Shin Megami Tensei III: Nocturne

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Shin Megami Tensei III: Nocturne

Мнение king_of_the_universeпреди 13 години

b081 написа:Добра среща, и аз да се включа в дискусията най-накрая :-)

Shin Megami Tensei: Nocturne (или Lucifer's Call в Европа) - доста интересна, но и доста крайна :-( И само осем умения звучи като... "само осем умения" :-( като се откажеш от някое после няма връщане назад.
Играта е интересна точно защото е крайна: там всичко буквално и преносно е ъндърграунд.

В Шина дори и назобан да си:

ако не си с правилния Магатама,
врагът ще +censored!+ твойта мама!! :stupid:

Коментар за новата Ys - малко са се поизложили, защото ми изглежда недовършена.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 13 години

Най-накрая завърши Shin Megami Tensei: Nocturne. Нечовешка игра! За жалост, избрах един от най-тъпите възможни end-инга. Докато разбера колко голямо значение има Reason-а... че даже нямах и финална битка...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа: За жалост, избрах един от най-тъпите възможни end-инга. Докато разбера колко голямо значение има Reason-а... че даже нямах и финална битка...
Беше предупреден! :roll:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

king_of_the_universe написа:
Jeru написа: За жалост, избрах един от най-тъпите възможни end-инга. Докато разбера колко голямо значение има Reason-а... че даже нямах и финална битка...
Е чак предупреден... :roll:
От 6 възможни еnd-инга да наслуча на най-куция. Бахти...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа:
king_of_the_universe написа:
Е чак предупреден... :roll:
От 6 възможни еnd-инга да наслуча на най-куция. Бахти...
Ми като планираше да я минеш по най-скръндзливия откъм продължителност на геймплея начин, много ясно, че играта ще те накаже! :cool:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Това, че не съм решил да изтискам и последната минутка възможен геймплей, не означава, че съм решил да го карам скръндзливо. И аз съм се мотал до 4-ти левъл Кalpa и въобще не ми пречеше да изкарам и петия, но просто МРАЗЯ момента в конзолните ролеви игри, в които трябва да се въртя в кръг на едно място за да се чекна с random encounter гадини, за да вдигна левъл и да мога да се чекна с еди кой си секретен бос.
btw аз съм 99% сигурен ако си бях минал 5th Kalpa-та и бях продължил директно към Tower of Kagatsuchi-то щях да се оправя с Lucifer и без излишно помпане на героите, а само като си карам по път. Аз в Tower of Kagatsuchi-то не съм умрял нито веднъж, а през босовете просто минавах! Просто се наплаших от 65000 health-а на Луцифер и реших, че няма да успея без да се грухам, ама май не е така... както и да е. Запазил съм си сейва преди да вляза в Tower-а, така че мога да и отделя още десетина часа и за true demon ending-а.

btw защо само аз и ти обсъждаме? Няма ли някой друг да се включи? b081 къде изчезна?

EDIT:
И btw от 6-те end-инга, 5 (без true demon) са с абсолютно еднаква продължителност. Проблема е, че аз не се ориентирах към никой Reason и всеки път бях на различна страна, затова и Kagutsuchi-то ме изпъди и ми каза, че съм нямал душа! :( hlip hlip

Потребителски аватар
b081
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение b081преди 13 години

Nocturne-а го борих преди време, но, за съжаление, го поизоставих. Сега напредвам с Digital Devil Saga-та, че скоро ще пристигне втората част :-)

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Diablosпреди 13 години

Тоз Nocturne като е толкова добър можете ли да го качите някъде да го дръпна :wink: Че нещо съм се зарибил на RPG-та в момента ( поне до рилииза на Resident Evil 4 и Soul Calibur 3 де :treva: ) Тогава ще се включа в коментарите и аз :P

BAU

П.С. Бааааа... Как ше го забавят тоз Kingdom Hearts 2 пак ве ... Е нищо , тамън ще имам време да си изиграя повече неща докато излезе :P Щот излезе ли зарязвам всички други игри (освен евентуално ако има нов Final :P ) и я мятам нея :D
Keep an open mind.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Diablos, дай account някъде (без data.bg) и ще ти го кача.

niki_im
Square
Square

Мнение niki_imпреди 13 години

Отскоро играя Shin Megami Tensei: Nocturne и стигнах до първата Cathedral of Shadows, но не ми дава такава опция да си регистрирам демоните. По-нататък ли ще стане или нещо трябва да направя?

Потребителски аватар
KhAOS
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение KhAOSпреди 12 години

Rinaldo написа:Shin Megami Tensei - Luciffer Call 9/10 - мега яка
И аз съм на нея. Кефи ме атмосферата. Малко съм зациклил на едно място обаче. :(

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 12 години

Rinaldo успя ли да убиеш скелета от Shin Megami Tensei? Ако не си добре дошъл в клуба :lol:

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 12 години

The Demon написа:Rinaldo успя ли да убиеш скелета от Shin Megami Tensei? Ако не си добре дошъл в клуба :lol:
аз съм малко след огнения скелет, не съм играл тази седмица иначе , но препдолагам говориш за друг скелет... щото съм в началото мисля.. дето трябва да събирам свещниците.. на 25-6 левел съм мисля....

Кhaos пусни тема в геймс хелп с обяснение къде си зациклил и аз бях зациклил на едно място но на моткане по картата се оправих..

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 12 години

Rinaldo написа: Shin Megami Tensei - Luciffer Call 9/10 - мега яка
:yes:

Едно от най-здравите RPG-та за PS2 и една от най-яките игри за конзолата изобщо!
Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 години

The Demon написа:Пфуу... аз съм си по порода геймър-мазохист, така че фрустирането не ме плаши. Хилядите псувни които е отнесла Shin Megami Tensei поредицата, вече са ме закалили към такива неща.
Играл съм само две игри от поредицата Shin Megami Tensei, като съм завършвал само тройката. Разните Persona, Devil Summoner и пр. производни не се броят, защото са самостоятелни поредици.

Трудността на SMTIII е по-скоро нормална. Освен това в играта няма каквито и да било механични пречки и пропуски в баланса, така че няма и "фрустриране". Затова не си спомням да съм имал ядове, изключвайки първия fiend, добавен в Maniax изданието. Мачкаше ме за 3-4 хода, бях 11 или 12 ниво. Въпреки че съм прекалено hardcore, че да grind-вам, няколко десетки срещи с Game Over екрана ме принудиха да кача още двайсетина нива. И съответно да го разгромя в един ход.

От там насетне едва ли съм мяркал Game Over екран повече от 9-10 пъти, като се има предвид, че дори минах през светлоносеца (баш ултимативния бос) още първия път. Друг е въпросът, че го точих над час, заради отношението ми към grinding-а.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

Мнение The Demonпреди 9 години

Всъщност имах предвид последните две Person-и. Имаше моменти в които направо ме изкарваха извън релси. Заради накъсаните сейвове, като загубиш един час игра, заради някоя нелепа смърт... Какво да кажа, болката е голяма. :roll: Най-вече от това, че трябва да повтаряш битките отново и отново, а те в повечето случаи са еднакви (заради задължителното целене в слабите места). Персоните са труднички и смея да твърдя, че в P3 FES (незнам за оригинала) имаше небалансирани моменти. Малко и то към финала, но все пак това да разчиташ изцяло на чист късмет си е малко гадничко. Вярно че от вторият или третият път, нещата могат да тръгнат в твоя полза и да победиш, но просто не обичам когато не ти се дава никакъв шанс и трябва да гриндваш. Но пък от друга страна като се поизпотиш малко, победата накрая е по-сладка. Останали са ми невероятни спомени и от двете Персони. За трите от главаната серия (Shin Megami Tensei),... пробвал съм ги помалко, но все още не съм задълбавал. Подозирам, че и там е бая трудничко.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 9 години

Persona 4 специално не е кой знае колко трудна. На фона на повечето нови игри - да, предизвикателна е. Няма нужда и от кой знае какъв грайнд.
Третата част (на Persona) беше по-тегава заради това, че нямаш пълен контрол над партито, но и тя на фона на Nocturne/Lucifer's Call е по-поносима.
DDS-овете пък също са добре балансирани. Отново - има тегави моменти, но точно толкова, колкото е необходимо.
Въпросният SMT III вече е значително по-хардкор. Не знам за старите две SMT-та, но Lucifer's Call-а си е сравнително тегав за мен.

Но и той не може да се мери с Breath of Fire: Dragon Quarter, която според мен е едно от най-трудните RPG-ите излизали последните десетина години (не съм тествал Baroque де). Но там е и малко безумно де, защото вероятноста при първото изиграване да не се преебеш, така че да трябва да започнеш играта от начало, не е особено голяма.
Изображение

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 9 години

SMT III не е за хора със слаби сърца. Съсипа ми нервната система на времето. Интересно ми е Strange Journey с какво ниво на трудност ще е.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 9 години

Дам, Шин-Мегамитата са по-трудни от Персоните, май. Нокчърнът още ми държи влага(екстра-битките). Трудността на БоФ4 е най-извъртяна, защото изисква светкавично приключване на битките. Това е една от малкото ролевки, в които шматкането за допълнителни битки води до смърт. :lol:

БТВ, който има Плей 3 и е фен на особено трудните екшън-ролевки, да грабва Диймънс Соулс. Това е единствената игра, която ме кара да съжалявам, че нямам Плей 3.

Demone, има голяма разлика между трудни за превъртане и трудни за понасяне ролки. Шедоу Меднес за Плей 1 е пример за ролка от втория тип. Ефи-фантазията също. :-)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 години

The Demon написа:За трите от главаната серия (Shin Megami Tensei),... пробвал съм ги помалко, но все още не съм задълбавал. Подозирам, че и там е бая трудничко.
Ако бях на тебе, щях да поправя големия пропуск и да изиграя SMTIII, вместо да си губя времето с работи като Ephemeral Fantasia, Final Fantasy XI, че и XII щом толкова не ти харесва :-) Не е като да съм играл хиляди RPGs, но SMTIII е единствената, в която с кеф и постоянство съм минавал през всеки дънджън, мини игра, бос и най вече през допълнителните такива. Само имай предвид, че заглавието е времеемко и не е от тия дето се прекъсват преди да си видял ултимативния бос и/или финалните надписи.
Jim Raynor написа:SMT III не е за хора със слаби сърца. Съсипа ми нервната система на времето.
Man up.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 0 госта