Yakuza review

Reviews, previews, features.
Отговори
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Yakuza review

Мнение andycole12 години

Изображение

След като от няколко години SEGA не поддържа собствена конзола , се стига до там,че вадят
хитови игри за конкурентите си.Такава е и Yakuza (Ryu Ga Gotoku) издадена за Playstation2.
Това е игра,чиято тематика е свързана с японската мафия.Звучи интересно,нали ?
Действието се развива в квартал в Токио,който е известен с активно действие на местните
гангстери и висока престъпност.Поемате ролята на Казума Кириу-здрав мъжага и бивш якуза,
който меко казано може да се бие добре. Той току що е освободен от затвора,където е
излежавал 10 годишна присъда,за да прикрие престъпление извършено от неговия най-добър
приятел.Казума ще се стреми да разкрие многото мистериозни събития,които са се случили
през тези десет години и да разбере за съдбата на най-близките си хора,както и да търси
отмъщение.В играта присъстват много персонажи,като всичките са представени много добре
и задълбочено.Историята е наистина интригуваща и е огромен стимул да напредвате в играта,да
изпълнявате по-бързо мисиите си ,за да получите като награда перфектно режисирана кът-сцена.
Всъщност кът сцените са едни от най-добрите ,които съм срещал , достойна конкуренция
на Metal Gear Solid серията. А Казума е толкова железен пич,че дори Snake би се ръкувал
с удоволствие с него.Наистина, с течение на времето се убеждавате колко култов е главният
герой.Историята е писана от един от най-продаваните автори на криминални романи в Япония,
който и този път явно се е справил перфектно.Достатъчно за нея.
Изображение
Играта е екшън със силно застъпен бийт ем ъп елемент.Казума се бие срещу многочислени
противници със ръце,крака и всякакви подръчни средства- кофи за боклук,стикове за голф,
бухалки,мечове,ножове,дори пистолети и бомби.Бойната система е опростена,но наистина удобна
и много зарибяваща.Ударите се изпълняват с квадрат и триъгълник, със кръг хващате опонента,
и имате опции- да го хвърлите,да му блъскате главата в стена или да го млатите.С R1+X
се dodge-ват атаките на противника.
Изображение
Много ефектни са special-ите ,които изпълнявате ,когато heat gauge достигне определена
степен- можеш да тъпчеш главата на паднал на земята враг,или да го довършиш по уникален
начин според оръжието ,с което разполагаш.Освен задължителните битки,свързани с историята,по
улиците на града често те атакуват случайни хулигани,които най-често искат пари.Тези random
encounter-и могат да бъдат избегнати при наличието на един item ,който държите в инвентара
си,но е препоръчително да ги играете,защото по-този начин развивате показателите soul ,body ,
technique на Kazuma и научавате нови удари,special-и и движения.Също ,в бедняшката част
на града,при просяците,трябва да се свържете със стар сенсей,от него научавате около 10
удари и движения,които са много важни за бойната система и я обогатяват страхотно.
Изображение
Графично Yakuza е противоречива.Моделите на героите по време на игра са леко дървени,но
при кът-сцените са невероятни.Градът е красив,особено нощните разходки и неоновите светлини.
Бързо ви поглъща типичната за японски мегаполис атмосфера ,многото магазини,реклами
и пълните с хора улици.Kazuma може да се движи свободно из града,да играе куп мини игри-
в игрална зала с аркадни автомати на SEGA, в зала за бейсбол, две казина със много
хазартни игри, и ринг на който се провеждат свободни боеве пред публика- шанс да спечелите
много пари и experience. Можете да посещавате супермаркети,кафенета,ресторанти и да купувате
храна ,с която да пълните health bar-а си.
Изображение
Интересна мини игра е и тази - посещавате клубове,
в които си плащате за женска компания.Има 7-8 момичета в играта общо,водите диалог с тях
копувате им подаръци, и като стигнете 10 сърца ,си определяте среща и изпълнявате мисия
свързана с тях,от която печелите experience или предмет. Страничните куестове в играта са
много на брой - общо 72 ,като ако изпълните всички ,отключвате допълнителен двубой със
скрит бос.В крайна сметка не са нещо особено и можете да се придържате към основната
игра без да им отделяте прекалено много време,освен ако не желаете допълнителен experience,
предмети и пари.
В инвентара си Казума може да носи 15 предмета,а ненужните складира в сандъци - подобно на
Resident Evil серията.
Yakuza е едно наистина страхотно и свежо заглавие,което бързо те поглъща с атмосферата си.Трябва да спомена и че от липсата на японско озвучение играта губи от атмосферата си.
Дребни проблеми , като лекото забавяне при смяната на гледната точка,при преминаване от една
улица в друга и зареждането преди битка се свикват и не трябва да са причина играта да бъде
изоставена по средата.Още повече ,че финалът е един от най-драматичните,неочаквани и
невероятни ,на които съм ставал свидетел- достойна награда за отделените от вас часове
за играта.Остава да чакаме продължението й да се появи и на английски.

Оценка 9/10

писах ревюто ей сега,играта съм я изиграл точно преди една година и общо взето го карах на спомени :)
Последна промяна от andycole на 04 сеп 2007, 15:39, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe12 години

Играта има един голям кусур - длъжен си да се биеш срещу всеки, който ти каже "Hey, you!", ако ще и да е последния прошляк, който нито кинти ще ти даде, нито опит. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi12 години

Не съм играл играта, но статията е увлекателна и много добре написана. :-) Споменаването за начина на изпълнение на бойната система също ми допадна много и май-май скоро ще трябва да я пробвам :twisted:

ПП: А ако добавиш и няколко малки картинки (или препратки към големи) между редовете, всичко ще заспи на 6. :wink: А може това да стане и след като статията бъде качена на страницата.

ПП2: Нещо против една версия на изчистен български език? :wink:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon12 години

От това което прочетох, играта направо крещи да бъде изиграна :lol: Прилича ми най-вече на Shenmue с повече бой.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfire12 години

Браво, много добре си се справил! И на мен ми е една от любимите, главно заради атмосферата и героите. GTA игрите предлагат по-голям и разнообразен свят, но там липсва фийлинига от заглавието на Сега. Освен това и аз, като теб, бях погълнат от красивия град през нощта. Толкова реалистично е пресъздаден, че направо имаш чувството, че си в Япония!

Освен кусурите, които изброихте, има и още нещо което ми направи лошо впечатление. Говорът. Тук става дума за бесни японски гангстери, които се псуват за пари, убийства и прочее!! Просто звучи глупаво да си крещят на английски. Защо поне не оставиха за избор и японски, че да се постигне малко повече достоверност. :(
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe12 години

Поне псуват, ако не друго - "Stupid old fuck!" :lol:

Анди, брато, статията бива, ако драснеш едно ревю и за двойката, ще бъде тип-топ! :wink:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение werk12 години

Убеди ме да я играя тази игра :twisted:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycole12 години

Едитнах си статията,добавих и картинки между редовете.Ако ще я качвате на сайта ,сложете новия вариант на статията.
Вярно е , присъствието на опция за японско озвучение точно при тази игра беше абсолютно задължително,но уви. Чакам двойката с нетърпение да излезе на английски(ако изобщо излезе) , с удоволствие бих писал и статия за нея,макар че съм сигурен ,че ще е още от същото и едва ли ще има какво толкова ново да се каже за нея.

Потребителски аватар
final_cut
Square
Square
Регистриран преди: 12 години

Мнение final_cut12 години

king_of_the_universe написа:Играта има един голям кусур - длъжен си да се биеш срещу всеки, който ти каже "Hey, you!", ако ще и да е последния прошляк, който нито кинти ще ти даде, нито опит. :roll:
това не е точно така може да избягваш тези които ти викат "hey you" аз мн пъти съм им избягвал :-)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост