Demon's Souls

It only does 8071A06.
Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Demon's Souls

Мнение danailkiller6 години

Аз все още не мога да си обясня как все още се мъчиш на това място, че си и навдигал още нива на доста странни места такива. Твоите оръжия са DEX, че качваш там ли? Защото щом играеш с щит значи опитваш да правиш танк и не знам какво ти е DEX тогава.

Все повече си мисля, че наистина ще ти е в пъти по-просто да погледнеш един готов build за типа клас, който искаш да играеш и просто да започнеш отначало докато стигнеш до това място пак. Да не говорим колко странно ми звучи идеята 4 пъти да я минаваш играта :). По-скоро бих препоръчал да я изиграеш два пъти, единият път като melle герой, който с вдигането на нивата неминуемо ще стигне до положение, че можеш да пробваш всички оръжия в играта, и втори път като магьосник, който също може да се докара до положение да каства всички магии в играта.

Но времето си е твое де, аз лично сякаш не бих вложил толкова време в преиграване на едни и същи места с 4 персонажа :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение The Demon6 години

Невъзможно е без щит. Поне аз не мога да си го представя. :) В тия тесни коридори и тъмни места с пропасти, където не мога да бягам и да се търкалям... не виждам как ще стане. Щита спира и далекобойни атаки които не са само стрели. Например магията на духовете дето е като лазер който тръгва от едната стана по хоризонтала, ми взима 2/3 от кръвта без щит. С щит взима само 1/3. "Смъртта с косата" също има далекобойна магия която е доста по-бърза и пак взима 2/3 ако те уцели. Ами търкалящите се скелети? Докато се търкалят винаги ме удрят ако не държа блок. Без значения как се търкалям настрани, те ме намират търкаляйки се. Имам 2 щита.

Единият е този
http://demonssouls.wikidot.com/spiked-shield

Той изисква dexterity и взима демидж като натиснеш бутона за париране, защото има някакви шипове отпред. Обаче май не може да парира.

Имам и един друг на +9 за парирване и блокиране (него по-трудно го разбиват мисля и е по-стабилен) Той не изисква dexterity, може би щото няма атака. :)

А иначе това са ми просто планове. Няма да я мина наведнъж 4 пъти. Може сега само веднъж или два пъти, след година пак евентуално да я пусна. Така го изчислих за да можеш да отвориш всички трофита. Трябват ми магьосник, монах с чудеса и два типа меле герои. Няма как да отвориш всички миракъли, магии и оръжия. Нали демонските души от босовете ги разменяш с ковачи, магьосници и монаси. На някои босове душите стават едновременно за да си направиш някакво оръжие, както и да я размениш за магия или чудо. Трябва да избираш. Сега като играя с оръжия, ще ги разменям за оръжия. После за магии, така че да извадя всичките магии и да ми се отвори трофито за всички магии и т.н. Нещо такова. :) Само с 4-ри героя мога да видя всичко в играта.

ЕДИТ: Иначе и оръжията ми са със C и A за dexterity bonus. Не изискват сила или поне не толкова като Dexterity. Освен ако не съм разбрал погрешно и C е по-зле от D. :mrgreen:

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown6 години

Грешката ти е, че се търкаляш според мен - не е това тактиката. Тактиката е да изчакаш до последния момент и после с най-нормално движение назад им излизаш извън обсега- там на 4.1 и 4.2 си гриндех за души и при двете ми изигравания и мога да ти гарантирам, че нямах проблеми всеки път да ги излъгвам по един и същи начин.
Няма как да отвориш всички миракъли, магии и оръжия
Има, има - просто трябва new game +.

Аз играх едновременно с меч, щит, алебарда, копие, лък, чудеса и магии и мачках - накрая ожънах 1.3, 1.4 и 3.2 с абсолютна лекота - от раз.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Зарязах го 4.2 засега и почнах 3.2. Минах го цялото и стигнах до боса само с едно умиране. Беше лесно ниво, ама и най-противното. Особено там в кървавото блато с пипалата и скорпионите с човешки глави. Гадно изглеждащо ниво, ама сигурно защото ме държа под напрежение, бях съсредоточен и не сбърках. Само дето боса ми е тегав. 5 пъти ме уби. Я дайде някой съвет? :) Нанасям му демидж с оръжията ама той е много силен в близък бой, отдалече стреля с магии. А най-лошо става като се появи двойника. Засега му стигам най-много до средата на кръвта.

Ще го пробвам това със скелетите. Досега той ми се удряше в щита, спира да се върти и леко отскача на зад. После пазя дистанция и след тежкото му замахване го посичах. Почне ли да се върти, го оставях пак да се блъсне в щита.

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

Най-добре зарежи тази хилка Wanderer с висок късмет. 100% съм сигурен, че дори и да продължиш с него, като навдигаш нива, така или иначе ще го превърнеш в танк със сила или полу-магьосник с висока гъвкавост. Не се мъчи, по-лесно е да тръгнеш начисто с нов герой и да навдигаш правилните показатели - не ти трябва повече от 65-70 ниво за първо превъртане.

Босът на 3.2. най-лесно съм го убивал с магьосник с имбавата защитна магия и назобан крив меч от 4.1.Внимавай и да не падаш от моста, най-добре го пукай около огъня в средата.
Последна промяна от king_of_the_universe на 09 дек 2014, 22:15, променено общо 1 път.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Късмета му дигах с идеята да пуска повече камъни, нали искам оръжия да правя. :) Сега съм на 55 ниво и съм минал над половината нива. Имам чувството че ми остават около 20 часа максимум още. Дано намеря някакъв хинт срещу боса. За едно си прав, много е хилав. :) Чудя се дали да не облека тежката броня дето я намерих в тайната зона на 1.1, пък нека ми забави движенията. Аз така ли иначе не мога да избягам атаките на боса, поне да не ми взима много кръв. Опитах се да се крия на това централното място на моста,където гори някакъв огън. Ама като се разделят на двама ме хваща от двете страни.

Аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение danailkiller6 години

И аз така си мисля, тоя герой от самото начало е доста начукани параметри и дето се вика само го мъчиш да го оправиш. Изрично ще станеш безмислено високо ниво губейки страшно време да фармиш души само и само да стане човешки.

Иначе буквално можеш с един герой да вземеш трофеите за магиите, чудесата и т.н. просто няколко NG+ ще се наложи. Което за мен беше по-приятно отколкото да започна с нов герой отново :).

Не си споменал, кой ти е вторият щит, но аз си играх с Tower Shield-а, той ми падна от някакъв гад доста рано и дето се вика карах с него докрая. Няма parry, но аз не съм достатъчно добър да го правя така или иначе, и е малко тежък и се наложи поне до NG++ да играя с Ring of Great Strength, че да не се налага да бутам всичко на повече maximum load :).

[edit]

И да, аз си играя с тежки доспехи също, не правя много акробатични номера, но все пак съм оставил място за dodge ако се наложи. Мммм, 20 часа?!? Ти доста я мъчиш тая игра значи щом си минал половината и мислиш 20 часа още, че остават :D.

Именно това имаме предвид и ние - явно доста се тормозиш на едни и същи места заради така леко небалансираният ти build. Ако трябва се прежали и погледни някой интересен и по-ефективен build от тук и ще видиш колко по-лесно се минават много места в играта.
http://demonssouls.wikidot.com/character-builds
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

там не мога да помогна, уви аз го бих не с тактика или скил а с груба сила - с 2-3 -удара му смъкнах живота и на следващия с още толкова. Бях си оставил този свят за последен (извън 1.3 и 1.4 ) и така да се каже имах завършен билд който мачкаше като го стигнах.

Бай да уей не ми се мисли как си бил Флеймлъркъра на 2.2 който е 100 пъти по-гаден.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Да, тегав беше доста. Обаче го бих с магия, колкото и смешно да звучи :D (сигурно и доста билки) Постоянно бягах и се криех между колоните и гледах да не ме докопа. Taм беше обширно и колоните му пречеха. Като се засили към мен, можех да се търкулна назад. А зад колоните можех да се дигам кръвта. Една от двете магии Soul Arrow или Огъня му взимаха прилично кръв и не ми се рискуваше да влизам в близък бой. Боса като удряше в земята, направо ставаха някакви експлозии и не беше здравословно да се приближаваш.

На тоя мост няма къде да се скрия ебаси и ми е тясно. :) Май ще трябва да стана доста по-силен за този бос. Остава ми да видя какво мога да направя на 5 и на 1.3. Тези са ми оставащите възможности. Вече съм прекалено напред за да почна отначало. За второто изиграване ще прочета и ще направя някой читав билд с магия.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

5 е един от най-лесните светове - от там почвах аз :)

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe6 години

RRSunknown написа:5 е един от най-лесните светове - от там почвах аз :)
Аз 5 го почвах направо от 5.3. :lol:

Демоне, ето ти един вървежен билд за декс-мейдж:

Kasumi - ройъл. Започва с пръстен за реген-магия. Обираш дамския комплект оръфана броня (режеш оковите на балкончето, когато се връщаш надолу по стълбите). Биеш баш-петното с файъра. Вдигаш предимно на магия, по малко за атюн, декс, вит, ендю. Грухаш малко шардове от петната на 1.2, купуваш уотър вейл да не те пере драконът, като решиш да минаваш цялото 1.2. Почваш 2.1. докато отвориш шорткъта към ковача - грухаш още шардове и души. Минаваш 1.2. на бял кон (не забравяй пръстена в мазата).Почваш 4.1., заобикаляш първия червен скелет с двете катани на хълмчето и грабваш оръжието, което ще си служи поне до края на първото врътване. Почваш 3.1. и освобождаваш мага да можеш да пазаруваш по-корави магии (може да екипираш част-две от намерената броня на 3.1.). Купуваш бронемагията и всичко по-мощно за мятане. Натам е лесно - с 30, 30 и кусур на магия до 40 направо ще жънеш враговете.

За мутра:

Bayman/Leon - темпъл найт. Почва с екстра боня и монашко пискюлче. Бронята от 1.1. в началото ще му е прекалено тежка, по-натам може да му пасне.Тук също 4.1. е ключово: реген-пръстен, реген-щит, гаргата, която може да ти обмени айтъми за калърлес соул, с които да ъпгрейднеш реген-щита (който е и красавец, между другото). Оръжие: бастард суорд/клеймор(търговеца от 1.2.)/уинг-спеър. Клейморът често ще надрейнджва златните скелети от 4.2, но си е тежичък. Спиъра ще боде в гъза от безопасно разстояние мега-бубоците от 2.2. Тук си мисля, че претрепването на дракона е задължително, преди да биеш Флейма от 3.2. - флейм нещоси шийлд и огненият пръстен пред червения дракон са ключ към успеха. Все пак може да вдигнеш малко магия и атюн, за да мяташ по 1 магия за кеф. За гъзария, меч и мъжка броня може да обереш Царя зад червения копиеносец от 1.1.:D
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 години

Като цяло е добре да сменяш тактики при босовете - ако виждаш че не става с тежка броня и без търкаляне - биеш го по гащи и с цигански колела. :lol:
Пригра ми се, дейба, особено както от поредицата съм играл само Dark Souls. Трябва скоро да се хвърля на Demon-а, така и така ще си оставя Dark Souls 2 за ПС4 изданието.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Уф, на границата съм да се откажа. Минах всички от 5 сравнително лесно, също и всички от 3. Някакси стана номера да си сложа тежка броня на боса на 3.2 Влачиш се, ама по-малко ти взима. Цялата работа е да успееш да убиеш единия и после се криеш в центъра на моста колко огъня. Ядеш най силните билки и без да рискуваш чакаш момента за удар. После ми беше жал за тоя рицаря дето пазеше някаква жена. За какво трябваше да ги убиваш? Много беззащитни бяха. :)

Обаче... вече 3 часа играя на 4.2. 62 левъл съм. Стигнах само 2 пъти до боса. Какви ли не простотии ми се случиха. Загубих поне 100 000 точки. То не бяха пронизвания на шипове от летящите, Убиване с по един удар от тежките скелети, падания в пропасти при замахване от локване (по тия тесни пътечки) и какви ли още не тъпотии. Не мога да го дишам повече това ниво. Моля ви кажете някаква тактика за боса, че ме убива за 3 секунди с два удара. Пробвах от далече, ама му е много голям обхвата на удара и бързо стопява дистанцията. Мисля че събрах всички глупости по нивото. Само да убия боса и никога повече няма да го пусна това ниво с този герой. Ако не убия боса от още 2-3 отивания, ще се откажа напълно. Много трудно се стига до него, с много чакане, с по 40 билки, тъпи системи и късмет.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 години

В Солс уикито има тактики за босовете, ако си на зор... джъст гугъл.

Други нива не останаха ли? Защо не пробваш тях?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Остана само последното 1.3 ... тоест не знам де. Може и да не е последно, гледам много да не чета, за да не си издавам изненадите. Ми нищо съществено като тактики не намирам. Довечера като се върна ще пробвам пак нещо... Някои пишат да стрелям от далече, ама не се получава работата. Дигнах до 65 левъл. :)

Проблема на тази играе е, че не знаеш кои нива да минаваш подред. Докато се мъчиш на някое, ставаш прекалено силен и минаваш други 2 без да усетиш. Но няма ясно разпределение къде е по лесно. Зависи от героя. Сега като нищо може другата част от играта, отново да ми е лесна, ако мина това.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Абе човек ти най-лесното ти е най-трудно - аз колко циклих на 3.1 и 5.2 не е истина. На 4.2 просто прибягах до боса и го утрепах с 5 удара :crazy: Явно за всеки играта е коренно различно преживяване .

Иначе свят 2 е най-лесния според мен и там има и ковача и супер бързи шорткъти които позволяват стигане до босовете за 1 минута и ти дава опцията да правиш оръжия от душите на героите така, че винаги си минавам втория свят първо , с душата на паяка си правя ебаси якия лък с огнен демидж с който минавам като масло в свят 3 и накрая вземам най-якия меч според мен в играта - с меча и лъка нямах никакви проблеми в целия свят 4.

Иначе 1.3 и 1.4 са адски трудни нива, за щастие там бях така задобрял че ги минах на автоматик без да се замислям. На другия ден като тръгнах да показвам на приятели и все ме убиваха лесно :)

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Тая игра е велика. :) Стигнах от първият път до боса на 1.3. Обаче Toя се засили и с един удар цялата кръв. :D Забучи ме на дългият си меч. Мислих си че съм добър защото си намерих един як самурайски меч, ама тоя ме върна в реалността.

Иначе боса на 4.2 го минах от още 2 пъти. Намерих някакъв начин да му се търкулвам между краката, направих се на 100% кръв и със 15 Full Moon тревички стана работата. Вече убих абсолютно всички босове по другите нива. На 3.3 ми се пусна някакъв да ми помага и почти сам уби боса. :) Като цяло станах доста мощна машина и нанасям стабилен демидж. 70 левел съм. Обаче пак ме убиват много лесно. Дори могат да ме убият спокойно с 2 удара, някои от рицарите с червени очи, ако не внимавам. Не знам какво ще правя с тоя бос. :) Ама то вече други нива няма така или иначе. Поне за мен играта е предизвикателство до края. Чат пат усещам че съм силен, но това е много подлъгващо и често си патя от това.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

А не намери ли коравия рицар който в битката срещу боса тръгва да го бие и ти танква докато ти го жулиш отзад?

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Нямаше рицар. Острава някъде назад се мотаеше, ама не дойде при боса. :)

Нищо де, хванах му цаката от 5-6 опита. Ударите му не те ловят като се търкаляш. А на мен това ми е специалитета. :D

Сега след него на 1.4 имаше 3ма чевени фантома. Ако някой си спомня, 1.4 ли е последното ниво? Някъде бях прочел че като убиеш всички босове, нещо се случва и не можеш повече да вдигаш левъли. Ако това е последното ниво, няма да го минавам, че искам да си дигна малко едни оръжия.

Много са дразнещи тези World Tendency и Character Tendency. Едно на ръка че не разбирам съвсем как да ги манипулирам. Като играеш онлайн, винаги се ресетват до едни почти бели нива. А това второто пък съвсем не го разбирам. :)

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Има рицар просто не си го намерил - намира се в едно подземие в края на 1.2 .

Кой е онлайн