Portal 2

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Portal 2

Мнение Jim Raynorпреди 8 години

Защо у Форумо няма епични крясъци на радост?

Portal 2 обявен за PC и 360, ще включва Online Co-Op

http://kotaku.com/5486758/portal-2-adds ... characters

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Кратки новини

Мнение cainпреди 8 години

По-добрият screenshot
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 години

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

http://gameinformer.com/mag/portal2.aspx

EDIT:
VALVE ANNOUNCES MAKING GAMES IS HARD

June 9, 2010 -- Aperture Science, doing business as Aperture Laboratories LLC, in partnership with Valve today announced the successful completion of an ethics-review-panel-supervised release date restructuring process. Portal 2, the sequel to the ground-breaking title that earned over 30 Game of the Year awards despite missing its original ship date, is now targeted for a 2011 release.

Representatives from both companies acknowledged that public safety concerns factored into the decision. They went on to say that even though Portal 2 will arrive slightly later than planned, all life on earth won't instantaneously stop as every molecule in your body explodes at the speed of light, which is what would happen should a rip ever appear in the fabric of Valve Time.

"Also, the game will be even better," they added, missing an historic opportunity to create the first product delay press release to mention that a product is being delayed to make it worse.

To ask questions about how close we all came to dying, or to ask futile questions about the previously announced E3 ***PORTAL-2-THEMED-FOR-GOD'S SAKE*** surprise or, less futilely, to schedule an appointment to attend a Portal 2 screening at the Valve booth during E3, please contact Valve's delegate to the EU's Valve Time Studies Group, Doug Lombardi.
2011, освен това E3 изненадата е свързана не с Episode 3, не с DNF, а с Portal 2 :lol:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

E3 2010

Мнение vvarpпреди 8 години

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Portal 2

Мнение Jim Raynorпреди 7 години

TGL: Is this the definitive Valve experience? Is this the best thing you’ve ever done?

Chet Faliszek: In terms of single player experience, it’s absolutely the best. In terms of co-op, I’m going to say it’s a tie with the Left 4 Dead series. Left 4 Dead is near to my heart. The Single player is so dense in Portal 2. It’s the best.
Цялото интервю. Сериозни заявки. Много съм любопитен дали ще успеят да преодолеят типичното за повечето пъзели със специфичен gimmick "претъркване" на механиката около четвъртия, петия час, когато или самият принцип започва да омръзва, или пъзелите стават откровени извращения. Първата част нямаше време да стигне до този момент.

Засега от всичко покрай играта лъха адски много чар и наистина очаквам с огромно нетърпение.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 7 години

И аз имам подобни опасения и това още от момента, в който обявиха, че този път ще бъде цяла игра, а не Arcade такава. Че в наши дни тея пъзелите или остават еднакви до края или стават толкова екзотични след средата, че започваш да не намираш решенията.

Но така, то не остава много време, ще почакаме и ще видим.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

Цяла игра е малко силно казано. По едно време разправяха, че сингълът ще е поне два пъти по-дълъг от първия Portal, но в действителност говорим за +50% (обща продължителност към 7 часа). Ко-оп кампанията и тя била толкова.

Явно основните неща, с които ще бъде запомнено заглавието са cross-platform мултито и бъзиците на Гейб:
Изображение
(от PC изданието)
Имаше и някакъв фалшив брояч на Steam миналата седмица :-)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 7 години

Падна ми в ръчичките, ше й скъсам порталите
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

В Метакритик user review-тата я наказват жестоко.

На Valve им се размина за шапките в TF2, но конзолни надписи, Day 1 DLC + умишлено отлагане на играта, за да може маса народ да купи картофени игри за 60 камъка,и разреваха верните PC nerds. Добре ще е да обявят HL3 скоро :lol:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

"Картофени игри за 60 камъка", а именно? (просто ми е интересно какво имаш предвид :) )
И какво ДЛЦ има обявено :О
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 7 години

Jim Raynor написа:В Метакритик user review-тата я наказват жестоко.
Но пък професионалните ревюта са точно в обратната посока.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Все някъде трябва да отиват парите от Steam. :wink:
Dragon Age 2 също и раздадоха девятки.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

epedos написа:"Картофени игри за 60 камъка", а именно? (просто ми е интересно какво имаш предвид :) )
И какво ДЛЦ има обявено :О
"Фалшивия таймер", за който варп говори, беше пуснат с идеята, че колкото повече се играят игрите от т.нар Potato Sack, толкова по-бързо ще излезе Portal 2. Цялата работа се оказа ташак.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Тоя Гейб ми се вижда яко противна натура...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 7 години

Ще отслабне като Питър Джаксън и ще стане пич. Стига с килата да не смъкне и креативност.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 7 години

Въпреки креативността си, играта остава стерилна от към геймплей и лично за мен си е заглавие за запълване на времето.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 7 години

Понапреднах и аз по сингъл плейър кампанията (предпоследен чаптър съм) и определено съм доволен. Чисто като геймплей не е мръднала наникъде - все така жълт/син портал, натискане на бутони и скок, но от друга страна пъзелите са доста идейни и разчупени спрямо напълно затворените на първата част.

Мен и историята ме кефи засега, дублажа на GLaDOS и Wheatley е направо съвършен и някак много ми допълва играта.

Coop режима му минах първата серия тестове също и там кефа много зависи от това доколко ти е добър партньора. Аз играех с човек, който има идея от нещата, но само до там и беше доста неприятно преживяване.

Като цяло ако трябваше да платя $60/129лв за нея щеше наистина много да ме боли. До средата на Chapter 8 (от общо 9) на сингъла ми отне около 4 часа предвид, че бая се полутах по някой пъзели. За coop-а нищо не мога да кажа, рано ми е още, но като като цяло пакета няма да предложи много часове.

Това, което е минус на играта е, че след като веднъж решиш някой пъзел няма никаква тръпка да го минеш отново и подозирам, че надали бих седнал да я играя втори път след като я мина.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 7 години

Jim Raynor написа: да купи картофени игри за 60 камъка,и разреваха верните PC nerds. Добре ще е да обявят HL3 скоро :lol:
Half Life 3? След като се знае че епизодите заместват hl3?
Картофени игри?

Изобщо wtf dude :blue:
PC mustard race

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

cain написа: Half Life 3? След като се знае че епизодите заместват hl3?
Гейб и други вицове разправяше тогава, например:
"With a considerably larger team Half-Life 2 took us six years to develop, so we thought if we were going to continue our trend with Half-Life 3 we would basically ship after we had all retired. We're trying to come up with a better way of getting more timely updates to our customers and also come up with something that didn't have the complexities. Projects increased logarithmically with how much we tried to do, so if you tried to put twice as much content or technology into a box it ends up taking you four times the amount of work, right, and so we're trying to figure out a better solution."
Ако 4 години от Episode 2 са "timely", може следващия път да пробват с 5-6 минутни shorts направо, току виж успеят да изкарват през две.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 години

cain написа:Най-накрая се наканих да изиграя Портал 2, просто шедьовър, няма какво толкова да се каже.
Без грам cutscenes само с монолозите и диалозите на GladOS, Wheatley и Cave Johnson (разбира се и левъл дизайна и препратките към Black Mesa)
са създали атмосфера по-плътна от повечето от игрите днес. Особено Wheatley е безподобен дебил :lol:
За атмосферата съм напълно съгласен, но очаквах повече. Доста на сигурно са играли с геймплея и макар да имаше интересни пъзели, нямаше размаха на втория Халф примерно. Co-op кампанията е дори по-скромна и единствено закачките и шепа по-интересни пъзели разведряват обстановката от монотонния дизайн на лабораториите.

Играта продаде стабилно и се надявам в третата част да се превърне в пълнокръвно приключение - а защо не и засечка с Гордън и компания :lol:

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 0 госта