PlayStation

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 13 години

hellfire тръгнах да го чета ама се отказах когато стигнах до част-а с психара :lol: Ще и дам шанс на играта и без това има година до излизането на FF12 в европа а всички други вече съм ги минавал. Final Fantasy X междо другото има всичко друго но не и щастлив край. Завършеците в Десетката и Седмицата доста си приличат като се замисля и са доста тъжни. Единственния изцяло щастлив край беше във Final Fantasy VIII.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 13 години

Godland
да,съгласен съм,завърза се доста глупав спор,нито аз мога убедя тебе,че е велика,нито ти мене,че е глупава.И аз се надявам FFXII да излезе добра,за разлика от X-2 и XI :?
Demon
Пробвай я играта,но ме се съмнявам да останеш очарован :) Все пак ако не успееш да вземеш perfect края от първия път,има New game +,където можеш да да почнеш отначало,само че с оръжията,екипировката и item-ите,които с евзел с първото преиграване :D но най-добре се въоръжи с някой 100% Walktrough,който да ти казва къде и какво да правиш,втория път когато я врътваш :wink: За FFXII,прав излиза след година в Европа,но забравяш че пиратите я гепат тогава,когато излезе в Америка :wink: тоест 5 май 2006(gamespot).
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Godland_chosens
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение Godland_chosensпреди 13 години

The Demon написа:hellfire тръгнах да го чета ама се отказах когато стигнах до част-а с психара :lol: Ще и дам шанс на играта и без това има година до излизането на FF12 в европа а всички други вече съм ги минавал. Final Fantasy X междо другото има всичко друго но не и щастлив край. Завършеците в Десетката и Седмицата доста си приличат като се замисля и са доста тъжни. Единственния изцяло щастлив край беше във Final Fantasy VIII.
мисля че някой не е изгледал добре последното филмче на 8 ако това е щастлив край, нашият герой ходи из постинята някъде там в безвремието, и стига до ръбът, една пропаст пред него- пада , в главата му започват да изникват всякак ви образи на Риноа, с времето се размазват, и той започва да забравя как тя изглежда, и я забравя............................ след това показват че риноа го намира но, аз лично не видях той да мръдва, не мислите ли че той се отказа от всичко, и умря. Щастливият край който явно виждате е една мечта всички да са заедно, но това е само мечта реалноста в която те останаха е съвсем друга - поне аз така мисля

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 13 години

Godland_chosens ти направо уби рибата бе. По шашаво тълкуване на историята в осмицата не бях чувал :) Явно случая всеки си разбира историята по собствен начин, за мене тя е със щатлив край. Риноа и Скуал се събират, Зел се докопва до сандвичите... абе дават ги всички щастливи да се возят на кораба. Добре че се завързват спорове понякога та да стават тия интересни дискусии.Godland_chosens честно харесаха ми твойте виждания за края , това ми беше първата игра от поредицата и най-доброто 32 битово RPG.

Godland_chosens
Mobile Gamer
Mobile Gamer

The Demon написа:Godland_chosens ти направо уби рибата бе. По шашаво тълкуване на историята в осмицата не бях чувал :) Явно случая всеки си разбира историята по собствен начин, за мене тя е със щатлив край. Риноа и Скуал се събират, Зел се докопва до сандвичите... абе дават ги всички щастливи да се возят на кораба. Добре че се завързват спорове понякога та да стават тия интересни дискусии.Godland_chosens честно харесаха ми твойте виждания за края , това ми беше първата игра от поредицата и най-доброто 32 битово RPG.
Мамкаму, явно никой не мисли като мен, това е то или съм велик или съм тъпанар, но пък иначе е весело

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Diablosпреди 13 години

Godhand не можеш да отречеш , че във FFX няма happy end. Това не е въпрос на мнение , както и не може да се отрече , че във FF8 няма happy end.А най-hapy end има във FF9-там никой от главните герои не умира, на света нищо му няма , абе въобще смърди на щастие.Обаче точно в нея смятам , че беше възможно най-подходящ края.Защото цялата игра беше направена като приказка, а понякога на мен ми се играя приказки(именно заради това Prince Of Persia : The Sands Of Time например ми харесва повече от Warrior Within,но както и да е).Ако бяха сложили кофти край. щеше да се развали усещането за приказност на играта.По Дяволите аз ИСКАХ да има щастлив край.А по принцип мразя Happy End-ите до мозъка на костите си ! Но предполагам няма смисъл да ви говоря за FF9 , понеже едва ли са много хората, които споделят мнението ми за нея.Бтв и в нея главния герой разбира , че трябва да се жертва за свят , който не е негов и дори трябва да унищожи своя собствен , така че като се замисля има някакъв(макар и много бегъл) кофти момент.
Колкото до Chrono Cross -любимата ми игра.Именно заради сюжета. Просто няма такъв.
Как ще реагирате ако изведнъж всичките ви познати не знаят кой сте ? Как ще се почувстваш ако разбереш , че си умрял преди 7 години ? Какво ще направиш ако си принуден да гледаш отстрани как убиваш момичето , което обичаш ? Как ще намериш сили да се бориш за спасяването не на един , а на два свята след като не съществуваш в единия , а любимата ти не съществува в другия ? А това с пътуването във времето и измеренията , само добавя към цялостното удовлетворение , което получаваш от играта. Просто е абсолютна грехота да смееш да се наричаш Square-фен и да не си я изиграл играта.
Колкото до FFX-2,не е толкова трудно да се изиграе на 100%.Аз без никакво Walkthrough бях я минал на 93% , само защото на последния 5 chapter вече ми беше писнало да обикалям по 100 милиона пъти едни и същи места(това беше адски тъпо бтв, да трябва във всеки chapter да минаваш отново същите местности , за да изкарваш там проценти, направо така дълбоко ми бръкна в гъза , че чак го усетих в мозъка си).Така че ако се заиграш по-сериозно няма да имап проблеми , освен ако не ти издържат нервите като на мен. Сюжета е под всякаква критика. Който го е писал повече не трябва да работи в Square-Enix.Както и композиторите.По-тъпа музика във Final не съм чувал(просто защото във Final-ите(а и въобще в игрите на Square)няма тъпа музика.С изключение на FFX-2.
А бтв и аз се бях замислил преди време , че откакто са се обединили не са издали една игра , която да е на нивото на старите игри нито на Square , нито на Enix :evil: :evil: :evil: Аз обаче съшо ще играя всякакви шитове дето ги пускат , просто защото съм казал , че от Square ли е , трябва да се играе 8) Щом като изиграх игра като Fullmetal Alchemist And The Broken Angel , значи всичко мога да изиграя :P

Бтв Трябва да изиграете и Shadow Hearts + Shadow Hearts : Covenant (първата не съм я играл , но доколкото разбрах е общо взето почти същата като втората) . От бивши членове на Square е правена и си личи. Просто е супер добра играта. А края е МНОГО добър. Поне мен много ме изкефи.А , да . За малко да забравя. Има нещо , което лично мен много ме радва - като превъртиш играта изкарваш Theater , където можеш да изгледаш всички cut-scenes.Огромен "+" според мен.

BAU
Keep an open mind.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 13 години

Diablos написа:А бтв и аз се бях замислил преди време , че откакто са се обединили не са издали една игра , която да е на нивото на старите игри нито на Square , нито на Enix :evil: :evil: :evil: Аз обаче съшо ще играя всякакви шитове дето ги пускат , просто защото съм казал , че от Square ли е , трябва да се играе 8) Щом като изиграх игра като Fullmetal Alchemist And The Broken Angel , значи всичко мога да изиграя :P

Бтв Трябва да изиграете и Shadow Hearts + Shadow Hearts : Covenant (първата не съм я играл , но доколкото разбрах е общо взето почти същата като втората) . От бивши членове на Square е правена и си личи. Просто е супер добра играта. А края е МНОГО добър. Поне мен много ме изкефи.А , да . За малко да забравя. Има нещо , което лично мен много ме радва - като превъртиш играта изкарваш Theater , където можеш да изгледаш всички cut-scenes.Огромен "+" според мен.

BAU
За СкуерЕникс единствените ми надежди са FFXII и KH2.Ако тези две игри не покрият очакванията на милионите фенове,тогава ще съм 100% убеден в теорията си :x
А shadow-a м ме изкефи.И аз като теб не съм играл първата част,но то се подразбират повечето неща :) Врътнах я веднъж,скоро ще почвам и втори път(BTW мн ме кефеше когато Yuri разиграваше оня мускулест тъпак,умрях от кеф :D ),защото пропуснах доста optinal неща :wink:
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

hellfire написа: За СкуерЕникс единствените ми надежди са FFXII и KH2.Ако тези две игри не покрият очакванията на милионите фенове,тогава ще съм 100% убеден в теорията си :x
А shadow-a м ме изкефи.И аз като теб не съм играл първата част,но то се подразбират повечето неща :) Врътнах я веднъж,скоро ще почвам и втори път(BTW мн ме кефеше когато Yuri разиграваше оня мускулест тъпак,умрях от кеф :D ),защото пропуснах доста optinal неща :wink:
Абсолютно съм съгласен . Макар че да ти кажа аз и от Drakengard 2 очаквам доста ... Макар че първата игра към края откровено я намразих. То няма такъв еднообразен gameplay :evil: :evil: Пък иначе историята е СУПЕР ДОБРА. Особено ако изкараш последните превъртания ... Много добра . Дано във втората част да не е само историята добра ...

А за Shadow-a , то да ти кажа и аз изпуснах някои optional неща , обаче имам сейф преди последния тъпанар и мисля да си ги обера от там направо :roll:

BAU
Keep an open mind.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 13 години

Хорааа!!! Стига с offtopic-ите!!! Темата е PlayStation One RPG Fun.
И друго - ебахти спойлерите, ебахти чудото!

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

Уупс ... Вярно , че беше One :roll: :roll: :roll: :roll: А иначе за спойлерите - то пък една играааа , ама айде :roll: :wink: :roll:

Айде сега back to topic - Vandal Hearts 2 съм я изтеглил и се чудя сега да я почвам ли или не ? Вие какво ще кажете ?

BAU
Keep an open mind.

Godland_chosens
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Е нищо немога да кажа за обединяването на Square и Enix но немога да кажа че не са издали и качествени неща, Drakenguard беше първото потвърждение че хората си разбират от работата, и две FF , също и ужастно добрата Front Mission каквото и да кажа тва си бяха двете компании които си бяха конкуренция, и правеха най добрите RPG - та, това че се обединиха трябва само да ни радва, за Vandal Hearts нищичко немога да кажа, хмп но какво ще кажете за друго творение на Square - Vagrant Story ето за тази игра ужастно ме е яд че не излезе продължение, направиха на Мусашито, но не и на Вагранта, тези хора не ги разбирам

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

За Drakengard не съм много съгласен с теб , но Front Mission 4 беше свястна. Само че все пак е далеч от нивото на игрите (поне на Square , понеже не съм играл май нито една игра на Enix :oops: ).

А Vagrant Story е една игра , за която просто не смея да говоря. ВЕЛИКА ! КЛАСИКА ! Но според мен не са достатъчно силни тези думи , за да опишат удоволствието от играта. Който я е играл знае за какво става дума. Който не е ... Ами изиграйте я 8)

BAU
Keep an open mind.

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

tool написа:
king_of_the_universe написа:
Diablos написа: A Vagrant Story 6to ne spomenahte ? Ili az ne6to ne sum vidql ?
По-скоро вторият въпрос е риторичният.

Nai qkoto RPG koeto sum igral nqkoga,mojebi zashtoto adski mnogo mi napomnq za Parasite Eve,obshto vzeto i dvete jitki Rulezz 8)
Така си е. Ама Vagrant-a ме кефеше повече 8) Като се замисля , аз още не съм минал последния бос :oops: Трябва да я издиря у кого е и да я превъртя , че то срамота ...

BAU
Keep an open mind.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 13 години

Diablos написа:
tool написа:

Nai qkoto RPG koeto sum igral nqkoga,mojebi zashtoto adski mnogo mi napomnq za Parasite Eve,obshto vzeto i dvete jitki Rulezz 8)
Така си е. Ама Vagrant-a ме кефеше повече 8) Като се замисля , аз още не съм минал последния бос :oops: Трябва да я издиря у кого е и да я превъртя , че то срамота ...

BAU
Parasite Eve 1-2 ги рекламираха като "cinematic RPGs". Кът-сцените се редуваха с един разкошни FMV sequences, от които ми потичаха лигите. В единицата голям зор бе изкачването на небостъргача за битката с истинския последен бос. Като цяло обаче Vagrant Story e доста по-трудна.
Don't shoot! I'm a human!

Lloyd
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Lloydпреди 13 години

"The Legend of Dragoon" 8) Иначе освен нея завинаги ще останат в сърцето (и в колекцията) ми "Twisted Metal"-ите!!! :twisted: :twisted: :twisted:
NeoGamer до гроб!

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

Diablos написа:
tool написа:

BAU
Parasite Eve 1-2 ги рекламираха като "cinematic RPGs". Кът-сцените се редуваха с един разкошни FMV sequences, от които ми потичаха лигите. В единицата голям зор бе изкачването на небостъргача за битката с истинския последен бос. Като цяло обаче Vagrant Story e доста по-трудна.
Дам .Наистина FMVтата бяха unbelievable.Обаче сюжетът във Vagrant Story ме изкефи повече 8) Но има още 3 причини да ме кефи повече от Parasite Eve :
1. Атмосферата на играта е много по-dark.Просто повече ме радват такъв тип игри :D
2.Atrwork-a ... Аххх , artwork-a . Един от най-добрите(в мойте очи поне) artwork-ове ъф ОЛ тайм :D
3.Геймплея е много по-комплексен . Там с хилядата милиона видове гадове (Human,Beast,Evil,Undead,Ghost ъъъъъх...нещо не мога да се сетя сега другите :oops: ) и това , че като ти се качва affinity-то към едните ти пада към другите , както и възможностите да си разглобяваш и сглобяваш оръжия ... Абе въобще играта РуЛиРа 8) 8)

BAU
Keep an open mind.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Diablos написа:Уупс ... Вярно , че беше One :roll: :roll: :roll: :roll: А иначе за спойлерите - то пък една играааа , ама айде :roll: :wink: :roll:

Айде сега back to topic - Vandal Hearts 2 съм я изтеглил и се чудя сега да я почвам ли или не ? Вие какво ще кажете ?

BAU
Почвай я! Доста по-дълга и разнообразна е от единицата. Но ако не си играл Kartia: World of Fate, почни от нея.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Godland_chosens написа:Е нищо немога да кажа за обединяването на Square и Enix но немога да кажа че не са издали и качествени неща,

ужастно ме е яд че не излезе продължение, направиха на Мусашито, но не и на Вагранта, тези хора не ги разбирам
Обръщайте внимание и на Enix - техните ролеви серии също си струват.

Много по-лесно е да направиш продължение на една простовата игра, отколкото на шедьовър.

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

Да така е , ама Square са показали , че могат да правят продължения на класики - Chrono Trigger --> Chrono Cross :wink:

А за Enix , xмммм ... Как да им обърна внимание като не съм играл техни игрици(или поне не си спомням). Я кажи някои по-известни техни RPG-та , че да видя , знам ли може и да съм разцъкал някое :wink: :roll:

BAU
Keep an open mind.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Diablos написа:Да така е , ама Square са показали , че могат да правят продължения на класики - Chrono Trigger --> Chrono Cross :wink:

А за Enix , xмммм ... Как да им обърна внимание като не съм играл техни игрици(или поне не си спомням). Я кажи някои по-известни техни RPG-та , че да видя , знам ли може и да съм разцъкал някое :wink: :roll:

BAU
Star Ocean 1-3, Dragon Warrior I - VII също, ако не се лъжа. Задава се нов Дрегън Уориър, 6е видим кой 6е го издаде.

Atlus също са велики - Persona игрите, Thousand Arms, Rhapsody, Kartia, издават и Ogre Battle и Tactics Ogre поредиците. Konami пък наскоро се разписаха с издаването на Ys VII: The Arc of Napishtim, а Koei издават чудните ролеви стратегии на Nippon Ichi (4 до момента).

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост