Demon's Souls

It only does 8071A06.
Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Demon's Souls

Мнение epedos6 години

Ако не я доиграеш не те познаваме. :D
Реално уики-то и аз го ползвах за Дарк Солс, предимно за описание на някакви предмети и начини за ъпгрейд и статистиките им след това...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule
Регистриран преди: 15 години

Мнение king_of_the_universe6 години

epedos написа:Ако не я доиграеш не те познаваме. :D
х 2
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Сега прочетох темата. Наистина е имало доста яки теми в нашият форум. :) Добре започва с обясненията на ZaG, Jeru и blumentopff, но истинския фън започва с приключенията на RRSunknown и Andycole. Много беше интересно да видя как са се сблъскали с играта. На места ми идеше да им напиша по някой съвет, ама все пак постовете са от преди 2-3 години. Анди трябва да се върне и да я превърти играта. Много рано се е отказал. :) Действително има и разни цаки за по-лесно минаване, но и те са измислени с идеята ти да ги откриеш или да има нещо което други да те посъветват.

Аз в момента съм 39 левъл. Започнах с Wanderer. Убих 6-7 боса и съм на 35 час. Играя предимно с лек евтин Soldier Shield който дигнах до 7ми левъл и 7 левъл Falchion (някакъв крив меч) Предимно са ми вдигнати luck, dexterity и endurance на около 19-20 точки. Имам по 10 точки за магия и вяра, но предимно използвам 2 магии - огнена и Soul arrow. Забелязах че разни тегави гадове са податливи на една от двете. (когато едната не прави демидж, знам че другата ще го размаже) Точно със Soul Arrow можете да биете рицаря с червените очи на 1.1, дето пази портата. Дори да имате 10 точки магия и 10 интелигентност като мен. :) В комбинация с Thief Ring-a разбира се, че гадината много гони, а трябва да и вкарате 3 магии поне.

Абе занимавка си е играта и доста време отнема. Но със сигурност това е добре прекарано време. Рядко попадам на игри които така да те запленят.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 години

Анди трябва да се върне и да влиза във форума първо. Страшна мека сърма е.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole6 години

Играта рулз, обаче 2 пъти стигам до 20ти част и по обясними причини спирам. Мисля направо да изиграя Dark Souls 1 като имам време :)

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

andycole написа:Играта рулз, обаче 2 пъти стигам до 20ти част и по обясними причини спирам. Мисля направо да изиграя Dark Souls 1 като имам време :)
Кои са обяснимите причини и въобще докъде стигаш на 20-ия час? :D

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Леле как се нервирам. :D На 4.2 след като убиеш онзи с косата, трябва да се спуснеш по един склон дето има 2 търкалящи се скелети, един скелет дето стреля и ако ги минеш тези по случайност има още 2 други скелета с някакви тежки оръжия. Всичко това по тясна пътечка дето не можеш да мръднеш 1 крачка на ляво или дясно, защото падаш в пропаст. На всичкото отгоре летят от онези големите гадините дето те пронизват с копия. Нямам представа с моят герой как да ги мина. :D Единственият ми шанс срещу скелетите е да се търкалям, ама няма къде. Разбиват ми блока и/или ме бутат в пропаста. Локна ли ги често при замах падам и аз в пропаста. Много готино местенце са направили, нямам думи. Няма и никакво значение нивата. Дигнах 6-7 нива, никаква разлика. Тия скелети не мога да ги бия на толкова тясно място. По няколко минути стрелям летящите, много трудно се уцелват. Хабя стрели, магия и пак накрая някой ме бута или залитам, падам и всичко почва отначало. Умрях 20 пъти на това място. :D Трябва май да търся някакви бъгове там. Понякога 1 от скелетите пада сам в бездната докато се търкаля. Втората половина на играте е доста тегава ако нямаш магии и на такива тесни места е ад, особено с агресията на търкалящите се скелети.

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Леле как се нервирам. :D
Hint: Всички скелети (дори и златните) от пътеката се примамват до началото й (първо снайпваш стрелящия скелет), качваш се обратно на самата пътека и ги налагаш оттам - скелетите не могат да се качат. Няма никакъв смисъл да пуцаш по летящите изроди - по-нататъка ще имаш пейбек и ривендж спрямо тях.:D

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown6 години

Едно от най-лесните нива - минах го от раз :)

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Не става. Летящите ме съсъпват от копия. 3 като ми вкарат съм мъртъв. Гегенерейшън пръстена едвам дига кръвта и не върши работа. Имам някакъв минимален шанс ако убия поне 1-2 летящи, но това е равно на 5-10 минути стрелба и 50 стрели най-малко. Иначе успях да ги мина веднъж с привикване до горе. Обаче изгорих над 15 билки докато ги убия тия скелети. Да не говорим че дори да ги викна до горе, пак не мога да се доближа до тях. Убиват ме с 2 удара. Трябва да съм внимателен и цялата процедура става докато ме стрелят летящите и аз си пълня кръвта с билки и то от тия стабилните. Мога да ги стрелям с магия отдалеч, но пък хабя още 2-3 билки за мана. Веднъж успях да мина така и вътре някакъв дух ме уби, почти веднага. Ако повтарям тази процедура и хабя по 10 билки, 3 за мана и 40 стрели, само за да видя какво има пещерата, ще се разоря за още 2 опита.

Май трябва да ходя на някакво друго място за момента. Никакъв шанс просто. :)

А да ви питам, има ли смисъл да минаваш всички нива? Аз успях да бия големия дракон на 2.3 Мога ли да си играя на 3, 5 и 1, като не се занимавам с 4.2? Тия летящите, скелетите и духовете хич не са ми по-вкуса. :)

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение danailkiller6 години

Между другото аз също нямам никакъв спомен да съм се мъчил на подобно място (доста други ме мъчиха де), може би наистина не ти е времето да ходиш там. Аз и не видях да си споменал реално ти кое ниво си или поне до колко живот и брони си се докарал. Че щом тея скелети те убиват с по 2 удара звучи сериозна работата :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

50ти левъл съм в момента. На по около ~22,23 точки са ми Endurance, Dexterity и Luck. 17 Vitality, 15 Strength. Всички останали качества за магия са ми по 10, затова ми свършват бързо и трябва да използвам треви за мана. Щита и оръжието са ми на + 8 ъпгрейд. Даже ако не се лъжа щита е +9 и ми трябват 2 камъка за да го направя на максималното 10-то ниво.

Просто това място е много неподходящо. Поне летящите да ги нямаше, все някак щях да се мъча със скелетите. Но много бавно става процедурата да ги убия и онези ми свалят кръвта със копия. Дори не ги виждам от къде минват. Направо през стените ме стрелят. :D Летят отгоре, отдолу, навсякъде. Понякога успям да блокирам защото държа щита вдигнат, но докато се занимавам със скелетите и се опитвам да ги доближа ме стрелят отзат и отстрани. Един път да ме ударя скелетите и едно-две копия... гейм овър за 2 секунди. Даже и тревичка не можеш да хапнеш. Още повече, че те тревичките не ти се рестартират като умреш.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Хъм, може би малко Vitality, но общо данните ти не са особено ниски, не си и ниско ниво, че и с upgrade-нати предмети колкото и да е. А щита ти какви данни има? Може би някой по-добър чисто като данни ти трябва?

Инак аз Demon's Souls го играх без атакуващи магии, основно с меч/щит и лъка го носех само и единствено да привиквам гадовете (както са ти споменали като тактика). И наистина има подобни места където трудно може да се пази човек отвсякъде, но точно за такива случаи излизаш, цъкваш със стрела набързо някой гад и се връщаш в коридора и го биеш кат' куче там.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown6 години

Летящите скатове бяха елементарни с лок-прицелването.

А златните скелети изобщо не ти трябва щит - трябва ти просто да се дръпнеш назад бри бавния им удар отгоре и после бързо комбо. Така съм ги бил винаги - да съм умирал 1-2 пъти макс на златен скелет, черните ми бяха доста по- гадни.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Ето го е - всеки човек си има различен стил на игра, аз на подобни места дори не съм опитвал да бия летящи гадове така, защото им правех минимални поражения с моя убит лък :). А и аз като стил си играя оръжие и щит, така играя на всички Souls игри.

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Просто това място е много неподходящо. Поне летящите да ги нямаше, все някак щях да се мъча със скелетите. Но много бавно става процедурата да ги убия и онези ми свалят кръвта със копия. Дори не ги виждам от къде минват. Направо през стените ме стрелят. :D Летят отгоре, отдолу, навсякъде. Понякога успям да блокирам защото държа щита вдигнат, но докато се занимавам със скелетите и се опитвам да ги доближа ме стрелят отзат и отстрани. Един път да ме ударя скелетите и едно-две копия... гейм овър за 2 секунди. Даже и тревичка не можеш да хапнеш. Още повече, че те тревичките не ти се рестартират като умреш.
Неподходящо за какво? :D Започваш с труден клас и дори не си вдигал на каквото трябва. Естествено, че ще ти отнеме много време и нерви с такава хилка за герой.17 виталити за меле-герой за начинаещ е лабава работа. :P А и с малко над 20 декстерити Wanderer-a дори не може да удря достатъчно здраво.

Темплар/Ройъл + магията за мощна броня. Или пуцаш с магии отдалеч, или им влизаш мощно с подходящи оръжие и броня. Ако не си нито едното, нито другото, опипваш почвата и ги викаш 1 по 1 на безопасно място.Това е. Когато "ТВ Скат" метне копие, се чува особен звук и имаш достатъчно време да се ориентираш да го избегнеш. Пък и аз, като бях с тази бронемагия, дори не правех опити да избегна всичко метнато по мен(с леко развит реген щит от 4.1. и реген пръстен). А това, че враговете пукат през стените, дори не трябва да ти прави впечатление - така е в цялата поредица. :lol:

Тревичките се фармят лесно. Не ги хапваш на открито пред скатовете, а се връщаш обратно вътре зад някоя стена.Или се криеш и изчакваш да регенерираш като пич, ако ти се свидят тревите и маната. Скелетите няма да избягат. :lol:

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Не става с локване при мен. Не знам дали е заради лъка или магията. Те скатовете вървят постоянно настрани и магията остава зад тях, стрелата също. Може би има и някакъв аксесоар който да ги локва отдалече, защото аз не мога. Дори да можех, трябва някакси да летят срещу мен за да ги уцеля с локване или да спрат на едно място да стрелят.

Ще дигам нива явно още. Много тежко удрят скелетите с големите мечове. Разбиват блок и режат здраво. Дори да дойдат до възвишението, пак трябва да се доближа до тях да ги ударя. Тия кривите мечове са къси и докато замахваш не можеш да държиш щит. Дойде ми идея да пробвам с тия пробождащите оръжия. :) Не копията, а тия другите. Имам едно прилично на +4, копие за съжаление нямам. Те май могат да мушкат отдалече и да не ме удрят скелетите. Ще пробвам още веднъж там, ако не, минавам на 3.2, че там ми изглежадаше най-лесно.

С криенето за дигане на кръвта трудно става. И без това успявам да стигна до пещерата за 10 пъти веднъж, за какво да си удължавам агонията с допълнителни минути чакане. Накрая 2 летящи да ми вкарат още с излизането 2 копия и да се върна да чакам отново 2-3 минути. :D Мога да ги избегна лесно с търкулване, ако ги виждам или ги стрелям с лъка. Но докато стрелям един, някой друг ме цели (отгоре или някъде отстрани.) Ще пробвам да видя тази магия за силна броня дали мога да си я купя.

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз на твое място бих започнал наново с друг клас герой - ще се изненадаш колко бързо ще стигнеш до 4.2., след като си понаучил туй-онуй и след като вдигаш нива правилно. :)

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Не става. Дигнах vitality на 20, dexterity на 25. С мушащо оръжие и малко тайминг скелетите са ми лесни. Научих им движенията и ако ги викам един по един ги убивам. Обаче летящите ме съсипват. Поне 3ма ме стрелят и ми вкарват по 2 копия на веднъж, а това е над половината кръв. Трябва на 10 секунди макс да ям по една трева от тия дето ти пълнят цялата кръв, за да оцелея. Там горе докато обработвам скелетите, постоянно ям копия. Но тези копия освен че ми взимат много от кръвта, ми спират атаките над скелетите. Една спряна атака в точния момент е равна на допълнителен удар от скелет. Което ако не ме убие, ме оставя на една чертичка живот. Докато бягам към пещерата да си пълня кръвта, от 3 пъти, 2 ме удря още едно копие и умирам. Дори си направих Хюман форма за да имам 100% HP, a не 75. Никаква разлика, пак умрях. От 15 пъти един път го минах този участък и влязах доста навътре в пещерата, но една "Смърт с коса" ме издебна зад един ъгъл. :D

Но нищо де, поне дигнах много левели на това ниво. :) Това доста ще ми помогне на другите. Иначе глобално идеята ми е да я мина играта с 4 персонажа. Единият ще е тоя, вторият ще е магьосничка, третият монах, а четвъртият тежък брониран рицар. Така ще видя всички магии, всички миракъли и оръжия. С този в момента ще развивам по бързите оръжия. Различни леки мечове и промушващи оръжия. Брадвите, копията и по-тежките ще са за рицаря, ножовете за магьосничката... за монаха може да измисля някакви яки лъкове. :)

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:От 15 пъти един път го минах този участък и влязах доста навътре в пещерата, но една "Смърт с коса" ме издебна зад един ъгъл. :D
Жалко, че във форума нямаме емотикон за welcome. :lol:

Кой е онлайн