Final Fantasy XV

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Final Fantasy XV

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Гледах и аз малко стрийм, че ми стана смешно-любопитно. Видях хладнокръвно обезобразяване на стадо миролюбиви рогати жирафи. Защо, бе, епедос? :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Мен ми е жал като убивам сладките чудовища в Monster Hunter 4, a пък на тази сцена директно превъртях. Много тъжна картинка беше. :lol:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Мен ми е жал като убивам сладките чудовища в Monster Hunter 4, a пък на тази сцена директно превъртях. Много тъжна картинка беше. :lol:
Дано поне да има Мастър Тонбъри във ФФ15, да се разправи с поучващата банда хипстъри. :D

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 година

Е не, ако дойде Томбери-то и ги изпотръшка с ножа ще умра вече :mrgreen:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Ревю на човек, изиграл цялата игра:

http://www.hardcoregamer.com/2016/12/01 ... xv/237763/

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

700к в Япония, при 1.5 млн за 13. Лошо.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 година

Във Великобритания:

1. Final Fantasy XIII ~ 170,000 - 180,000
2. Final Fantasy XV ~ 115,000 - 135,000

Не е такава драма, като се има предвид, че не се отчитат дигиталките.
Ще пребъде.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

СЕ за развитието на играта:
Short term: the team intends to improve the gameplay of chapter 13. For that reason, many enhancements are already in the works, including increasing greatly the power of ring magic. More information on the extent of the improvements and on release date will come at a later date.

Medium term: the team plans to improve the production values of chapter 13, enhancing the story experience. For example, a cutscene will be added answering the question “why did Ravus follow that path?” To add event cutscenes, voice and localization work needs to be done, so the developers will steadily work on this as a medium-term goal. Details on the plan will be provided once they’re firmly in place.

Long term: the team will implement the possibility to use important characters who appear in the story as playable characters. The addition of an avatar system to let players create original characters is also under consideration. In addition to this, the team will continue to update the game actively so that players can enjoy it for a long time.

Additional updates will include new game plus, level limiter and invincibility armor, offering various items to broaden the breadth of gameplay. The font will also be enlarged to make it easier to read.
Ще я купя...когато стане завършена игра и фрашкана със съдържание. :D

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Дааа, знаех си, че най-доброто ми решение тази есен/зима беше да не купувам PS4 версията на FF XV - така те като вземат да я довършат ще пуснат и PC версия с всички екстри и DLC-та в едно и всичко ще бъде наред ;-).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

Виждам, че чак сте следяли какво правя, извинявам се, че ви позаебах, бях се отдал на 15часов едноседмичен маратон :lol:
Скандална е, писах вече за нея в общата тема за изиграните игри. Разбрах че ще пускат някакви ДЛЦ-та за историята, чудеса, добре че не съм давал при за нея, а n1ki_ ми я зае. ;) В стрийма липсват последните 15часа от кампанията някъде, нещо се е прецакал явно записа, но точно там беше безумната линейна секция с недъгав стелт, която беше ОЛЕ МАЙКО. Изобщо, голяма преебавка е да се играят Дей1 игрите вече, явно.
Иначе кур за жирафите много ясно, това не ти е The Last of Us :lol: Много добре влезе жирафското пречено, което после Игнис сготви :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 1 година

Изиграх я , но ме мързеше да пиша. Играта е адски бъркоч, от стари , нови и неадекватни решения, която прераства в тотална абоминация след като човек завърши цялата картинка. Ще се опитам да синтезирам мнението си, но за тази игра може цял материал от 15 страници да се напише.

1.Бойна система.

Очевидното за което дължа извининение на Пешо Демона .. Бойната система е 2/10.
Липсваща е определението което я описва най- кратко. Да изглежда впечатляващо флаши от страни, но с контролер в ръка се свежда до backstab, и държане на две копчета. Опитали са да вкарат класическият weakness елемент , но той просто е безсмислен. Магиите са ужасно досадни за събиране като материал , а по- средата на битка когато видя, че даден противник е слаб към определен елемент – еми все тая, не виждам смисъл да влизам през 5 менюта да equip-на правилният flask, като мога просто backstab to death. С оръжията е също горе долу все тая с какво го биеш.
Дори ако се опитаме да я погледнем чисто като екшън бойна система, тя просто не е мислена такава. Няма нито прецизност, няма кенсъли, няма ясна концепция коя анимация след коя излиза, дори няма инпути за такава.

Освен това 80% от скиловете в дървото за развитие са безкрайно тъпи или реално не усеща се какво правят. Не разбирам защо са махнали стандартният сет от умения познати от предните заглавия. Поне да имаше простата възможност да давам на спътниците ми команди кога да ги ползват или да наглася preset. В момента партито си помпа без никаква доза AI, без да отчита срещу какво се бие и съответно играча дори не се интересува особено какво правят.
В крайна сметка важното е да си на правилен level и боя сам се играе. Ниво на тактика 0. Спирам до тук, че ако вляза в low level detail нещата ще станат грозни.

2. Свят/ Наратив/ Съдържание.

Тук вече лъсват 10-те години и липсата опита на японските студиа в такива игри.

Към първоначалният план от линейни локации където се развива историята е пришит един на пръв поглед красив свят в стилистиката на играта.
Уви резултата е по кух от изгнил дънер. Реално това което се е случило в наратив-а все още се развива извън този отворен свят и никой не си е дал зор да го адаптира към огромните полета. Това води до безлична красива територия населяван от хора които грам не се интересуват от съдбовните евенти които настъпват в света им и просто искат да им доставиш боб или да им намериш кутия с боя. За жалост цялото сайд съдържание не помага на света да добие плътност и характер към локациите, нещо което беше характерно в световете в FF заглавия.

Но добре приемаме го, излят е един тон плоско сайд съдържание, сайд дънджъни и неща за събиране , което нямаше да е лошо за игра ако геймплеят беше як поне. Сега нещата транслират в поредица от скучни часове в натискане на 4 копчета.

Обаче в момента в който играта ти казва – ок време е да се разкараме от тоя отворен свят и да идем в онези локации където се помещава история, от Square буквално заплюват потребителите в лицето.
90% от кънтента, като layout, сет ъпи, евенти е ИЗРЯЗАН, пуф няма го. Играта те води до тези места и ти казва „ Знаеш ли е тука е еди- кво си се случи, но айде продължавай си по пътя“. Не мога да повярвам как с лека ръка е налят тонове труд в безмислени сайд задачи, а повечето от съдържанието обвързано с мейн историята дори на ниво трейлъри е затрито. И то говорим за кадри след промяната от Versus към XV. Нито един кадър от е3 трейлъра на FF XV НЕ Е в играта. Съответно последните часове са препълнени със скука, а историята просто казва – еби се , дори няма да се занимаваме със всички персонажи които ти представихме за по 1 минута, просто приключвай там и това е.
Самото стори дори не може да се определи като лошо, но благодарение на написаното по- горе просто наратива също го няма - което е логично като няма съдържание къде да се развие. От споменатите трейлъри е очевидно, че са опитали, но ако финалното решение е било просто да се затрият не ми се мисли.

Целият Kingsglaive e бил част от играта , но е изрязан и направен на филм...

3. Босове в мейн пътя.
Скриптирани. Ужас, на всичкото отгоре са малко и зле реализирани.

Епилог

Спирам до тук, защото тези неща за мен са основното, което спъва играта да е decent поне. Няма да навлизам в дребен детайл , кое е можело по- добре или по -зле на микро ниво. Има и хубави неща в заглавието, но реализацията на high level ниво е потресаваща. Финалният продукт може да влезе в учебник за лоша реализация.
Яд ме е защото играта има потенцяла да е доста добра FF игра и идеите се виждат на много места. С един по стегнат dev, правилен директор и по- добър гейм дизайн на бойната система, FF XV можеше да е доста добър модерен прочит на Final Fаntаsy.

Жалко.
Последна промяна от niki_ на 11 яну 2017, 00:36, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

Яд ме е защото играта има потенцяла да е доста добра FF игра и идеите се виждат на много места. С един по стегнат dev, правилен директор и по- добър гейм дизайн на бойната система, FF XV можеше да е доста добър модерен прочит на Final Fnatsy.
Мхм, мисля отлично обобщи това, което десетки ревюта се мъчат да кажат, без да губят благоразположението на Скуеър.

Още за захабения контънт:
http://kotaku.com/final-fantasy-xv-play ... 1790975993

Аз все пак се каня на Director's Cut-а, като излезе... 2020. Но тежко на FF VII remake-а.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

За съжаление и моите впечатления от играта съвпадат на 99% с казаното от Ники. Бойната система, и страничното съдържание са докарани само до положение да се каже, че ги има - нищо повече.

Основната история и босовете в нея горе-долу стават, но няма нито един реален момент, в който да ахнеш по някакъв повод.

Тя и цялата игра е така де, просто става за игране, ни повече, ни по-малко. За съжаление навсякъде се вижда, че е имало по-голям замисъл отзад, че е имало различни механики предвидени, различни зони и неща да се видят. Но работата по проекта е била такъв див ташак явно, че накрая се е наложило или да изхвърлят всичко в коша, или да го закърпят някак си и да го пуснат в каквото и да е състояние.

[offtopic]
Аз имам опит и точно в такива ситуация - понякога проекта стават толкова раздърпан, разплут, че вече никой не знае защо въобще са писани някой неща в него. Обикновено дори част от хората, които са го измислили проекта, или работили по него вече не знаят за какво го правят. И когато дойде някой като мен от мениджмънта то няма как решението да е перфектно.

В такива случаи е и трудно да се разбере как се е стигнало до тук. Дали не е трябвало проекта да се държи по-стегнат, с по-точна идея каква му е целта, по-малко хора в него... или ръководството си е сменяло идеите и решенията твърде дълго... или нещо друго.

Обикновено аз правя същото, което са направили и Square Enix в случая - хващаш всичко, което вече е готово, режеш всичко което не е завършено или не работи и запълваш липсващите части с минималното покриващо стандарта. Това обяснява почти всичко, което виждаме в момента като съдържание и качество на изпълнението.

Единственото, което не мога да си обясня е как правиш игра без първо да имаш напълно работеща и приятна за ползване бойна система. Това е първото, което се прави като хората, дори без да имаш още ни модели, ни нищо - правиш да се играе добре и после започваш да правиш вече играта.
[/offtopic]
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 1 година

И аз я превъртях. 13>>>>15 Играта е пропилян потенциал. Ся съм се вдъхновил да пиша ревю, да видим кога ще го довърша и как ще се получи.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

ZaG написа:И аз я превъртях. 13>>>>15
Е, как сега да я купя играта? :lol: Дано наистина пуснат назобано ГОТИ.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

http://nichegamer.com/2018/02/23/four-e ... ease-2019/

СЕ в пореден опит да цоцнат млеконадойно. :) Аз се отказах да купувам и уж ГОТИ-то, щото явно ще има още ГОТИ-та. Бахти сапунената история. Римейк на ФФ7 по-добре да не се появява, искам да си запазя прекрасните спомени от играта.

Ташата и Нокура на Сатурн!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 3 месеца

За мен тази игра беше направо убидна. По добре нищо да не бяха пускали защото съсипаха поредицата и пропиляха потенциала на играта. Сега само милкват името, с отвратителни мобилни игри и ре релийзи на крайно посредствена игра. Повече фф няма да преордерна, фф7 ремейк няма да купя, поне докато не излезе в цялостна колекция или нещо подобно. Просто съм крайно разочарован че това е състоянието на най любимата ми поредица в гейминга и ми е гадно да си го призная но това е истината. Надявам се да възродят поредицата, но някак си ме съмнява че това ще се случи. Добре че поне че има алтернатива като Зеноблейд.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

Аз почнах римастъра на ФФ12 и съм много доволен. Даже Кр. Роналдо не ме дразни толкова, колкото ме дразнеше навремето. Докъде ме докараха СЕ. :lol: :facepalm: :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

http://www.siliconera.com/2018/03/06/sq ... antasy-xv/

Иначе казано...
king_of_the_universe написа:
преди 3 месеца
Ташата и Нокура на Сатурн!

Отговори
Подобни теми