The Last of Us Part II

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: The Last of Us Part II

Мнение epedos1 месец

Между другото Ласт оф Ъс 2 не е опън уърлд, в случай, че има други заблудени души тука...

Пешо, ти как да си фен на "комерс гейминга" (?! ...) като идеята е да го играеш на лаунч и да те отвее на телевизора, какво има да му оценяваш на Ънчартед 2 сега? ...
Ласт оф Ъс 2 ще ти я заемем аз или Паньо, споко, но трябва да я изиграеш цялата :lol: 3 години закъснение са ок, максимум до 5. След това просто не е същото.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Мнение me3x1 месец

Баси драмите...
Макар и да се повторя - не я купувам само заради това, че ще цъфне за PS5. На лаунча, или малко след него.
В момента нативните резолюции са 1080p на базовия, и 1440p на Pro-то
@30fps
Дори не съм с Pro. С PS4 приключих преди около година и половина, след като взех 65" oled-a. Определено ми трябваше по висока резолюция, а pro-то се дънеше пред onex/pc.
А при положение, че по коледа ще стана ърли адоптър на некст джена, защо да не я избича в 4к резолюция+ray tracing?
Умишлено не съм се спойлвал, та ще си я изиграя с кеф. Или поне така се надявам :roll:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos1 месец

Екстра си е да изчакаш, моите мнения бяха насочени към крайното отношение "може и да я видя някога, не ме ебе, комерс е" :D
Може и само пач да има за пс5, но пак ще е по-добре от пс4 бейс конзола.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 месец

Гледам някаква голяма реклама се прави дори в България, преди малко по телевизията пуснаха реклама - като карам из София само някакви Билбордове , даже на магистралата имаше билборд. Не помня за игра такова нещо .

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore1 месец

Някой трябва да си изкара вложенията, масивната реклама и хайпа си оказаха влияние.

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 1 година

Мнение sephiroth2nd1 месец

Заиграх я най-накрая. Пуснах се на последната трудност - survivor.

Тъкмо минах плот ивента от който се завърта цялата игра.

За момента геймплейно ме кефи. Както вече се спомена - доста надградено спрямо първата. Само, че вече има и MGS + Hotline Miami вайб (колкото и нищо общо да имат двете). Стелта ми е много приятен.
Лоудинг-а е сведен от малък до почти никакъв, изключае първоначалният такъв при стартиране на играта. Импресив е това. :?
Та от тук идва и хотлайн маями усещането, релоудваш на куче докато нацелиш флоуа на енкаунтъра.

Доста, доста интересно AI - e.g. наблюдавах патерна на един кликър 3-4 минути - за което направи обиколка на пътеката му 1-2 пъти, викам си супер, там има място където мога да го издебна. Отивам на въпросното място да чакам и о,изненада, кликъра си смени пътеката така че да върви към мен.

Въоражен съм с тонове suspension of disbelief за такъв тип сторита - revenge плотове. Въпреки, че знам цялата история. Така се подхожда най-добре според мен.

Доста съм впечатлен и от фейшъл експрешъните. Всички са грозни (не графично, нали), ама бая, което всъщност, като се замисля и съм поиграл вече, ме кефи - пост апокалиптик сетинг е, няма как всички да са модели. Тепърва ще разбера дали е вярно джендърлесването на мъжки и женски герои.

Бях на гости и на един приятел, който е доста по-напред, та се нагледах и на малко по-късен геймплей с Аби. Уау, тя е същински терминатор. Нямам търпение да подпукам и аз с нея.

Има едно нещо, което ме дразни - наличието на две сейв системи - ауто и менюъл. Не разбирам, защо са добавили последната, като всъщност не е точно менюъл, защото не можеш да сейваш, баш когато си поискаш. Примерче пак - най в началото тараших няколко къщи и се усетих, че скоро ще има енкаунтър, но трябваше да гася конзолата. Събрах всичко къде що можеше с надеждата, че когато пусна играта пак няма да се налага да събирам всичко наново. Да, ама не, менюъл сейва всъщност е в началото на чекпойнта и пак трябваше да мина през къщите. Why...

Ta, така за момента, като поиграя повече ще пиша пак.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение DETONATOR-M3 седмици

Играя я играта и не че е лоша, ама пък можеше да е много по-добра. Просто ми омръзва core loop-a "намери отде да влезеш в локацията-тършувай в шкафовете-аренка-стелт-повтори от начало".
По пътя има и историята и някакви разговори. Графиката е добра, но не ме кара да си късам тениската от екстаз. Дано напред стане по-добре. Сексуалните предпочитания на героите ме оставят безразличен. Не знам в кой момент са решили да се убият ключови герои, но събвъртането на очакванията е най-слабата карта в ръцета на слаб режисьор, който за съжаление си мисли, че му е най-силната.
Не доумявам за какво се вдигна целият този шум, както и къде са отишли 5 години разработка. Да не би да са кътнали нещо.
Иначе е изпипана технически страхотно - преминаване от синематик към геймплей и обратно - просто чудесно.
Всичките там дребни мини игри, осветление - сред най-доброто към момента.
AI на противниците е страхотен, стига стелта да не беше толквоа елементарен. Прокрадваш се зад някой натискаш "убий" бутона и после следващия и следващия. Трудноста идва от това, че са зелено облечени чичковци на фона на зелена околна среда.
Виж въжето в играта е истинско! В Uncharted 4 беше се използваше на места и си беше ОК, тука е наистна отлично направено като геймплей ингридиент. Направо беси хора.
Като цяло около 10 тия час вече здравата боя на production quality--то започва да се пука и отдолу се показват грозните арматури на едни постни и базностни геймплей механики. От друга страна пари съм дал - дано стане по-добра нататък.
Малка бележка - Аби има оръдия вместо ръце. Страхотно се чувство за МОЩ при игра с нея в юмручен бой.
Засега оценката ми е 8/10. Някъде четох какви ли не хвалебствия, че е 13/10 едва ли не...а дано...
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 1 година

Мнение sephiroth2nd3 седмици

Изиграх я и аз.

40 часа, най-последната трудност.

Няма да си кривя душата и да кажа, че не ми е харесала. Напротив, допадна ми.
Геймплейя е много силно надграден от първата част и ако се цъка на по-ниска трудност може да се достигне кинематографичния момент видян от трейлърите - флуидността на комбата, етц.
Техническата част, както вече беше споменавано, било тук или из ревюта е на превъзходно ниво.
Левъл дизайн (на първо място, с леко изключение за това как са направени някои от енкаунтърите, предимно с инфектираните), озвучение (имах възможността да поиграя малко с хубави слушалки) и графика (фейшъл експрешънс, енвайърнмент, дизайн, етц, етц) - всичко е топ ноч.
AI-то, което ми беше направило позитивно впечатление много в началото, бързо се сгромоляса. Имаше удобни места, които позволиха на доста от енкаунтърите да бъдат чийзнати. Особено последният такъв с Ели във вилата. Противниците имат странен патерн за обикаляне, който според мен може грубо да бъде сумиран от няколко генерални фази - ъналъртед стейт, алъртед стейт в който още не са видяли Ели/Аби и алъртед стейт след среща с протагониста. Но общо взето си следват пак един патерн на обикаляне, който се променя в зависимост от предните стейтове. Нищо особено обаче. Играх играта предимно стелт с минимален гънс блейзинг екшън.
Нещото, което мога да кажа като позитив е, че след стейт на енкаунтър с Ели/Аби, в зависимост къде последнита/и са видяни енемитата си променят пътеката на движение.
Има едно друго AI, което за мен обаче беше значително по-изнервящо, а именно на съекипника. И по-конкретно Лев. За него има само една определена пътека и нищо друго не го интересува, дори да съм застанал пред него - ще ме изблъска и отмести. При другите не го забелязвах толкова натрапчиво.
Иначе всички къмпениъни имат и странен начин за прикритие, ако съм застанал някъде и AI-то не може да измисли, къде да се разположи спрямо мен, идва и директно застава на моето място - като ме изблъсква извън кавъра и ми чупи стелта. Бая пъти съм рестартирал енкаунъри заради това.

Нека се върна за малко и на озвучението, защото имам една единствена забележка там. За толкова високо бюджетно заглавие е можело малко да разчупят от петте реплики на кръст от енемитата по време на битка.

Историята е пълна с плот конвиниънс елементи. Ходенето на острова на серафитите беше тотален филър. За мен лично това не допринесе с абслоютно нищо и е можело да бъде кътнато. Другото, което не ми се понрави беше наличието на прекалено много пресонажи. Jack of all trades, master of none, като развитие.

7.5-8/10 е за мен.

Потребителски аватар
random
Square
Square
Регистриран преди: 8 месеца

Мнение random1 ден

Кой е онлайн

1 гост