Често задавани въпроси » PC

Потърси преди да питаш!!
Аватар
Mindkiller
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 15 години

Re: Тъп, гаден, смотан проблем с Windows XP !!!

Мнение Mindkiller12 години

Я пробвай така:

Код: Избери всички

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
Nothing here...

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi12 години

Мда, сега вече стана :-) Че даже и ми се върна изчезналият преди време надпис Windows XP с онази синята лентичка за зареждане, които се виждат при пускане на операционната система. Интересно, как няколко буквички преди това прецакваха работата на целия Windows. Някой път да ми напомните да почерпя! 8)

Аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 13 години

Списък на игри работещи и на Vista

Мнение MuJIuHka12 години

Имали такъв списък? Например емулатора за ПС1 на Вистата не тръгва. Предполагам и някои по-стари игри съшо няма да тръгнат :blue:

Аватар
b081
Console Ninja
Console Ninja

Re: Списък на игри работещи и на Vista

Мнение b08112 години

MuJIuHka написа:Имали такъв списък? Например емулатора за ПС1 на Вистата не тръгва. Предполагам и някои по-стари игри съшо няма да тръгнат :blue:
Опита ли последната версия на ePSXe (1.7.0, на по-малко от месец)?
If you want everything, you'll end-up with nothing. -- Lulu

Аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHka12 години

Не съм, но виждам, че в скобите е изписано (Win32), което ще рече, че е за Windows XP :(
Искам да изпратя на сестра си някои игри (по непретенциозни откъм изиграване) най-вече kidsgames.

Аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor12 години

А защо изобщо виста? Производителността още е изключително ниска, ще трябва поне още някой и друг сървис пак, за да стане годен за пълноценен гейминг(или каквото и да било, като се замисля).

Аватар
b081
Console Ninja
Console Ninja

Мнение b08112 години

MuJIuHka написа:Не съм, но виждам, че в скобите е изписано (Win32), което ще рече, че е за Windows XP :(
Искам да изпратя на сестра си някои игри (по непретенциозни откъм изиграване) най-вече kidsgames.
Точно в конкретният случай Win32 значи Windows като цяло (защото има версия и за Линукс); по принцип Win32 означава 32-битова версия на Windows.

Аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHka12 години

Защо Vista ли - защото този, който го е купувал, толкова е разбирал.
Но както и да е. Емулатора за ПС1 не ми е кой знае колко необходим, колкото някои по-стари игри. Такива излезли преди 2006-7г.
Между другото тази версия при мен не иска да се зареди. Изписвами, че липсва някакъв фаил. :|

max_payne
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 14 години

Мнение max_payne12 години

Предполагам е ставало въпрос за машина, купена с инсталиран Виста или например ноутбук.... който няма драйвери за нещо различно..
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHka12 години

max_payne написа:Предполагам е ставало въпрос за машина, купена с инсталиран Виста или например ноутбук.... който няма драйвери за нещо различно..
Да. Лаптопа е закупен с инсталиран Windows Vista.

max_payne
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 14 години

Звуков проблем със по-стари DOS игри?

Мнение max_payne12 години

Напоследък се зарибих да цъкам DOS игри от среда на 90-те; например Star Wars: Rebel Assault или Dark FOrcess 1/2
след като си ги набавих... се появи следния проблем - няма звук;
нищо изненадващо де.... дънцето ми е произвеждано тази година.....
някаква предства как може да се оправи този проблем?
някаква емулация или....?
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
b081
Console Ninja
Console Ninja

Re: Звуков проблем със по-стари DOS игри?

Мнение b08112 години

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance11 години

Ами защото не се иснталира просто XP?

Spirit05

Мнение Spirit0511 години

[Boot Loader]
timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS /usepmtimer
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="USB Repair NOT to Start Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

На мен ми изписва това в boot.ini бихте ли ми казали какво трябва всъщност да пише че не съм мн ясно :) Проблема ми е същия. При стартиране ми дава няколко възможности и 30 сек да избера една от тях. Благодаря ви предварително.! :)

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Нов проблем :? Сега по чудо влязох в XP-то, след като бая часове седях ей така :shock: и се чудех какво му има. Та, ето за какво иде реч:

Ползвам си аз щайгата, когато тока спира за секунда и XP-то тръгва да се включва наново. Добре, ама ми изкарва онзи син прозорец, от който трябва да се натисне една иконка вдясно с името на потребителя, за да се влезе в системата. Добре, само че аз на този WinXP преди това никога не съм имал такова меню (направо си ми зареждаше от черния екран с надпис Windows XP), и, внимание, въпросната иконка, която уж трябва да натисна, всъщност липсва :-? Отляво само пише на английски нещо от сорта на "Щракни върху иконката, за да влезеш в Windows". Е, как да щракна, след като отдясно НЯМА иконка? Долу вляво пък има иконка за изключване на Windows-а...
Някой знае ли каква е клавишната комбинация, за да вляза отначало в онова меню на черен екран, от което може да се избере Safe mode или каквото там се водеше влизането в най-окастрения вариант на WinXP ???????? :pls: Само това ми е надеждата, защото сега като си изключа щайгата, после пак ще ми се появи онзи екран с липсващата иконка :evil: , та затова не смея да го изключвам, докато не намеря решение. Не помня как влязох одеве, просто натисках като обезумял клавиатурата и номерът някак се получи...
Тъпото е, че и трите клавиша, които ми изписва отначало (F2, ESC и F12) водят към други менюта, а на мен ми трябва онзи екран за избор на Safe mode.

F2 - BIOS setup (това е ясно, ама не ми върши работа)
F12 - Boot menu (оттук само ме пита откъде да зареди ОС-ма - диск, твърд диск, дискета и т.н.)
ESC - Skip Boot logo (просто тръгва да зарежда WinXP-то с безиконковото меню)

Аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown11 години

F8 търсиш .

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Одеве пробвах поред всички функционални клавиши и съм 100% сигурен, че F8 не даде никакъв резултат. Върти ми се из главата, че беше с F11, ама и той не стана. Абе, с никой не стана. Все пак, ще пробвам после с F8 :-) , но нека изчакам още малко, ако има и други отговори тук, че ако сега изключа Win-а и пак зацикля на онова меню, ще се самоубия. :?
Сигурно пак се е прецакала някоя буквичка/цифричка в някое незнайно ini, както беше и предият път, описан най-отгоре в темата, ама вече не се учудвам на този Windows...

Ето за подобен екран говоря, само че отдясно НЯМА иконка, на която да щракна:
http://z.about.com/d/pcsupport/1/0/Q/4/ ... -logon.jpg

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Не стана с F8 :blue: Сега пиша от лаптопа, защото щайгата зацикли пак на онова меню :-? На лаптопа този F8 действа безотказно и веднага ми излиза менюто за Safe mode...
Като сложа диска с WinXP, НЕ ми дава възможност да го поправя (а уж би трябвало да има Repair), ами може само да се сложи на мястото на стария (което не съм луд да направя, защото ще си затрия 20 ГБ неща в дял C) :roll:

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance11 години

Защо не преинсталираш?
С repair не е надеждно че проблема ще се оправи,а отнема сьщото време колкото една инсталация

Аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi11 години

Забравих да кажа, че частично оправих проблема, като вкарах диска на WinXP и влязох в Repair console (черният екран за въвеждане на текстови команди) и писах: Bootcfg > nobbotredirect (нещо такова беше), та точно след това вече започна всеки път да показва екрана, от който може да се избере Safe mode и другите варианти за включване на XP-то. Вече при Safe mode успях да махна и после пак да сложа обновлението SP3, така че сега горе-долу позакърпих положението, само дето при включване трябва всеки път да цъкам на потребителската иконка на синия екран, преди да ми зареди работния плот. Не е болка за умиране, но бях свикнал да натискам копчето на кутията и след малко всичко да си е пуснато... Странно, но от менюто на програмката Tweak UI не мога да изключа показването на този син екран в началото, макар да цъкам на съответната отметка... :roll:
А не искам да си пипам XP-то, защото после трябва да правя 300 милиарда настройки на разни програми... :oops:

Кой е онлайн