Sega Dreamcast

It's been AGES!
Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule
Регистриран преди: 15 години

Re: Dreamcast ме гледа сластно и приканващо...

Мнение king_of_the_universe8 години

andycole написа: На мен ми трябва Европейско Shenmue, а то е още по-рядко и скъпо от японското и на всичко отгоре малкото бройки в интернет все са от Грейт Бритън.
Кви ти 40 евро, по 50 паунда трудно са намира даже, с доставката ще ми излезе 140 лв. Много е мамка му.
Я някой който го е изиграл да каже дали играта е толкова добра че да си струва тези пари, или по-добре да я играя пиратска и да преглътна че на доста места диалогът няма да е озвучен ?
За бокс1 е озвучена на английски, което е минус, а и не може да се ползва сейва от Шенму1, който прехвърля предметите и научените удари.
Изиграй я пиратска на хакнат бокс - поне не е орязана версия. Играта в никакъв случай не струва толкова. Дори си мисля, че има сериозна надежда за Хай Деф - в духа на модерното напоследък доизцоцване. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение andycole8 години

Играта в никакъв случай не струва толкова.
Благодаря за отговора, това ме интересуваше. Сега гледах една оферта в ибей за около 140 лв и аха да я взема.
Изиграй я пиратска на хакнат бокс
Е не ми се купува хакнат бокс1 за една игра, това е конзолата с най-малко свестни ексклузиви евър. То освен Panzer Dragon Orta, Conker: Live & Reloaded и Ninja Gaiden Black (която излезе в с пъти по-добър вариант на пс3 - НГ сигма 1) друго почти няма.
Май ще я играя пиратска на Дриймкаста, говорът е запазен на всички важни места(и то на японски), а на другите ще чета текста.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos8 години

Брато, ако ще даваш такива пари за игри по-добре си закрий пейпала преди да си го ползвал, че не те виждам...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Добре, разубедихте ме :lol: Ако започна да правя по 5000 лв на месец ще си я купя тогава :lol:

Потребителски аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo8 години

http://www.gamerzines.com/xbox/news-xbo ... ished.html
An HD port of Shenmue is indeed heading to Xbox Live Arcade and PlayStation Network, and development on the title has been “finished for well over a year”, according to an industry source speaking to GamerZines.

Our source, who wishes to remain anonymous but does have ties to SEGA, told us that “Shenmue HD is real [and has been] finished for well over a year.

“As is Shenmue II HD”.

So, if true, why has SEGA held off on releasing them?

According to our insider, SEGA chose to sit on their release until it had a clearer picture of the future for the Shenmue franchise, namely, whether or not Shenmue III would ever see the light of day.

SEGA teased earlier this week that it “may be working on” an HD port of Shenmue.

An XBLA release has been rumoured since April 2010 when the game allegedly turned up on a secret developer test network.
с други думи Шенму 1 и 2 HD са готови за XBLA и PSN, а кога от SEGA ще ги пуснат обаче не е ясно.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master

Мнение andycole8 години

Страхотни новини :yes: Дано ги пуснат и на диск. Да се надяваме че също и 2-та ХД ремастъра ще са озвучени на японски.
Иначе все пак утре вече започвам орязаната пиратска версия на Шенму 2 за Dreamcast. Просто не мога да чакам да пускат ХД колекциите, а и тъкмо споменът от Shenmue 1 ми е пресен.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Най-новите игри за Dreamcast

Мнение cain8 години

PC mustard race

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi8 години

Изглежда интересно - Contra среща Metroid :lol:

Потребителски аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldo8 години

мдам радва, браво на пичовете, това като нищо може да го портнат, за псн и хбла...

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Точно в момента всякакви свръх пикселизирани псевдо 8 битови игри са на мода, така че като едното нищо :)
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe8 години

cain написа: Bitches!
Die in Hell :crazy:
What you say!!
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

engrish bitches :lol:
PC mustard race

vanmx1
Square
Square
Регистриран преди: 7 години

Мнение vanmx17 години

Здравейте,

От доста време се каня да се сдобия и аз с една такава машинка. Сега гледам разни предложения за около 30 лв. Обаче има един въпрос на който така е ни можах да намеря категоричен отговор. Виждам че този форум е най-добрия източник на информация на български относно конзолите на Sega, затова ще попитам тук. Въпросът е дали всички PAL конзоли въртят игри записани на CD. Доколкото разбрах има такива които не могат. Това са ревизия 2 или такива произведени след октомври 2000. Но в интеренет има доста противоречива информация - конзоли което уж трябва да въртят записани игри, не могат и обратното такива което уж не би трябвало да могат, въргят CD-та.
Оказва се че един от сигурните начини да се разбере дали ще върти пиратски игри е като се отвори конзолата и се види дали електроникта управляваща оптичното устройство е на отделна платка или е част от дъното.

Другия вариант е да дам 30-те лв. за тая конзолка, доколкото разбрах те я PAL, Made in Indonesia, и да видим дали съм изкарал късмет :D

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon7 години

По някакви смътни спомени си спомням, че PAL версиите всички подържаха Mil-CD. Така че не би трябвало да имаш проблеми, но не съм 100% сигурен. Да кажем 90% :) Струва си да ги дадеш тези 30 лв, конзолата има страхотни заглавия и няма да съжаляваш. Само си тегли PAL версии, че те имат опции за 60 hz. Ако пускаш някакви японски, има вероятност да не ти вървят на правилната скорост, макар че и за някои от тях има 60hz пачове. Повечето нови релийзи направо ги правят така.

Потребителски аватар
3pacalypse
True Gamer
True Gamer
Регистриран преди: 12 години

Мнение 3pacalypse7 години

Аз имам три конзолки, от които 2 са Пал и нямат проблеми с подкарването на записани
Proud owner of 41 Gaming Consoles

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Sega Dreamcast

Мнение DETONATOR-M2 години

Едно спретнато видео за Sega Dreamcast.
Наистина е жалко, че така им потънаха гемиите.
Не ми е била любима конзола, ама като си спомня как изглеждаше Soul Calibur...мани.

FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение danailkiller2 години

Такааа, нека и аз да се разпиша в темата. Благодарение на огромният жест на @Gorefest, който ми подари напълно окомплектована хакната конзола и аз видях това чудо наживо. Досега само някой съфорумници ми бяха разказвали за него, сигурен съм, че в Шумен въобще никой не е имал конзолата навремето.

Имах страшни проблеми докато въобще видя някакъв видео сигнал, мен новият ми телевизор буквално няма нито един аналогов вход. Ресийвъра ми е доста нов също и макар уж да има аналогови входове прави някакъв проблем и се чува само звука, но без картина.

Чак мислех, че нещо кабелът е повреден и ходих да тествам конзолата на едно старо CRT, но там всичко тръгна. И така почти две седмици гърбеж и без резултат, накрая се отказах, купих един SCART преходник и го вързах към малкото телевизорче в спалнята.

Дето се вика по-добре да върви отколкото да не върви ;-). И всъщност си върви идеално, и чете пиратки и всички контролери и мемори карти са в чудесно състояние. Предвид колко е стар този комплект съм искрено изненадан, аз сигурно 2-3 Xbox One контролера счупих за няколко години, какво остава за 15+ годишни такива.

Засега не съм захванал някой от Шенмутата де (нямам дискове, че и записвачка, че да ги запиша), но за сметка на това поиграх на Record of Lodoss War (много-много приличен Diablo клон) и сега съм захванал сериозно Grandia II. Много съм приятно изненадан доколко добре се играе тази игра, бойната й система е доста по-добра от много миналогодишни игри, какво остава за JRPG-тата от времето й!

Единственият така видим минус е нечовешки кофтото английско озвучаване, като вземат да говорят и направо те заболява главата :). Но то е малко чудо, че въобще има voice acting тази старата игра де.

Като цяло съм доволен от придобивката и ще направя всичко възможно да изиграя ексклузивите, които ме интересуват: Shenmue, Shenmue II, Skies of Arcadia, MSR и може би Tokyo Xtreme Racer 2.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 години

Power Stone 1&2 също са доста яки, има и купища файтъри и shmups
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 година

Доста интересни видеа с някои от важните дивелопъри на SEGA тогава. Споменават за периода, промените и за съжаленията, че не са могли да направят повече игри за тази конзола. :)

Кой е онлайн