Resident Evil 2 (2019)

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 месеца

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Resident Evil 2 (2019)

Мнение epedosпреди 7 месеца

Нема си спойлвам, дей1 копелета, на 2 сядания макс ше я изрина :D После веднага оригиналното ре2 за сравнение, после пак ре2мейка за затвърдяване :D
Са къв смях ще падне ако е поредното 7/10 :(
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
roBO
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение roBOпреди 7 месеца

epedos написа:
преди 7 месеца
Са къв смях ще падне ако е поредното 7/10 :(
10/10 очаквам. Да видиме...

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 6 месеца

Дано да се намери някой да му отключи DRM-а.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 месеца

Е аз го минах 3 пъти с различните ми профили, 2 стигнах до края. Лудница ще е! Очакванията ми се затвърдиха!
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 6 месеца

Чакаме я всички.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 месеца

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 5 месеца

Изображение

Айде не остана...довечера ще я стопя!
btw Устисках на демото, ревютата, видео материалите и тн - никъв спойл...

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 5 месеца

И аз нищо несъм чел,само два три погледа да видя визуално как се влачат.И ми хареса.Надявам се бързо да я оправят по обичайните места за теглене.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Почнах с Leon и поиграх около три часа. Остана ми да намеря третата монета, за да задействам статуята в мейн хола. Всичко е до толкова променено, че хем се чувстваш комфорно в ''твоята си игра'', хем се изненадваш, колко майсторски са доизградили и променили това, което е имало нужда да се пипне. Направили са страшната игра. Нямам търпение да я подхвана утре вечер.

btw играта ми се стори доста оптимизирана като за day1. В 4К не забелязах никво моткане с i7 6700k/nvidia 1070, а от опциите си я избичих доста стабилно.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Хубавото е че,почти нищо непомня от както я изиграх преди кусур години.
Може би ми се е запечатало нивото с големия крокодил и детето и накрая вече с платформата в лабораторията и последния бос.
Даже мисля да изиграя наново и Dead Sapce,там със сигурност нищо не помня,макар и доста по-нова игра.
Хм,извода е че класиката си е класика и се помни дълго.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 месеца

И мен бая ме сърбят ръцете, ама първо да си кажат плановете за разните допълнения и разширения, че взеха да се оливат с половинчати полуфабрикати. А и срам, не срам, тъй и не изиграх оригинала. Крайно време е... да пробвам пак.

EDIT:
@Jim Raynor, качена е още като взех PSP-то, а преди това съм я мъчил на куба и PS1. Пробавах я пак снощи и сигурно за десети път я оставям. Явно комбото екшън игра с танково управление и честа смяна на гледните точки не е нещо, което мога да нарека "кеф", даже бая дразни. Класика е иначе, ама доста овехтяла.
Последна промяна от vvarp на 26 яну 2019, 10:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

Изпляскай го на Питата, желателно късно вечер. Изиграх го миналата година, държи си. Двете кампании са 6-7 часа общо.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 месеца

9/10
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
roBO
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение roBOпреди 5 месеца

king_of_the_universe написа:
преди 5 месеца
9/10
Напълно съм съгласен, поиграх около 5 часа и за сега съм много доволен въпреки високите очаквания. Нямаше как да не се спойлвам съвсем за играта и пак съм приятно изненадан. Вкарали са доста усилия и ми е кеф голям :D. Най-важното според мен е че са запазили атмосферата и цялостното усещане за РЕ. Според мен е много вероятно да видим и Немезис след време.
9/10 (на този етап)

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Може да се пробват със Silent Hill или по лекото Dino Crisis

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 месеца

Минах кампания само на Леон за сега и играта е супер! Запазили са потресаващо добре формулата, дори в новият формат.
Зомбитата, сет ъп-ите, дизайна на локациите - всичко е изплънено топ ноч. Играта предоставя много механики и техники за справяне със ситуацията, по- адекватен начин за 2019-та както старите заглавия го правеха за времето си. За мен игрите са повече експорейшън заглавия от нещо друго. Всеки един аспект в гейм дизайна е подчинен на тази максима и работи в тази посока. С RE2 Capcom ми предложиха най- якият експорейшън който съм имал в игра от Dark Souls 1 до сега.

Забележеки, обаче има и играта не е перфектна. Струва ми се , че разработчиците са десйтвали една идея по на сигурно от нужното. Можеше историята да е малко по развита в тази итерация, сега е почти на ниво PS1. След като си ремиксирал толкова много локациите, трябваше и евнтите да са повече със синематици и диалози. Усеща се леко бюджетна в това отношение, което е и в следствие на 4-те кампании до известна степен.
В крайна сметка , обаче съм окей и с това което получаваме, не това е основното което търся в Рези игра.

Босовете обаче са ми голям трън. Тук можеха да се развихрят с новите възможности на контрола.
Ако в основната игра са постигнали почти перфектена модернизация на геймплеят, то босовете не са мръднали от PS1 времето.
Във всяка една схватка боса има 2 до 3 базови атаки, а страгтегията е бягаш на дистанция и стреляш - толкова. Дори изискват досадно много патрони за това което са, което също протаква битката.
И това са добрите случай, няма да коментирам какви простотии имаше в един, два случая битка с люлеещият се контейнер или последната схватка с мистър Х на асансьора - където се въртите в кръг за време, а ти не му вкарваш damage реално :facepalm:
За радост няма много босове така или иначе.

В края на денят забележки има и играта не е 10/10, но е толкова геймърска, че ще напълни душата на всеки израстнал с  PS2. Aз лично толкова добър римейк не съм виждал. Козметичните римейкове на SotC или Halo 1, колко и да са приятни, за мен не са истиски нов прочит, а по скоро ремастър.
RE2 римейка е точно каквото казва името му - Модерен прочит с коренно различна контролна схема, камера и протвници, но 100% подчинен на оригиналният гейм дизайн и идеята над хората които са стояли зад него преди толкова много години.
Евала на Капком, сега и с новот DMC се очертава, че се връщат на фронта както ги помним, макар и в по- ограниен капацитет :yes:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 месеца

За мен това е 10/10 римейк. Минах Claire A и Leon B на един дъх и през цялото време не можех да скрия възхищението от начинът по който Capcom успяват да върнат цялото усещане да играеш RE игри, с модерна стрелба и графика. Всичките теми в които сме спорили как 4,5,6 не са RE игри, как съм се опитвал да обясня всичко... как са ме контрирали с танкови контроли и бутане в стени … Вече няма смисъл да обяснявам нищо. Просто ще казвам "Играй RE2 Remake за да разбереш какво е RE. ТОЧКА. :D

Нали, ясно е че винаги може повече. Някои ще искат Капком да са по-смели и да вкарат повече неща, някои ще се дразнят че няма паяци. Други ще казват че Claire не прилича на Клер. Истината е че Клер в оригиналното РЕ2 не си приличаше с тази Клер от Code Veronica. И двете версии не си приличат с тази на Клер от филма RE Degeneration. Явно обичат да си я правят винаги различна, щом вече има 4та версия . :mrgreen:

Чувството да изиграеш нещо старо, но всъщност да е нещо ново (защото всички пъзели са променени, противниците се убиват различно, локациите са леко различни) е направено по майсторски начин. Макар да съм станал с годините по-негативен и вкуса ми е да е по-претенциозен, единствено ще кажа че бих се поклонил на хората създали тази игра. Бих им стиснал ръката и със сълзи на очи ще кажа "Благодаря ви че ми върнахте любимата поредица" . Играта е по-скоро 9/10, но римейка е 10/10 За да направиш такъв римейк, трябва да имаш някакво много силно уважение към оригинала и това ме спечели мен най-много. Майсторски е надграждано и майсторски е приспособен модерен геймплей с деведесетарска игра, с хилядите ограничения на тогавашният хардуер. Специално поиграх на оригинала 4-5 часа. Усещането е еднакво и най после съм щастлив. Никога не е било заради танковото управление, стрелбата и т.н. Има нещо друго и само истински RE фен може да го разбере. :wink:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Няма как да не се присъединя се към хвалбите :yes: В допълнение към критиката на @niki_ към битките с босове, бих добавил, че доста са пресолили баланса. При третата трудност трябва цял пълнител за да събориш редово зомби, 5-6 изстрела за да откъснеш крак, никакава индикация за хедшот. Разбира се, най-голяма мъка са самите босове, над половин час се трепах с най-първия, само за да видя в последствие как някакъв тубаджия го смазва за 1 минута с нож :lol:

Независимо от тези неща, определено се чакат следващите издания на поредицата. По всички индикации, освен над 8-ица, в момента се трудят над римейк на тройката. Дано се сетят в един момент да направят римейк на римейка на единицата. Подобно нещо ще избие каракудата :bowily:

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост