Dark Souls III

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule
Регистриран преди: 14 години

Re: Dark Souls III

Мнение king_of_the_universe3 години

Мерси за подробното инфо!

Като се замисля, във всяка ДС магът ми се е струвал имбав, така че нърфването изглежда резонно. Струва ми се, че дори никога не съм играл с чист маг, а все комбинирам с нещо повече и по-разнообразно, щото просто не мога непрекъснато да се въздържам от меле битки. В началото на всяка игра обаче чистият маг започва най-лесно с пуцането отдалеч, а и първите гадове поемат добър меджик демидж. Да не говорим за имбавата комбинация бинокъл + соул ероу, нечовешка е. Или пък Файър Лонгсуорда в ДС2 за маг/монах, който се взима най-лесно точно с бинокъла. :lol:

Дано пуснат пач за ДС3 и оправят пойза, щото, наистина, тежките брони и оръжия изглеждат покъртително яки. Може би в момента танк-билда има смисъл само с дълго оръжие тип шиш-кебап, с което да ги бодваш по веднъж преди още да са стигнали до теб. Но дори и така, тежките брони и щитове пак нямат смисъл, след като не влизаш в реален близък бой.

Колкото до декс-билда, и той никога не ми е бил чист, най-често добавям пиро за смесена физ-файър щета. И две катани. Като едното нищо бих започнал ДС3 с пиромансър, щото класът ми липсваше в 2, а в 1 ми бе класът за първото врътване. Или пък с херълд. Или пък с крадец заради късмета.

В крайна сметка, хубавото на ДС е пълната свобода в развитието на героя: като нищо може да тръгнеш с барбериан и пак да стане маг по някое време, макар и по-трудно, има и респек, а и в крайна сметка всички герои завършват специалисти по всичко, ако играчите имат нервите и времето да се занимават.:D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение danailkiller3 години

king_of_the_universe написа:...а и в крайна сметка всички герои завършват специалисти по всичко, ако играчите имат нервите и времето да се занимават.:D
Именно затова аз въобще не направих опит да подбирам някакъв по-интересен начален клас или пък да опитвам да го профилирам - във всяка една игра от поредицата винаги съм отделял ненужно много време и накрая героя винаги е максимално насвинен и може да изпълнява буквално всяка възможна роля в играта.

Единственият проблем на моя начин на игра е, че много рано и много рязко се отделяш от масата хора и трудно намираш играчи на твоето ниво за PvP или CO-OP. Именно затова на мен сега ще ми се наложи да направя нов герой, който специално да вдигна до lvl. 100 само и единствено за PvP арените. Защото то това ще ми е всъщност играта от тук нататък - големият назобан герой остава вече за DLC пакетите ;).

Но така, ако някой има нужда от съвет, или да му тествам нещо с някое оръжие, бъф, магия, или build да каже, аз съм вече малко под 250-то ниво и имам буквално всичката екипировка, и магии в играта.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Пробвах ДС3, не е лоша, ала не е и кой знае какво. Може би ще звучи като богохулство, но от всички ДС-рилейтид игри за Плей 4, ДС2: СОТФС най ми допада. Даже без допълнителните ДЛЦ-та, ванила ДС2 е ОГРОМНА игра. Наистина, има мешавица на посредствени с добри нива, но в същото време играта е доволно дълга, без никога да ми е досадила (сега играя Плей 4 версията и съм много доволен) има изключително разнообразие на вървежни билдове и всякакви брони и оръжия. ДЛЦ-тата и трите са добри и джиджави.

ДС3 има дизайн на нивата като в ДС1, но постнее (в сравнение с ДС2), пойз - нулев, магии - смотан демидж. Единствен вървежен билд: декс + стр. Дано да има ъпдейти и ДЛЦ-та, които да я пооправят. Бладборна май вече писах - идеален левъл дизайн, но късее и постнее, няма разнообразие в героя и в такъмите, макар и оръжията да са добре замислени. Не ме грабна като ДС1-2, но му е простено, щото е първа игра от нова поредица. Тук ще разчитам на ББ2 да ме размаже. :D

Всеки си има предпочитания. но според мен ДС2:СОТФС > ББ > ДС3. Чакам оправия в ДС3, дотогава ще си цъкам Двойката.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x3 години

Винаги съм уважавал мнението ти, но този път ми е трудно да се съглася. DS3 е по добра игра от DS2 IMO. Левел дизайн, геймплейно....бос битките....не мисля че това е малко. Има в пъти по завъшен вид от двойката, а и като усещане ми е с една идея по прилепчива. Дори и пойза да и издиша...сложа ли чертата...за мен тя определено е по добрата игра. А колкото до Блъдборна - никога не бих я сравнил със Соулс игрите поради простата причина, че геймплейно нямат нищо общо. Но като игри, отценени индивидуално бих ги наредил така:
DS>DemonS=BB>DS3>DS2
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Като фешън соул мен най-много ме кефи възможността в ДС2, че и в ДС1 и ДеС, да бърникаш билдовете и да получаваш няколко равностойни ПвЕ билда с разнообразни оръжия и екипи - разнообразие, което горчиво ми липсва в ДС3 и в ББ. Епичните бос битки (факт е, че малко босове в ДС2 впечатляват)и левъл-дизайнът (все пак мисля, че в ДС2 има нива с екстра дизайн) са огромен плюс, но ако вървежният билд е само един, това прави достатъчно само едно изиграване на ДС3, докато още не мога да се наситя на ДС2 и ДС1.

ДС3 има потенциал да задмине и ДС2, и ДС1, тъй като не се нуждае от много - пач-два за баланс и 2-3 ДЛЦ-та с яко контент да й удължат живота и продължителността. С прецакани пойз и магия както е в момента обаче просто не е моята ДС-игра, тъй като ДС-тата по принцип поощряват изобретателността на играчите, а тук направо са я премахнали. ДС3 ми изглежда леко рашната и тотално небалансирана, че е завършена - завършена е.

ББ ми се струва доста близка до ДС1 откъм левъл-дизайн, камерата е еднакво счупена, клипингът е еднакво сила, босовете са еднакво впечатляващи. По отношение на геймплея има сериозни промени, но пак имам чувството, че играя ДС-игра, макар и по-бърза и нападателна. Давам й бонус за геймплея, обаче занапред и на нея ще й трябва разнообразие във всяко едно отношение. Ще кажа и че по отношение на ББ мнението ми е по-субективно, щото бях прекалено хайпнат, а хайпът ми не се покри с реалността.

Към сегашния момент при мен класацията е: ДС1> ДеС = ДС2:СОТФС > ББ > ДС3. Няма(м) прошка за изцепките с пойза и магията, щото като писнаха феновете, Бамко им се сопна, че бъгнатият пойз бил фийчър, вместо просто да си признаят недоглеждането и да продължат напред.

Като поредица не мисля, че ДС има равни. Даже мисля, че ДС са изцяло отделен жанр - бих го кръстил "you died you defeated". :lol: Като оценки дори на ДС3 не бих дал по-слаба оценка от 8. Стискам палци за пачове.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Дори имаме вече и официално видео за първият Expansion на играта:

Изглежда доста обещаващо, те по принцип From Software правят и прилични DLC-та за игрите си, мисля, че това за Bloodborne се води едва ли не най-доброто DLC правено за игра.

Сега вече може да се спори дали не се забавиха с първото си DLC де, защото повечето ми приятели, които играха играта вече май дори я продадоха. Аз държа моята версия просто, защото е steelbox-а и ме кефи :).

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x3 години

Dark Souls 3 1.08 patch notes:

Ashen Ones,

Dark Souls III will be updated to version 1.08 on Friday, October 21st. During the maintenance, the online mode will be unavailable at the timings below:

JST - 2016-10-21: 17:00—19:00
PDT - 2016-10-21: 01:00—03:00
CEST - 2016-10-21: 10:00—12:00

Please find below the changes included in this update:

• Adjusted poise values across the board. Poise is now more effective for heavier weapons and armor.
• Improved regular attack animations of hammer category weapons.
• Improved regular attack animations of greatsword category weapons.
• Improved regular attack animations of axe category weapons.
• Improved regular attack animations of fist category weapons.
• Improved the "Neck Swipe" weapon skill animation of scythe category weapons.
• Fixed a bug where strong attacks performed using whips would not deal additional ・damage when fully charged.
• Fixed a bug where strong attacks performed using the Pickaxe would consume stamina multiple times per attack.
• Adjusted the "Onislayer" weapon skill hitbox timings for Onikiri and Ubadachi.
• Adjusted the hitbox timings of the claw category weapon skill "Leaping Slash".
• Fixed a bug where rolling attacks on Astora's Greatsword could not be parried.
• Improved the "Wrath of the Gods" weapon skill animation for Wornir's Holy Sword.
• Improved the "Blind Spot" weapon skill animation for Corvian Greatknife and Handmaiden's Dagger.
• Improved the "Shield Splitter" weapon skill animation for Mail Breaker and Irithyll Rapier.
• Improved the "Wolf Leap" weapon skill animation for Old Wolf Curved Sword.
• The weapon skill of Old King's Great Hammer "Molten Perseverence" will now release lava on both hits.
• Improved the "Darkdrift" weapon skill animation for Darkdrift.
• Reduced effectiveness of rolling attack animations on Gotthard Twinswords while dual wielding.
• Increased effectiveness of the sorcery "Pestilent Mercury".
• Improved the cast animation of miracle "Lifehunt Scythe".
• Increased poison and toxic buildup of the pyromancies "Poison Mist" and "Toxis Mist", respectively.
• Increased durability damage buildup of the pyromancy "Acid Surge".
• Increased duration of the "Warcry" weapon skill.
• Fixed a bug where the player's lock-on target would automatically change even if "Toggle auto lock-on" was set to "OFF".
• Fixed a bug where the leader board for Darkmoon Knights would display incorrect statistics.
• Fixed a bug where the fog wall near Holy Knight Hodrick would sometimes not disappear during multiplayer even after defeating him.
• Fixed a bug where Orbeck of Vinheim would sometimes die before the player purchased all his spells.
• Fixed a bug where Patches and Greirat would never return if sent to steal after defeating all bosses.
• Fixed a bug where female characters were subject to counter damage during certain movement animations.
• Fixed a bug where equipping Vordt's Great Hammer or Irithyll Straight Sword in the left hand would cause enchantments to disappear from weapons in the right hand.
• Fixed a bug where two-handing certain weapons would cause the stealth effect on Slumbering Dragoncrest Ring to not work correctly.
• Fixed a bug where Hornet Ring was not working for claw category weapons.
• Fixed a bug where dash attacks could not be performed using Farron Greatsword.
• Fixed a bug where strong attacks using Lothric Knight Sword were not dealing thrust type damage.
• Fixed a bug where dash attacks using Onikiri and Ubadachi were not dealing thrust type damage.
• Addressed other game balance issues and fixed other flaws.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor3 години

On release: No, guise, we didn't mess up, it's designed this way, you stoopid.

6 months later: Fixed.

Пребозиха Souls поредицата. Не, че са лоши игрите - просто като имаш един шедьовър (Dark Souls), всичко след това само размива величието му. Справка - Silent Hill 2.

Да правят максимум още един Bloodborne и да действат по нещо ново.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахаха, да, това си е точно в стила на From Soft - играта с някакви очевидни неща за оправяне, които всички ги виждаха, но не - това не е за оправяне :). Дойде времето за първият expansion и им трябват продажби и изведнъж се захванаха да ги оправят тея неща, които в крайна сметка отблъснаха хората.

Аз ще си чакам вече някаква версия с всички DLC-та за PC обаче, евентуално на видимо по-ниска цена. Няма да им спонсорирам мързела точно в тоя момент.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 години

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение king_of_the_universe2 години

Dark Souls 3 GOTY

8/10 с триста зора

+ : като цяло традиционен ДС геймплей (тм), приятен ПвЕ, броните не искат ъпгрейди, разкошни сетове брони, готини босове, големи нива, интересни ковенанти, велика музика. Магията логично точи доста издръжливост.
- : рециклирани местности и врагове от Бладборн и предходните игри от поредицата, почти няма запомнящи се локации, някой си е наумил, че всички босове трябва да са с по 2 форми. Отвратително и ненужно усложнени НПЦ куестове (да се ебат и да го духат, няма да се ровя из нета). Най-праволинейната игра в цялата поредица. Лесно и смешно, почти нон-стоп ролване, при което, ако припомпаш кълбото със закъснение и те засекат преди кълбото, героят си го прави след удара.

Колкото повече играя ДС3, толкова повече ми се преиграват 1 и 2. :roll:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение The Demon2 години

А на мен Диймънс Соул. :) Сега като обявиха затварянето на сървърите на 28 Февруари, мисля да я поцъкакам отново по-сериозно.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост