Final Fantasy XV

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

vvarp написа: Без да коментирам Нокурщината на героите, ще добавя, че екшънът в XV е Kingdom Hearts-ов, щото първоначално се разработваше именно от хората стоящи зад KH
Real talk. Нищо лично против Номура, но човекът е керъктър дизайнер поначало и по успеваемост. Където е барал като шефче, крайният резултат е less Squaresoft more Disney. Но лапетата купуват КХ и човекът се издига.

Снощи играх Платиненото демо:

Мяза на мелез между Кингдъм Хартс, Елис ин Уандъленд (не оригиналната игра, а книжката) и Соник енд Тейлс (обирането на звездички или квото е там от Малкия Гей и лисугерчето). Магията е с бутона на атаката, просто врътваш меча, магията и мощния меч като опции на кръстачката. Боят се състои в помпане на бутона на атаката. Графично и музикално играта е добре и разликата между ден и нощ и дъжд / без дъжд е голяма. Но...виж първото изречение. :) Ще изчакам да разбера дали ФФ15 като цяло е наистина ФФ, или е долнопробно КХ под името и козината на ФФ. Не тръпна в трепетно очакване, демек. Нищо чудно да играя наново ФФ12 преди 15, че и с умиление да почна да си спомням ФФ13 (коридорна, но все пак ФФ по бойна система). А създателите на КХ определено трябва да бъдат съдени за престъпления срещу човечеството.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

Сто на сто и самите Square Enix споделят опасенията ни и затова крият gameplay-а и се опитват да замажат положението с режисирани клипове...
Иначе, аз си спомням с умиление как скипнах XIII :smug: XV пак така се очертава, а с това самата поредица ще стане за отписване.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Final Fantasy XV

Мнение ZaGпреди 2 години

Аз пък харесах демото. И малко по малко пак се хайпвам за играта, наивно може би но ще видим. Дано на е3-то покажат нещо
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Играта още я няма, но ДЛЦ-тата вече дебнат зад ъгъла. :lol:

http://www.hardcoregamer.com/2016/08/12 ... ed/220905/

Според СЕ само били замислени, още не били готови, т.е. не били рязнати от играта. :roll:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Интересно звучат - три нови епизода (вероятно 5-6 часа всеки), но най-интересно звучи DLC #6 - Online Expansion Pack. Дали това ще ни даде възможност за някакъв вид Coop, или може би онлайн PvP арена? Някакви идеи?

Всъщност аз точно днес видях далеч по-неприятна новина - май-май играта ще се забави до края на ноември:
http://kotaku.com/final-fantasy-xv-repo ... 1785233634
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

То, играта направо стана коледна покупка, каквато по принцип очаквах да бъде. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Не е за коледен подарък, ако съдим по началните час-два:

Имам чувството, че с всяка итерация изглежда по-зле :roll:

Локациите са мизерни като размер, с насилено разглеждане. Боят се свежда до помпене на бутони, без читав feedback. Карането/возенето отнема сума време. История все едно няма, мотивация хич няма, а структурата (хънтове, глави) накъсва играта и още повече чупи имерсията. Даже визуално не е стока, prev'gen графиката е едно на ръка, но нямат извинение за дърварските анимации (ниво FFX) и фрейма (сече та се къса).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Траверсите отвръщат на гейския удар:

http://kotaku.com/how-final-fantasy-xvs ... 1786837934

:D

Ако не е болнаво, бледно и измъчено, няма да е ФФ. :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

сп. Edge играли 40 часа и изненада:
The creative pressures and arguments that have coloured Final Fantasy XV's development are most evident in the second half, where it almost switches genre, away from the open world desidn of the The Witcher 3, which was an influence on the current team, to a much more traditional linear series of cutscenes and dungeons. Late in the game, a network of cramped corridors, stockrooms and baffling barracks feels like a hangover from another game entirely. Here, Noctis, working alone, must duck into doorways in order to hide from the stalking, haunted guards. The stealth is delivered in a horror style, complete with jump scares, a disembodied, Joker-like voiceover, and Resident Evil-style key-card puzzles.

To make clear the distinction between the two halves of the game, if you want to return to the open-world area you'll need to travel 'back in time' when at a save point. Once there, you can mop up any unresolved side-missions, until you're ready to return to the present. [...]
:lol:

бонус: guide for preordering the Final Final Fantasy
Изображение

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 1 година

Ae хора, знам че тук основно негативни мисли се въртят около тая игра. Ама пък аз си я чаках от 2006, от както видях първия бад ас трейлър. И ся ми е някакво супер нереално че утре като се прибера от ворк ще си седна и ще я цъкам. Нямам гигантски очаквания, (Тайп 0 ме изплаши много) но съм плахо положително настроен, може да излезе нещо добро.
Някой друг ще я подхваща ли утре?
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Много време изтече от 2006-а и от първия трейлър. С цялата предварителна инфо на разположение в момента не мога да кажа, че тръпна в очакване на ФФ15 - игра, мъчена 10 г., която изглежда насилен оупън уърлд след фиаското с коридорното ФФ13, с каст от швестери и с поредната сгърчена история, която 100% поне аз няма да съм проумял и след финалните надписи и която правят опити да ми обясняват с някакви странични филмчета, които никак не ми будят интереса. Предпочитам да ми кажат: "злият магьосник отвлече принцесата!" или "бегай да спасяваш света от лошата корпорация!", отколкото да ми развиват някакви прекалено усложнени тинтири-минтири. Поне да грабнат и развият едно истинско фентъзи като Уичъра, само да нашляпат малко японски герои и джей ролеви бойни системи. Или нещо сайбер. Или да комбинират двете като наемат за целта добър разказвач-фантаст. Да не говорим за поредната промяна в бойната система от ФФ към КХ - т.е., единствените читави неща от ФФ13 - някои герои и геймплея, вече ги няма. Как да съм положително настроен? :) Наистина ще се радвам, ако играта ме опровергае, но "парен каша духа" и каквото и да напишат като ревюта за играта, аз за повече от 60 лв. НЯМА начин да я купя. Първо ще се наиграя на Персоната и на ФФ12 със зодиаците. Имам и експанжъните на Уичъра да играя. Може би и Ниъра ще импортна.

БТВ, кой малоумник е съчинил историята на ФФ13? Да не е замесен и във ФФ15?

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 1 година

Бойната система изглежда с добре и с потенциял от това което играх в демото.
Относно отворените полетата май те са по читавата част от това което чета. Самото стори било тъпо, а както знаем след средата играта става линейна и явно там куца.

По интересното е, че се въртят мнения по ревютата за 20-30 часа мейн стори. Доста мех ми звучи това.
Из полетата имало доста неща, но ако са ми сайд фетч куестове за какво са ми?

Взех я днес, но ще я играя след средата на декември и тогава ще имам по ясно мнение.

PS. За финал малко tech issues ( 60fps пач май през декември също):

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Лично аз нямам голям интерес за момента, защото главно не ми харесва бойната система. Единственото което беше добре набарано в 13 и беше в духа на поредицата, беше точно бойната система. Не могат да ме убедят, че походовите и полупоходовите бойни системи не могат да се развиват. Щом искат да спечелят още фенове, като я правят екшън, съответно губят старите.

Виж вече ако се окаже нещо наистина добро, ще преглътна бойната систена и ще я пробвам. Но за това ще изчакаме отзивите, ревютата, стриймовете, мнения на хора които харесват истински старите части...

Final Fantasy XIII e пример за учебниците колко зле и фалшиво се разказва една история. Линейността ми е най-малкият проблем на мен. Толкова фалшиви, нагласени драми не бях виждал в игра никъде! Изключително пресилен и изкуствен диалог, никаква магия между героите. Едно време малко спрайтче 20 на 20 пиксела те кара да се разчувстваш, а тия мега яки модели са толкова безжизнени.

Final Fantasy XIII-2 пък е перфектният пример, защо не са направили 13-ката отворена игра. Това е най-лошата отворена и тайм травел игра, която може да се създаде изобщо. Тия хора никога не трябва да правят отворени игри. Да си правят коридорите и не се занимават като не могат да разчупят нещата. FF10 е перфектният пример как се прави модерна FF игра, но явно трябва да си го можеш. Не знам къде отидоха хората в Square, дето могат да създадат магията отново.

FF13-3 - Перфектният пример как да не се прави игра с лимитирано време.

Надявам се XV да не е най-лош пример в дадена област, като горните 3 Файнъл Фентъзита. Но има 2 неща които не харесвам и много трудно бих ги преглътнал. Open World и екшън бойна система в J-RPG. Чудо ще е, ако някога напиша че тази игра ми харесва. :) Изиграх няколко Tales-a, имам още 2 да довърша... Просто не я усещам екшън бойната система. Не ми доставя същото удоволствие, нямаш ли почти пълен контрол над нещата.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Амиии играта вече официално излезе, излязоха и ревютата и като цяло макар, че се усещало тук-таме наследството на 10 годишната разработка то повечето ревюиращи са я харесали.

Моите мнения са основно от демотата, които играх и от тях определено не усетих нищо кой-знае какво положително - бойната система ми се стори доста хаотична, персонажите безлични. Сега в ревютата казват, че самата история и играта ти дават възможност да се "запознаеш" с персонажите и да ги опознаеш добре - това го дават като един от по-големите плюсове.

Като цяло явно си е добра игра, което е достатъчно за мен, но събирам пари за следващата голяма покупка и по този повод ще я изтърва сега на ден-първи и вместо това ще чакам неизбежната PC версия на половин цена.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

ZaG написа:Някой друг ще я подхваща ли утре?
Аз. Снощи изгледах Кинсглейв и не ме отказа от живота, which is nice :lol: Oсвен това извън 15-тината часа на ФФ6 и ФФ13, само ФФ7 съм я завършвал, та не съм мерило, просто имам 11 дни отпуск и ще ги уплътня с Final Bromance. Ще има стрийм/записи, естествено, на youtube.com/epedos (личния ми канал, не е създаван с цел гейм стриймове и т.н. просто искам да си ги имам плейтрутата на игрите, щом може - защо не?)
Ще коментираме. ;)
Иц он!

п.п. Само 2-мата ли я почваме днес? :blue:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jim Raynor написа:Не знам какво е "does well", но залозите ми са за 4+ млн бройки. Четейки фийчъри за/интервюта на Табата напоследък ми се вижда бая изнервен, както и целият екип. Стискам палци да му дадат да направи едно ФФ и на него - някои неща в 15 изглеждат като да в нацелил ваксата, но sunk costs и десетилетието разработка явно са си казали думата.
Още през пролетта Талибаната бе казал, че, за да е съксес ФФ15, трябва да продаде 10 мил:

http://www.gamespot.com/articles/final- ... 0-6436227/

Уж цифрата не означавала да е финансово печеливша играта, но предвид това, че вероятно през 10-те години разработката е била като наливане в бездънна бъчва, нищо чудно точно това да е значението.

На мен това ми звучи и като заплаха към ФФ феновете - да купуват, щото иначе! :lol: Ами, да направят нещо поне цялостно и без големи изхвърляния, и ще купувам даже с преордър. А ФФ15 ми напомня на ФФ8 - разплута работа със съмнителни нововъведения (смукане на магии и помпане на бутона за самъните), но все пак нелоша. Може би е по-добра от ФФ13, но ФФ13 е много ниска летва за поредица с такива претенции.

Пък и при тези ДЛЦ-та нищо чудно да видим и ГОТИ издание.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 година

На мен ми се чини, че са я прекъсвали разработката за бая дълго време. Според мен истинската разработка да е била не повече от 5 години.
Което с препродукцията барабар е повече от достатъчно.
В тоя случай не виждам защо FFXV трябва да продаде повече от 10 милиона, за да закърпи нещата.
По голямата част от парите винаги отиват за маркетинг, а не за истинската разработка. Ако там са се изхвърлили....

Иначе вечера я жулих - па става. Ама трябва да продължа по-навътре в нещата.
Засега трепа някакви скорпиони край бензиностанцията.
Туториъла беше някакъв мес - научи хиляда неща за 5 минути.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

5-6 часа феч куестове и скука с няколко дженерик битки. Това мога да кажа засега. Всичко хубаво, но ако не бях гледал Кинсглейв и Брадърхуд тотално нямаше да съм зарибен. Толкова да те хвърлят в нищото и да няма никакво ангажиращо стори в играта от самото начало не мисля, че е удачно. Бойната система не е омг, но върши работа. Колата е безумно имплементирана. Абе наистина съм много изумен, че буквално нямаше никакво начало storywise. :-x
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Да, DLC-тата са на поточната линия, в същото време даже не са си оправили бъговете :roll: Затова не мога да не направя съпоставка с Persona 5. Фатлусци също преминаха през над 8-годишна продукция, смяна на енджини, платформи и какви ли още не перипетии, ама доставиха безупречно шлифован диамант, фрашкан до козирката със съдържание. Докато това тук...
За рекламата на Final Fantasy XV, как да не са се изхвърлили - я вижте какви ревюта :money:
Отделно, пълнометражен CG филм, аниму сериал, игрални реклами-имитации на Stranger Things, участие в шоуто на К. О'Браян и т.н.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Аз позяпах 4-5 часа стрийма на epеdos и спирам, че съвсем ще се откажа да я играя тази игра. Абсолютно олицетворение на всичко което не харесвам или по-точно не търся в едно j-rpg. :mrgreen: Да оставим на страна тия рандъм куестчета "помогни на закъсалият на пътя човек да си оправи колата като му донесеш предмет" "нахрани котката" , американската атмосфера попита навсякъде из нивата и т.н. Битката с Бехемота беше краят! То не беше криене, пълзене, стелтване зад гърба му, прикриване зад скали и гонене в мъглата 20 мин, че да те убие с няколко удара после... Не, сериозно ли? Видяха сметката на поредицата тотално. :lol: То не се ли счупи екрана, не почне ли битката веднага, какво е това RPG? И тия битки са тотална мешавица, чудовището по-голямо от екрана, не виждаш къде си, какво се случва... удрят те, бегаш далече да се лекуваш. Смях, смях :lol: След 3 години, ако има добри отзиви и ми дойде желание, ще я взема за 15 лв втора ръка. Видяното досега ме ънхайпна до краен предел.

Най ми беше смешно обаче като видях как са взели онова движение, като героят преминава през тясна скала, от Tomb Raider 2013. Дето камерата се приближава до главата на героят, докато той се провира в цепнатината. Защо бе? :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост