The Last of Us Part II

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Re: The Last of Us Part II

Мнение cain1 месец

Изображение

Ся последно 10/10 критиците ли са прави или 0/10 феновете
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos1 месец

Виж, аз още не знам дали да дам 8, 9 или 13 от 10... но да не се играе тая игра означава да не си геймър. Ще кажа още само, че НД са опитали доста смели неща, които не винаги сработват перфектно, но където това става резултатът е нещо без еквивалент :?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 1 година

Мнение sephiroth2nd1 месец

@Epedos, не мисля, че тази тенденция може да се промени, твърде късно е вече. Гласуваш с портфейла си и каквото стане. За чекбоксовете става въпрос.
Но съм и съгласен, че дори да е крайна 0 или твърда 10, дори само заради шума, който се вдигна би било редно да се провери играта, поне в моите очи. Дали ще е сега или след 2-3-4 месеца, всеки сам си решава.
Естествено и никой не е задължен. Крайно изказване е, че ако не я играеш, не си геймър. Големи хора сме.

От видяното за момента ми седи, като за седмичка (основно заради техническата част, сторито дърпа надолу). Но пак казвам, не съм я изиграл все още, като го сторя ще дам и аз по-обстойно мнение.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

Ясно че ще се играе ама имам предчувствието че ще е ремастъра за PS5 :)
PC mustard race

Потребителски аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Мнение Ju19681 месец

Голямо изхвърляне е това ако не играеш играта - не си геймър. Аз не бих играл такъв gore fest и толкова скриптиран интерактивен филм, но съм тук заради хайпа и шума, който франчайзът създава.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 месец

Аз още и първата не съм играл защото има стелт и защото трябва да правиш хедшотове /които не мога да ги правя/ но някога може да се пробвам на easy. Играх няколко часа и не ми се стори като интерактивен филм - имаше крафтинг , развитие на умения, някакви скромни пъзели и експлорейшън, доста стелт , няколко преследвания и доста престрелки с ограничени муниции. Като при стелта и престрелките със зомбита се изискваше скил който нямах .
По това което гледах от двойката тези елементи са развити .

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 месец

epedos написа:
1 месец
Виж, аз още не знам дали да дам 8, 9 или 13 от 10... но да не се играе тая игра означава да не си геймър. Ще кажа още само, че НД са опитали доста смели неща, които не винаги сработват перфектно, но където това става резултатът е нещо без еквивалент :?
Определено НД са опитали доста смели, даже палави, бих казал, неща. :D Не всеки ден шеф на гейм-фирма се изтъпанчва като член на (транс?) заднопрашков дует. Извън евтините и пошли mind fuck провокации и "прогресивната" пропаганда ("bigot sandwitch" :lol:), имаме геймплей, който става и графика, която кърти. Много неща може да означава да не изиграеш тази игра, но никога не би ми хрумнало, че може да означава да не си фен на игрите. Това е все едно да кажеш, че който не играе тентъкъл хентай, молест и т.н. игри (в които може да се открие японският еквивалент на ТЛоА2, минус пропагандата и графиката) не е фен на японските игри.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

RRSunknown написа:
1 месец
Аз още и първата не съм играл защото има стелт и защото трябва да правиш хедшотове /които не мога да ги правя/ но някога може да се пробвам на easy.
Играта може да се играе 1 към 1 като новите Tomb Raider игри, разбирай gears of War и uncharted. Не е нужно да стелтваш, аз я минах на нормал без почти никакъв стелт. Само на hard се изисква. Повторих някакви места, но не беше много трудно цялостно . Може би затова ми се видя толкова слаба като геймплей и който я минава като стелт повече ще се изкефи. Но не обичам Стелта и някакси да убиваш в гръб по брутален начин, не ми се вижда много яко занимание . Но това е живота! :D Задължително е да почнеш от 1цата, която има реален шанс и да си остане най-добрата част от поредицата. Изиграй я сега, когато го няма wow елемента и ще видиш, че е просто една много красива action stealth игра, със сейв, простичък геймплей. 7 или 8 от 10 макс. Добра игра на актьорите и хубава атмосфера. Най-големият принос на Last Of Us 1 (за мен) е в това, че показа, че 2013 не е годината в която ps3 поколението трябваше да свърши. Но това е друга тема. :D

Тая поредица е като бенчмарк на възможностите на конзолите. Както и колко напред са стигнали кътсцените. Чисто геймплейно да минеш игри като Nier Automata със всички три чаптъра, ми се струва много по стойностно геймплейно изживяване..... Но всеки си има различни вкусове. :) Различни неща го ловят. Някои ги хваща по-новото, по-модерното. Обичат да се качват на хайп влакчето и да играят с всички останали. Аз грам не съм хайпнат за last of us 2, защото знам какво могат да доставят naughty dog. Не мисля че могат да ме изненадат с нещо кой знае какво. Но в същото време ръцете ме сърбят за deadly Premonition 2 и нямам търпение да дойде 10 юли. :D Важното е компаниите да доставят на феновете си.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown1 месец

Не знам как си се справил без стелт - има едни зомбита които те убиват с един удар. Даже помня къде се изнервих най-много - след една кътсцена отвсякъде почваха да налитат зомбита и трябваше да ги убивам с хедшоти - аз в игра на naughty dog хедшот не мога да направя посмъртно .

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Повтаря се, няма как. То това е целият геймплей. Ако не те убиват, съвсем ще заспиш до следващата кътсцена. Ставаш бойна машина за сеене на смърт в един момент. :yes: В повечето ситуации, можеш да правиш стелт килове, но на други трябва да си пъргав и да стреляш точно.

Май се сещам за кое място говориш. Понатам има и други познати прийоми от Гиърса. Аз повтарях много едно място, където имаше от тия застопорените тежки каратечници и трябваше май да пазиш някой или да спираш вълни от зомбита. Обичайните работи. :D

Целият тоя шум с ревютата бомби може има обратен ефект. Говори се за играта. Всички във френд листата ми с приятели на линия, играят нея. Нещо което се случва с почти всяка силно рекламирана ААА и не е нещо ново, но съм убеден, че няма да са на загуба. А и няма лошо де, маса народ са си скъсали гъза да докарат тая графика. За не толкова запалените, след 2 години ще има физически копия по 20 лв, за всички от сърце. :D Обикновено голяма част от хората, които играят тия игри, ги продават след изиграване. A кой знае, може и да пуснат RTX PS5 версия с някакви нови мисии.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown1 месец

Четейки forplay двойката е това е играта на века. Но стига съм спамил в темата за игра която не ме интересува кой знае колко и нямам вътрешно желание да я изиграя.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

Абе точно това значи да не играеш техническия връх на гейминг ентъртеймънта, а че този факт не ви харесва е съвсем друг въпрос :D
Все едно да си търся мои си причини да не гледам Кръстника или Шоушенк, ама иначе гордо да се наричам киноман. Ми не, олигофрен съм (и имам правото на това да съм). :lol:

И няма как да е нито 0, нито 7/10 тая игра, след нея всичко друго технически и като цялостен режисиран експириънс става като мъпетите, само заради това си заслужава оценките. Кусури много, някои неща извън тях дори не са ми по вкуса, но такава игра няма и не вярвам да видим скоро. НЕ мога да ви обясня защо без да ви спойлна, но то ако няма да я играете няма и защо да се пазите от спойлъри - интернета е ваш тогава.

Колкото до сравненията с единицата - невъзможни са, дори за времето в което са излезли, но специално сторито няма как да е близо дори, това мисля, че е ясно, предвид че единицата просто нямаше нужда от продължение.

Но да, идеята ми е, че ако си геймър ТРЯБВА ДА ИГРАЕШ тази игра, не значи че трябва да я мислиш за играта на века. ;)
Същото важи и за Red Dead Redemption 2, който много оплювам, например.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:
1 месец
Абе точно това значи да не играеш техническия връх на гейминг ентъртеймънта, а че този факт не ви харесва е съвсем друг въпрос :D
Все едно да си търся мои си причини да не гледам Кръстника или Шоушенк, ама иначе гордо да се наричам киноман. Ми не, олигофрен съм (и имам правото на това да съм). :lol:
С тая подробност, че играта на техническия връх се сменя периодично, а Кръстникът винаги ще е Кръстника и Шоушенка винаги ще е Шоушенк. Разликата между временното и вечното е много голяма.

Аз и Гиърса навремето не съм играл, нека не съм геймър, ако това означава да не играеш "технически върхове". А ТЛОА2 ще я играя, заради прогресивно-комедийния елемент. РДР2 обаче само с пистолет в челото бих я играл. :D

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

Е глупости, има го същото с киното, просто по-бавно остарява. Но със сигурност си изпуснал много ако гледаш Стар уорс или Ситизън Кейн 40-50 години след излизането им, въпроса е че нямаш избор, а тук имаш. И да не я играеш докато е нова е доста тъп избор. :) Имаш около 5-6г да го поправиш, след което все тая. И 7/10 оценка да и сложиш ще ти даде много, а това много ще е повече ако я играеш днес, не след 5г.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Уорсът е филмовия вариант на ТЛОА - остареят ли спец-ефектите: край! Все ми се струва, че в първите епизоди имаше и нещо по-трайно, после обаче...Чаплин е отпреди 100 години - няма остаряване. Остарял ли е Блейд Ранъра? Гледах го наскоро, май хич не е остарял. Седемте самурая? Държат се, пичовете. Разбира се, за който графиката е определяща, трябва да играе/гледа всичко навреме. Аз съм лесен. :)

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

Бате, тва е като да ядеш сладолед Галакси за левче и да обясняваш че Бос-а не е за теб. В смисъл и аз ям Галаксита на кило, ама стегнете се малко, на колко години станахте, в тоя форум нивото е тръгнало към плачевно. Игрите преди 15г са били същите мейнстрийм лайна, ако това ви бърка в гъзовете толкова... Нека не се лъжем.

А тия глупости с остаряването за игрите не важат, малко игри велики на лаунч са играеми изобщо след точно две поколения, а тия които си остават велики ако се играят за пръв път 15г лед излизането си наистина са шепа. Така че всъщност не, не сте много хардкор геймъри, като пропускате еволюцията на гейминга в реално време от тъп инат и псевдо елитарщина, балъци сте :lol: Но това е по собствен избор. Но после губите правото да обяснявате как еди коя си игра не е велика щото има 10 други като нея, щото тогава е нямало, сешсе?

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 месец

Епедос, спазвай добрия тон и без излишно изхвърляне. Не си от вчера тук, "сешсе"?

Едно не може да се отрече, и нас успяха да вкарат във филма :smh:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

Е той си е такъв като подпали :)
PC mustard race

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 1 година

Мнение sephiroth2nd1 месец

Не мисля, че това се нарича елитарщина. Клони към критично мислене, точно защото сме големи хора.

Също така, не съм видял някой да оспорва техническите аспекти на играта, за които основно говориш. Те са на лице. И със сигурност са връх в индустрията за момента.

Нещото от което се дразнят хората е, както Джим спомена в мнение от предната страница - модерната лява пропаганда и обслужването на политически интереси. Насиленото "разнообразие", което "разнообразие" всъщност винаги е присъствало под един или друг начин в така любимата ни индустрия, тази заради, която сме тук във форума - геймингът.
Никога не ми е правило впечатление (негативно), дали ще играя с бял, чернокож (Shadow Man), азиатец (Shenmue), жена (TR), дебелак (Wario), хомосексуалист (SO 2, V:TM). Никога не са ми правили впечатление и страничните интеракции с такива керектъри. С лека вметка, че докато при сексуалната ориентация и цветът на кожата, нямаш избор, наднорменото тегло е доста сериозен проблем и там всичко е в твой ръце.

Не искам да бъда разпнат на кръст, ако да речем нещо не ми е харесало в тази игра - било то крафтинга, експлорейшъна, транзишъни, етц или и сторито. Защото играта освен в чисто и изцяло чисто техническата реализация - графично, АИ, движение, сенки, ниво на детайл в околната среда, не е нищо невиждано.

И идва моментът, че ако нещо не ти харесва, то веднага си набеден за бигот, хомофоб и всякаквите квалификации, които обичат да се ползват, когато нямаш качествен анти-аргумент. Както и ти направи, без да се засягаш. Играта очевидно ти харесва, но можеш да придобиеш и сравнително добра представа какво те очаква, било то през туич, ютюб и петнадесетте хиляди още други платформи за да прецениш дали това е твоята чашка чай или ще решиш да си похарчиш парите за нещо друго, КОЕТО ще ти донесе удоволствие. В крайна сметка за това играем, надявам се. Не за да търсим под вола теле.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown1 месец

Кой е онлайн