Често задавани въпроси » Nintendo Switch

Потърси преди да питаш!!
Потребителски аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Re: Често задавани въпроси » Nintendo Switch

Мнение Ju19683 години

Благодаря!

Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Мнение vvarp3 години

Dementius написа:Някой купувал ли е нещо от американския суич ешоп? Binding of Isaac излезе преди малко и пробвах да я купя след като си направих нов профил, но плащането ми не минава. На всичкото отгоре им открих и един бъг, през който можеш да прескочиш логини и пароли и да стигнеш до шопа от началното меню.
Инфото е старо, но едва ли нещата са се променили:
http://www.eurogamer.net/articles/2017- ... ons-eshops
But I couldn't buy a game from either the Australia or Japan stores using a UK card. I tried three cards - Visa and Mastercard - but was told each time to check my details were correct.

You can, however, download free demos without any issue.

It's likely you'll be able to add credit using a pre-paid card and buy games on a different eShop this way. Right now, however, debit and credit cards seem tied to their respective regions - it's the same situation as the region-free PlayStation 4

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение Dementius3 години

Благодаря, и аз прочетох нещо подобно като се поразрових. С ваучети може да се пазарува и ще опитам по-късно.

Потребителски аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Re: Nintendo Switch

Мнение Ju19681 година

Някой знае ли от къде мога да си купя отвертка за отваряне на Joy-con контролерите? Те са с три зъбци, като емблемата на Мерцедес? В ибей ги намирам за стотинки, но ще пристигнат чак април.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Nintendo Switch

Мнение dra6ko_second_chance1 година

Всеки електронен магазин ги има.
И online магазино също,защо ти е от ebay.
Съвсем нормална отвертка.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Deadly Premonition

Мнение RRSunknown3 седмици

The Demon написа:
3 седмици
Днеска цял ден си се сменя на себе си какъв съм наивник. :D Пускам си снощи Deadly-то и при стартиране изкача съобщение за пач. Уплашен веднага натискам Cancel. :lol: Влизам в нета и веднага намирам информация че това нещо главно пачва "разни реплики, които трансовете могат да намерят за офенсив" Викам си "Ебаси", кадри не могат да ги оправят, но транс репликите са с приоритет и се оправят за няколко дни. И то как са ги оправили.... Мютнали са войс актинга и са пренаписали субтитрите. Тоест тия сцени вече не са озвучени. :yes: Както и да е.... Имам 3 опции - Start Game, Update и Cancel.... Давам Start Game без update... играта си върви и по едно време ми излиза съобщение "Пачът ви е изтеглен, ще бъде активиран при следващото пускане" :shock: :shock: FUCK, FUCK... Изключвам играта, бягам бързо да пусна Flight Mode, но то си го е изтеглило и си го пачва спокойно в бекграунда. ЕБАСИ. Трия играта и всички файлове от конзолата, пускам Flight Mode, вкарвам картата с играта... Нямате си представа какво съобщение ми изкара "Играта не може да бъде пусната без ъпдейт" :-? :roll: Как така? Пробвам няколко пъти, но има опция само Cancel и Update. Та това е положението дами и господа. Day One пача в моя случай е онлайн активация/авторизация на играта. :lol: Тия карти на Суич можем да си ги ихвърлим в кофата, след спирането на сървърите, които ни дават начален старт на физическите копия. Иска ми да си пусна нета и аз го пуснах... То естествено не изтегли Day 1 пача, а най-новия и общо взето транс репликите се загубиха в необхватното дигитално пространство. :D

Взимам си думите назад че суич е последната истинска конзолна платформа. Какво като игрите вървят от физическият носител, като след 15 години няма можем да пуснем дори бетата, без сървъра на нинтендо или пиратстване. Нищо, поне рано го разбрах, преди да имам някаква голяма колекция. Една конзола по-малко за колекциониране.

А иначе играта е доста крейзи както се очакваше. Но има много бавен старт... в началото минава доста време докато се учиш какво да правиш в тоя open world. Ама почвам да посвиквам и да задвижвам играта. :)

Резетване на Фабрични настройки на конзолата пробва ли ?
Вчера оправих така един телевизор който упорито се опитваше да стартира пач.
Последна промяна от vvarp на 23 юли 2020, 09:38, променено общо 1 път.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Re: Deadly Premonition

Мнение The Demon2 седмици

Да разбирам, че искаш да ми кажеш че всъщност суич игрите тръгват и без пач първият път в offline режим? Че дори да съм изтрил датата на играта, някъде е останало информация и затова не ми тръгва картата на играта и иска ъпдейта?

Няма как да рисетна суича и да си загубя прогреса на тази и още някoлко игри.... Ей така за тест :D Имах предвид че съм изтрил цялата гейм дата която е имала играта на суича, без сейвовете. Ще ми се да я играя в оригиналната и форма, преди цензурата, ама това е прекалено.

Някой може ли да потвърди че суич игрите задължително искат поне day 1 пач, за да тръгнат или тръгват и без него? Може би не съм изтрил нещо или е някакъв частен случай тази игра. :)

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp2 седмици

Не мога да потвърдя, че е точно така при Суич, но мога да обясня как работят съвременните приложения.
1. ако имаш включен нет,
2. приложенията се свързват автоматично със сървъра за ъпдейт (без да питат),
3. ако има ъпдейти, свалят се в "системни" директории (пак без да питат),
4. при стартиране на дадено приложение, то се обновява от директорията, дори без нет (може да пита или не).

Т.е. докато не се изтрие сваления ъпдейт (3) и не се забрани нета (1), все ще сваля и ще се обновява.

При андроид, папките за ъпдейт, барабар с инсталациите се водят за "системни" и нямаш достъп до тях. Поне не без хак. Не вярвам при Суич да е по-различно. Така че остава решението на RRS, фабрични настройки (евфемизъм за пълен формат), към което бих добавил изключен нет за в бъдеще.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Сега се порових по други места и други хора са попадали на този проблем. Общо взето навсякъде казват това което прочетох от тебе. Явно помни някъде, в лог или нещо, че има ъпдейт онлайн или е имало ъпдейт качен на конзолата. Дори да изтриеш файловете на играта, барабар със сейвовете, няма да помогне. Няма да ти даде да играеш от картата, дори в офлайн режим. Само тотален формат и връщане на начални настройки или теглене на пача. :roll:

Това е рядък случай в който искам да играя по-стара версия, но понякога се случват и такива. Направих грешка че не изиграх цялата игра офлайн и държах включен нета с който системата ми насили ъпдейта. Обаче откъде да знам че и тука е така. :D Не го очаквах от Нинтендо. Няма как да рисетна суича, много сейвове ще загубя. Абе здраве да е! Прекалено много проблеми, не си струва усилията :D Ще я моднат някой ден и ще оправят нещата. :yes: Но занапред ще знам, при подобен случай да се държиш offline, докато не врътнеш играта.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown2 седмици

С андроид се мъчих вчера с една игра Knights of Pen and Paper 2 - бях я затрил като безумна , обаче си я купих за Стийм и се оказа ,че буквално нищо общо . След разучаване се оказа че за аднроид е била налична платена истинската версия но са я ъпдейтнали за "безплатна" и са променили всички статистики, шансове - злато /експириънс/трудност/налични предмети и неща за отключване/ цени в полза за безкраен гриндаж и тежка рандъм монетизация като са капак са рязнали и някои предмети, рецепти и екстри.
Да та не се пеня повече - изтеглих си Apk файла на непатчаната версия - тръгна по старому до момента в който надуши нет - без да съм стартирал играта си пуснах нета! И в момента на следващото ми пускане ме подкани да ъпдейтна /пиратската версия/. Аз дадох кенсъл но вече нещата бяха променени.

Като гледам същата работа е при теб със суича - както и Age 2 DE която ме рязна мега брутално с ъпдейт без да пита и за която ми се смеехте защо не съм с Windows 10.

Май вуйчо ми прави най-добре - откак му купихме PS4 , никога не е пускал нет към него защото където живее нета идва само с флашка и всичко пука без нито един пач нито на конзолата нито на игрите. И учудващо - изигра всички шутъри които му давам /защото само това играе/ без да попадне на някъкъв бъг .

И пак по темата - последния бекграунд ъпдейт на Jak and Dexter трилогията ми инвертна управлението на камерата и никъде в играта не пише безумната комбинация с която да си ги оправя - трябваше да ровя из форуми за да попадна на други несретници които по случайост бяха открили комбинацията натискане едновременно на нагоре на кръстачката и R3.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Да бе! :D Кога тихомълком ни взеха човешкото право да избираме да свалим или да не свалим ъпдейта? Не знам какво става с тази гейм индустрия... и въобще с дигиталният свят. Някакви много странни и съмнителни нововъведения, които ни връщат НАЗАД! Барабар с неетични практики и вкарване на контрол и нужда от сървиси и системи за да ни вървят копията (които я ги има, я ги няма след 10 години)

Ми аз сега как да събирам за Switch игри, като примерно тоя суич, с качените ъпдейти ако се развали, картите с игрите какво да ги правя? Как ще вървят? Как да си запазя сейвовете с толкова много различни версии и пачове и евентуални несъвместимости които могат да възникнат. Ами ако сейва е някаква по-горна версия и не е съвместим с версията на картата... и няма от къде да си изтеглиш тая версия? Прекаляват. :lol: Как пък толкова не заделиха 2 GB в тия карти за ъпдейти ебаси. В кой век живеем. Всичко трябва да кънвиниънт, евтино и нетрайно. Пускаш, играеш и след няколко години купуваш същата игра пак, по възможност в рециклиран вариант... или пък си я плащаш всеки месец. :yes:

Единствено модове към края на производственият цикъл, ще ги оправят тия конзоли, натам отиват нещата. Да можеш да си бекъпваш нещата като пич, без да се притесняваш от ограничения и тъпотии... Да си играеш финалната версия... чиста работа. Дигнах ръце вече от простотии. :) Чувствам се като с усмирителна риза при всяка модерна платформа. :D Толкова е ограничено и с никаква идея за трайност всичко.
RRSunknown написа:
2 седмици
Май вуйчо ми прави най-добре - откак му купихме PS4 , никога не е пускал нет към него защото където живее нета идва само с флашка и всичко пука без нито един пач нито на конзолата нито на игрите. И учудващо - изигра всички шутъри които му давам /защото само това играе/ без да попадне на някъкъв бъг .
Te пачовете като цяло не са лошо нещо. Когато не се използват за удължаване на работният процес с някоя и друга седмица/месеци или за убиване на смисъла от физическите копия или пък за цензура. Като изключим някои единични случаи като тия си е по-добре да го качиш... особено за онлайн игри. Яки игри има много, но като цяло нивото на гейм разпространението е ударило дъното, сравнимо e с латино сапунка - Вдовицата в бяло, трима братя, три сестри. Пускаш, играеш и забравяш. След време не можеш да си го пуснеш пак, ако не ти го преиздадат/пуснат отново. Щото видиш ли или сървърите не работят, или ти е изтекъл абонамента, или те мързи да връзваш стара конзола към телевизора или е неиграема старата версия на 30 кадъра и 720p, при наличие на нова1080п 60к. :D И в някои случаи когато пачовете са баланс или нещо друго, могат да се оставят различните версии на игрите да се сменят в опциите или от друго място. Имах няколко бойни игри които го позволяваха... да играеш по-стари версии на баланса, като си ги избираш от опциите. Едно просто нещо ще кажа за финал и спирам. Пачовете не са някакви супер секретни работи че да ги крият. Нека ги пуснат за свободно теглене и просто да вкарат опция на конзолите да спираш автоматичното, за този който иска да си ги вкара ръчно. Просто и ясно. Няма Опции... легални.

Кой е онлайн