Поредицата Uncharted

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Uncharted 3: Drake's Deception

Мнение epedos8 години

Е че ти изреди всичко, плюс Ънчартед. :Д
Не ми помагаш особено ;Р
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение andycole8 години

Мултито са го претъпкали с екстри и е още по-разнообразно от това в Ънчартед 2. Има още нови режими, този път освен deathmatch по отбори има и всеки за себе си. Присъства и любимият ми режим от миналата част Plunder. Ко-оп арената този път има и нова разновидност, освен вълните от противници, тук ти пречат и живи противници да носиш идолите до сандъци, като ролите се сменят всеки рунд. Има и 2в2в2 - 3 отбора. Ко оп мисиите са повече и по-разнообразни и интересни. Броят на буустърите е по-голям. МНОГО яка новост е че този път можеш да правиш customization на оръжията. Също и не си длъжен да започваш всеки рунд с еднакво оръжие като миналия ънчартед. Можеш Да си направиш loadout-и с главно оръжие, второ оръжие и буустъри. Из нивата има медали и съкровища и е доста забавно да се надпреварвате с някой кой ще стигне по-бързо. Дават пари и други важни бонуси.
Новите карти са общо 15. Вече има и 4 карти от Ънчартед 2 за теглене. Ще има и още стари карти.
От геймплейна гледна точка, в мултито доста помага добавянето на спринт и възможността да хвърляш обратно граната. Също и можеш да поваляш някой който се е хванал и виси/катери успоредно до твоя герой.
Като цяло съм много доволен от мултито, струва си отвсякъде, върви добре и графиката е все така добра и в него. Точно затова Ънчартед 3 е огромна, успява да поддържа добро ниво и при сингъл и мулти.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Яко се зарибих по онлайна, стигнах 23-ти левъл вече. Много интересно са измислили системата за качване на левъли на буустър уменията. За всеки следващ левъл иска определен брой медали. А всеки вид медали се взима като се изпълняват дадени мисии. Например определен брой убийства докато висиш, определен брой убийства с дадено оръжия, ръкопашни фрагове, пробягана дистанция, защита на съотборник, убийство на определен вид голям противник на ко-оп мисия и тнт и тнт. Видовете медали са много и е истинско предизвикателство да ги събираш. Супер важно и интересно е събирането на различните съкровища в онлайн мисиите, като събирането на цял treasure set ти отключва по-силни оръжия.
Днес дори ходих да си взема ваучър карта със заредени паундове за английския ПС Стор и купих Fortune Hunter`s Club -a за Ънчартед 3. 20 паунда е и съдържа всичките 3 Мултиплейър скин пак-а на героите и отсега ти запазва безплатно сваляне на следващите 4 pack-a с карти. Излиза 45 % по-евтино така, сравнение с ако взимаш всяко длц по отделно. Нямам търпение да пуснат първия мап пак.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

http://www.gamepolitics.com/2011/10/17/ ... developers
He added that the multiplayer portion of the game was a whole lot more than some lame throw-away DM multiplayer and that cooperative mode was like an entire alternate history.
Ето го и въпросното интервю:
http://www.thesixthaxis.com/2011/10/17/ ... charted-3/

Мултито е наистина на супер високо ниво по много параграфи. Призовавам всеки който подценява мултито на Ънчартед да даде шанс на това в 3-ката. В 2 беше забавно, а тук вече вдигнаха летвата. Имам няколко аднати играчи от пулсар форума с които разцъкваме, един приятел от Пловдив пък утре очаква копието на играта, което по случайност се оказа че е от bluementopff, още един приятел си я е поръчал от Завви, но му бавят пратката, така че има с кой да се играе. Едно нещо ме дразни нечовешки много обаче, всичките българи с които играя ънчартед( с изключение на 1) имат адски дразнещия навик на повечето български онлайн пс3 играчи - да нямат хедсет :lol: Това е пълна простотия, да играеш онлайн, а да се стискаш да дадеш 30 лв за някав рандом блутуут хедсет за gsm. В повечето режими особено на Ънчартед 3 комуникацията е адски важна.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Както и предишната част, и сега можеш да записваш добрите си изпълнения и да ги пращаш на псн-ите на други играчи, сега има и опция за директен ъплоуд в youtube. Някав човек прави компилация всяка седмица с най-добрите изпълнения. Занимава се с това още от Ънчартед 2 и бетата на 3 и се насъбраха доста видеота, ето за Ънчартед 3
Това са най-добрите за тези 4 седмици, има някои виртуозни и много ефектни изпълнения :-)
Uncharted 3: Best Plays Of The Week #1
Uncharted 3: Best Plays Of The Week #2
Uncharted 3: Best Plays Of The Week #3
Uncharted 3: Best Plays Of The Week #4

3-та седмица като че ли е най-силна досега :-)

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Излезе първия map pack с 4 ремастерирани карти от Uncharted 2. За щастие са върнали и любимата ми Sanctuary, изглежда страхотно ! Още по-добре са се справили и с The Cave. Стара снежна карта от Ънчартед 2, сега направена в джунгла. Истински шедьовър е, просто трябва да се види, досега не съм виждал толкова красива мултиплейър карта в която и да е игра. DLC-то е абсолютно задължително, картите просто къртят.
Излезе и нов пач променящ баланса в мултито ! Страхотна работа на екипа на Ноути Дог, послушаха оплакванията на геймърите. Намалиха силата на някои имбави kickbacks, а обещават скоро да балансират и Fal - SS, който е твърде силен.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown8 години

Включвам се и аз в мултито - едва ли ще влизам редовно но все пак ако иска някой да ме добави RRSunknown1 се водя.

Направих три игри - пак бави в началото докато кънектне но в сравнение с 15 минути свързване в двойката е напредък.
Иначе явно много нубс френдли е играта защото за пръв път си пускам играта, даже и бутоните не съм гледал в настройките - и едно четвърто и две втори места. Гранатките също са доста имба на малките карти - няколко пъти хвърлих по случайност и все уцелвах някой.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

След последния ъпдейт нещо стана и играта започна да върви по-лагаво. Нещо са оплескали от Naughty Dog. Не съм си в Пловдив от известно време, но като се прибера ще ти пиша да играем, дано са пооправили онлайна.
Ако се зарибиш си купи и първия мап пак, защото в момента почти винаги се играе на новите карти. Повечето хора с които играя във френд листата ми си купиха длц-то.
Иначе, яките оръжия с по 2 и 3 кустомайза се отключжат с treasure setove, трябва ти развит booster на слот 2 treasure hunter на трети левъл, за да ти пуска повече съкровища като правиш фрагове. Сам е много трудно да го развиеш, но ако имаш някой френд с развит трети левъл е лесно като играеш с него в бъди режим.Като играем аз и ти в бъди режим и аз съм с този буустър на трети левъл, можеш да вървиш до мен и да обираш съкровищата които пуска за мен. Така ще събираш нужните acquisition medals (един такъв медал се дава за 3 съкровища от убит противник в рамките на една игра). С тези медали се развива трежър хънтъра.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Uncharted 2: Among Thieves

на 18 чаптър съм - само от днес. Общо взето така както прясно идвам от единицата веднага виждам къде да барнали.
Съотношението наистина е 50:50 стрелба/изследване - в единицата беше нещо като 70:30. Боя е станал много по-интересен главно поради факта че има достатъчно патрони за най-различни оръжия и най-важното - никой не ти скача чийзи зад гърба с помпа. Щетата която понасям също е с една идея по-малка. Плюс това ръкопашните схватки се използват честно (дори самия дизайн на нивата го позволява повече) а са оправили и гранатите.

Всичко това съчетано с разчупения дизайн - оосбено от вертикална гледна точка е позволило изключителен екшън който други екшъни залагащи на равннино разположение на нивото и нямащи скок и катерене не можат да предложат.

Например мястото с катастрофиралия влак - имаме снежно поле с разпръснати вагони - може да се обикаля отвсякъде и много, много противници - в един момент започва виелица (ей, богу - адски реалистично ми дойде предвид че малко преди да го играя си носих дърва и паднах в една двуметрова пряспа :)) и вече хептен нищо не се вижда а в купона се намесват трима тежко въоражени гадове. Единствения начин да оцелееш там е да използваш нивото - да се катериш по вагоните, да ги цакаш отгоре, да скачаш и минаваш зад гърба им - усещането е култово.

За изследването - има цели чаптъри, много дълги при това в които и един патрон не изстрелваш , където има стрелба обаче тя е запомняща се - особено в местата където умишлено са ти дали много широки пространства - може да маневрираш където си искаш и изобщо няма коридорно усещане. Дори на влака не си задължен да вървиш по точно зададена пътека а можеш да катериш вагоните както си искаш - за някои минавах вътре през вагона, други бягах по покрива или пък висях по рампите отстрани. Яд ме е само че изпуснах излизането от тунела щото вместо да съм на покрива се бях заврял зад едни щайги.

и б.т.в. друго си е да играеш сам вместо само да гледаш.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Викаш не е точно като да се играе сама играта, както мнозина обичат да пишат, а? :)

Тройката е още по-разчупена вертикално.

Мен при преиграването на 2ката ми беше кеф да се промъквам, но на някои места просто те виждаха задълже, заради екшън сикуънс, който естествено е много як, но преигравах много пъти докато накрая се убеждавах, че нямам шанс да мина незабелязан.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Мен при промъкването в Ънчартед много ме дразни че като един те забележи, моментално все едно вече всички са те забелязали.

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4
Регистриран преди: 15 години

Мнение Bobi8 години

andycole написа:Мен при промъкването в Ънчартед много ме дразни че като един те забележи, моментално все едно вече всички са те забелязали.
При доста игри има такива абсурдизми, в които изкуственият интелект се гаври с играча. :lol: Подобно нещо ме дразни и в Halo: Reach - ако си насочил снайпера към някое извънземно в далечината, може да минат минути, преди да реши да шавне нанякъде. Но погледнеш ли го през мерника на снайпера (дори без да го местиш и прочее) с увеличение, онзи след две секунди изведнъж "усеща" някак, че си се прицелил в него, и бързо-бързо се скрива.

Потребителски аватар
blumentopff
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 10 години

Мнение blumentopff8 години

andycole написа:Мен при промъкването в Ънчартед много ме дразни че като един те забележи, моментално все едно вече всички са те забелязали.
А като влезете в ръкопашен бой(което не означава стрелба и забелязване от всички злодеи) Дрей преспокойно дърпа запалителя на гранатата на лошия и го взривява - яко!!!
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Това е тъпо, но е само в тройката и го прави прозиволно и наистина можеше да го изключат, когато си незабелязан.

Потребителски аватар
blumentopff
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 10 години

Мнение blumentopff8 години

Именно за това става въпрос. В тройката доста неща "можеха" да оправят. Но според мен просто не си могат хората, или просто не им е стигнало времето. Съмнява ме тест геймърите им да са такива дебили, че да не видят голямото количество тъпотии в играта.

Да не говорим, че в многобоя( :wink: ) също имаше доста неща за оправяне(това според ревютата, които съм чел).
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

blumentopff написа:според мен просто не си могат хората
Според мен доста си го могат, щом съм преигравал по няколко пъти игрите им. По-скоро са сроковете. Няма как да изчистят всяка една дреболия като тази при ограничено време.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Това с промъкването изобщо не е недоглеждане или грешка а целен от създателите на играта ефект. Нали единия като те види веднага вика другарите или стреля контролно.

б.т.в. В манастира към края какви брутални стелт килове правих не е истина - от ръбчетата на пропаста водих бой - дръпвам един надолу, минавам нядясно и зад гърба им - гранатка.

Прочее - току що я врътнах и слушам музичката , ще изгледам бонусчетата а тройката утре. Всички суперлативи са оправдани.

10 часа и 27 минути - само се чудя дали това включва общото време със всички смърти и опити. Определено има материал за преиграване - просто толкова детайл има че не е възможно да запомниш всичко от раз.

:lol:
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Стигнах средата на Шатото - тъкмо минах първия сериозен бой в двора. Засега ме оставя с противоречиви чувства - досега имаше само една кратка престрелка и не мога да се отърва от чуството се са насрали управлението - много лагаво ми идва да целя за разлика от двойката (с последния пач съм), противниците с станали с една идея по малоумни и костюмирани не ме кефят повече от командосите. Случиха ми се и няколко бъга - на няколко пъти Дрейк почваше да се плъзга над земята с разперени ръце. Графиката също ми се струва или по нискодетайлна или не се зареждат текстурите както трябва. На всичкото отгоре неправилно ми отчита час и половина игра когато реално пуснах играта в четири часа. Това са два часа и 15 минути откак съм почнал.
Надявам се да се засили темпото и шатото да се равнява на непалския град като точка в сценария защото след култовата двойка ми идва на заден ход тройката.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

RRSunknown написа: Надявам се да се засили темпото и шатото да се равнява на непалския град като точка в сценария защото след култовата двойка ми идва на заден ход тройката.
Култовите моменти са във втората половина на играта според мен. Просто има нива и моменти които ме оставиха да гледам екрана така :?

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

А за времето - може да не отчита умиранията?

Кой е онлайн