Често задавани въпроси » PC

Потърси преди да питаш!!
Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4
Регистриран преди: 15 години

Re: Бира върху лаптоп?

Мнение Bobi9 години

Разглобяваш > бършеш засъхналия слой > сглобяваш > работи > внимаваш с бирата за в бъдеще :wink:

Аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos9 години

Ще потърся клипчета в ютюб, четох че само клавиатурата можело да се маха, ще видим
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown9 години

Задължително избърши по най-бързия начин. Ако само подсушиш корозира. Цитирам ти статия от специалисти:
Имаме залят лаптоп, какво да правим?
- веднага лаптопът се изключва от захранването и незабавно се изважда батерията, ако имате достъп и до батерията на BIOS, вадите и нея;
- всякакво любопитство, дали лаптопът все пак работи, особено след подсушаване с подръчни материали, имат само един краен резултат – безвъзвратно дефектиране на лаптопа;
- най-опасни за вашият лаптоп са заливанията с натурални сокове и газирани напитки, съдържащи лимонена или друг вид хранителна киселина, защото ако лаптопа не започне да се почиства и обработва срещу тези продукти, започва корозия на компонентите;
- ако лаптопът е извън гаранция и имате минимални технически познания, може да разсъедините оптично устройство, хард-диск, клавиатура, памети и др. Дори обаче и лаптопът ви да е в гаранция – тя едва ли ще бъде уважена;
- след частично или пълно разглобяване може да го подсушите с мощен сешоар, като подсушаването трябва да става от по-далечна дистанция;
http://3.bp.blogspot.com/_JQ-3vPMtKgs/T ... 0/gni4.jpg

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos9 години

Ами в момента е извадено всичко, довечера като се прибера ще го гледам...

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Мнение blumentopff9 години

Дано да не е корозирал. Аз знам, че попринцип намокри ли се няква техника, трябва веднага да се занесе на киселинна баня. Но това ми костваше един iPod :facepalm:
See you starside... Изображение

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi9 години

Разяждането се възпира, като избършеш залятото с памуче, напоено с камфоров спирт.

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown9 години

Това е начина ако нямаш препарат- но трябва да се действа експедитивно. Виждал съм какво става с един ден кока кола върху платка.

Аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos9 години

Еми значи е отишъл вече :)

Според мен е засегната само клавиатурата, но да видим...

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение ZaG9 години

Ха, пак като не си като мен дето си залях лсд монитора с прясно мляко.

Вече са сеизредили и са ти казали какво да правиш. Иначе ме съмнява ме за един ден да корозира, пък и клавитурите на лаптопите не са ли с мембрана ? Дано да не е засегнало нещо друго.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Аватар
niki_
Console Master
Console Master

Съвет за избор на DVD drive

Мнение niki_9 години

Както гласи темата имам нужда от съвет при закупуването на DVD drive, че сегашния ми явно здава багажа, а нямам никаква идея кои са читавите в момента.

Основното е да записва DVD DL и да е стабилна, защото повечето на пазара в момента, умират доста бързо.

Също дали не е по- добре да се вземе външна писачка за да се намали запрашването типично за кутиите на персоналните компютри.

Всяка информация ще ми е полезна, дори и само впечатления от личните ви ром-ове. Мерси предварително :-)

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Re: Съвет за избор на DVD drive

niki_ написа:Основното е да записва DVD DL и да е стабилна, защото повечето на пазара в момента, умират доста бързо.
Да, това наистина е така, моята умря точно за една година.

Аватар
Pchelata
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Pchelata9 години

ASUS 24B1ST - За момента я водят една от най стабилните записвачки от ниския клас (то вече незнам даже и кой е високия).Аз за момента съм с такава и съм доста доволен,може да сканирва и медиите за качество на записа.Бях си взел едно LG което го продадох за да взема точно този модел на ASUS.Но имай в предвид че ако решиш да взимаш LG,те нямат опция за сканирване на записа.

Аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 години

Optiarc DVD RW AD-5240S 1.02 (ATA)

Говориха ми че били боклук, че скапвали записа, дефектирали..... е работи без никакъв проблем от около година. Нито един провал от сумати записани подложки(предимно двуслойни). Пайнера и ЛайтОн-а ми здадоха багажа твърде бързо - добре че бяха гаранционни. LG съм сдухвал няколко - не ти ги препоръчвам. Тва са наблюдения с двуслоен тормоз предимно. Успех!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk9 години

Вградената записвачка на лаптопа (което само по-себе си говори достатъчно но все пак...) ми е Optiarc и никога не е ползвана и не може и едно двд да запише с ISO файл.... Дори когато чета диск или двд издава неописуеми звуци и отнема доста време докато ми покаже какъв диск съм вкарал :lol: Най-добри резултати съм постигал с LiteOn , LG и Toshiba :P

Аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG9 години

Аз имам личен опит само с една писачка - LG gsa 4163B (ата). От 7 години с нея редовно пиша какви ли не дискове и все още ги пише без проблем та дори пс2-ка с изтровена оптика ги чете. Дори да решиш да вземеш нещо толкова старо, едва ли ще го намериш някъде из магазините но все пак да спомена.

бтв, външната ще събира повече прах мисля. Моята съм я отварял веднъж и нямаше и грам прашинки. То там където са писачките, повечето кутии нямат силен поток на въздух тъй че няма как да се праши много.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение dra6ko_second_chance9 години

Philips 2414B,ама маи ги няма тези вече.Аз само на нея пиша за 360.Иначе SONY-NEC и Lite-ON са зле като цяло.Виж ASUS е добро решение.LG-то също е вариант,ама там са 10 модела:)

Аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk9 години

Истината е ,че винаги може да попаднеш на лоша партида от добра марка както и обратното. :-)

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение dra6ko_second_chance9 години

Аз затова препоръчвам PHILIPS модела,защото от всичко продадено а те нябяха хич малко,нямаше никакви проблеми със записите,или поне 2 години не ми върнаха гаранционна такава.Същото и за ASUS-а,който пък в интерес на истината по малко вземах-логично след като PHILIPS-а бяха по евтини и безпроблемни.На трето място е LG-то с малко проблеми ако съм продал 20 броя да са се върнали 2-3.Докато с SONY-NEC неискам да имам взимане даване:)

Аватар
werk
Console Master
Console Master

Microsoft Silveright Update

Мнение werk9 години

Изображение

Update for Microsoft Silverlight KB2526954

Имам го тоя тъп ъпдейт от 3 месеца и не мога да го инсталирам по какъвто и да е начин...Не ползвам Silverlight и даже не знам какво е... :stupid: Свалих нова версия на програмата от оригиналния сайт и сетъп-а ми дава еррър , пробвах да изтрия програмата тотално от Add/Remove Programs и ми дава еррър... :wall: Изрових гугъл и нищо не помага... :-?

Как да не ги обичам Microsoft просто... :boli: :kul:

Аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Алъж-вериж с NOD32!

Сложих един фикс за тоя NOD, та да спре да ме трови за username/password... Фикса го взех от коментарите под замунда и според останалите юзъри-действа! Разбира се изпълних всичко, което трябваше, но в крайна сметка останах без анти-вирусна защита. След ребуута NOD'ът ми остана с празен прозорец. Нямаше бутони, нямаше нищо! Само прозорец с background на NOD и менютата горе в дясно, които уж бяха активни. Нищо друго! След 3 минути ми попна следната грешка "Error communicating with kernel!" и се изключи... някакви идеи??
Благодаря предварително.

Кой е онлайн