Demon's Souls

It only does 8071A06.
Аватар
andycole
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Re: Demon's Souls

Мнение andycole6 години

Доколкото четох на Demon`s Souls са й пуснали пак сървърите и имало някви хора. В Dark Souls 1 и 2 как е онлайн елементът, доколко е застъпен и добре ли е изпипан ?

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Щом не са вързани като история и аз мисля че е най-добре да почнеш от 2-ката, пък ако супер много се накефиш да видиш и предишните части. Най-смислено е от геймърска гледна точка. От финансова обаче не много. Ако не ти се дават пари като за нова игра, можеш да се задоволиш с това което вече имаш. :) Дори Dark Souls 1 се намира на добра цена, щом вече си играл доста предишната и ти се играе нещо ново. Аз имам малко часа точно на него и това си е направо Single player игра. Мултито е малко на бъзик или поне аз не видях много смисъл в него.

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor6 години

Мултито не е на бъзик, но не е в центъра на събитията. Ако се запалиш наистина (а ти или ще се запалиш, или няма да ги изиграеш въобще), ще има и там какво да правиш, а и игрите си имат комюнити и като си нагодиш нивото ще има какво да правиш дори в Демона.

Ама това все пак не е фифа и предходните части не са obsolete с излизането на по-новата. Демона има доста различна атмосфера от Dark Souls. Идейно е може би наистина да почнеш с Dark Souls II, която си е с най-развито мулти и сега е естествено най-жива. Като я научиш, ще изчистиш и другите две за по 20-30 часа, за да видиш съдържанието.

Аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sath6 години

The Demon написа:. Мултито е малко на бъзик или поне аз не видях много смисъл в него.
Това!

Може да бъде фън за няколко часа, но баланса е в гъза. Поне аз не виждам смисъл да си губя времето в pvp.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller6 години

Ммм, специфично за Demons Souls за мултито не мога да говоря, защото него съм го играл най-малко онлайн, но за мен онлайн частта на Dark Souls I/II е най-важната и интересна част от игрите. И специфично като за чисто PvP дори не говоря, а за кооперативната част на играта. На мен от текущите 100+ часа в Dark Souls II над половината са в кооператива.

Отделено го има PvP елемента естествено, в който аз не съм добър, но за много хора това си е основната част на играта. И особено сега с новите аспекти на сините защитници, пазачите на камбанариите и ковенанта на дракона PvP елемена е направен доста по-приемлив дори за хората, които не правят специфични PvP билдове.

По този повод е най-логично да започнеш с DS2, защото там ковенантите са най-рафинирани, мултито работи най-гладко и естествено има най-много хора в момента.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 години

Почвай от Demons Souls, точка по въпроса. И не ги играй трите една след друга, а с някви почивки.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

Почни от ДС2, щото тъкмо нея я играят масово онлайн.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos6 години

Мне. Почни от Демоните и не чети тая тема повече.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown6 години

Как бе най-важното е онлайна -трябва да си хардкур и още отначало да почнеш PvP герой нищо, че грам не си играл поредицата и не знаеш никакви механики и ще мреш няколкостотин пъти докато минеш сингъла като новобранец с PvP билд :)

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

RRSunknown написа:Как бе най-важното е онлайна -трябва да си хардкур и още отначало да почнеш PvP герой нищо, че грам не си играл поредицата и не знаеш никакви механики и ще мреш няколкостотин пъти докато минеш сингъла като новобранец с PvP билд :)

1. Онлайнът не е ПвП, за който не иска да се набутва. Онлайн има подсказки и помощ при босовете - за който иска да си улесни играта, макар и аз това да не го одобрявам. :D
2. Дори да заложи на офлайн сингъл за първо изиграване като мен, докато мине играта онлайнът все още ще си е вървежен. Така едно второ онлайн изиграване ще му дойде перфе.
3. Задобряването в ПвП-то (не чийтването) е предпоставка за по-пълноценен сингъл. Едва в ПвП успях да видя какви ли не билдове с всевъзможни оръжия,на голяма част от които дори не им знаех движенията.
4. Най-важното: ако се пусне онлайн, ще мога да го причакам в едно от местенцата на Плъха. :lol:

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown6 години

Любимата ми подсказка - "скочи има бонус" пред някаква пропаст, след което скачаш и се пребиваш а бонус няма :crazy:

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Почнах играта наново, без да се притеснявам от Тенденциите. Така се играе по-лесно, защото в много случаи пълната кръв помага. За мен темпъл найта и мага са имба в началото, особено ако дадеш на първия копие да боцка (уинг спеър), а на втория развиеш бързо магията. И двамата пречукват лесно боса от тренировката (магът по-лесно). След като се подиграе с Големия найт на 1.2. магът става крехък и трябва да наваксва с точки на други показатели, докато темпъла вдига безгрижно за меле и периодично за вяра. После грабва Клеймора и става страшно. :lol:

За мен е задължително да имам вяра поне на 10 с какъвто герой и да играя - вярата има много полезни магии и пести от зобане.Пък като допълнителен бонус вдига и меджик защитата.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Само искам да предупредя, ако някой случайно иска да прави coop или мулти, гледайте да имате играта от един и същ регион. Аз и king_of_the_universe бая се измъчихме докато го разберем това. И близки като нива герои използвахме, най-различни варианти (той човек, аз фантом и обратното) и какво ли не. Не става. Супер тъпо е това, че не можеш да се връзваш към друг регион. :D Не говоря като регион на профила, а на версията! На диска който би трябвало да е регион фрии.

"There is no region locking for online play based on the region your account or the console are in. However, the three versions, the Asian, the Atlus North American and the Namco Bandai European release of the game use different servers. You can only connect for online play with individuals using the same version of the game as you."

Най-голямото безумие. :yes: Поне да имаше опция да си избираш към кой да се вържеш...

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:"There mutherfuckin' IS region locking for online play based on the region your account or the console are in! For those of you who expected a region-free game to include a region-free online multiplayer - well, fuck you and die slow stupid bitch-ass cheap-shit motherfuckers!"
Edited.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos6 години

Демоните им е спрян онлайн съпорта отдавна. ? ?

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Работи, пуснати са отново. Обяснявам си го с това, че в някакъв момент след спирането на сървърите, са я пуснали дигитална и не е вървяло да не работят сървъри. Така намазват и тези дето я имат на диск. Ето нещо полезно на дигиталното преиздаване. :) Разбира се, ще го спрат отново скоро. Ако дигиталната версия е от 2013, догодина 2015 или макс 2016 сто процента го спират.

Но това с регионалните сървъри е фрапиращо. :roll: Може профила да ти България или англия, да си реално в европа, но диска ако ти е от америка, ще те върже към американците. Нищо че другият сървър е по-близо.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos6 години

Малоумничко е, ама и като цъках КОД4 пс3 щатска версия пак беше така май...

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor6 години

Три различни издателя, три различни мулти услуги. Тъпо, но резонно. Играта е dedicated сървър за всеки регион.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x6 години

Току що купих през ebay три бройки от китайската версия на 1.27 паунда бройката. Бахти цените брат - пълната епика. Едва ли някога съм си го представял, че ше пазаря читави неща по за паунд-два.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Вече почнах да разбирам какво и харесвате на тази игра. :) Навлязох малко навътре и разбрах доста неща. Определено е някакво различно изживяване и не мога да се сетя някоя друга да прилича на нея. В същото време това усещане докато играя, ми напомня на нещо което съм правил отдавна. Бегло приличащо на това да играеш 8 или 16 битова игра без сейвове. Игра която учиш постоянно до края, а не само първите няколко часа. Всяко ново оръжие, предмет, аксесоар или броня, за разлика от повечето игри, тук реално си е някакво събитие. Разучаваш му статистиките, тестваш го в реален бой, намираш му някакво приложение. Задължително който мисли да ги играе като мен за първи път, бих му препоръчал постоянно около него да има някакъв гайд, достъп до demons souls wiki, приятел който е играл играта за въпроси и доста търпение. Играта не е чак толкова трудна, единствено ти трябва информация. Част от нея се получава само чрез проби и грешки, като воденето на бой например. Това не можеш да го прочетеш. Трябва да се научиш да се пазиш, да знаеш какво да очакваш от противниците и да атакуваш. Другата информация освен по същия начин (чрез проби, грешки и четене на описания на предмети и оръжия), си е направо задължително отвреме на време човек да си помага с wiki-то или "помощ от приятел" . Това е част от играта според мен. Не напразно създателите са вкарали системата с подсказки, където играчите да могат бегло да си помагат в играта. Което всъщност ми напомня на старите 8 битови игри, когато хлапетата в квартала си говорихме как да минем определено ниво, как да убием бос и т.н. :) Точно липсата на информация, какво те очаква на някакво ново място, какъв гад ще изкочи или какъв капан може да има, създава едно специфично напрежение. Страх от неизвестното, което малко игри могат да постигнат.

Още не съм сигурен че е моята игра и не знам дали ще я довърша. Но определено съм много впечатлен от цялостният геймдизайн, локации и идеи заложени в тази игра.

Кой е онлайн