PlayStation 5

It only does 8071A06.
Аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Re: PlayStation 5

Мнение cain5 месеца

Мен Returnal ми хареса...докато не почна да гърми извънземни с бластера. Надявах се да е експлорейшън на някакви мистериозни извънземни артефакти. Като цяло не очаквах много, може би след 2-3 години ще започне истинския пик на конзолата. Дизайна ме остави със смесени чувства.
PC mustard race

Аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение niki_5 месеца

Доста мех, къв е тоя инди фест. По едно време даже се подсигурих, че на Сони евент гледам... очаквах да обявят switch pro с тия игри. Върнахаме в PS3 ерата на места.

Имаше 1-2 попадения ама не разбирам тоя маркетинг маса игри, който са си PS4 заглавия.

Spider Man-a си е стандалоун DLC макс за Ps4.
Демон Соулс-а изглеждаше много съмнително като арт дирекшън.
Хорайзъна е за 2023-та, но поне показаха някъв промис.
Re8 вървеше с 15 кадъра, но пък има потенциал... дано се вдъхновят от RE2 римейка :pls:
Ratchet-а разочарова малко за Ps5 игра.
LPB изглеждаше като PS3 игра
GT 7 с много съмнителен трейлър, нищо не се видя, но не впечатли както правят GT игрите на лаунч на нова конзола.
Kena: Bridge of Spirits - изненадващо много впечатляващо изглеждаш.
Stray изглеждаше обещаващо
и те така...

Не мога да ги покрия всичките игри ( някои дори не заслужават), но си беше PS4 евент от всякъде.
Формат с 5-6 игри да къртят зъби, с по дълги демота, малко интерфейст на кознзолата и инфо за инфраструктурата... къде, къде по добре щеше да е. Липсва ми Е3...

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x5 месеца

Осрали са арта на Диимънс-а. Че и отгоре на всичкото:
players can choose between two graphics modes while playing: one focused on fidelity, and one focused on frame rate.
Уелкъм ту дъ некст джен!
Колкото до останалото...като оставим плявата на страни, Хърайзъна и играта на Хаусмарк. Нито едно от двете заглавия няма да са достъпни на лаунч. Всъщност май нищо читаво не беше анонсирано за холидей 2020, освен Спайди, на който никога не съм му бил фен. Туризмото като знам темповете на PD, сигурно ще e крос джен с PS6, а и съм убеден, че видях ''същата'' игра.
Deathloop е яка, но се чупи кардинално в една камара ''дребни'' неща, които всъщност ми е трудно да преглътна.
Конзолата ми е.... да кажем ок като визия. Диджитъл модела ми изглежда по привликателен чисто визуално. Признавам си, че ще си купя него. На пролет, заедно с RE8. Бъндъл/спешъл едишън...размечтах се. А защо да го правя, ако имам вече XBSX?
Не видях фърст парти Halo и Forza килърите. Игри които продават конзоли. Буквално. А се обзалагам, че Майкрото ше си ги изтипосат на лаунч. А и ще са добри. А и ше хвърлят и Hellblade 2 в кюпа. А и ще са си в тоя същия евтин game pass пакет, в който вече се подвизават доста не лоши заглавия.
Като оставим игрите на страна, Сони не обелиха и дума за сървисите си. А знаят, че точно там губят. С много.
В смисъл....тук говорим за лаунч. Малко са хората които ще си позволят и двете конзоли по коледа, а тези които ще си купят едната, в повечето случай ще си останат с нея поне за няколко години. А хората ще си купят некст джен конзола по коледа. Еля пък тези които играят по сериозно.
А когато козовете на масата са лаунч заглавията и сървисите, продължавам да си мисля, че m$ са в по добра позиция(поне от видяното току що). А и дори не обелвам дума за цени и терафлопи, макар и майкрото да са с една идея над тия неща чисто фундаментално imo
Не ми се иска да звуча негативно, но очаквах повече. Очаквах борба поне на сървис ниво. В смисъл...за това е нужен само умел маркетинг, а не студия, гимикс и тн.
Така или иначе, август ше броим пилците - дано до тогава Сони се посъбудят.
btw RE8 ми беше уиърд в добрия смисъл. Ебем ти и играта lol
А колкото и да ми е мъка за арта, тоя скрииншот бута зъби:
Изображение
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe5 месеца

Нищо, което да ме накара да купя 5 от раз (както и Бокса, бтв). Рези 8 се надявам да ми тръгне на новия топ, който замислям по Коледа. 5 ще се купи след прайс-дроп и като се нароят японките за нея. Сандвичът се преглъща, но падът мяза на по-грозен пад за Бокс. Папур за Рокстар и за отвратителния Сак-бой!
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown5 месеца

Аз прегледах набързо презентацията на запис - нищо което да ме впечатли, просто поредните игрици които вече сме ги виждали. Специало Gran Turismo не можах да разбера кое му е некст джена от показаното.
Формата и цвета на конзолата са ми малко съмнителни. Мисля , че по-добре ще стои хоризонтално и дъгата ще помага за охлаждането. Силно се надявам да пуснат и черни варианти - досега всичките ми PS конзоли са черни . Въпреки, че все повече ме съмнява дали бих си купил PS5 - нищо не казаха нито за сървисите нито за обратната съвместимост.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

Изображение

Малко спекулации
PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 месеца

Абсолютно нищо изненадващо от SONY, ще чакат до последно цената на конкуренцията, че да приложат "299" патента. :D А и сега не че имат друг избор, като се има предвид, че за тях е жизнено важно да успеят.

Интересното е как блурей драйва изглежда като прирастък на конзолата. Сякаш digital only конзолата е правена първо. :lol: Еми не е тайна, че и Sony и MS яко напират за digital only бъдещето, където ще получат пълен контрол на маркета. (То ще стане, въпроса е скоро или понатам) Когато няма конкуренция на физическото и другите магазини, успех да видите такива намаления, че и такива абонаменти. А те с последното поколение добре обработиха младоците, да си мислят че от физическото няма смисъл. Физически Игри не вървящи от носител и заемащи еднакво място като дигиталните, пачове по-големи от самите игри и накрая бонус длц-та към дигиталните нормални издания. Бутат яко за да получат контрол над пазара и сега една видимо по-евтина diskless конзола ще е поредният прийом. По е интересно какви ще са последствията от евентуален провал на физическата конзола. Аз лично не виждам смисъл за някой който има еднo 20-50 диска за PS4, да си взима PS5 без диск. Но сигурно има хора, които имат и големи дигитални колекции на PS4, които да играят с обратната съвместимост.

Но го карат сейв с двата типа модели. Не се знае все още в каква посока ще отидат нещата в началото. Ако Диджитал конзолата е фейл, на ревизията всички ще са с драйв и готово. Обратното също е възможно, но е много черен сценарий. Да кажем че ако с диск струва 599, без диск драйв ще е 50 надолу. Толкова беше май Xbox One SAD edition. Вече зависи колко искат да бутнат дигиталното. Ако го пуснат 100 или повече надолу, ясна е работата. Пак дори за 100 не би трябвало човек да се навие, като се има предвид какво губи.... особено при евентуална добра обратна съвместимост с дискове.

И друго нещо произлиза от тази осакатена конзола. Най-вероятно забравете за слуховете, които се носеха за обратната съвместимост с дискове към PS1, PS2, PS3.... Не мога да си представя кой ще си вземе конзола за 50 или 100 долара, която няма да може да върти дискове от всички конзоли назад. Страшна преебавка ще е! :mrgreen: Така че максимума на обратната съвместимост ще е до PS4. Нищо неочаквано пак.
Последна промяна от The Demon на 13 юни 2020, 19:42, променено общо 1 път.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown5 месеца

Аз никога не съм чул да твърдят, че ще има съвместимост с PS3 и надолу. Това е противно на всякаква логика включваща всички досегашни римастъри.

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 месеца

Беше слух който се носеше месеци наред с хайпа. :)

https://screenrant.com/ps5-backwards-co ... s1-rumors/

Малко по малко утихна последните месеци, а сега с diskless варианта съвсем.
Последна промяна от The Demon на 13 юни 2020, 19:35, променено общо 1 път.

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain5 месеца

Доколкото знам всички ps4 игри ще вървят по дифолт т.е. няма нужда да пускат версии, ако си имал играта в библиотеката ще ти върви на пс5. Някои ps3 и ps2 игри ще имат ремастъри. Според мен колкото и да плюете дигиталното бъдеще ако в един момент мога да си сваля на PS6 или PS7 някоя PS4 игра която ми е в гейм библиотеката и мога да я играя отраз съм навит. Дали ще стане това или ще продължат да доят ремастъри не се знае. Но предполагам че обратната съвместимост от тук нататък няма да е емулация ами ще е заради стандартизираната архитектура.
PC mustard race

Аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon5 месеца

cain написа:
5 месеца
Доколкото знам всички ps4 игри ще вървят по дифолт т.е. няма нужда да пускат версии, ако си имал играта в библиотеката ще ти върви на пс5.
Даже и това не е сигурно. Мълчи се по-въпроса. По-вероятно е да е варианта на Xbox One. Избрани игри да могат да вървят. Не съществува 360 игра с подържана обратна съвместимост, щом има One версия. Ще видим. Говори се също, че пс4 игрите излезли в близост до PS5 ще могат да се играят и на двете.

Аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 6 години

Мнение Ju19685 месеца

Четох някакъв цитат, че почти всички от 400-те топ игри за PS4 ще вървят на PS5, но не всички. Отделно излезе новината, че от юли месец всяка една PS4 игра задължително трябва да върви на PS5. Това ми говори, че съвместимостта не е пълна, а частична и се налагат пачове за всяка конкретна игра. Няма да е Xbox ситуацията.

Аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe5 месеца

Може да звучи невероятно, ама слуховете за обратна съвместимост са...СЛУХОВЕ! :lol: Нали сайтовете и in-flue-asser-ите трябва да печелят от кликове.

Никаква обратна съвместимост не съм очаквал. Очаквам обаче Сони пак да се бръкне за ексклузиви. Дано има достатъчно интересни игри, а не поп-стандартници. Гарантирано ще има и тонове ремастъри, добре ще е между тях да се промъкнат и римейкове.
Don't shoot! I'm a human!

Аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M5 месеца

Пак ще е по-солидната конзола на пазара! Първи кандидат за купуване от моя страна, заедно с едно ново ТВ.
Сони имат страхотно работещи студиа и няма друг на пазара, който да бичи повече хайп от тях. Дори Нинтендо са една идея назад. Сони си вадят големите игри, вадят 2 нови IP-та, 3-4 ремастъра или римейка и друго аз от тях не искам.
Може а ме отврати единствено ако се изциганят нещо с ПС+ и измислят още някакво доене на пари.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x4 месеца

Аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain4 месеца

:smh: Когато адресират Epic като fortnite maker ..
PC mustard race

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x3 месеца

The DualShock 4 wireless controller and PlayStation officially licensed third-party gamepad controllers will work with supported PS4 games.

Аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение tosh3 месеца

Сони:) По същия идиотски начин орязаха волани и хедсетове с излизането на пс4 и хората трябваше наново да купуват. Супер смешна резачка - спокойно можеше да си ползвам дуалшок-овете с пс5 като допълнителни контролери. МС поне са железни в тая посока - и с базов onе контролер играеш на series x.

Аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 6 години

Мнение Ju19683 месеца

Ами нормално, екс бокс контролерите имат една и съща функционалност всяко поколение.

PS5 залагат на нов ти хаптикс, променливо триене при аналозите... единственият начин накараш девовете да ползват тези нововъведения е като не позволиш на геймърите да си ползват старата периферия.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x3 месеца

Ju1968 написа:
3 месеца
.. единственият начин накараш девовете да ползват тези нововъведения е като не позволиш на геймърите да си ползват старата периферия.
Колкото и се възползваха от 255-те нива чувствителност на фейс бутоните при Dual Shock 2...

Изображение

Кой е онлайн