PlayStation 5

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 14 години

Re: PlayStation 5

Мнение tosh2 месеца

Доста неточности в описанието - ссд е 800гб:) Цената според мен ще е между 400 и 500 долара. На едно събитие пред инвеститори миналата година бяха обявили, че най-вероятно ще продават на загуба.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor1 месец

Изглежда все едно някой е лепил тиксо върху DS4 - голяма грозотия е комбинираният цветови дизайн. А DualSense звучи като име на вибратор, което може би обяснява удължените дръжки.

"Нововъденията" са ок. Все повече го доближават до Xbox джойстика, който аз лично продължавам да предпочитам, макар да нямам някакъв фундаментален проблем с DS4.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 месец

Изображение
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Мнение Ju19681 месец

И моята първа реакция беше крайно негативна. Прилича ми на NASA Space Shuttle. Много грозен контролер.

Според мен ще свикнем бързо с него. Изглежда по-голям от преди. А и грозните контролери обикновено са най-комфортни. :) Дано го пуснат и в един цвят.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore1 месец

За мен това е подсказка как ще изглежда и конзолата.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp1 месец

https://www.bloomberg.com/news/articles ... first-year
Sony Plans Limited PlayStation 5 Output in First Year
[Sony] is limiting its initial production run in part because it expects the PS5’s ambitious specs to weigh on demand by leading to a high price at launch [...].

The company [...] would make 5 to 6 million units of the PS5 in the fiscal year ending March 2021[...]. When Sony released the PlayStation 4 in November 2013, it sold 7.5 million units in its first two quarters.

The PS5’s loftier price tag may also deter initial take-up. Game developers [...] anticipate its price to be in the region of $499 to $549, and Bloomberg points to increased component costs pushing up the price required for Sony to break even. Sony has struggled with its price-setting decision for the PS5 because of scarce components [...]

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore1 месец

Ами не звучи добре. Освен проблема, който ще срещнат в лицето на Xbox, очевидно имат и сериозни проблеми с ценообразуването. За мен имат нужда от бърза и хирургична намеса в стратегията.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 месец

Microsoft най-вероятно ще имат същия проблем .

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M1 месец

Новото поколение ще са скъпи играчки, предвид че телефоните струват средно по 1-2к.
Това е ситуацията. За коледа родителите ще купуват на децата си суич или по-старото поколение.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore1 месец

Той щото switch-а много евтин.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение niki_2 седмици

cain написа:
2 седмици

Презентацията е на PS5 ама като цяло важи за следващото поколение.

Най накрая нещо импресив. Евала на Сони и за маркетинга for once, в сравнение с инди хорър-ите и игри правени от 1 човек ( евала и на тоя пич де, най импресив играта бепе негова :D ). Известно време ще запушат устите за терафлопи. Майкрософт трябва да вадят базуките за следващият евент, както обещаха.

Иначе извън визията, чисто тека отзад е адски импресив в това демо от енджин страна.
Колкото до цялостната визия ми е доста интересно колкото от това е постижимо де, ако съдим по това колко зле изглежда сега U4 демото от лаунча на PS4 в сравнение с Last of Us 2 примерно.... доста постижимо

PS. май е 1440p + 30fps. Бързо ще се върнат в реалноста ония които си представяха цял джен 60fps и дори 120 :wink:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 седмици

niki_ написа:
2 седмици
PS. май е 1440p + 30fps. Бързо ще се върнат в реалноста ония които си представяха цял джен 60fps и дори 120 :wink:
Или ще си купят XSX lol
Сори - не се сдържах.
Това разбира се беше в кръга на шегата.
Иначе определено летвата е високо. Надявам се скоро да видим още от същото, а защо не и по добри неща. Все пак да не забравяме, че това е един енджин - не всичко минава и ще минава само и единствено през неговата трактовка.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 седмици

niki_ написа:
2 седмици
cain написа:
2 седмици

Презентацията е на PS5 ама като цяло важи за следващото поколение.
1) The demo is playable.
2) It's running on a PS5 devkit
3) It was built by around 2 dozen people over the span of 8 months
4) UE5 launches sometime next year and the interviewer's question of whether we'll see UE5 games launch next year was unanswered.
5) It wasn't confirmed as being developed into a game
6) Sony's SSD solution was billed as Masterclass, but there wasn't any discussion around how the implementation of the tech would differ on XsX.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon2 седмици

Има видима разлика с Unreal 4 и е красивичко. Но си остава tech demo. В смисъл, какво ще се направи с него ще видим според мен най рано 2022ра. Зависи си много от играта. Ако сцената с летенето не е геймплей, може да се направи и като филмче на 360 и да има същият ефект като кътсцена. Uncharted геймплея с рушащите скали в началото, сме го виждали и преди 10 години. Не знам има ли смисъл изобщо от това ниво на детайл, ако примерно профучиш за секунди и повече не се върнеш в тази локация. Стотици хора са редили камъчета, правили са детайли по статуи и архитектура и накрая никой не го вижда. :) Трябва и да има развитие на графиката разбира се, но по важният въпрос е как да се оптимизират и автоматизират нещата, че да се намалят производствените разходи. Бюджета на игрите не може да е безкраен и ако ти трябват по 2000 души, само за да направиш една нова игра, която да използва хардуера на макс... Никой няма да рискува. Чувам и че дивелопърите са доволни от нещо със светлините, което ще им облекчи работата, но в същото време и се плашат от детайла. Дано и за в бъдеще се работи в тая насока, към намаляването на екипите, по лесното и бързо разработване. Няма как всички да са като Rock star с по 2000 човека екип. Въпреки че очевидно демото демонстрира бързо зареждащ се open world, аз се надявам тази мода да поотмине и да се съсредоточат в създаването на малки, но красиви, детайлни и запомнящи се локации.
Последна промяна от The Demon на 14 май 2020, 08:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение tosh2 седмици

As for Microsoft’s Xbox Series X, Sweeney isn’t saying the new Xbox won’t be able to achieve something similar; both are using custom SSDs that promise blazing speeds. But he says Epic’s strong relationship with Sony means the company is working more closely with the PlayStation creator than it does with Microsoft on this specific area.
Доста си личат лошите му отношения с МС и горчилката, останала покрай Gears Of War. Реално погледнато, това демо ще има подобно представяме при бокса, вероятно дори с по-висока резолюция или фпс. Чисто технически е страхотно постожение, това е първият ни досег с некст-джена.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 седмици

Любопитното е, че вичко в UE5 демото се рънва в "core/raw profile" режим на видео ускорителя, за да покаже на какво е способен софтуеъра. Което ще рече, че това което виждаме в демото, по никакъв начин не се възползва от допълнителните хардуеърни ''екстри'' на RDNA2 архитектурата. Демек въпросното демо, спокойно може да даде сходни резултати и с GTX 1080 ti/RX 5700 XT. Сега си представете същото демо, възползващо се от всичките допълнителни application-specific integrated circuits (ASIC), създадени за да дообогатяват визуално изображението, както и да ускоряват самия процес - ray tracing cores, tensor cores etc.
Ще има брутални визуални резултати - обзалагам се. Това е само началото...

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 седмици

За мен по-важното е че Epic правят безплатен енджина си за инди разработчици и е нещо като чак след 1млн печалба почват да взимат такси. Което ще го направи дори още по популярен.
PC mustard race

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Мнение Ju19682 седмици

Сърахотен PR от Сони, още повече след излагацията от Майкрософт преди дни. Така де вдига хайп по ново поколение.

За мен новите технологии, които това демо показва, са уау. Но много девове ще изберат да не ги ползват. Малко игри ще имат нужда от тях. Но самият факт, че ги има и се поддържат, ме надъхва.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M5 дни

Епик ще направят популярен енджина си ако вкарат C#, защото С++ не е за всеки девелопер с жълто около устата. Unity просто имат зверско комюнити, което трудно може да се бие. Но пък всики артисти харесват UE4. Щот се отнася до PS5 - ми да покажат игрите и да обадят цената. И Sony и Microsoft си мълчат като насрани, сигурно защото е така.
Ако трябва да се върна на демото - невероятно е! Аз смених три рула салфетки, като даже пропуснах моментите с пластмасовата вода, дето се видяха тук-таме.
Лично мен ме радва, че PS5 поколението ще върне тенденцията да се пускат по-мощни конзоли, каквито бяха PS360, а не сбирщината от лаптопски части, каквато представлява PS4One.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост