Final Fantasy VII

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 11 години

Final Fantasy 7 10/10

Велика игра ! Една от най-добрите ,които някога съм играл.Вече си я издигам в култ,това че я играя с 10 години закъснение грам не ми попречи да я оценя и да й се изкефя максимално.Общо взето ми беше лесничка,но пък и правих много битки така че героите ми бяха винаги с високи левъли.Страхотни герои,страхотен свят.Светът е с пъти по-як от този във FF10 да кажем.Беше си ми кеф да разглеждам градчетата.Цялата атмосфера си беше страхотна,толква ме погълна ,че по времето докато я играех почти не барвах друга игра.Изкефиха ме и многото мини игри,супер забавни са . Въобще това е със сигурност в топ 5 на най-добрите игри евър.Само ако можеше по време на игра моделът на героя с който се движиш да е горе долу като този по време на битка,а то си беше доста абсурдно с тези правоъгълници вместо длани и крайно ръбести фигури.Изкефи ме и че по време на битка фона беше винаги почти 1 към 1 с местността ,в която се намираш.Музиката пък беше колосална,просто няма как да е по-добра от тва.
If ff7 was a princess , i would marry her 8)

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 11 години

Незнам защо от всички фентъзита които съм играл (1-6) най много ми хареса 1 , тази игра наистина много ме израдва. 7 не съм я играл но ще го направя при първа възможност. Все още умирам от яд че ми се изтри сейфа на Зелда окарина ъф тайм и тази игра искам да врътна ама време дали ще имам .... :-?
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Final Fantasy VII

Най накрая намерих работеща Файнъл Фентъзи 7 за пс1 и се захванах усърдно с играта. Вначалото беше интересна - до гърменето на първия реактор и малко след това . В момента съм на 60тия етаж в офиса на Шинра и единственото нещо което ме кара да продължа да играя е да разбера какво кара хората да мислят играта за велика , аз в момента дои не я намирам за добра :-? просто ми е безинтересна. Саундтрака имам чувството че съм го слушал някъде и ми е адски познат , но не ми харесва въобще. Обстановката съкс . А най ме дразни вида на повечето гадове и хора , сякаш за замислени да са смешни и тъпи , да не говорим за "машините". Бойната система ми хареса , но почти никога немога да ударя гада който искам защото от бързото движение на камерата немога да разбера на коя страна трябва да натисна кръстачката че да мръдна курсора , но с това се свиква. Графично съм чувал че играта е била най добрата през времето си , но на мен ми прилича на 3д геройче ходещо върху картинка . Все пак играта е стара и това няма значение , стига да беше интересна . Няма да давам оценка , ще поиграя още малко , може пък да ми се промени мнението .

А и защо в началото трябва да се прави Облачко на жена ( защо героите нямат усти ? ) , достатъчно си докарва на гей ( в играта ) те и рокля му слагат - тва е гавра :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Mdam
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdamпреди 11 години

какво кара хората да мислят играта за велика
Ми сигурно щото са ревали на 5-полигонната смърт на определена героиня. Или поне тъй разправят, аз лично не съм имал възможност да се пробвам, при положение, че в момента играта се намира оригинална за 80 долара и нагоре. :lol:
Но без съмнение всеки момент ще дойде FF гвардията да защити честта й...
Графично съм чувал че играта е била най добрата през времето си
Обаче във времето, когато 3D-то неизменно изглеждаше смехотворно в сравнение с 2D. А 2D бекграундите са си кажи-речи стандарт за PS1.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 11 години

ЗаГ и Мдам, просто не сте играли играта, когато е трябвало. Така да се каже, липсва ви 1997-а в гейм-културата. На ФФ7 като игра, която навремето е разчитала на революционна графика, сега не може да й се погледне по същия начин. :roll:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 11 години

Аз затова си и разпродадох старите конзоли. Квото съм играл-играл. Дори и най-големите игри погледнати през призмата на настоящето изглеждат вехти. Геймплея е важен - да , но успешните геймплейни формули са претворявани и копирани толкова много през годините, че оригиналните им родители ми се виждат изтъркани.
Графиката я търпя само когато арта е кадърен.
Има и геймъри с ретродуша :) аз явно не съм от тях.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 11 години

За мен, първата Contra, SOR2, SOR3, Zelda:OOT, SEGA Rally и ShenMue си остават "неизтъркваеми" класики завинаги. 8)

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

king_of_the_universe написа:ЗаГ и Мдам, просто не сте играли играта, когато е трябвало. Така да се каже, липсва ви 1997-а в гейм-културата. На ФФ7 като игра, която навремето е разчитала на революционна графика, сега не може да й се погледне по същия начин. :roll:
Не , графиката не е проблем , никога не съм подминавал добра игра заради графиката и. Но ме дразни самия арт на героите ( и липсата на устите им ) и гадовете . А историята за момента плачевна . Графично за 3дто разбирам да е грозничко , няма проблем , ама защо 2дто трябва да е така - фф тактикс излиза малко преди фф7 (може да греша) а графиката е мноооого ама много по хубава , в фф7 дори маиите изглеждат някак пластмасови , но пак казвам ако историята и атмосферата бяха интригуващи това нямаше да е от значение . Като мина Шинра ще се разбере дали ще цъкам нататък :-)
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 11 години

Ти си още много в началото. Мини първия диск и друга песен ще пееш :D

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Ще послушам съвета ти , току виж се повтори историята с Хало. А играта колко диска е че аз имам 3 а един приятел ми казва че са 4 ?
Изображение

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 11 години

Май са 4.

knarfiol
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение knarfiolпреди 11 години

3 са.
FF VIII и IX са на 4!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 11 години

Аз я изиграх преди 4-5 месеца и ми хареса невероятно много.Толкова ме погълна ,че друго не бях играл докато не я свърша.Играта си е супер класика.Дори ми е в top 5 .Въпрос на вкус де ,все ще се намери някой да не я хареса,ти(тоест и двамата) беше казвал ,че и mgs-тата не те кефят :wink:

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 11 години

The Demon написа:Ти си още много в началото. Мини първия диск и друга песен ще пееш :D
Zag, и аз ще те посъветвам същото като The Domon :wink: . Първите впечатления не бива да се пренебрегват (да спомена ли още веднъж, че първият път когато видях Клауд в играта ми заприлича на Попай моряка? ) , но цялостното изживяване на една игра е много по-различно. Особено щом става дума за JRPG-тата, където никога не знаеш какво те очаква зад следващия "ъгъл".
ЗаГ и Мдам, просто не сте играли играта, когато е трябвало.
Не винаги е така. Аз я играх през 2005 и това не ми попречи да я смятам за легендарен колос и абсолютна революция в гейм индустрията. Номерът е да забравиш за лъскавите шутъри на настоящето и да се потопиш в магията на миналото.
Но без съмнение всеки момент ще дойде FF гвардията да защити честта й...
Без съмнение ще се появиш и ти да говориш куп глупости за поредната игра, която така и не си играл :lol: .
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 11 години

king_of_the_universe написа:[...] игра, която навремето е разчитала на революционна графика, сега не може да й се погледне по същия начин. :roll:
Единственото революционно нещо беше маркетинговата кампания, благодарение на която, милиони хора по света взеха да играят ролеви игри :-)
king_of_the_universe написа:
ZaG написа:Графично за 3дто разбирам да е грозничко , няма проблем , ама защо 2дто трябва да е така - фф тактикс излиза малко преди фф7 (може да греша) а графиката е мноооого ама много по хубава , в фф7 дори маиите изглеждат някак пластмасови , но пак казвам ако историята и атмосферата бяха интригуващи това нямаше да е от значение . Като мина Шинра ще се разбере дали ще цъкам нататък :-)
За ФФТ грешиш. За история и атмосфера - всеки сам си преценява.
Навремето историята изглеждаше толкова впечатляваща, заради похватите използвани за разказването и. Но в днешно време, те са преексплоатирани до такава степен, че биха засрамили дори синия таралеж.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Да вярно е че и мгс не ми хареаса , но това сигурно се дължи че я играх около 1 час. Някой път може да се върна към нея .
Та имам един въпрос , сега съм на някакво стълбище в сградата на Шинра , почва от 60тия етаж и нагоре няма как да се излезе от стълбището , та качвам си се аз нагоре и изведнъж излизат някакви гадове , ама са много силни и ме избиват с няколко удара , а и няма каде да вдигам левел - на 60ти етаж няма гадове , назад ли трябва да се връщам или по това стълбище е правилния път ?
Изображение

Потребителски аватар
Mdam
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Mdamпреди 11 години

Не знам за FFVII, но Chrono Trigger си радваше предостатъчно както 95-та, така и 2005-та. И все още никоя игра не е успяла да я наподоби успешно откъм геймплей (за разлика от FF-тата, които се постараха да втръснат с концепцията си).
Специално за вездесъщата гейм култура (и бахура) от 97-ма, определено не смятам, че притежанието на PC вместо PS1 ме е ощетило по някакъв начин, камо ли пък графично. Не забравяй, че през 96-97 излязоха и: Jedi Knight, Duke Nukem 3D, Quake, Quake 2, Mario 64, Tomb Raider и т.н. На фона на тези заглавия визията на FF7 хич не ми се струва "революционна", освен с грозотията на персонажите на фона на 2D събратята им (не тези в старите FF-та обаче - те все си бяха гъз). Little Big Adventure 1 и 2 (съответно от 94 и 97) според мен имаха далеч по-сполучливо приложение на стилизирани нискодетайлни 3D персонажи в изометричен 2D/3D свят. И като игрова концепция бяха далеч по-революционни, но да не задълбаваме.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 11 години

Mdam написа:Не знам за FFVII, но Chrono Trigger си радваше предостатъчно както 95-та, така и 2005-та. И все още никоя игра не е успяла да я наподоби успешно откъм геймплей (за разлика от FF-тата, които се постараха да втръснат с концепцията си).
Специално за вездесъщата гейм култура (и бахура) от 97-ма, определено не смятам, че притежанието на PC вместо PS1 ме е ощетило по някакъв начин, камо ли пък графично. Не забравяй, че през 96-97 излязоха и: Jedi Knight, Duke Nukem 3D, Quake, Quake 2, Mario 64, Tomb Raider и т.н. На фона на тези заглавия визията на FF7 хич не ми се струва "революционна", освен с грозотията на персонажите на фона на 2D събратята им (не тези в старите FF-та обаче - те все си бяха гъз). Little Big Adventure 1 и 2 (съответно от 94 и 97) според мен имаха далеч по-сполучливо приложение на стилизирани нискодетайлни 3D персонажи в изометричен 2D/3D свят. И като игрова концепция бяха далеч по-революционни, но да не задълбаваме.
Кроно Тригърът е двуизмерна и като такава, няма как да не е винаги
актуална. Всички 3Д-та, посочени от теб, сега няма как да им се кефиш на графиката. Според мен Валкирията (за Плей 1)е чудесен приемник на Тригъра откъм геймплей.

Май просто имаме различни вкусове. Литъл Биг Ъдвенчъра ми се видя тотален шит навремето, отчасти заради геймплея, отчасти заради гротескния арт. Цели 5 кинта съм се ръсил за пиратката, деа. :evil:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра която си играл

Мнение hellfireпреди 10 години

Final Fantasy VII (PS)
Нямаше как да изляза от този пленяващ свят преди да съм преиграл оригинала. Изключително интересно ми беше, че открих множество нови неща, които не бях осъзнал преди 3 години, когато я играх за първи път. Задължителна за всеки РПГ фен! Надявам се някой ден това да стане реалност :
Изображение
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Коя е последната добра игра която си играл

Мнение samfisher5преди 10 години

Хах,каква случайност-и аэ това играх запоследно(или по-точно изиграх).Невероятно заглавие,най-доброто ФФ,което съм играл.Разкошна визия,музика;пленяващ сюжет(който все пак НЕ е ЧАК толкова заплетен и сложен,колкото се пише,но си е феноменален ),геймплеят също е доста добре замислен-материите са една от най-готините хрумки в JRPG-тата изобщо,сайдкуестовете и миниигрите също са мега зарибяващи и интересни(Chocobo Breeding :? ) и т.н.Това,което според мен е ненадминато е не толкова сюжетът,а светът на играта-толкова пленяващ и дишащ свят рядко може да се намери в игра-просто те вкарва в собствените си проблеми и не те пуска дори след като вече си завършил играта.Финалът пък според мен е повече от невероятен-оставя те сам да тълкуваш случилото се и като цяло ,колкото и отворен да е,те удовлетворява и не оставаш разочарован.Изобщо ФФ7 си е вечна класика,на която,за разлика от други заглавия,годинките не й пречат и ще кефи сигурно и след още 10 години.
Оценка,ако изобщо е нужна:10/10 от гледна точка на времето когато е излезнала и 9.5/10 от днешна гледна точка. :D
бтв иска ми се да напиша ревю,но май няма къде да се постне(изобщо за какво беше махнат разделът Ревюта :blue: )

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 0 госта