NieR: Automata

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 месеца

Играй :)
Аз съм именно с PC версията + разни фенски кръпки, които оправят производителността и някои бъгове. Вървеше почти идеално, обаче крашваше при повторно зареждане на запис, но това се заобикаля.

king_of_the_universe написа:
преди 11 месеца
Проблемът е, че никой не казва и копче в играта; за подробностите в боя отвъде машването трябва да ровиш в нета или да пробваш новости с оръжие без ъпгрейди върху слабаците в играта, макар че така вдигаш левели. По-доброто решение е да купиш ДЛЦ-то, че да вземеш айтъми, с които да контролираш левел-апа и да направиш смислена НГ+ с каквото си отворил в първата игра.
Уж имам DLC, ама не видях да може да се намалява EXP. Имам само чипове за увеличаване :lol: Най-голямото допълнение в това DLC са бойните арени, където може да пробваш това-онова. Защо не са в самата игра е друг въпрос.

За тънкостите в боя, може също да се черпи вдъхновение от комбо клипчетa, като тези, които си пуснал назад. После, действително пада голямо експериментиране :) Наблюдателността също помага, примерно, амбулантният търговец Мильо почва да продава Taunt и Counter още около 10-ия час.

На второ мислене, AI съотборникът е чиста проба саботаж на бойната система. Бие наред, заличавайки не само всякакво предизвикателство, но и кефа, щото не оставя нищо за пердашене. Друг момент е, че двамата главни са с еднакви силуети и при отдалечена камера или многобойно меле, трудно се различават. Пак добре, че навлекът може да бъде изключен, но спокойно са можели да не го слагат на по-високите трудности.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: NieR: Automata

Мнение king_of_the_universeпреди 11 месеца

danailkiller написа:
преди 11 месеца
Мдаам, аз останах един от малкото, които така и не я играха - тая надежда за някакъв GOTY edition, но предвид как я отебаха напълно (части от PC версията са все още счупени) не съм много уверен, че ще го видим.
Мисля, че самите дивелъпъри са се шашнали от възторга по играта и са нямали готовност за нещо повече от 1 мизерно ДЛЦ, скалъпено набързо. Нямало е време тепърва да мислят ДЛЦ-та, да ангажират и Платината, че да има и ГОТИ. Виж как издателите СЕникс още преди издаването на ФФ15 бяха обявили 1 чувал с ДЛЦ-та. :lol:
vvarp написа:
преди 11 месеца
Уж имам DLC, ама не видях да може да се намалява EXP. Имам само чипове за увеличаване :lol: Най-голямото допълнение в това DLC са бойните арени, където може да пробваш това-онова.
Трябва да поциклиш rank S битки. Маската 0 експ е в пустинята. Но виж и другите места за други айтъми. И аз мисля, че арените трябваше да ги има в самата игра, но нека да попечелят малко - рядко издават подобни игри така или иначе.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 месеца

Ясно, значи цялата хава с намаляването е след дъжд качулка... Каква полза, след като половин игра съм бил 10 нива отгоре. Не мисля да цикля повече, щото минах над 80% от нещата, а и не е като да няма друго :)

Съветвам всеки, който смята тепърва да играе да не се занимава много-много със странични куестове и арени, щото чупят баланса. Като се отключат всички финали и НГ+, тогава вече може.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 10 месеца

А сега, някой да каже защо тая игра продължава да държи цена?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 10 месеца

Не знам, може би не много хора са я заредили/купили. Аз също я дебна да се появи на по-ниска цена всъщност.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 месеца

Тя и персоната държат цени. На същата цена са както излезнаха преди една година. Не вярвам да са малко издадените бройки, по-скоро са добри игри и никой не иска да си ги продава. И аз дебна намаляване, дано стане в някакъв момент.

Говореше се преди за сборно издание с Nier ремастър. Не знам какво стана с него...

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 10 месеца

The Demon написа:
преди 10 месеца
Не вярвам да са малко издадените бройки, по-скоро са добри игри и никой не иска да си ги продава.
Не съм съгласен с това - няма никакво значение колко е добра дадената игра, за да се появи на промоция някъде (Озон за пример). По същият повод колкото и да са добри дадени игри то говорим за изцяло single player заглавия, които като се изиграят неколкократно и вече нямат стойност за повечето геймъри.

Истината е, че Nier-а и Persona-та колкото и да са добри игри то те са повече нишови и в този ред на мисли хората, които са ги чакали и купили на ден първи са ги взели с цел да им останат в колекцията, а не просто да ги изиграят.

Съответно вносителите надали са заредили кой-знае колко бройки и от двете игри (за Persona 5 знам на 100%, че са заредени малко бройки, защото едва си уредих моята) и по тоя повод не я пускат на промоция дори след изминалото време - просто нямат какво да пуснат за промоция.

Ако това беше по-mainstream игра дето всички са купили да играят - както и трябваше да стане по принцип, защото очевидно си заслужава да я играе човек - то щеше да има и втора ръка и нови на промоции.

Аз затова този тип игри ги купувам на ден първи, че после дори на пълна цена понякога не може да се намери нова... ама тази ми съвпадна с много други заглавия и реших после да взема - нещо, което сега очевидно съжалявам, че направих.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 10 месеца

Ами, хем не са много издадените бройки, хем играта не е за продаване втора ръка, защото е ГОТИ матириъл. И, за капак - няма някакво къмплийт издание с ДЛС-то, че някои да се прежалят да продадат оригиналната версия.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 10 месеца

Ми тогава full price и това е. Ама ще изчакам още малко, че опашката е голяма, а времето за игра нищожно.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 месеца

Писах и в другата тема (за промоциите), но Nier: Automata-та за PS4 е на 55лв в Озона в момента, аз си я взех вече :-).

Инак по темата - направих малко под 4 часа вече, като цяло съм страшно доволен - PS4 версията има леки проблемчета (pop-in на текстурите по тревата, anti-aliasing-а е трагичен и т.н.), но нищо от тях не ми разваля кефа по никакъв възможен начин! Музиката направо кърти плочки, бойната система е на ниво, и RPG елемента с монтирането на чиповете ме кърти :).

Единственият проблем, с който се сблъсках така доста челно е с липсата на запис или поне checkpoint в интро мисията. И естествено тъй като се пуснах на най-висока трудност първоначално то умрях на първата фаза на първият бос (там на моста) и играта директно ми плесна - Game Over (W Ending) и директно ме пусна отначало.

С което загубих 40 минути игра, наложи се всичко до там да мина наново.. направо умрях от яд, даже нивото ми не запази :(.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 8 месеца

danailkiller написа:
преди 8 месеца
С което загубих 40 минути игра, наложи се всичко до там да мина наново.. направо умрях от яд, даже нивото ми не запази :(.
Не си само ти, ако това те успокоява. :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахаха, да, това е донякъде успокояващо ;-). Инак направих 9 часа тъкмо, отключих най-после телепортирането между save point-ите, с което страничните мисии ще текат видимо по-бързо. Че до тук голямо тичане падаше напред-назад и все се разсейвам да събирам глупости по земята или да бия случайни роботи.

Честно си признавам, че съм изненадан колко много странични мисии има тая игра - аз някак си представях видимо по-малко да са. А тук направо като в стандартно MMO - в момента сигурно съм изпълнил 10-15 и имам над 10 в лога си. Да не говорим за разни дето изискват множество връщания до NPC-то (примерно бойните там с Jackass и Monk-а).

Не, че ми пречат де, просто ме изненадват ;). Също така малко странно, но на около 6 часа (поне по записа) игра успях да купя всичките Chip слотове, с което успях да наплескам повечето чипове дето имам в момента и съм много доволен.

Също така съвсем случайно разбрах, че трябва да си екипираш оръжие както за light, така и за heavy атаката. Не знам аз ли нещо съм омазал, но и за двата ми weapon set-а за heavy атака беше сложен ударът с ръка :-/. Че така, буквално преди малко го открих това и си сложих там по едно оръжие, все пак да правя поне приличен damage ако не друго :-D. Все пак трябва да призная, че е хитро това де, можеш нормалните атаки да са с бързо оръжие, а heavy с някое от тежките.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Може да оставиш някои странични мисии за следващите превъртания (и те са част от историята), иначе много нива ще назобаш рано-рано.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

преди 8 месеца
Може да оставиш някои странични мисии за следващите превъртания (и те са част от историята), иначе много нива ще назобаш рано-рано.
А всъщност прогресът на нивата на героя, както и изпълнените мисии прехвърля ли се между превъртанията? Аз опитвам да не чета нищо покрай играта по принцип, затова питам глупости така :).

Но засега не съм много напред с нивата, 22-ро ниво съм (отивам към Forest King-а вече), а повечето гадове дето срещам в тази зона са 30-35-то ниво.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:
преди 8 месеца
преди 8 месеца
А всъщност прогресът на нивата на героя, както и изпълнените мисии прехвърля ли се между превъртанията? Аз опитвам да не чета нищо покрай играта по принцип, затова питам глупости така :).
Всичко се прехвърля, второто превъртане е мех, третата игра е истинската, после имаш чептър силект и скейлнати врагове (прекалено късно). Ако ДЛЦ-то му е паднала цената, виж го. Там има няколко арени с добри битки и босове, но нищо повече, което да оправдае първоначалната цена. Аз го взех да спонсорирам Таро.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 8 месеца

Мога ли да изиграя без да съм пипал първия Nier?

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 месеца

Няма връзка между двете, отвъд някои дребни препратки. Ако все пак настояваш да си в час, един небезизвестен тубаджия беше правил резюме.

За прословутите "превъртанията" или т.нар. пътеки, втората наистина идва изсмукана, но мисля, може да се направи интересна ако си оставиш повечко куестове. Щото, в моя случай, бях минал сигурно 2/3 още на първата пътека и така си развалих не само останалите две, но и баланса.

Колкото за нивата, играта е балансирана с идеята, че си (поне) с 15-ина нива по-малко от враговете.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мммм да, усетих се преди малко, че явно съм прекалил със страничните куестове (ама тя и играта не спира и бълва такива де), защото тъкмо бих босът в замъка (андроида А2) и ми вземаше някакви чертички живот, който си го връщам с един удар по нея. Така, че просто стоях на място срещу нея и я удрях, това беше... май-май ще спра да правя страничните куестове, само и само да усетя някакъв challenge.

Принципно съм против DLC-тата и надали ще ги купя, макар, че сега уикенда поне ще вляза да видя какви са им цените де... ако са $2-3 то и аз бих ги купил чисто като подкрепа към създателите.

Играта се играе страшно мазно, а музиката прави такава сериозна атмосфера, че чак не мога да повярвам. Да не говорим, че всичко съвпадна с купуването на новият ми 5.1.2 Atmos комплект (Dali Zensor) и като запеят направо настръхвам :).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:
преди 8 месеца
Играта се играе страшно мазно, а музиката прави такава сериозна атмосфера, че чак не мога да повярвам. Да не говорим, че всичко съвпадна с купуването на новият ми 5.1.2 Atmos комплект (Dali Zensor) и като запеят направо настръхвам :).
Евалата! Музиката е топ ниво още в първата игра. Надявам се поредицата да си е гарантирала трета игра, в която да налеят повече пари, че да балансират трудността и да вкарат по-разнообразни врагове. Друго не ѝ трябва, ако останалото е като в Аутомата.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз за съжаление първата съм я играл без никаква звукова система (през вградените говорители на тогаващото ми CRT) и направо не помня да ми е направило впечатление музиката.

Трябва да има някакво playthrough в Youtube, ще погледна днес.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост