Често задавани въпроси » PC

Потърси преди да питаш!!
Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Тъп, гаден, смотан проблем с Windows XP !!!

Мнение Jim Raynor11 години

Bobi написа:
А не искам да си пипам XP-то, защото после трябва да правя 300 милиарда настройки на разни програми... :oops:
Може да направиш image на Win-а ти и тогава да преинсталираш, запазвайки всички необходими настройки.

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4
Регистриран преди: 15 години

Re: Тъп, гаден, смотан проблем с Windows XP !!!

Мнение Bobi11 години

:-) С коя програмка става туй нещо, че май натам вървят нещата?

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

ВНИМАНИЕ! Троянци в sportal.bg

Мнение blumentopff9 години

Незнам колко от вас влизат в sportal.bg, но НЕ ГО ПРАВЕТЕ, сайтът е хакнат ли къв е не го знам, но яко ме натъпка с троянци!!!
Моля за помощ, ако е възможно някой да помогне!
Ето това е положоението при мене:
Изображение
СИГУРНО СА НАД 100!!!! НЕ СПИРАТ!!!!
Ето го в оригинален размер... http://img194.imageshack.us/img194/3770/16288401.jpg
Последна промяна от blumentopff на 03 мар 2011, 18:13, променено общо 3 пъти.
See you starside... Изображение

Аватар
vvarp

Мнение vvarp9 години

disconnect -> backup -> format -> reinstall
(колкото пъти се наложи, защото шансовете за повторно заразяване са високи)

Ако имаш свободен partition, може и него да форматираш и да му исталираш нов Windows. От прясната инсталация, вече дезинфектираш заразените файлове, правиш незаразен backup и форматираш partition-a със заразения Windows.

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Re: Помощ! Торянци в sportal.bg

Мнение ZaG9 години

Преди това може да пробваш някоя по свястна антивирусна от туй дърво - AVG, Panda и АdAware преди години ме отърваха от такъв проблем. Но честно казано на твое място бих форматирал директно.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Re: Помощ! Торянци в sportal.bg

Аз дръпнах лан кабела, после убих компютъра направо от копчето. Два рестарта и всичко приключи. Сега пускам един скан, а по-нататък ще се преинсталира.
vvarp написа:disconnect -> backup -> format -> reinstall
(колкото пъти се наложи, защото шансовете за повторно заразяване са високи)

Ако имаш свободен partition, може и него да форматираш и да му исталираш нов Windows. От прясната инсталация, вече дезинфектираш заразените файлове, правиш незаразен backup и форматираш partition-a със заразения Windows.
Обмислям един пълен формат. За жалост нямам никакво свободно място, харда ми е едва 250...

ZaG написа:Преди това може да пробваш някоя по свястна антивирусна от туй дърво - AVG, Panda и АdAware преди години ме отърваха от такъв проблем. Но честно казано на твое място бих форматирал директно.
Според теб АВГ, Панда и АдАуеър са по-добри от НОД?

Благодаря и на двама ви за информацията.

ПП: В един друг форум, в който пиша, много ме нахраниха за дето съм с НОД :D Преди години уж бяха най-добрите...

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Re: Помощ! Троянци в sportal.bg

Това не го знаех. Значи PSP'то и фотоапарата са заразени... и тях съм ги включил в скана, но едва ли ще помогне. Ще ги форматирам и тях след, като преинсталирам Виндолса.

ПП Консултирах се с един приятел, който се занимава с компютри, каза че НОД4 "ще го опатка без проблем" :lol:

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG9 години

Според теб АВГ, Панда и АдАуеър са по-добри от НОД?
Много при това.
Изображение

Аватар
Jeru
Console Master
Console Master

Мнение Jeru9 години

bluementopff, мерси за предупреждението.

Днес като се опитах да вляза и Chrome-ът ми изпищя нещо, ма аз, естествено, не му обърнах внимание и добре, че нещо в последствие не успях изобщо да го заредя, че можеш и аз да сгафя (дано в момента не съм де...).
http://www.last.fm/user/NewJackHustler/?chartstyle=Geldropdown-small

Аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo9 години

аха и аз снощи чистих от вируси ама, само 1 дето ми стои от 2-3 години ;) конфиктор пе***сче, дето не ти позволяват да отваряш МС и Антивир сайтове.. ма му видях сметката. ;) с това

Аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk9 години

Сложи си нещо свястно наистина.... НОД и АВГ са под всякаква критика...Пандата става но аз лично не рискувам с подобни програми...Нортън е прекалено тежък за повечето машини ,но ако това не е проблем за теб ти го препоръчвам.Карсперски върши идеална работа и не взима много ресурси.Не знам дали има някакъв удобен пиратски вариант за Карсперски ,защото на мен ми е безплатен от банката ( :? ) , но все трябва да има начин да го "побългариш" :D Иначе в сегашната ситуация формат-а наистина е най-доброто решнение на проблема.. :-?

П.С.

BitDefender също е сравнително добра алтернатива :-)

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Според мен НОД4 се справи. Но най-сигурната защита е винаги /format c: :roll:

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi9 години

Аз ползвам антивирусна NOD42 + защитна стена ZoneAlarm with Antivirus 5.5.062.000. Вградената в XP-то Windows-ка антивирусна съм я изключил, разбира се. И поне веднъж дневно правя профилактика с две програмки - Advanced Windows care 2 и CCleaner (за която Rinaldo ми каза преди години). Двете се допълват отлично и от години не съм имал проблеми, а изчислителя ми си върви стабилно оттогава (като изключим няколко пъти, в които при внезапно спиране на тока ми се прецакваше начина, по който се влиза в Windows-а, но това вече е свързано с пловдивския EVN :evil: ).

Редакция: А сеха пробвах туй нещо, което Rinaldo предложи по-горе - M$ Windows malicious software removal tool, което след бързото търсене не откри нищо нередно.

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Re: ВНИМАНИЕ! Троянци в sportal.bg

Мнение ZaG9 години

Аз от години пък карам без никакви антивирусни. От време на време слагам някоя ( през няколко месеца ) да проверя дали случайно няма нещо , и винаги остава усмихнат след теста ^^.
Разчитам на cc cleaner, wintools professional да си почиствам компа от досадните глупости и редовно си следя процесите, имам и линукс през който да трия нещата които се опъват.
Изображение

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 години

Не ползвам антивирусни, а и все повече наблягам над Линукс дистрибуциите. Уина го пускам все по рядко и то заради една шепа софт, който не се поддържа от Линукс.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance9 години

Сложи си Kaspersky,има 30 дневна пробация при която работи на пълни обороти.Един пряител мн се рови изт тия сайтове и въпросния.Бях му сложил Nod32 много зле с вирусите,и по стара изпуитана рецепта му сложих Kaspersky.Изчистихме го с програмата и сега 20 дена не е мръднало,след това ще му мислим какво ще слагаме.Така че ако искаш да си сигурен че ще ти се махат вирусите слагай Kaspersky,а после вече на чисто с някоя друга(като първо махнеп Kaspersky s Revouninstaller).

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance9 години

Току що направих експеримент.Влязох в sportal-а.Нямах антивирусна.След това опитах да вляза в официалния сайт на Kaspersky.В много от случайте когато имаш вирус неможе да влезеш в сайта-дава ти е неможе да отвори страницата.Така и стана.Изтелгих програмата от zamunda,след което при опит да пуснал trial версията,отново нестава(това е още един признак че имаш вирус).Кракнах програмата,направих един scan(въпреки старата база данни).Изтри ми лошите неща.След рестарт програмата се update-на и сега вече влизам безпроблем с официалния сайт

Odiboss
True Gamer
True Gamer

Мнение Odiboss9 години

Kaspersky в момента е най-добрата чисти всичко. Аз съм с нея от повече от година и не съм имал никакви проблеми относно вируси...
Също така ако сте го закъсали вече, има много яко нещо - Kaspersky Rescue CD. Може да се си го направите от самата програма или да го изтеглите от някои сайт.
То е някаква линукс дистрибуция специално за Kaspersky. Ресвате, боотвате от CD и ви зарежда като операционна система има си и browser и самия антивирус и оттам чистите всичко.

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Вече сайта е наред, от снощи се влиза без проблем.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Бира върху лаптоп?

Мнение epedos9 години

Вчера разсипах малко бира върху лаптопа и първо всичко си работеше, но сега някои клавиши от лявата част на клавиатурата, където разлях, не работят. Пак добре, че не даде накъсо...

Та някои да има опит с подобни инциденти? Чудя се дали ще се оправят от самосебе си или да го разглабям (гаранцията мина преди месец)? Четох, че може да ми се наложи да сменям клавиатурата... :facepalm:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Кой е онлайн