NieR: Automata

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: NieR: Automata

Мнение danailkillerпреди 1 година

Мдам, и аз вчера гледах това видео и бях неприятно изненадан, че явно такава ще бъде играта - с леки насичания тук-таме. И да, искаше ми се PC версията да е видимо подобрена, но реално не е толкова голяма разликата между PS4 Pro версията.

Нищо де, поне няма да има много облагодетелствани от цялата работа, ще купя версията, която стане по-евтина в такъв случай :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 1 година

Modder has figured out a way to almost double the performance of NieR: Automata
http://www.dsogaming.com/news/modder-ha ... -automata/
PC mustard race

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хммм да, аз направо не виждам визуална разлика. Ако сега някой реши проблема и с леките насичания то изборът ми става ясен - PC.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

:pls:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Леко подробни впечатления.

НА е истинска Ниър игра, което ще рече:

Екшън японска ролевка с акцент върху екшъна; неслучайно от самото начало можеш да превключваш по всяко време между easy, normal, hard и very hard И не можеш да сейвваш по всяко време като скрабърче. И неслучайно има подробни настройки на камерата, така че всеки да може да си я нагласи по удобен начин. Екшънът тук е дело на Платинените, които нагледно показват, че когато искат и им се занимава, просто са най-добрите в жанра - няма Минджа, няма Крапком, няма Фром. На мойто стандартно Плей 4 НА е на 900р и през всички битки (досега) поддържа стабилен фремрейт на около 60 фпс. Има леко падане на карти докъм 50 (най-вероятно и лееко под 50), но то е докато изследваш света и ти се зареждат картите, а не баш когато не трябва да е. Геймплеят е плавна, мазна и бърза, т.е. перфектна, комбинация - между хак енд слаш екшън с шмупс елементи (плюс реални, но къси шмупс сегменти като в Джейд Импайъ). Оригиналност, съчетана с перфекционизъм, които дори не напомнят манджата с грозде Дървен Гиър Райзинг, камо ли японски ролевки със смехорански геймплей от сорта на ФФ15. Играта нямаше да е Ниър, ако нямаше риболов за мини-игра и избиване на невинни животни и роботи за ресурси.

Визуално НА е тотален Ниър - ползва минималната цветова палитра на първия Ниър с противопоставяне на зеления цвят на природата на жълто-оранжево-ръждивия цвят на машинариите. Тук зеленето е яко lush, небето е приятно синьо, водата е кристална, което демонстрира, че природата си е природа и напредва без да я ебе нито за хората, нито за машинариите на извънземните.И в целия този кюп са андроидите, които в черно и бяло изглеждат не намясто - все пак са като бате Арни: машини донякъде с чувства, биещи се за хората срещу други машини. Много интересно противоречие, предадено умело чрез метафоричната натовареност на цветовете. Няма неземни красоти (то и какво ли толкова неземно би израстнало на Земята при тия разрушителни битки), но графиката си върши работата и в същото време поддържа фреймрейта за основното достойнство - геймплея. Няма и подобие на бате Арни, а само мадами и гейчета - все пак играта е японска, макар и в първия Ниър да имаше един тотален пич на средна възраст в главната роля.

Като аудио НА също е достойна Ниър, даже надгражда. Саундтракът е впечатляващ и запомнящ се, направо божествен. И всяко парче е сложено точно на мястото си. Улавям се, че понякога просто се шматкам в определен район, колкото да послушам повече време някоя мелодия.

Накратко: много съм доволен от НА. :D Играта може да не е най-добрата японска ролевка (в бруталната конкуренция на Персонка), но със сигурност засега е най-добрият търд пърсън екшън за това конзолно поколение, че и с леко разнообразен геймплей. Поне докато Платинените не се наканят за нова Байонетка. И с най-приятния саундтрак от времето на първия Ниър и първия МЕфект насам.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

:bow: :p*:

Сайто и останалите значи са вдигнали левъл :yes: Ку*нами така и не ги оставиха да доразвият екшъна на Metal Gear Rising, но явно Automata е точно това. Попаднах на недотам ласкави сравнения на боя с този в Bayonetta, но не знам дали са уместни, след като Automata е далеч по-отворена и си пада екшън ролевка. Пък и както си писал, не знам кой друг освен Платинумци може да се мери с Bayonetta :)

IMO, Автоматът е най-критичният етап в развитието на P* от създаването на студиото. Досега правеха mission-базирани, линейни игри, които от една страна ограничават дизайнерите, от друга се продават все по-малко. Ето защо, при настоящото поколение се наеха с нелеката задача да покорят новият за P* ролеви жанр, запазвайки, в същото време, 24-каратовия екшън. Automata и прекратената Scalebound са първите им ролкови, "отворени" екшъни.

И след като за пръв път правят ролеви gameplay ми е интересно как са го докарали. Прав си, че не е ролка като Persona, но все пак не може да няма куестове, развиване на умения, бойни стилове, екипировка. Друг момент е изграждането не просто на поредица от мисии, а на правдоподобен свят с интересни персонажи и история. Но тук няма как Йоко Таро да не е ударил едно рамо.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Екшънът не е сравним напълно с този в Байонета, играе се различно според мен. Общото е плавността и грацията в движенията и приплъзването/избягването. То само да гледаш как Би 2 си дематериализира меча след комбо пълни очите и душата. :) Дървен Райзинга и на мен ми се струва недовършен откъм бой - комбинира отчасти екстра геймплей с недодялано разсичане с меча и мега-лайняни ъгли на камерата. Понякога просто не виждаш какво те цели и кой как те удря в ДГР. За Ниъра явно са ги оставили да работят на спокойствие. Надявам се колаборацията между Таро и Платината да се прехвърли и в Дракенгарда, защото Д3 напълно заслужаваше звезден геймплей, който да отговаря на нереалното въображение на Тарока. Йоко Таро хич не е случаен пич, просто е нямал късмета да попадне на високобюджетен проект:

https://en.wikipedia.org/wiki/Yoko_Taro

http://yorha.com/index.html - Пичът е автор и на Йорха представление. Е, късички са им крачетата на японките и едва ли размахват мечовете като в Платинения геймплей, ама все е нещо. :lol: Поне този Ниър изглежда като да е правен със сравнително приличен бюджет.

Колкото до скинхеда Камия, сигурно пази най-доброто от себе си за неговата си Байонета (купувам и Б3 на лоунч, за каквото и да излезе, само да излезе!), но и в Ниъра демонстрира, че точно Платината и никой друг е създала Байонета, че и Венкуиш.

П.С. Радваща новина: композиторът на Ниъра Кейичи Окабе е правил два трака за ДЛС-то на ФФ15. Този пич, подобно на Таро, също заслужава по-голямо внимание, отколкото Ниъра може да му осигури.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

:yes: :yes: :yes:

:yes: :yes: :yes:

Комботата са от РС версията, бтв.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

OST

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Кратка справка за геймплея: слаб и силен удар чрез сет от две оръжия, които в комбо могат да се сменят с допълнителен сет от още две оръжия за по-дълги комбота. Към комботата може да се включи и стрейф (друг бутон) и умението на хвърковатото роботче (пуцане, допълнителни удари, бариера и т.н.).

Ако искате големи комбота, не ъпгрейдвате оръжията често, че враговете умират бързо на нормал, а на по-висока трудност всяка ваша грешка може да е фатална, особено ако като мен се скитате на нисък левъл където ви скимне. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

На мен все още тази игра ми е от неприятно пропуснатите, и като гледам колко часа ще има да набия в Persona 5 не знам кога ще стигна до Nier-а. Дано не излезе нищо интересно това лято - тогава да я изиграя като хората!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Движенията в Ниърчето с всички оръжия, за да се види цялата типично Платинена красота и грация в анимациите с ударите и комботата:

:inlove: :yes: :inlove:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Nier: Automata DLC adds Square Enix and Platinum Games presidents as bosses
:lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Идеята е супер, но много постно са я реализирали на фона на "обикновените" босове. Да не говорим за костюмарът-последен бос от Rising:
https://www.youtube.com/watch?v=cYUOe8yY5Ck

И като споменах Rising, нещо съм объркал Сайтовците по-горе. Главният дизайнер и единият от продуцентите на Автомата действително са работили по MGR, но К. Сайто, същинският ръководител на MGR изобщо не е намесен. Така че Автоматът е дело на ново поколение платинумци и бай Йоко. Остава въпросът с какво се занимава старото поколение, начело с Камия.

Иначе, Square били приятно изненадани от продажбите. Дано налеят подобаващи кинти в следващите начинания на Таро и :p*:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Стискам палци за ААА Дракен 4.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

За Йоко Таро и екзистенциализма:

:yes:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Таро е пич! :yes:

Екзистенциализъм + пантсу фту. :lol: :pls: :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 месеца

Автоматът е голяма работа :bow:

На пръв поглед е буламач от цял куп неразвити елементи - затворен "отворен" свят с невидими стени и криви тунели, линейна прогресия, история низ от клишета, еднообразни shoot 'em up нива, 2D платформени участъци с пияно управление, счупена система за развитие, задачки тип fedex, AI навлек...

Но в крайна сметка цялото не само не е сбор от частите, не е и просто повече, ами цял шедьовър. Рядко си правя труда да минавам странични мисии и задачи, но тук определено си заслужаваше.

Традиционно за P*, боят е най. Съжалявам само, че доста късно (15-ти час) стоплих, че има каунтъри, taunts и най-вече как се маха AI навлека. А като отключих "witch time", всичко си дойде на мястото :yes: Лошото е, че сега каквото и да барна ми се струва като тенекеджийски симулатор, даже Breath of the Wild HD, която мъча от миналата седмица.

От всичко, мисля, балансът на системата за развитие е най-голямата издънка. Da king е писал как ъпгрейдите на оръжията чупят комботата, същото важи и за т.нар. leveling. За капак, битките и най-вече страничните задачи дават прекалено много опит и при мен, балансът отиде на кино в средата на втората "пътека". И така до края, защото по-високите трудности хич не компенсираха разликата...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 11 месеца

Проблемът е, че никой не казва и копче в играта; за подробностите в боя отвъде машването трябва да ровиш в нета или да пробваш новости с оръжие без ъпгрейди върху слабаците в играта, макар че така вдигаш левели. По-доброто решение е да купиш ДЛЦ-то, че да вземеш айтъми, с които да контролираш левел-апа и да направиш смислена НГ+ с каквото си отворил в първата игра.

Иначе играта е тотален ГОТИ. Говори се , че ще пуснат дабъл пак с първата игра. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 11 месеца

Мдаам, аз останах един от малкото, които така и не я играха - тая надежда за някакъв GOTY edition, но предвид как я отебаха напълно (части от PC версията са все още счупени) не съм много уверен, че ще го видим.

Първата игра аз не я харесах особено, беше екзотична, но само това реално погледнато.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост