За любителите на автентичния ретро гейминг

It's been AGES!
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

За любителите на автентичния ретро гейминг

Мнение The Demonпреди 4 месеца

Правя тази тема за всички хора, които все още пускат старите си конзоли и се интересуват какви нови неща излизат за тях. Първо да уточня какво е "автентичен" ретро гейминг, за тези които се чудят. Това дефинира желанието на геймъра, максимално близко да доближи играенето на стари игри до първоизточника. Дори играта на емулатор с usb преходник за оригиналният пад(или такъв със същата форма) , НЕизползване на save states и четене на pdf manual от телефона, може до някаква степен да се брои за ниска форма на автентичен гейминг. Най високото ниво разбира се е оригинална конзола + crt tv и оригинална игра. Разбира се това не винаги е ценово оправдано, често и невъзможно и в някои случаи идват на помощ пиратските касетки, сд карти и т. н. Мини класик конзолите, също са достъпна и удобна форма на това. Сега, преди някой да ме нарече елитард, искам да кажа че нямам нищо против емулацията. Емулацията е страхотно нещо и супер полезна. Тука обаче става въпрос за друга тръпка. Нищо против хората които цъкат Мега Драйв игри от Mega Drive колекциите на диск за 360, PS4 и т.н. Както и алтернативите на Нинтендо за 3дс. Също нямам против някой пич да си играе на емулаторче за ПЦ, с xbox pad или пък на psp.

Та има ли хора които още изпитват тръпка да си пускат старите конзоли, въпреки все по-малкото свободно време и неудобства? Знам че много хора като излезе примерно новата платформа, директно зарязват старите и новата им е напълно достатъчна. Компаниите също се грижат за това да не чувстваме липса на ретро игри с постоянно преиздаване и колекции. Вие от кой тип геймъри сте? Ps4 вързан към телевизора задоволява ли всички ваши нужди или чат пад вадите ретрото от шкафа? Или пък сте се отървали от всичко старо, заради липса на място и време? Ще ми е интересно да чуя всякакви мнения. :)

В момента живеем в райско време за ретро геймърите. Излизат супер много аксесоари, начини за връзване на стари конзоли към модерните телевизори. Пълно е с репродукшъни, флаш карти, аксесоари. Ще пиша после за нещата които най много ме вълнуват в момента. :)
Последна промяна от vvarp на 14 юли 2019, 06:09, променено общо 1 път.
Причина: заглавие

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Re: За любителите на автентичният ретро гейминг.

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 месеца

Аз си цъкам на ATARI 2600 JR Rainbow.
Конзолата е оригинална,джойстика и той,но поради факта че касетките в БГ са голяма рядкост или ако ги има са неоправдано скъпи съм направил една касетка с 200in1 и съм си отделил само най-хубавите за мене игри.За съжаление нямам кинескоп,а и да имах нямам място в офиса за него,така че съм я моднал с RCA чинчове към 24" LCD,пък и картината е по-добра сравнение с коаксиалката.Мога да кажа че на фона на това с което разполагам и с минимум средства да постигна максимално удоволстие се е получило.Освен това конзолата респектира като влезе някой приятел или клиент и дори като им пусна да играят само за проба е голям кеф.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Аз също съм огромен любител на автентичния ретро гейминг.
В спалнята си имам CRT с вързани няколко конзоли и оставени свободни букси за NES и SEGA Волтрона (MD+CD+32X). Имам и един удобен Famiclone, който може да използва оригинални NES контролери, но има слот както за NES, така и за Famicom игри, та и той стои под ръка и винаги готов за включване. Тези включвам най-често, SNES-ът доста по-рядко, защото колекцията ми за него е значително по-скромна.

Също като dra6ko, колкото и да ми се иска да имам бездънни джобове и да наливам пари в оригинални ретро игри - вече става все по-скъпо. Преди 4-5 години цените бяха доста по-поносими, но сега вече не. Но пък тъй като съм расал на ментета, не ми пречи да ги играя и сега.

Съответно, имам 30-тина оригинални NES игри, но си взех за 10 долара от AliExpress една "Super Games 150 in 1", в която са едно 85% от големите класики, а и други яки заглавия и смятам, че ми върши отлична работа.

За Mega Drive са ми горе-долу 50 на 50 оригиналните и ментаците и имам един от по-старите Everdrive-ове, на който тествам игрички или качвам такива, които просто не мога да си позволя. Когато в AliExpress започнаха много да падат цените на пиратските игри смятах да си набавя от там много заглавия, но реших, че засега, до голяма степен и поради липса на място вече, ще се спра на Everdrive. Купувам само неща, които ИСТИНСКИ желая в колекцията си, но не мога да си позволя оригинални ("Castlevania Legends", "Shantae", "Ninja Gaiden Trilogy"...) - за тях пак съм прибегнал до нови ментаци от Китай, но съм доволен, защото си работят идеално и спокойно мога да си ги цъкам на конзолите. Така че съм твърдо ЗА всякакви репродукции, стига разбира се, някой да не се мъчи да ги пробутва на цени на оригинали.

Не всичко обаче цъкам на оригиналния хардуер. Примерно, Master System игрите по-често ги играя на MD-то с Power Base Converter-а, за да не се налага постоянно да включвам Master System-а.
Геймбой игрите си ги джиткам на SP-то, защото просто няма смисъл да си моря очите на оригиналната конзола, та тя си седи в кутията.

На село имам също едно мъничко CRT, при което също има MD, атари ментак и няколко Понг конзоли. Атари+бумтяща печка на дърва+звуците на щурците е чудна комбинация :)

За по-новия телевизор съм взел двете Nintendo Mini-та, хакнати са, качил съм си любими игри и ги считам един вид за бърз plug'n'play, дори когато се ходи у приятели и също вършат добра работа като Everdrive заместители, в случай че ми се доиграе нещо, което нямам.

Общо взето, ретро геймингът ми е до голяма степен Bargain Bin, но не ми пречи. Независимо дали е на оригинална дискета или ментак, играта щом си работи нямам проблеми. Събирането на стари игри ми беше голяма страст преди години, но вече като стана толкова скъпо преигравам натрупаното през годините и си ми е добре :)
Нови хардуерни неща от рода на конзолите на Analogue не са ми нито по джоба, нито по вкуса. Не съм чак толкова претенциозен за качеството на картината - щом не е през RF значи е ОК :D Даже единствените ми ретро конзоли с официални RGB кабели са купувани, защото случайно са ми попаднали, а не защото съм ги издирвал усилено. Не съм тествал upscaler-и и преходници за по-нови телевизори засега.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Адмирации за любителството :yes:

Действително, набавянето на ретро колекции в днешно време е голям лукс. Навремето, NES и Mega Drive бяха доста популярни у нас, но не всички класики се намираха. По-пълни каталози имам едва за куба и PS2, въпреки че реално погледнато и те са ретро - гонят 20-така.

На хардуерния фронт, след толкова време се случва я някой пад да откаже или да се губи кабел. Разбира се, нищо не може да бие мързела :)

В по-широк план, ретрото наистина стана вървежно, дотолкова че едва ли не всичко е ретро. Даже "нови" неща, като Resident 2 и DMC5. Така че конкуренцията е голяма :)

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 месеца

Не съм много в час, но знам, че е доста "вървежно" да си направиш ретро машина от raspberry pi. Има готови iso-та с виртуално почти всяка една игра създавана някога погледнато от ретро перспектива.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

лошото е че спряха emuparadise и няма откъде да си търся ромове - иначе аз си ползвам един xbox 1 с емулатори и мой си геймпад в спалнята на CRТ-to .

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 месеца

BardoSore написа:
преди 4 месеца
Не съм много в час, но знам, че е доста "вървежно" да си направиш ретро машина от raspberry pi. Има готови iso-та с виртуално почти всяка една игра създавана някога погледнато от ретро перспектива.
Пишеш точно навреме, аз миналата седмица си купих новият Raspberry Pi 3 B+ и свалих от нета направо готов 64GB пакет с всичко сложено и инсталирано - бях изключително изненадан от това колко добра селекция са направили от игри и как всичко е пре-конфигурирано и направено. Единственото, което аз направих беше да си настроя Wi-Fi връзката и bluetooth-а към PS4 контролера и всичко светна!

Засега цъкам основно разни аркадни игри, защото с тях съм израстнал, но с времето ще хвана и нещо по-сериозно за SNES или GBA, че тях съм ги пропуснал по разни причини.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 месеца

Има и пакети по половин терабайт, ако не се лъжа. Наблъскани са до козирката с какво ли не.
Най-хубавото е, че цялата работа е направена като отделна OS.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 месеца

Аз буквално съм ги сцепил от игра в залата ми, предимно на първия бокс - маса добра емулация на всичко ретро. Дори и в момента си имам един за спомен в колекцията ми, наблъскан с класики, компонентен кабел, два стика etc - нищо че oled-a ми има само HDMI портове lol Последно играхме с детето на Кадилаците и Truxton II. Истината е, че не ми остава време да наваксвам с новите неща, камо ли да седна да преигравам някви мега дърти класики, които съм дъвкал хиляди пъти.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Oт конзолите аз играех навремето много емулатори на PS2 (бокса еднолично беше най-доброто тогава, но го нямах). После на DS-a и малко на PSP. Гледах онлайн продават много видове Raspberry Pi и разни кутийки, да си го сглобиш сам. Все още обаче ми е назад в листата това, макар че не веднъж почти си купих. Има някаква тръпка да си го сглобиш сам.

Като става въпрос за Raspberry Pi, не знам дали сте чували за DreamPi. Това е софтуер който с помощта на едно Raspberry Pi и още някакви неща, успява да върже Dreamcast-a онлайн. И колкото и да е учудващо има бая игри които са с пуснати сървъри и доста хора които се уговарят спрямо график и играят онлайн. Няма нужда да казвам че е напълно безплатно, като в доброто старо време когато не се събираха месечни такси. :wink:

Има готови такива, но са много скъпи. от 79 долара до 99 долара. Много ми се цъка на дриймкаст онлайн и умирам да се включа в някои от тия събирания... я на quake 3, я на Phantasy Star Online или някое рали. Обаче не ми се дават тия пари за нещо което не съм сигурен дали ще ползвам редовно.

Eй това са игрите с работещи сървъри. Има и върнати Leaderboards на много игри.
https://www.dreamcastlive.net/games

По всяко време можеш да видиш кой е онлайн и какви игри играе на следният линк.
https://dreamcast.online/now/

Трябва да питам някой дали може да ми го направи по-евтино. Какво имаш нужда за да си го направиш сам?

1.A Raspberry Pi
2.An SD card containing the DreamPi software image
3.A Linux-compatible, USB dial-up voice modem (UK | US | DE)
4.A telephone cable
5.An ethernet cable
6.Dreamcast browser software (e.g. Dreamkey 3.0)

https://www.dreamcastlive.net/shop

Ето един пич който го показва в действие.

Много я обичат хората тази конзола. Шокиращо е как не искат да я оставят да умре и само показва че когато правиш нещо с цялата си душа, то не се забравя. Дори да е била на пазара само 2 години и да не е успешна. :) За финал на тоя пост, че стана много дълъг пускам друго нещо което дебна за Дриймкаста. Платка която симулира GD ROM-a и с която може да се използват пълните игри (с неорязан звук и видео компресия), на пълна скорост (за разлика от SD картата от порта отзад) Супер лесно се инсталира, обаче минуса е че още е скъпо, към 70 долара. Ще се дебне. :)

http://picbg.net/u/29015/22953/883175.jpg

https://www.aliexpress.com/item/Optical ... st=ae803_3

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

A като стана въпрос за CRT телевизорите по назад и аз съм на мнение че отиват към изчезване, неудобни са и вече има други начини на връзване към по-модерни монитори. Примерно в Aliexpress имаше HDMI адаптери за Wii и PlayStation 2 за по 4-5 долара, които изкарват картина съвсем малко по-зле от Component (6-те чинча) Пак е зле, но е компромисно решение за по-малък монитор с правилни настройки и далечина. Има и ъпскалари които подобряват значително картината, ама са скъпи. Те по-скоро за стрийминг и запис ги използват.

Най-големият минус който ще отбележа на CRT-то е умората. Наскоро направих една по-голяма сесия на Сатурн от 2 метра на 21 инча и усетих една умора в главата и очите, която не бях изпитвал отдавна . :lol: На 55 инчовия LED съм играл по 4-5 часа и не съм го усещал това. И някакси тия телевизори трябва да ги играеш от поне 2.8 метра, колкото и да са малки в сравнение с новите.

Обаче си имам един вкъщи, който взех от родителите и им дадох едно старо 32 инча led-че.(Те си мислеха че са на далавера, но по-скоро аз бях хаха) Защото въпреки неудобствата с мястото, умората и т.н. картината с RGB на Megadrive е божествена! Същото важи и за Dreamcast и PS2, както и за 2Д игрите на Saturn и PS1 (3d-то на 32битовите си изглежда зле дори на CRT, макар и доста по-добре :)) Абе общо взето ще го пазя докато работи за мой си гъдел и кеф + кратки сесии. Просто игри като PERSONA 4 за пс2, на качествено crt тв с RGB изглеждат гладки и мазни като HD 360 портове. :D

Имах една случка миналото лято (или по миналото). Вървя си към парка на разходка, минавам покрай един блок и някакъв човек зарязва CRT телевизор до кофите. :lol: Ама някакъв приличен за гейминг, среден с яка марка от сорта на Toshiba, JVC или нещо такова. Продължавам аз напред и през главата ми почват да се въртят едни сценарии. Дали да не го взема, все ще се намери място, я на село за някакъв ретро гейминг и т.н. Внезапно решавам да го взема и тествам поне дали работи . Бях се отдалечил малко и заобиколих блока от другата страна. Нямаше и 4-5 минути, отивам там и едни циганки го бяха брутално изкормили. Цепнат, без кинескоп и вътрешностите му излизаха. Чувството беше все едно съм видял как кола блъска куче или котка изяжда гълъб. :( Няма и 4ри минути и хората го бяха унищожили. Тия телевизори човечеството ги унищожава както се унищожават хлебарки. Предполагам, че единствено геймъри биха ги ценили или някакви хора с колекция DVD/VHS касетки . В последствие прочетох как масово в цял свят се рециклират и остават все по-малко и малко. Скоро няма да има и кой да ги поправя. Така че ако имате такъв пазете го. Аз даже ако намеря някакъв хубав с RGB, S Video, бих си взел за село.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Razielпреди 4 месеца

Никой не ти играе стари игри на CRT телевизори.Защото първо са много тежки второ че старите игри за пс1 и пс2 ако ги играеш на Монитор или LCD телевизор си изглежсат също много добре.Някой ще ми кажат и ще ми скочат че не съм прав но не така за мене изглеждат по добре.Аз съм играл също много и на CRT телевизор страшно много какво да кажа мъка си е.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

@The Demon, по въпроса с малинките, теоритично цената може да бъде смъкната, но не чак толкова.
Самата малинка (Pi 3 B+) струва $35, към нея трябва захранване и кутийка. Модемите вървят около $8, micro SD от 7 нагоре, кабели ~5. Общо, не по-малко от $60. Разбира се, ако човек се разрови из мазета и тавани, може да спести доста неща, най-малкото кутийката, кабелите и SD картата.

Не съм убеден, че целта оправдава хамалогията, ама само мога да се възхищавам от такива начинания. Определено дават надежда, че дори MMO-тата и разните онлайн режими ще се съхранят за поколенията :)

И както много пъти сме обсъждали, човек веднъж като се е сдобил с малинка, може да я ползва като доста читава алтернатива на NES, SNES, Mega Drive, PS1, GBA, Arcade, N64 и т.н.

Колкото за телевизорите, CRT ferever :monocle:
Краят на телевизорите ознаменува края на конзолите, за мен. Телевизорите се превърнаха в монитори, конзолите в PC-та и постепенно, вместо да се занимавам с псевдо-конзоли и кутийки с кодове за download, просто минах на :cain:

Действително, CRT телевизорите са на изчезване, а причината не е толкова в теглото или размерите, колкото в цената. Производственият цикъл е в пъти по-сложен от този на течнокристалните екрани, освен това се нуждае от голямо количество, все по-ценни материали. И именно заради материалите, има доста развита система за изземване и разкостване. Иначе, нищо чудно да ни бяха затрупали с 5-та ръка "западни" телевизори, по подобие на 30-годишните таратайки.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Аз имах удоволствието на поиграя за известно време на професинален CRT екран който се връзва с 4 BNC-та отзад (няма звук обаче защото беше ползван за медицинска машина).
Картината няма нищо общо с сравнение със стандартен CRT.
За мен това е нещото с което истинския ценител трябва да се сдобие за възможно най-качествен ретро гейминг.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 месеца

Off:Мисля че OLX се продава в момента едно такова SONY

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

И аз веднъж търсех такива, ама ще си остана само с търсенето. Струват майка си и баща си. Ще ми се обаче да видя на живо как изглежда. :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

http://retro-bit.com/sega-collaboration

Падовете излизат в 2 версии. Едната е за оригиналните конзоли, другата е за различни устройства с USB. Сатурн пада излиза април 2019 в Европа, а Мега драйв през Май 2019.

Изображение

Изображение

Аз си взех Сатурн пада (прозрачния) за оригиналната конзола, понеже моят беше много изстрадал, а и да си имам 2-ри резервен. Имах някакви съмнения, въпреки че го рекламираха "точно" като оригинала. Колаборация със SEGA, същото качество и т.н. Еми не е така. :) В смисъл като пластмаса, форма и всичко е едно към 1. Не усещам голяма разлика. Но задните бутони например се усещат леко по-различно при натиск и го няма кликващия звук на оригиналният пад. Те не са проблем. Лицевите бутони са единственото нещо което е 1 към 1. :) Най-големият проблем е D-padа. Дори на моят изстрадал пад, някакси по ме кефи усещането. Работи, но е различно. (И не е проблема в това че не съм раздвижил новият пад. Друго е... нещо в изработката). Като цяло оценката ми е 7/10 и леко разочарован. Яко изглежда, подкрепям такива идеи, 3 метра кабел... но за вбъдеще трябва да вкарат малко повече пари в D-pada. Ако не си перфекционист и не желаеш толкова силно автентичното усещане, става за 2-ри пад или за колекцията. Но аз не бих препоръчал да се взима на 17 лири (ако спадне до 10-13 е ок). За 17 лири, по добре да се дебне стар оригинален в иБей, добро състояне. Дори да добавиш някакви пари отгоре. Ето как изглежда оригиналният ми пад, до новата реплика.

Изображение

Друго плюсче освен 3 метровият кабел и лицевите бутони е опаковката. Някакси много радва да вземеш контролер на САТУРН, в яка нова кутия като от едно време. :mrgreen:

Изображение

През май като излезе мега драйва, първо ще прочета ревютата. Лошото е че за Мега Драйв не съм имал никога оригинален 6 бутонен. Само ментета. :) Няма как да направя сравнение там... Супер много ме радва обаче синият прозрачен цвят. :)

Изображение

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 3 месеца

Знам, че съм малцинство по тоя въпрос, ама да бяха пуснали и от 3-бутонните. Лично аз ги намирам за много по-удобни и ги предпочитам, с изключение, разбира се, при 2-3 игри.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Специално за MEGA DRIVE ги харесвам по равно двата пада, но често харесвам първите повече. Taка беше с големият пад на оригиналният Xbox, така беше и с първият пад на PS1 без аналоговете. (в тая епоха предпочитах винаги D-pad-a) Може би само за Сатурн харесвам повече втората версия. :) Хубаво е че Mega Drive мини го правят с класическите падове, както беше и Playstation мини.

Като стана въпрос по долу и аз съм израстнал с пиратски картриджи и самият факт, че компаниите не произвеждат вече такива, ме кара да се кефя на новите репродукшъни/пиратки. Интересно дали това не е загубен пазар? В смисъл дали щеше да е яко, да продават още официални игри за SNES, Megadrive, gameboy... saturn. Както и да е, всичко започна преди една година, когато най-после си намерих едно работещо SNES PAL, с два пада на добра цена. Нямаше игри и като за конзола не много популярна в Европа, сдобиването с качествени такива е от ужасно скъпо до невъзможно. Предимно ме интересуват игри като J-rpg-та, такива каквито съм играл преди време на емулатори. Повечето други жанрове ги предпочитам на SEGA.

Ta в тоя сайт https://www.aliexpress.com/, можеш да намериш което и да е RPG, дори неиздаваните на англиски (с фенски преводи) и работещ сейв за 9-10 долара. До мен в софия идват супер бързо по някаква причина. За 7-10 дена и безплатна доставка.

Ето тези си купих засега и съм много доволен от изработката. Принта на обложката е като оригинален, лъскав и цветен. Касетката е много добра пластмаса с метални болтчета.

Изображение

Изображение

Изображение

Final Fantasy VI е с яката японска обложка и е 6, а не 3. Също е с подобреният и по-подробен фенски превод на DEjap версия 1.2. Дали са вкарали фиксовете на гличовете, това не знам. Secret of Mana си е стандартната англиска версия. Класиката Tales Of Phantasia е на английски със фенски превод. Всички работят перфектно, сейват и някакси това че ги пускаш на PAL не се усеща. В смисъл имат някакви леки линии отгоре, но музиката не се забавя. Няма как да не го усетя на FF6, това ми е любимата игра. :) Някакси са успяли да ги направят PAL версии.

В сайта е пълно със класики и се чудя коя по-напред да си взема. :D
Има всичко, Crono Trigger, Terranigma, Shin Megami Tensei 2, Tactics Ogre, следващата Mana, Всички Dragon Quest, Clock Tower, Bahamut Lagoon, Breath Of Fire, Star Ocean.... абе всичко. На английски със сейв и яка обложка. Пак повтарям 9-10 долара с безплатна доставка до пощата в квартала. :)

Има и версии с кутии и ръководства, но те са по-скъпи. Няко друг купувал ли си е репродъкшъни оттам? :)
Последна промяна от The Demon на 30 юни 2019, 18:36, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Ето още няколко за други конзоли които си купих. :)

За по 5 долара, даже с кутийки. :) Fan превода на Mother 3 за GBA и Shantae за Gameboy Color. Работят перфектно със сейв.

Изображение

И последно най-странното в EBAY.CO.UK. Превода на Policenauts за SEGA SATURN.

Изображение

Изображение

Изображение

Аз даже си мислех, че продава само кутия с обложка за смяна, ама имаше принтирани дискове на снимките. Явно го е било страх да ги обяви в описанието. За 5 лири това. Обаче изчезна бързо, явно са го репортнали. :D А супер много ме е яд, защото имаше и превода на Dragon Force 2... колко яко щеше да го имам и него на принтирани дискове. Тука отбелязвам, че дисковете не тръгват без мод чип на Сатурна или Swap диск. Като записани са, но изглеждат по-яко от надпис с маркер на Verbatim. :)

Отговори

Кой е онлайн

0 госта