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

А също и друга мисъл ми минава за конзолите последните дни. Навремето като излизаха конзолите нямаше PC на пазара което да извади такава графика и ако е имало било е нечовешки скъпо. В този случай беше опрадано до някаква степен да си избиват загубите с абонаменти, разни длц-та, дигитални копия и т.н. Обаче сега бях гледал, че частите на конзолите струват толкова колкото е цената на конзолата. (тоест продават с минимална печалба или без, но не и на загуба) Въпреки това те ще лапат от лиценз за всяка игра (PC Игрите стартират винаги по евтини), абонаментен план за мултиплейър, всякакви други плащания и т.н. Това при положение че на пазара можеш да си сглобиш дори по-мощно PC за близки пари. Този път и Сони и Майкрософт се пробват да минат мераклийски и хитро като продават машини с архитектура на "стиймбоксове". Само дето не са Нинтендо. Но ще видим де, още е рано за фатални прогнози. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 години

Лошото на Стийм е, че като ти откраднат акаунта както ми го откраднаха на мен губиш всичко от раз. Или ако бънеш баннат по някаква причина. Важи и за Батълнет който също ми го хакнаха.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Е убу де, аз всеки път като се логна от друг комп стийм ми праща мейл за да потвърдя. За да си сменя мейла ми иска парола.
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Tова е негативната черта на дигиталните игри и профили. Някакси трябва да измисля по-сигурни начини за да удостоверяват че си ти и да имаш повече права. Може направо да почнат и SMS-и да пращат с кодове. Как може да ти откраднат акаунта и ти да не може да си го върнеш. Направо е абсурдна ситуациятана RRSunknown. :)
Последна промяна от The Demon на 07 дек 2013, 12:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Може и така да е - не съм използвал Стийм от 2009 насам, когато се опитах да вляза да тествам след като не бях влизал няколко месеца и получих съпбщения, че паролата ми не съответства на акаунта който вече беше и със съвсем различна поща от която бях го регистрирал.

Прекалено много ми станаха пощите и регистрациите и тия проверки почнаха да ме вбесяват напоследък - всеки път като реша да вляза в батъл нет трябва да си рестартирам паролата да проверявам мейлове - губиш си времето и се нервиш..
Последна промяна от RRSunknown на 07 дек 2013, 12:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Направи си пак. За година-две за 30 лв с Humble Bundle и промоции на 80-90% можеш да си купиш над 30-40 игри и да ги цакаш. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Като мога да си изтегля пиратски и да си ги цъкам без да ми изчезнат нямам намерение да им давам пари.

Виж на Good Old Games им давам пари - пичовете ти дават готов файл без никакви защити - има коректност.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Да не говорим как стийм поддържа малките разработчици и ентусиастите с green light. При PC го има момента с kickstarter без който сигурно доста игри нямаше да се появят.
Мишкарите от стийм позволиха на екипа зад Black Mesa, които пуснаха нечовешки добър продукт за без пари, да печелят пари от него. Итетака...
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Кикстартъра няма нищо общо със Стийм - може да ти ги пращат и като отделни игри.

Има ли някаква сигурна защита в Стийм в момента като автентикатора на Блзиард?
Последна промяна от RRSunknown на 07 дек 2013, 12:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Ок не обсъждаме само стийм нали?

Поне за мен когато човек работи и печели пари трябва да има поне малко отговорност към игрите.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз само Стийм обсъждам защото с него ми изчезнаха 1000 лева не с GOG или някъкъв друг сайт.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ако мислиш, че не съм пробвал всичко възможно..........
От поддръжката си го преместиха в другия крачол за разлика от Близард които не само ми пратиха извинително писмо ми подариха един експанжън на WOW.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Имаш ли игра която си закупил с диск и кутия, която се активира през стийм, която има serial. Аз бих го пробвал това с тикетите.
Да не си правил някакви магарии пиратски игри да се питваш да ги сложиш в стийм листа щото тогава стават проблеми.
Да не би мейла ти да не го ползваш вече?
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ами нямах, но често казано това е вече минало и заминало от години - дори не си помня старата поща, ако ще си правя ще си правя нов акаунт или ще правя акаунт за всяка игра поотделно.

Не съм слагал пиратски игри но пък какво значи стават проблеми - отнемат ти игри легално закупени защото е станал някъкъв бъг или тествал нещо ? Ей това е нелепото на дигиталния гейминг.

Което ми напомня как от ЕА банваха акаунти за критикуване на екипа което ефективно ти отнемаше всички игри игри които си "закупил" (взел под наем е по правилната дума)
Последна промяна от RRSunknown на 07 дек 2013, 12:50, променено общо 1 път.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост