Baldur's Gate

Glorious master race.
Отговори
Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Baldur's Gate

Мнение no.cow.levelпреди 7 години

Countdown таймер на http://www.baldursgate.com/ !
Интересно, какво ли ще бъде обявено...

The Escapist: The Baldur's Gate Countdown Begins!

Изображение

@TrentOster:
- Given the point and click nature of BG, we won't be supporting controllers. Pointer devices only
- it will be better. We've got the code to rework the UI and rendering (re: vs Widescreen mod)
- 100% chance of new voice actors for new characters
- We're going to fix the broken bits. (re: Multiplayer)
- We're 2D isometric all the way
- There will be two games. Baldur's Gate: Enhanced Edition and Baldur's Gate II: Enhanced Edition (includes Throne of Bhaal expansion)
- Infinity Enhanced is based off the latest Throne of Bhall codebase
- Screenshots & other platforms: Same time, next week
- Beamdog exclusive on PC (uses Beamdog client, not Steam/Origin/GOG/etc).
- We're using the 2nd Edition D&D rules.
- Mods both current and future are important. More to come.
- Beamdog exclusive. As for other platforms, tune is same time next week hopefully with 100% less explosions
- Baldur's Gate Enhanced Edition will include the Tales of the Sword Coast Expansion
- Baldur's Gate Enhanced Edition is going to have new content for the game you love, made by some of the original team members
http://www.joystiq.com/2012/03/15/baldu ... is-summer/
Update: Beamdog reps tell us that the team at Overhaul is adding "new, original content" to the original game to make up the Enhanced Edition. "This is the Enhanced Edition, it's not a repackage. We have the original source code and are doing a significant update." He also confirms that no platforms have been announced just yet.
Update 2: A Beamdog rep also confirms that the company is self-publishing. Though he wouldn't go into detail regarding the new content, he says that "it's being lovingly crafted in the spirit of the original with the help of some of the original developers." Additionally, Cameron Tofer and Trent Oster have been working on the project ("planning and organizing") for "over a year now." We'll also hear more soon, as the team is planning "regular announcements every week with more details."
Последна промяна от vvarp на 17 мар 2012, 13:10, променено общо 1 път.
Причина: инфо

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

Мнение Jeruпреди 7 години

Сииииилно се съмнявам да е пълнокръвно продължение, а не порт, извращение за телефон или нещо друго.

Но ако се окаже BG3... :axe:
Изображение

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 7 години

Като я гледам тая картинка, по-скоро ми се струва някакво порт изпражнение, или по-скоро шибана аркейд игра, която струва 1200 MSP в Live. :crazy:
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Ботьо, "тая картинка" е оригиналното BG лого и е идеално за задействане на носталгия във феновете и е едно от малкото неща в момента, които ми дават някаква надежда, че няма да обявят мобайл изпражнение (при все, че вероятността за такова е огромна).
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Бе не виждам защо да не обявят тройка. Все едно ще има под 1М преордъра...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Oт една страна съм почти сугурен, че ще е някаква чекия, но от друга...

Подобна игра наистина може да продаде много и без да е Diablo-like. Dragon Age беше прицелена точно в същата oldschool аудитория, в която би било прицелено и едно евентуално продължение на BG и в резултат от това продаде около 4млн. копия на 3-те платформи, +още почти 1млн. от Awakening.

Неискам да се надъхвам за да не остана разочарован, но...
Изображение

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Тръпна в очакване и си инсталирам BG2. :)

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 7 години

В най-добрия случай ще е HD колекция.
Много силно се съмнявам да е истинско продължение :( .
BG2 ми е любимото fantasy RPG и съм доста развълнуван все пак.
Jaheira: Nature, take the life she gave! :> BOW

Един от най-великите моменти в гейминга ми беше когато четях долината на мразовития вятър и циклих BG2 по-цяла нощ. Та една вечер си ходех в няква горичка и срещнах Drizzt do'urden,Wulfgar,Bruenor,Guenhwyvar цялото парти в ИГРАТА!!! Просто немога да го опиша с думи как се бях почувствал направо си бях в техния свят с двата крака 8) .
Имам и шот записан на диск който ми е мега ценен трябва да изровя диска и да го постна :yes: .
Иначе R.A. Salvatore РУУУУУУУУУУУУУУУУЛЗ!!!
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

20 минути! И аз всъщност не залагам много на BG3, но ми е много интересно какво ще обявят. :)

Are you sure you want to quit? Boo is going to miss you!
@TrentOster
#diablo does it again. Jumping the announcement line ahead of #baldursgate Just like in 1999.
Хаха

EDIT: Явно е enhanced edition.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Нещо като римейк, ама не точно?

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic

Не се знае много точно какво ще представлява. Ще е на същия енджин обаче (доколкото разбрах), което все пак ме радва. Ще има и ново съдържание от хората, работили по оригиналите.

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Baldur's Gate

Мнение Okamijitsuпреди 7 години

Намерих си епичния диск с шотовете :inlove: :

Изображение

Изображение

Епик хироус ис епик :yes: .

Иначе новината е окей радвам се. Оригиналното балдърсче с нови куестове никак зле не звучи.
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 7 години

Чудесна новина, аз срам не срам да си призная не съм играл BG, така че това е добра възможност да поправя грешката :)
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

cain написа:Чудесна новина, аз срам не срам да си призная не съм играл BG, така че това е добра възможност да поправя грешката :)
И аз се червя тук, но аз РПГта почти никакви не съм играл...
Diablo 2, Vampire: The Masquerade и Mass Effect 1 - това ми е опита в жанра, доколкото се сещам. Демон Солса го лигавих 2 часа, скоро ще го почна наново. Срам...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Аз пък го играх след двойката и ми се стори ужасна тояга - 90% от времето обикаляш еднообразни поляни и трепеш трите вида гада които ги населяват. Все пак за времето си беше революция - огромен свят, удобен интерфейс отизометрична перспектива кояйто позволяваше да управляваш цялата група като стратегия в реално време, и много персонажи които да набираш и с които да си разменяш, макар и само 2-3 реплики.
Последна промяна от RRSunknown на 19 мар 2012, 17:33, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз пък съм го изигравал поне 2 пъти след като съм изигравал 2-ката и продължава да ми се вижда изключителен. :-) Със сигурност е фактор, че и първите ми изигравания са били преди да изиграя втората част, но... да го наречеш "ужасна тояга" е просто нелепо.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз пък 3 пъти съм го играл и това няма нищо общо с определението ми. Просто за времето си била номер едно , пионер в жанра но е остаряла зле за разлика от двойката.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Да, остаряла е по-зле от двойката, но това не я прави "ужасна тояга" в нито една вселена. Иначе ти разбрах мисълта.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е сторила му се е ужасна тояга, не е казал че безусловно и непременно Е такава. Спокоен долу, плаж :D
Calm down, beach

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Основния проблем който ме дразнеше (извън интерфейса и патфайндинга ) беше че максималния кап на опита беше 8-9 ниво по AD&D системата, то практически нямаш почти никакъв избор какво да правиш в битка (защото класовете за много обаче в ниските левъли са практически едни и същи ) - чак на края на играта (а играта е адски дълга) ти се отварят малко повече магии и битките стават по-разчупени с магове и групички. Пак по тази причина няма и нищо особено или уникално в предметите и оръжията - +1/+2 предмети без никакви уникални като в двойката.
Това Биваре много добре са го осъзналии че скученее и затова на двойката ПОЧВАШ на 9 ниво и растеш - съответно и разнообразието е десетки пъти по-голямо.

Дотогава ти стига да държиш 5 човека с лък , един корав боец да върви отпред и общо взето всичко изчезва още като го видиш. Враговете бяха три вида - коболди, гноли и скелети. И естествено разни бандюги. Клериците са остро безполезни - едно че магиите им за лечение на ниско ниво са прекалено слаби и две че никой от противниците не ти инфликтва нямкакви специални проклятие или умение така че да бъфиш с неутрализации. Магьосниците са далеч по полезни но факта че имаш по 2-3 каста на Файърбал преди да се налага да спиш, а вразите идват на талази леко го обезмисля предвид че стрелците правеха същото.

Повечето територии в играта бяха - зелена поляна, с гора - 90% от играта се развива на открито тип Обливиъна без дънджъните. Ето картата - всяка от зоните с надпис се обикаля за по час някъде.
http://mikesrpgcenter.com/bgate/swordcoast.gif

Геймплея е следния - влизаш в някаква зоничка (те съм 40 такива и големшки) и почва да разкриваш фог оф уор отляво надясно до края на картата, после малко надолу минаваш и се връщаш наляво - действие тип четка на бояджия , като по- пътя изтребваш противници. Куести чак толкова нямаше - повечето от играта е експлорване.

Всичко това се променя остро в последната четвърт от играта когато влизаш ОГРОМНИЯ град от заглавието където те зариват с куести, приказки и играта става ебахти и яката. Това също Биоваре много добре са го осъзнали защото в двойката ПОЧВАШ в подобен град с подобна схема за нещата които правиш там. Ето карта - и да всяко нещо с надпис може да се посещава
http://by-chgu.ru/wp-content/uploads/20 ... s_Gate.gif

Сюжета - клише в по-голямата си част, почва доста ударно и интересно - в по-голямата част на играта докато грухаш не се развива а накрая в градът вече става интересно - както казах в последната една четвърт.

Персонажите - ей това беше най-голямото достойнство на играта. Всеки от спътниците си имаше уникален портрет, характер, мотив за присъидиняване и разбира се мнение по важните въпроси. За разлика от Мас Ефектските си побратими които мълчат като гъби докато само ти говориш в Балдурса не се свеняха да ти опонират и дори да ти теглят една майна , а персонажи които не се понасяха стигаха до бой. Имаше и други врътки - някои от персонажите идваха само в комплект - Съпруг и Съпруга, Магьосника и Помощника му, Вещицата и Стражника и. Тъй като персонажите бяха към 15 а партито от 6 човека заедно с главния имаше доста чесане на главата докато си избереш кого да водиш със себе си.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 0 госта