Resident Evil 7

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Resident Evil 7

Мнение me3xпреди 5 месеца

Съгласен съм с липсата на фокус - играта е доста хаотично пейсната. Другото което ми направи впечатление е нуждата да се криеш/скатаваш. Този пасивен начин на игра ми е крайно чужд в тая поредица - от първата до петата съм си проправял път ръководейки парада, а тук умишлено ме карат да се скатавам като някъв мишок. Просто усещам, че не е моята игра, но все пак ще и дам още няколко часа. btw радвам се, че платих едва 6 паунда за нея :roll:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 месеца

Нямай грижи, малко преди втория час го избива за известно време на стрелба. Предполагам, после пак има криене, след което отново стрелба и така до средата, щото после съвсем ставало шутър :lol:

Ама предвид колко осакатена е стрелбата, май предпочитам криенето/бягането :lol: Поне да имаше някакъв избор, като в дъртите части, където често можеш да надлъжеш зомбаците. А тук, тесни коридорчета, никаква видимост... Самите мишени за момента са доста комични или поне безинтересни. Досада е да се стрелят.

В тези отношения, мисля, римейкът на двойката е на прав път - кеф е да се стреля по зомбита, помещенията изглеждат средно широки, като в оригинала, гледната точка позволява известна маневреност.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 месеца

Бях я зарязал някъде на 2/3 и взех, че се минах да я мина. Крайната третина е доста зле, набляга се на стрелба, в игра, която не просто не е шутър, а съвсем целенасочено е конструирана да е анти-шутър. Освен това, във финалните 3-4 часа, продължава да има точно един вид сополени чудовища, като в останалата игра, именията са заменени с еднообразни тунели, почти липсват приключенските наченки от първите 2/3, да не говорим за хорър...

Бях се навил да пробвам DLC-тата, защото дефакто това са орязани финални части. Хубаво че ги проверих в тубата. В едната част, новият Крис го раздава командо пред същите сополанци, в същите тунели, даже има гимик - трябва да зареждаш кислород, губиш видимост :facepalm: В баш-финалът, някакъв дъртак се прави на Чък Норис, пердашейки с голи ръце гореспоменатите мъпети :lol:

Началните 2/3 са ок, макар и противоречиви. Останалото обаче е произвол. Като цяло, спокойно може да се пропусне. Лично, ще чакам отзиви за римейка на двойката, че почти ме отказаха.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Мнение niki_преди 2 месеца

vvarp написа:
преди 3 месеца
Бях я зарязал някъде на 2/3 и взех, че се минах да я мина. Крайната третина е доста зле
Дам играта спокойно можеше да свърши на лодката с избора, финалният чаптър е ръшнат, ненужен и скучен.
Но играта в крайна сметка за мен си е доста окей, не е мастърпийс , но е приятна и доставя в свят на open world мегаломанията.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 месец

Съгласен съм общо взето с изброените недостатъци. ДЛЦ-то за 0 лева с Крис беше ок, но по-скоро ненужно. А на мен лично тия "пъзели" в тая игра, в тези времена и на тая възраст определено ми бяха прекалеееееено лесни и очеизвадни, решавах ги наум за под секунда. Та евала за опита, приятни идеи, ама дотам. ВР версията точно час я издържах и се отказах от живота.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 седмици

Минах я и аз. :) Като цяло това е първото истинско РЕ, след Code Veronica, римейка и зиро. Перспективата от първо лице не пречи и показва ясно, че камерата и управлението нямат значение и не те са в основа на провала на 4,5 и 6 в очите на истинските РЕ фенове. Е, има какво да се желае. Пъзелите действително бяха лесни и това на финала с бягането и екшъна, донякъде напомня малко на старите игри, където винаги накрая течеше време до някаква експлозия и трябваше да спринтираш между зомбита. Много рядно се случва, но тук разработчиците действително са послушали феновете. Значи могат, но не са искали. :D Има разбира се още какво да се желае. ДЛЦ-то с Крис беше ташак, доиграх го на инат. За другите може и да ги пробвам на сииилно намаление. Перспективата от първо лице прави героят безличен, ама донякъде вдига адреналина на "jump scares", характерни за поредицата. Не си спомням да са ме стряскали така примерно изскачането на крокодила в двойката . Предполагам че на VR ще е още по-добре. Имаше си и разни култови моменти, но да не спойлваме на хората, които те първа ще я играят. Давам им едно 8/10, най-вече защото се опитват да се върнат към корените по един или друг начин. Бях загубил надежда за поредицата, но сега очаквам с интерес Римейка на 2. Явно се прави от хора, които имат идея какво трябва да представлява едно Ре заглавие .:)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 седмици

The Demon написа:
преди 2 седмици
провала на 4,5 и 6 в очите на истинските РЕ фенове.

:dog:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 2 седмици

И на мен ми е абсурдно да се съглася с цитираното. Или може би не съм "истински RE фен" :monocle:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 седмици

Най-истински са продълженията (DLC) на 7-цата :lol: Първото е ташак-шутър, второто е ташак-тупалка.

Колкото дали нямаше да е по-добре без последната третина, щеше да се получи 5-часова игра. С нея, 7-цата в заглавието е оправдана :)

Иначе, действително има хляб в цялата работа. Римейкът на 2 също го показва. Дано са си взели поука за 8-цата, която несъмнено разработват в момента.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 дни

RE2 се чака на изрод, най-добрата евър ще е, чу чууууу :D

п.п. дебел и венест за РЕ4, мноо ясно :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."