PlayStation 5

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 15 години

Re: PlayStation 5

Мнение tosh1 месец

Ju1968 написа:
1 месец
Ами нормално, екс бокс контролерите имат една и съща функционалност всяко поколение.

PS5 залагат на нов ти хаптикс, променливо триене при аналозите... единственият начин накараш девовете да ползват тези нововъведения е като не позволиш на геймърите да си ползват старата периферия.
Факт, но кое пречи старата периферия да се използва, като просто новите функции липсват? Dev на игри съм и знам колко е лесно да се имплементира това:) Точно както и на Switch има контролери, които не ползват hd rumble, а можеш спокойно да играеш всички игри.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 месец

Ju1968 написа:
1 месец
единственият начин накараш девовете да ползват тези нововъведения е като не позволиш на геймърите да си ползват старата периферия.
Аз бих казал, че единственият начин да накараш геймърите да купуват нова периферия, е да направиш старата несъвместима с Плей 5. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
random
Square
Square
Регистриран преди: 9 месеца

Мнение random2 седмици

Ами да видим какво ще пожат. Аз съм с PS4 slim в момента и най-вероятно ще правя pre-order. Крайно време е за ъпгрейд и Demon's Souls ще бъде доста голям бонус в случай, че е лаунч игра.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 седмица

В 11 часа наше време
PC mustard race

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor1 седмица

Слуховете от днес са за 500 еврака с диск, 400 без. Ако се окаже вярно, бая народ ще се излъже за дигиталки според мен.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

You promised me you'd take me
there again someday.
But you never did.
Belive :pls:

EDIT: Диимън Соулса е лънч тайтъл! LETS FUCKING GO!!!!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 седмица

Нямаше нищо сайлънт хилско, но поне обявиха 16ката. :lol: С това поколение казваме чао на физическите копия. Кой ще даде 200 лв допълнително за Блу рей драйв, от който не можеш да играеш игрите даже. :D Да не говорим,че day 1 копията, ще са бета версии със сегашната политика на издаване и на практика няма вече плюсове в това да ги имаш на диск. В цените няма изненада. Не ми се вярваше да рискуват с 600 долара. Ще продават на загуба в началото както винаги, с идеята да те хванат в екосистемата. Диймънса ми се стори малко странен, но от това видео не можеше много да се разбере. Нова локация не видях. Файнтал Фентъзито - изобщо не ми пука вече колко е красиво/грозно и колко големи са монстърите/съмъните. Освен да изкарат някоя добра игра, всичко друго е без значение. Минаха 19 години от FF10, прекалено много слаби части станаха. Или правят нещо добро или погребват поредицата. За съжаление усещам FF15 влияния в бойната система.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

Е аз искам драйва предимно заради пълния ми рафт с ps4 заглавия. А в този ред на мисли....така като гледам какво ще има на лаунч, некст джен машините спокойно можеше да поизчакат още годинка та да натрупат още някое друго заглавие.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
random
Square
Square
Регистриран преди: 9 месеца

Мнение random1 седмица

The Demon написа:
1 седмица
Нямаше нищо сайлънт хилско, но поне обявиха 16ката. :lol: С това поколение казваме чао на физическите копия. Кой ще даде 200 лв допълнително за Блу рей драйв, от който не можеш да играеш игрите даже. :D Да не говорим,че day 1 копията, ще са бета версии със сегашната политика на издаване и на практика няма вече плюсове в това да ги имаш на диск. В цените няма изненада. Не ми се вярваше да рискуват с 600 долара. Ще продават на загуба в началото както винаги, с идеята да те хванат в екосистемата. Диймънса ми се стори малко странен, но от това видео не можеше много да се разбере. Нова локация не видях. Файнтал Фентъзито - изобщо не ми пука вече колко е красиво/грозно и колко големи са монстърите/съмъните. Освен да изкарат някоя добра игра, всичко друго е без значение. Минаха 19 години от FF10, прекалено много слаби части станаха. Или правят нещо добро или погребват поредицата. За съжаление усещам FF15 влияния в бойната система.
Demon's Souls и някои други next-gen игри са 80 евро в Европа. Тия с диджитъл конзолките ще чакат доста по-дълго за добра цена.

Изображение

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 седмица

Не ви трябват колекции, бъдещето е тук :smug:

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Demon's Souls и някои други next-gen игри са 80 евро в Европа. Тия с диджитъл конзолките ще чакат доста по-дълго за добра цена.
Споко, като всички игри за плейстейшън минават през стора на Сони, ще ни правят намаления. От 80 на 60 долара и ще го чувстваме като далавера от 25 процента. :D

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 седмица

Като гледам как вървят нещата мисля да пропусна всичко свързано с next gen докато не поевтинее - единственото нещо което ми дава стимул за покупка е обратната съвместимост.
Кой ще даде 200 лв допълнително за Блу рей драйв, от който не можеш да играеш игрите даже
Продължавам да не мога да разбера защо се натяква за игра от дискове при положение, че физически лимит на трансфер на данни през blue ray диска е 36 Mpbs срещу 120 mbps на обикновен хард който даже не е SSD и ако ще да се посереш няма как да подкараш която и да е съвременна игра директно през диск без никакви инсталации. Лазера просто не може да прочете данни при по-бързо въртене .Чиста физика. Касетки с флашки по 100 гигабайта няма кой да ти направи и да гарантира, че ще работят както трябва.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Дори да е бавно, възможността за игра от диск е подходяща в не един или два случая. Дори да има по-бавни лоудинги - за тест на нещо, за бърза игра на файтинг или футболна игра, ако щеш за инди игри които не изискват огромно стриймване в реално време. Все пак не всички игри за PS4 са Red Dead Redemption 2 нали така?

Опциите са хубаво нещо, защо да го няма, когато на някой може да му върши работа? Там е и проблема на съвремените конзоли, няма никакви опции. На PS3 и Xbox 360 можеше да си избереш дали да инсталираш или не. (без някои малки изключения на големи AAA загавия) PS4 има повече индита дори от PS3, но нито едно не върви от диск директно. Защо да е така, когато може? И за индита ли не стигат 36 Mpbs? По-зле ли е да изчакаш някоя игра да се лоудне от диска за някакви секунди повече, пред алтернативата да не я пуснеш изобщо, когато нямаш място на диска и не ти се трият разни работи, защото ще стане още по сложно да ги върнеш после? :? :D Еднакво лошо е когато имаш единствена опция. Било то играенето само от диск, без възможност за качване на HDD или задължителното и насилствено качване на HDD, без право на игра от носител.

Отделно ако блу рей-а е бавен за игри, най-лесно е да се каже "Никой няма да ти прави карти" На Nintendo суич как има карти? И пак големи игри като Doom и други. По точно казано "Никой няма да ти прави карти, като по-лесно е да прехвърли отговорност за липсата на място на теб и да изхарчи максимално минимални средства" Също и това че конзолите са вече PC архитектура. Още по-евтино е директно да си вървят от харда, вместо да се оптимизират за да вървят прилично от дискове или друг тип карта. Цялата работа с харддиска и носителите е в гоненето на максимум профит, с минимално количество усилия и средства.

Супер много се дразня от това, че направиха конзолите PCта. Всякакви такива неща, които ви се струват нормални на PC, на мен ми се струват ненормални на конзоли. Направо издивявам от това че ги превърнаха в PC-та за пред телевизора. Просто си имам някакви разбирания за това какво е конзола и не ми харесва в какво се опитват да ги превърнат. Не ми обръщайте внимание. :D И преди някой да напише "Те конзолите винаги са били PC за пред телевизора"... Ми не, не е така. Казвам го още сега, за да не си прави труда някой да го пише. :lol: Имаха си определени особености и отличителни черти. Вървенето от носителите е само малка част от тях.

А сега за PS5 ще има друга врътка. Много е възможно дори да не можеш да подкараш игри от USB харддиск, а да го използваш като бекъп. Един вид да прехвърляш на бързото SSD, назад напред игри от USB хардиска който си имаш. Ще видим де, засега е само спекулация, но ако ги оптимизират за SSD, не вярвам да вървят директно от USB.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 седмица

RRSunknown написа:
1 седмица
Като гледам как вървят нещата мисля да пропусна всичко свързано с next gen докато не поевтинее - единственото нещо което ми дава стимул за покупка е обратната съвместимост.
x 2

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 седмица

Ето ви обратна съвместимост

https://arstechnica.com/gaming/2020/09/ ... 1-ps2-ps3/
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Аз се съмнявам да направят и 99 процента съвместимост на PS4 игри. Майкрософт бая се бият в гърдите за обратната съвместимост на Xbox One, ама като я тествах, 90 процента от дисковете ми не се поддържат. Отделно че не използват дисковете, а свалят цялата игра от нета... Дееем, преди работеха директно от диск, сега изненадващо не го използват и ти заемат място. :lol: Така че това за сремежа към 99% съвместимост - приемам го с известна доза недоверие.

Ако някой се надява да си купи PS5 с идеята да си играе голямата PS4 диск колекция, по-добре да изчака и да види реално цифрите. То като гледам и това че ще има прекалено малко бройки PS5 конзоли, едва ли ще има за всички тая година. Много хора в америка се оплакват че преордърите са свършили вече по техните магазини.

За PS4 дисковете си пазете PS4-ките. Поне докато не излезнат колко реално игри се поддържат.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

cain написа:
1 седмица
Ето ви обратна съвместимост

https://arstechnica.com/gaming/2020/09/ ... 1-ps2-ps3/
Аз не съм и очаквал да подкарват старото.
Ако някой се надява да си купи PS5 с идеята да си играе голямата PS4 диск колекция, по-добре да изчака и да види реално цифрите. То като гледам и това че ще има прекалено малко бройки PS5 конзоли, едва ли ще има за всички тая година. Много хора в америка се оплакват че преордърите са свършили вече по техните магазини.
Идеята е по-скоро да си купуваш смело ps4 игри сега /от лятото са гарантирани че ще вървят на ps5 и ще имат безплатен ъпгрейд до пс5 версията/ вместо да се колебаеш между купуване на игри за пс4 или събиране на пари за пс5 . МИналата генерация имаше една година в която пускаха некст джен и стандартна версия като отделни игри които се различаваха сериозно - сега този момент няма да го има .

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 седмица

Е, сега вече с чиста съвест ще скоча направо на мид-ген ревизията! :D

Да се охарчвам, че само да плющя лъскав, но изтъркан Соулс, на който имам 200+ часа, няма да стане в никакъв случай. :lol:

Смятам да понаваксам с вече издадените игри.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor1 седмица

king_of_the_universe написа:
1 седмица
Е, сега вече с чиста съвест ще скоча направо на мид-ген ревизията! :D

Да се охарчвам, че само да плющя лъскав, но изтъркан Соулс, на който имам 200+ часа, няма да стане в никакъв случай. :lol:

Смятам да понаваксам с вече издадените игри.
Абсолютно те подкрепям - няма игри, няма и време. Соулсът ми е съмнителен, много шарен ми идва. Честно казано, догодина може да се надъхам по-скоро да хвърля чувал с пари за 3080 и i9 и да съм мустард рейс, пък конзола пак в края на джена. Може пък да изкарат нещо земетрошащо - дано.

За обратната съвместимост - да, най-вероятно не се ползва много, не е ключова и сигурно повечето хора отдавна са си затрили дисковете от преди 20 г. Ама защо да не направите кефа на истинските си фенове и не сложите един psx/ps2 емулатор. Може и pcsx - все пак не се посвенихте да го ползвате за PS Classic.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Сам си отговаряш :) - сигурно повечето хора отдавна са си затрили дисковете от преди 20 г а трябва да се изкарва кешовица .

Кой е онлайн

sephiroth2nd