Tactics Ogre: Let Us Cling Together

It only does 8071A06.
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Мнение vvarpпреди 8 години

Римейк на Tactics Ogre :inlove:
+ Мацуно, Минагауа, Йошида, Сакимото
+ излиза през ноември в Япония

Представяне във Famitsu:
Изображение
Изображение Изображение Изображение
Изображение

Превод | Скрийнове

http://www.square-enix.co.jp/tacticsogre/
http://www.tacticsogregame.com/

PR за Северна Америка:
THE TRUE VISION IS FINALLY REALIZED; SQUARE ENIX ANNOUNCES
TACTICS OGRE: LET US CLING TOGETHER
Dream Team of Developers Reunites to Bring the Beloved Strategy RPG to the PSP System

LOS ANGELES (July 21, 2010) – Square Enix, Inc., the publisher of SQUARE ENIX® interactive entertainment products in North America, announced today the upcoming release of TACTICS OGRE™: Let Us Cling Together™, a PSP® (PlayStation® Portable) system reinvention of the strategy RPG. The timing of the release will be announced at a future date.

TACTICS OGRE is one of the most beloved strategy RPG titles of all time, with the game being the only one to place in the Japanese gaming magazine Weekly Famitsu’s “Top 20 games voted by readers” for 14 years running.

Having also worked on such hit titles as FINAL FANTASY TACTICS®, VAGRANT STORY® and FINAL FANTASY® XII, key members of the original TACTICS OGRE development team have reformed to deliver the ultimate version of this definitive strategy RPG experience. Hiroshi Minagawa (Director), Akihiko Yoshida (Character Design), Yasumi Matsuno (Game Design), Hitoshi Sakimoto and Masaharu Iwata (Composers) are pleased to return to TACTICS OGRE and to revitalize their masterpiece for a new format and era – created with the simple idea – “how TACTICS OGRE would be if it was developed and played now.”

TACTICS OGRE: Let Us Cling Together, is being reborn from the ground up, with reworked visuals and effects, a re-arranged soundtrack by the original composers, new character growth mechanics and a new Wheel of Fortune system that adds even more replay value to the game.

For more information about TACTICS OGRE please visit the official website at http://www.tacticsogregame.com.

Story:

Long ago, Power was everything. It was a time called Xytegenia, where metal, and evil that was enshrouded in darkness was in control.

Features:

• From the creators of FINAL FANTASY TACTICS, VAGRANT STORY and FINAL FANTASY XII. The original TACTICS OGRE development team reform to revitalize their iconic title.
• Tactical, turn-based battles are brought to life with stunning graphics, sounds and animation.
• New 3D maps that enhance the concept of height and improved battle engine, offering more compelling and realistic battles than ever before.
• Uncover the truth in a gripping tale of intrigue, betrayal and heroism.
• Near-endless customization and hundreds of abilities to choose from.
• New characters not included in the original game
• New Battle Skill ability, adds to the range of play beyond Magic and Special abilities
• New graphics, music, gameplay and much more make this the definitive version of TACTICS OGRE.
• New and improved visuals that create a TACTICS OGRE experience with more detail than ever before.
• Re-arranged soundtrack from the original composers including 15 new compositions.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

Мнение king_of_the_universeпреди 8 години

vvarp написа:
  • Римейк на Tactics Ogre :inlove:
    + Мацуно, Минагауа, Йошида, Сакимото

"The PSP remake has a new character, Raveness Loscaerion, and a new fully-loaded battle system. Other features include new skills, classes, and character side stories. Battles are bigger too with 12 party members versus 18 enemies. The original game’s largest battles were 10 on 10 fights."

:inlove: :pls: :inlove:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Tactics Ogre

Мнение king_of_the_universeпреди 8 години

Между другото, това Фамитцу излезе днес. :roll:

Графиката засега не мога да коментирам, защото шотовете са почти 1:1 с оригиналната игра. Играта е същата, но се надявам на бонус-данджън(и), повечко нови класове герои, нови противници и друго бонус-съдържание.

Иначе сравнително скоро излезе Дисгаеа 2 за ПСП, която е фрашкана с екстри и спокойно може да подгрее публиката за Огрето. :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 8 години

Disgaea 2 за PSP е направо претъпкана с екстри, аз чак се изненадах от това колко много неща можеш да правиш в тази игра.

Инак ново Tactics Orge е направо невероятна новина, аз навремето след като изиграх Final Fantasy Tactics (която ме зариби в жанра) веднага разтърсих за подобни игри и попаднах на нея - игрицата се оказа изключително добра!

Тея шотове сега не са много добри наистина и играта ми се струва 1:1 с оригинала (с widescreen поддръжка очевидно), но дори и така да е пак си е яко и ще се играе!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 8 години

Изображение
Не е порт и не вярвам да са ползвали всички спрайтове наготово. Освежили са героите, теренът е полигонален, илюстрациите са нови. Целта им явно е била да прилича максимално на оригинала.

Ама графиката е последното нещо, което би трябвало да ни интересува в едно SRPG. Стига разбира се да не е като покъртително грозните (re)remakes на Fire Emblem за DS.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 години

Update:

Нов клас герои: Rogue. Нещо като тийф. :roll:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 7 години

king_of_the_universe написа:Днес е Денят на Тактикс Огрето. Не очаквам големи промени, но съм се наточил за повече и по-мащабни битки.
Гледам, ще пускат допълнителни мисии за безплатен download:
http://www.square-enix.co.jp/tacticsogre/dlc/index.html

+ 13 минути gameplay @ 4gamer.net

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:Гледам, ще пускат допълнителни мисии за безплатен download:
http://www.square-enix.co.jp/tacticsogre/dlc/index.html
Това е чудесна новина! :pls: Първата мисия е планирана за 1.12.2010. Явно СЕ дават на най-големите Огре-изроди 2-3 седмици да опапат играта с кориците. Е, на мен основната игра ще ми отнеме поне месец, може и два.
Първите ми впечатления са: старата графика, по-живописен интерфейс, по-красив арт на героите. Дори диалогът в началото май е 1:1 със старата версия. Още не съм задълбал сериозно в геймплея.

Играта ще има и лимитид едишън с уникален арт на корицата:

http://store.jp.square-enix.com/detail/SE-E0039

Играта+саундтрака+Таро карти + плейт с оригиналната картинка на играта. Ама е скъп...Около 120-ина долара май излиза. По-скоро бих ръснал 20-ина долара за гайдбука.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 7 години

Верно, че ще излезе скъпо, но от друга страна пък edition-а изглежда наистина изключително як, точно като за истинските ценители!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Втори впечатления:

Акихико Йошида ни най-малко не е изрод в арта! И хюмъни, и монстъри впечатляват с уникален арт. Бекграундът на нивата е май наистина в 3Д.

Уийл ъв Фейт улеснява битките, но може и хич да не се използва. Явно така Огрето е направено по-достъпно, без да се разделя на досадни степени на трудност.

Вдигането на нивата на даден герой вдига нивата на класа, който използва докато вдига нивата. Така дори някой да пукне безвъзвратно, от магазина може да се наеме за работна ръка герой в същата професия на същото ниво, което е много умно измислено.

Арчърите са все още машини срещу уизърдите и уичовете, терър найтовете малко са ги разнообразили. Играта зарибява много яко, макар и да съм играл два тактикса, по няколко пъти. :pls:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Еха, чудесно звучи, явно ще трябва да избърша PSP-то от прахта и да отделя нужното време на новия Tactics Ogre.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Засега не съм открил начин за бързо левъл-ап, както тренинга в старото Огре или триковете във ФФТ. Много мъчно се вдигат нива на нова, отключена професия. Не знам как се появяват, но подозирам, че трябва да убиеш или присъединиш към партито враг с новата професия. За вдигането на нивата на новите професии: те започват от 1-во ниво, а враговете на рендъм битките са на нивото или на едно ниво под нивото на героя с най-високото ниво в партито. Това означава, че ако вкарам герой на първо ниво на новата професия, той/тя се превръща в лесна плячка. Противодействие на това? Засега съм открил само едно: да дам новата професия на герой с научени скилове, буустващи НР-то.

Екипирането на героите също зависи от нивото на професията - не мога да дам на някой новак броня 7 левъл примерно. Различните професии и дори различните герои повишават различни показатели, различно. Някои скилове са общи за различни класове герои, но се научават на различно ниво на съответната професия. Това дава възможност за бърникане на микро ниво. Понякога натаманяването на героите ми отнема маса време.

Рандъм битките засега са с парти от 6, стори-дривън битките понякога са епоси с около 10-12 парчета.

След някои битки най-ненадейно ти се отрязва пътя назад (към магазина и към рандъм битки), докато не минеш следващата битка. Ако си се надценил преди това и с триста зора си минал предходната битка, ако нямаш надежден сейв преди нея, може и да изгориш дори ако използваш Колелото на съдбата.

Новото Огре е тоталната мания. :smug:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

След поне 30-ина часа геймплей мога да кажа най-отговорно, че първоначалното ми впечатление се потвърди: римейкнатото Огре е ФФТ на квадрат: по-трудно, повече герои за присъединяване, взимането на решения променя ситуацията до такава степен, че прави преиграването наложително, монстърите и те могат да минават през "професии" и т.н. "Кросването" на умения, което улесняваше до голяма степен ФФТ, тук го няма. Няма го и неограниченото преминаване от професия в професия, поне в началото. :-)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хехехе, само ни зарибяваш тука... супер-много ми се играе вече, но на английски ще излезе след маса ти време.

Как мислиш, дали ще мога да се оправя с японската версия?

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:Как мислиш, дали ще мога да се оправя с японската версия?
https://spreadsheets.google.com/ccc?key ... 4_wC#gid=8 :wink:

Явно нови професии се левел-апват най-лесно ако цялото ти парти в рендъм бой е с ниски нива. Ако имам дори един пергишин с левъл 15 примерно, враговете ще са 15-14 левъл. В римейка наистина НЯМА опция за тренировка извън рендъм битките. :roll:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

В Европа картите са preorder bonus. Ама как да поръча човек предварително, като не се знае с какъв фърм ще е :roll:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

king_of_the_universe написа:Новото Огре е тоталната мания. :smug:
Не че някога е имало съмнение, но Куестаджиите направо са се раздали :bow: А. О. Смит също е надминал себе си с англоезичната локализация.

Само цялата работа с инсталацията не ми стана много ясна. От една страна уж е 300 MB, но в действителност заема към 700, че и 20 минутна. От друга, не виждам особена разлика в бързината, след като и без нея играта лети. Ама в крайна сметка, при наличието на десетки часове gameplay, няма как да не се наваксат и тези минути.

Съжалявам единствено, че в момента нямам възможност да се посветя на Огрето, ама само да наближи някой отпускарски сезон...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:
king_of_the_universe написа:Новото Огре е тоталната мания. :smug:
Не че някога е имало съмнение, но Куестаджиите направо са се раздали :bow:
Събирането на всички герои накуп (и класове герои) е хипер гъзарията в римейка, май. :D Въпреки че е направено максимално достъпно (телепортиране из сценариотата), пак си е достатъчно голяма времегубка. А и после ако решиш да развиеш най-кефещите герои... Аз още я играя... :roll:

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Re: Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Мнение vsvпреди 7 години

Такъв тип игрици ти скапват батерията за отрицателно време, голяма зарибявка са.

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Re: Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Мнение vsvпреди 7 години

Ще ме извинявате за тъпия въпрос, но за какво служеха жълтите стрелкичи след всеки ход?

Edit: разбрах за какво са, то като прегледаш надълго и нашироко книжката не боляло :D .

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост