Adventures & Interactive Drama

Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Мнение vvarp2 месеца

The Medium не изглежда зле, дело на създателите на Observer и Blair Witch '19, с музика от А. Ямаока и явни сходства с работите на Бекшински.

4 мин. демо

Анонс

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Re: Adventures & Interactive Drama

Мнение The Demon2 месеца

Определено. Не само изглежда добре, но и най-много ми грабна вниманието от представянето на Майкрософт. Дано излезе някаква класика, стискам палци да излезе някакъв модерен Silent Hill или нещо такова.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Re: Adventures & Interactive Drama

Мнение The Demon1 месец

Врътнах Detroit Beyond Human и съм доста впечатлен. Даже вече съм на към края на второто изиграване, понеже не ми хареса финала който постигнах. :D Какво да кажа, още в Heavy Rain и Beyond Two Souls за PS3, графиката беше топ. Тук 7 години по-късно е още по-подобрена разбира се. Реалистични лица и изражения, модели и моушън кепчър, кътсцени, декори - едно от най-добрите в момента, ако не и най-доброто. Разбира се, техническите постиженията нямаше да са достатъчни сами по себе си, ако не беше на добро ниво и останалата част. Това може би е най-сложната и най-разчленена откъм възможности и ситуации игра на студиото. Топ графика всички очакват от Quantic Dream, но по-разчупеният сюжет ме изненада приятно. От едно превъртане можеш да не видиш горе долу половината, че и повече неща. По подобие на предните игри като Heavy Rain, играеш с няколко различни персонажа и сцените с тях се редуват една след друга като във филм. Това което направи играта интересна е, че играчът поема ролята на 3 героя, като и тримата са андроиди. Още от подзаглавието на играта "Become Human", става ясно че тези андроиди ще станат като хора и какъв по-добър начин от това, истински човек, да управлява действията и решенията им? :) В същото време почти всички останали персонажи в историята на тези 3 андроида са хора. Един вид, създателите вкарват играча в главата на андроидите и ги карат да взимат решение от страната на машина. Това мен лично много ме обърка в началото, защото не знаех кое е правилно и кое лошо. Като машина ли да играя, която изпълнява човешките команди или да съм андроид с човешко мислене. Ролплейването е трудно! :lol: В цялата тая обърквация, допълнително налива масло в огъня и това че различните герои които управляваш се сблъскват един с друг и имат различни цели... Един работи за хората, друг е срещу тях и се опитва да оцелее...Кой е прав, кой е крив... До последно не знаех на коя страна да застана, бяха ми интересни всички и симпатизирах на каузата им. Просто ако се поставя на страната на хората, мен лично ще ме е страх от машини които могат да мислят и имат собствен разум. Ако в бъдеще наистина има андроиди които да извършват досадните работи за хората, ще ми се просто да изпълняват команди, не да станат хора... В тази история има всякакви видове андроиди. :) Както андроидите са интересни, всички герои хора , които се намесват в историята са уникално направени. Диалозите също са много добре написани и при второто изиграване се усетих, че някои сцени са ми приятни за слушане отново и отново. Повечето сцени и разговори със стария инспектор от полицията са култови и той ми стана един от любимите герои . Раздали са се максимално, в опита си да го направят като холивудски блокбъстър филм. Но определено това което ще ми остана в главата е, самото чувство което ти докарва играта. Някакси те провокира и дори те изненадва в това какви избори правиш. Имаш чувството че научаваш нови неща за себе си, след всеки тежък избор който правиш. Което малко плаши, защото човек си мисли че се познава перфектно, но реално не се е сблъсквал с такива неща. :lol:

В геймплейно отношение и възможности отново нямам забележки. Първият път играта се играе без да можеш да преиграваш чаптърите, после се отключва възможност да се пускаш където си поискаш и да тестваш разни работи. Имаше едни списания които са разхвърляни по нивата, които ми бяха много интересни за четене. Четеш статии за този свят от бъдещето, който са създали в Quantic Dream. Например това че са позволили във футболното първенство по 3ма андроида на отбор и различни мнения на специалисти, дали това разваля играта или я подобрява и прави по-интересна. Или пък това че хората почват да предпочитат андроид за интимен партньор и все по малко се хващат с реален човек. Как това ще се отрази на бъдещето. :D Голямата безработица за по-бедните която ще настъпи... Или пък дали някой ден ще има андроид за президент... всякакви такива.

Играх го на PC и ако някой се чуди как е тази версия, мога да потвърдя че е перфектна. Нямах нито един проблем, играта е оптимизирана максимално, все едно играеш на конзола. Яко е да видиш оптималното на модерните технологии, направено с максимален бюджет. В същото време осъзнаваш, че тая графика няма как да е стандарт за бъдещето. Не е проблема толкова в хардуера, колкото това, че не всички фирми имат бюджета да изкарат такава игра. Дори да имат таланта. Графиката на тази игра ще си изглежда супер и за вбъдеще и няма да остарее в следващите 5 години със сигурност. Тонове перфектни анимации и човешки модели има в нея и всичко това в реално време. Нещо брутално. :)

Кой е онлайн