PlayStation 4

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Re: PlayStation 4

Мнение The Demon7 месеца

Ако си имал добро PC с което да пускаш модерните игри, прецакал си се. :) Единственият плюс на конзолите в момента е че са по достъпни. Почти няма ексклзиви. Пускаш играта и играеш, по-оптимизирано е и държи прилични кадри. Аз си го взех навремето защото нямах добро PC и на старият ми лаптоп не вървеше добре FF14 (по която бях запален тогава), oчаквах Nier Automata и Monster Hunter World (не беше на PC тогава). Aко си търпелив, повечето ексклузиви на SONY конзолата са временни. Без Bloodborn от по-хардкор игрите. Имам чувство че тя ще си остане завинаги ексклузив, дано не съм лош пророк. Иначе ако се кефиш на Комерс - God of War, Spider Man, Uncharted..... Moже би Horizon, нея не съм я играл? Until Down я вземи задължително, защото може да се намери за около 15 лв и е забавна. Генерално най-голямата преебавка при конзолите е месечната такса, която ако не плащаш на СОНИ ограничава мултиплейър функционалностите на игрите. Аз само заради нея се отказах от конзолите. Абсурдно е и не мога да го приема. :lol: Очаква се Final Fantasy 7 Remake да е с 1 година ексклузивност за PS4. Ghost of Tsushima може и да е добра. Същото се отнася и за Last of Us 2. Kaто плюс могат да се добавят тоновете индита и много добрите намаления в стора. Почти като стийм е и намаленията са добри.

Persona 5 e една от най-добрите, ако не и най-добрата игра за изминалото десетилетие. Но нея искам да я запомня като PS3 игра. Не искам да има нищо общо с PS4 в съзнанието ми. :D Което ме води до мисълта, че за PS4 има едно кило ремастъри от PS2 и PS3 ерата, плюс цяло едно междинно поколение (2013-2015) с еднакви игри с 360/ps3, но по добри като кадри и резолюция, както и тонове индита от PC.

Цялостно не е лошо, но имаш ли PC няма много смисъл. Death Stranding е доста различна и струваща си игра. Задължително препоръчвам да се опита, макар да знам че не е за всеки. Става обаче и да се изчака за PC. Повечето от нас нямат бърза работа. :mrgreen:

П.С. Bloodborn e толкова яка игра, че само за нея си струва да купиш PS4. Игра-конзола! :yes: :D

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp7 месеца

От поколение на поколение, все по-голям процент от читавите заглавия излиза за всичко възможно. Тъй че и аз съм на мнение, че най-голямата полза от PS4 и X1 е да са евтино PC за игра.

Т.нар. екслузивни заглавия са не повече от 20% от читавия каталог на PS4, като болшинството не са реално такива, щото всъщност излизат за PC. По тази линия, Horizon: Zero Dawn щяла също да се присъедини към Detroit: Become Human и Death Stranding :cain:

От брадатите баш-екслузивки, вярно няма материал за топ 3: Bloodborne и The Last Guardian. С това се изчерпват. Може наистина Цушимата или леспичето (Last of Us 2) да се превърнат в монументални заглавия, ама едва ли.

Б-групата сте я изредили в общи линии (God of War '18, Spider-Man, Uncharted 4+Lost Legacy, Until Dawn), бих добавил Gravity Rush 1+2, Resogun и евентуално Tearaway. Сред не дотам ставащите се нареждат Days Gone, Infamous Second Son, Shadow of the Beast '16, Knack 2 и др.

За Персона 5, @The Demon правилно дума, че е игра за PS3. Даже е едно от първите неща, които емулираха на PC. Други свестни портове от PS3 - WipEout Omega Collection, The Last of Us, Uncharted Collection. Портаринките на Shadow of the Colossus и Ratchet също бивали.
Последна промяна от vvarp на 29 юни 2020, 12:01, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos2 седмици

Предполагам си играл Батман АК и РЕ2 на РС? Ако говорим за ексклузиви, вече наистина са по-малко, щото и Хорайзън за мен също е мъст, ама то и тя май излезе за РС... Дет Стрендинг е 5/10 и също има РС версия :Д
Спайдермен и аз ще го играя сега. TLOU2, GOW4 и двата Uncharted-a си струват също, но не са 95/100.
Untiw Dawn e учудващо добра, мен мнооого приятно ме изненада. В този ред на мисли и Detroid е доста доста приятна и бих ти препоръчал и двете.

Но не мисля, че си хипстър елитар, дори съм съгласен с теб - с Jeru, Niki и други хора буквално преди няколк дни обсъждахме, че тоя джен наистина като че ли няма толкова наистина УАУ игри, колкото миналия, когато Dark Souls, Uncharted 2, Batman Arkham, Mario Galaxy, Mass Effect, Gears of War, The Last of Us, Bayonetta и други се появиха и ни откъртиха ченетата утъпквайки пътеки на цели жанрове.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 седмици

Откъм каталог тази и миналата генерация са определено по-зле от Плей 2. Но Сойни скачат според въжето (конкуренцията).

Плей 4 е точно това: платформата за Борне (която спокойно минава за систъм-селър) и евтин заместител на надупено РС. И за който се кефи на Спайди, Бой ъв Уор и Перчема. И/или за японки от втора линия. Понеже съм сбрал йебемти каталога от маст-плейове, следващата генерация първо ще барна надупен топ, а после ще замезя мид-ген Плей 5 ревизия.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 седмици

За мен PS4 беше Bloodborne. Заради нея си купих конзолата, изиграх я, и от там на сетне нещата се размиха лека полека. Графично взе да издиша, а когато предложиха ''Pro'' ревизията, вече бях с GTX 1070. М не - благодаря. От там на сетне взех OneX заради Ultimate Gamepass-а(PC/XBOX) и стейшъна почна да събира прахоляк. Буквално. Надявам се за кънтър сървис в лицето на PS5 - в противен случай май наистина ше си остане един рутър lol
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown2 седмици

Аз Ps4 към днешна дата го ползвам за ултимативната /айде да не е ултимативна но доста добра/ сборна ретро конзола с която си покривам игри от аркадите и 8 битови игрици до PS3 класиките и новите инди игри с чат-пат /по-скоро пат/ някоя нова ААА игра да поиграя.

Кой е онлайн