The Last of Us Part II

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Re: The Last of Us Part II

Мнение andycole1 месец

И аз честно казано съм доста изненадан във форум като нашия с хора с 20 и повече години опит в класен конзолен гейминг, за едно от най-чаканите блокбъстър ААА заглавия да има масово мнения 'ами ще видим, евентуално може да я играя някой ден'. Очаквах че 90 % от хората тук играят на лаунч. Аз съм в последната четвърт на играта, да, има дразнещо самоцелно отмятане на тикчета 'да сложим по 1 човек от всеки етнос, сексуално предпочитание и каквотонсе сетиш още', обаче играта е на толкова високо ниво, че дори не забелязвам. Naughty Dog игрите и MGS поредицата на 1во игране за мен са топът на индустрията и спокойно мога да правя 10 часови сесии без да се усетя. Перфектният пейсинг, липсата на loading, постоянното преливане от стелт, към екшън, към стори моменти с диалози, плюс постоянната поява на нов смазващ сетинг зад всеки ъгъл си станаха запазена марка на Naughty Dog. Ще пиша повече за самата игра скоро, опитвайки се да не спойлна нещо от историята, макар че заслужавате заради това че не играете на launch :D Мащабът спрямо 1ва част е увеличен осезаемо, много по широки места, много повече сгради в които може да се влиза.

Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Мнение vvarp1 месец

Добре е, че двамата с epedos споделяте премиерни впечатления, адмирации даже. Само че не мога да се съглася с изхвърляния от рода "вие сте еди какви си", само щото не от днес, а още от ония ден не сме зарязали всичко, не сме ръснали 70 еврака (+ пс4 про) и не сме минали на екс поредния широко медиатизиран продукт. Имате нужда от външна валидация ли? Без да следя чак толкова темата, вероятно 90% ще играят.

Връщайки се на първата точка, някой случайно да е тръгнал да държи сметка как никой не си направи труда да пробва продължението три в едно на Okami, Bayonetta и Devil May Cry - The Wonderful 101? Въпреки че би трябвало :smug:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 месец

Що пък ps4 pro ? Това ли е първата неиграема игра на стандартния PS4?
Не съм се замислял за този аспект но ако е така даже и да поискам да си я купя ще трябва да чакам PS5 .

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 месец

epedos написа:
1 месец
Сеш`м се! :D Обръщението "бате" ме подмлади с 20 г. - когато всички бяхме "батенца". Както казах, остаряването важи най-вече за игрите, които разчитат предимно на графика - велика за времето си. Сам признаваш, че има неостаряващи игри. Нормално е да са малко.

Много ясно, че подбирам игрите (и сладоледите) по свой избор. Времето ми е ограничено и не насмогвам дори на класиките. Не изпитвам нужда мейнстрийма да ми казва какво и кога да играя. А кой е Балъков и кой - Меси, е твърде субективно. За много "балъци", които грам игра не помирисват, балъци сме всички, които имаме игрите за хоби. :roll:
andycole написа:
1 месец
И ти ли, Анди? :D В МГС всичко без графиката е много над игрите на Скрипти Дог. А "смазващите" сетинги са толкова надупени с полит-коректност, та чак разсмиват. Естествено, това също е лично мнение, което само споделям. Нито се имам за по-красив, нито за по-умен, камо ли за някакъв елит/нърд - на седмица я имам 10 часа гейминг, я нямам.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение tosh1 месец

RRSunknown написа:
1 месец
Не съм се замислял за този аспект но ако е така даже и да поискам да си я купя ще трябва да чакам PS5 .
Върви чудесно и на базов ps4.
Разбира се всеки има право на различно мнение, но ми е много чудно защо и на каква основа критикувате така осторожно игра, която не сте изиграли?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

tosh написа:
1 месец
RRSunknown написа:
1 месец
Върви чудесно и на базов ps4.
Разбира се всеки има право на различно мнение, но ми е много чудно защо и на каква основа критикувате така осторожно игра, която не сте изиграли?
На основание на прекалената идеологическа промивка(най-вече), която съсипва герои и история и която възторжено ревюиращите се правят, че, или не съществува, или не е проблем. За мен такова облъчване няма място в игрите. 

Аз спирам по темата, гледам, че се коментира и в офф-топика.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение tosh1 месец

Именно, базираш мнението си на субективни мнения на “журналисти” и играчи. Вероятно не ти допада играта изначално.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

Ясно е че рано или късно ще се изиграе. Благородно ви завиждам че сте успели на премиера да я изиграете, но на мен не ми пречи да играя игри 5, 10, 15 години след премиера и да им се насладя. Затова изказвания от сорта защо не я играете сега са ми малко странни. Да завърша с нещо позитивно, попаднах на сцената с Take on me и дори само заради нея ще се напъна да я изиграя :)
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re:

Мнение epedos1 месец

vvarp написа:
1 месец
Имате нужда от външна валидация ли? Без да следя чак толкова темата, вероятно 90% ще играят.

Връщайки се на първата точка, някой случайно да е тръгнал да държи сметка как никой не си направи труда да пробва продължението три в едно на Okami, Bayonetta и Devil May Cry - The Wonderful 101? Въпреки че би трябвало :smug:
E да бе, чакам някой тук да валидира че Ласт Оф Ъс 2 трябва да се играе на всяка цена :lol:
То тъжното идва от самата идея, че трябва да обяснявам защо последния писък на технологиите е неделима част от игрите като арт форма на хора дето се имат за "хардкор"...

Представи си ти напиша за горната, че няма да я играя щото еди кво си примерно не обичам детски игри с малки човечета и без стори, кво няма да е смешно и несериозно ли? :lol: ОК, аз нямам кво да добавя, освен че всеки който не играе такава игра, докато все още е актуална, после няма много кредибилити да обяснява каква е след 10г. Като Демона дето ще играе Ънчартед 2 през 2022-ра, безсмислено е, ако ти е толкова любопитно - защо не си го направил навреме? Ако не ти е - why bother, какво очакваш изобщо...

Аз пак казвам: не е казано, че на всеки трябва да му хареса, а че е немислимо да не я пробва човек от първа ръка (не ютюб, плс) ако приема игрите за основно или поне сериозно хоби. Имаш 4к 55+ инча ТВ? Имаш последно поколение конзола, че дори може би две или три, че може би и про версия? Но няма да играеш Ласт оф ъс 2 щото ти пушва транс-расистка адженда? ОК, boomer :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

tosh написа:
1 месец
Именно, базираш мнението си на субективни мнения на “журналисти” и играчи. Вероятно не ти допада играта изначално.
1 докъм средата ми бе интересна. За 2 базирам мнението си на изтеклия сценарий, който ме озадачи и подтикна да изгледам филмчетата, та до превъртането. Тях вече ги коментирах. Особено ме развесели бигот-сандвича.
epedos написа:
1 месец

Аз пак казвам: не е казано, че на всеки трябва да му хареса, а че е немислимо да не я пробва човек от първа ръка (не ютюб, плс) ако приема игрите за основно или поне сериозно хоби. :lol:
С това съм съгласен. Но тръгнахме от крайни изказвания. :D

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

RRSunknown написа:
1 месец
Всички ревюта казват, че е перфектна и на бейс :)
С това съм съгласен. Но тръгнахме от крайни изказвания. :D
Е аз това точно за втори път го казвам в тая тема. :lol:

Потребителски аватар
random
Square
Square
Регистриран преди: 8 месеца

Мнение random1 месец

Минах я на Survivor трудност. Баси играта. Края е mindfuck и все още не съм сигурен дали това е в добрия или лошия смисъл на думата. Само ще кажа, че не е нещо, което очаквах.
Не съм голям фен на предните игри от Naughty Dog, ноо тук дизайна на битките, екшъна и стелт са огромна стъпка над всичко, което са създали преди. Хорър частта е също на много високо ниво и по мое мнение играта е по-страшна от последните няколко Резидента.
AI-то е каквото обещаваха за първия TLoU, но не успяха да доставят тогава. Всеки един енкаунтър е супер паника. Противниците комуникират, обграждат те от различни страни, някои от тях дори имат кучета, които им помагат. Много впечатлен останах.
За графиката и анимации е ясно. Naughty Dog + гигантски бюджет. Дори на ps4 Slim играта изглежда по-добре от всичко излизало за това поколение конзоли. Върви със стабилни 30 кадъра и няма почти никакви лоудинги.

Наколко думи за нещата, които могат да накарат някои хора да мразят играта, дори без да са я играли. :lol:

- пейсинга не е добър. Някои сцени със спомени са доста дълги и въпросните са walk & talk.
- за повечето от новите персонажи ми беше през оная работа дали ще оцелеят.
- за историята ще се говори дълго, според мен на доста от хората няма да им допадне.

солидно 8.5 по лично мнение. С нетърпение очаквам Grounded mode ъпдейта.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

Играта е направо некст джен във всяко отношение, на про имаше лоудинги от 3 секунди при гейм оувър и никакви други, а рестарт чекпойнт отнемаше под 2 секунди, аз така само 8+ годишни игри на РС-то съм виждал да зарежда нещо.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole1 месец

Между другото точно това си мислех, най-next gen игрите в тази генерация са ми Control - с невижданата физика и възможността за рушене на почти всеки обект, Red Dead Redemption 2 с реализъм и най-достоверния отворен свят, The Last of Us 2 - чисто технически.

Относно бомбването с оценки от потребители, мисля си че TLOU2 е получила лош либерален вот заради разпространените новини за адска експлоатация на служителите, скандалът около лийкнатата история. Получава и лош вот от по-консервативните бели мъже геймъри, които предполагам са мнозинството от хората, които купуват игри, заради agenda-та, която самоцелно опитва да набива в очите. На мен това не ми пречи да оценя играта или дори историята по достойнство. И във V for Vendetta Уашовски пробутват анархистка пропаганда, не съм фен на анархизма, но не мога да си кривя душата и да отрека, че филмът е много добър.

Яд ме е само че играя TLOU2 на измъченото ми Sony 55 W800 на 1080p и без HDR. Със сигурност ще я изиграя за втори път на PS5 като си взема 65 инча 4k Oled. Относно опции за настройки на картина и звук, опции дори за слепи и глухи геймъри, Naughty Dog поставят нови стандарти.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 месец

epedos написа:
1 месец
[...]
То тъжното идва от самата идея, че трябва да обяснявам защо последния писък на технологиите е неделима част от игрите като арт форма на хора дето се имат за "хардкор"...
[...]
Аз пак казвам: не е казано, че на всеки трябва да му хареса, а че е немислимо да не я пробва човек от първа ръка (не ютюб, плс) ако приема игрите за основно или поне сериозно хоби. [...]
Избягвам да пиша в теми, които не ме засягат, но нещо ми се губи логиката и ми се струва, че се водите прекалено по маркетинговата кампания на Сони. Явно скандалът е най-добрият продавач.

1. Забелязахте ли как започнахме да говорим за TLOU2 точно около скандалите и почти нито дума за 3-те години, откакто съществува темата?

2. Графиката ли има определящо значение за качествата на дадена игра или интерактивността? Нали най-уважаваната и играна игра, шахът, е с една и съща "графика" от хилядолетия.
Три теми по въпроса - № 1, № 2, № 3.

3. Как можем да говорим за последен писък, нали хардуерът определя графиката, а както знаем четворката и кокалът са с лаптопен такъв. От 2012-13-та.

4. Last of Us не е Okami, примерно, или друга многообичана, универсална класика. Last of Us е спорна игра-филм, която вероятно има своите заслуги, но далеч не е за всеки. Как тогава продължението може да е задължително, след като е дори още по-малко достъпно (във всеки един смисъл)?

С две думи, играйте и харесвайте каквото ви харесва, само не провокирайте дървено-философски полемики за заглавия, дето поне за мен са все тая :miyamoto:

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

1. Говорим откакто излезе и може да се играе, нормално, скандалите не знам дори за какво са, доджвал съм ги всячески да се опазя и успях :)

2. Естествено, че комбинацията от всичко е от значение. И не играейки я в рамките на 3й до макс 5 години след излизането ѝ елиминира този аспект, т.е. прави всякакво мнение за играта тотално необективно спрямо постиженията ѝ, когато е излизала. Сравнението с шах е нерелевантно. Видео игрите отдааааавна не са просто игри, а собствен медиум, който съчетава в себе си няколко арт форми.

3. Очевидно е последен писък на развлекателния софтуер, не визирам хардуер, технология не значи хардуер.

4. Първата не е класика само за турбо елитари, мен също не ми е в топ 5 за поколението си, не ме разбирай погрешно, но как така реши, че не е класика, щото е "филмова" игра?

Всеки може да си намери причини да не играе която и да е игра, моята цел е да ви провокирам да го направите, защото има какво да ви даде, дори и 7/10 да ѝ сложите после. Провокиран съм да ви провокирам от на Демона философстванията по повод такива игри, които играе с 10г закъснение и после ми вика че съм кежуъл щото се кефя на графика, а той хардкора играе ТЛОУ1 като шуутър на ийзи или ще играе ънчартед 2 при излязла пс5 конзола и ще пише "знаех си аз че не е нищо особено". И те така. Ако щете.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Всеки знае че маркетинговата човекомелачка на Playstation е класи над останалите. А феновете на марката е известно, че са най-шумните. :)

Но понеже се чудите, защо някой който се мисли за запален геймър не я играе, ще ви кажа поне за себе си. Моят единствен интерес към това заглавие е графиката. Играл съм няколко игри на "Перверзните кучета". Не съм фен на шутърите, на стелта и на open worldа. Даже бих се изхвърлил и казал, че в игрите на фирмата, че и другите подобни AAA игри, геймплея ми е под достойнството да го играя, защото го усещам нагласен. Все пак, в определени настроения, търся нещо неангажиращо и тогава пускам такива игри да се покефя на графиката. Сюжета на last of us 1 беше добре направен, особено спрямо повечето игри на запад, но нищо прекалено крейзи или невиждано Даже беше леко претенциозен на места. Кефя се на тази фирма най вече, защото наистина изтискват конзолите. Направиха го с екзотичния хардуер на ps3, сега го правят и с PC hardware на ps4 от 2013та.

Но няма как да дам 120 лв само за да видя графиката, когато играта може да не ми хареса или буквално да ме издразнят другите неща като open world и героите. Ако някой ми я заеме за 2 седмици без пари, ще я пробвам. Но имам нови игри в списъка, които са ми интереснии не само графично. Deadly Premonition излиза след 2 седмици, nioh 2 чака, Sekiro, Re 3 Nemesis и други.

Да видя как една игра изтисква стар хардуер на макс е интересно нещо, но може и да почака. Аз нямам проблем с тия неща. Uncharted 2 мога да го играя 2022 и пак да оценя приноса и в ps3 каталога и колко е добра графично . (ако наистина е) Naughty Dog не са нещо специално за мен, не съм фен на комерс геймплея.... Могат да по чакат. :)

Но в същото време, дори да не я играя в близко бъдеще, ми е интересно да чета впечатления. Така че пишете рецензии, ревюта, дълги мнения с нещата които най много са ви впечатлили. Пренесете тези чувства от тази революция, на страниците на форума. Да останат и да им се радваме след време. :) Всичко може да се напише така че да не е спойлер. Отделно имаме и спойлер тага.
Последна промяна от The Demon на 24 юни 2020, 17:55, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole1 месец

Това със скриптираният геймплей е несериозно да го повтаряте, повечето арени в TLOU2 са огромни и има тонове начини да ги изиграеш и маршрути, от които да минеш, докато елиминираш противниците. То повечето от любимите ни японски single player класики включително и JRPG - тата с коридорите са скриптирани ама там няма проблем.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Имах предвид това усещане в пуцалките от този сорт.... Сещаш се. Виждаш как са наредени нещата в нивото и си казваш, тука ще има престрелка. Понеже виждаш неща за прикриване и т. н. Усещал съм кога пода ще пропада, кога някоя дъсчица за която ще се хванеш, ще се счупи..

Но хубаво де, ако са го подобрили и вече не се разбира толкова ясно, имаш възможности за вариации... В тоя случай, радвам се. Супер! :)

Oт last of us 1 имам спомени в които се разхождам в някакви локации и се кефя на графиката. Вървя си, разглеждам и се моля "Ох дано не дойдат врагове, дано не дойдат...." И бам идват врагове и се почват досадните еднообразни престрелки. :D И това нещо се повтаря много пъти в различни локации, като между престрелките имаше кътсцени и най забавното от трите - ходене с разглеждане и рандъм разговори/реплики (без кътсцени).

Освен това тия графики не остаряват в следващите 4 години. Аз я играх 3 години след лаунча и пак беше една от най красивите игри.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 месец

Аз имам ниски критерии към графиката , дори uncharted 1 ми хареса /remaster-a/ като го играх преди месец и нещо. Last of Us 2 ще си купя със сигурност поне да я видя, това не съм се и съмнявал. Проблема /моя/ е , че съм на 39 години , имам една камара ангажименти + семейство и няма физическото време да седна като хората за дълги сесии - аз такива игри мога да ги играя само когато мога да се потопя на 100% - сам във стаята със време и в главата ми да няма мисли за други неща /например работа :) / По тази причина ми стои някъкъв турбо беклог - имам неизиграни култови игри /айде няма да се връщам към PS2 ерата и назад/ от PS3/360 още/.
С увеличаването на ангажиментите ми игрането на лаунч е нещо което не мога да си позволя. В момента играя предимно игри могат да се играят на кратки сесийки без да има нужда да помня докъде съм стигнал и какво се случва или на компютъра защото жена ми гледа телевизора :) .

Кой е онлайн