Nintendo goes mobile

Going third party since 1889.
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Nintendo goes mobile

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

"Nintendo, together with DeNA, will jointly develop a new membership service, which encompasses the existing Nintendo 3DS, Wii U, the new hardware with a brand new concept NX, smart devices and PCs."

Да са живи и здрави. С толкова конзоли в продажба нищо хардуерно от Нинтендо не би ме развълнувало в следващите 2-3 години.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Re: Нинтендо 任天堂

Мнение Delegatпреди 4 години

Не се знае, може да измъкнат някой нов заек от шапката :) Лично за мен концепцията на WiiU работи перфектно и смятам, че Нинтендо ще се откажат от хандхелд пазара (както и Сони направиха) в бъдеще за да се фокусират повече върху новият хардуеър.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:Не се знае, може да измъкнат някой нов заек от шапката :) Лично за мен концепцията на WiiU работи перфектно и смятам, че Нинтендо ще се откажат от хандхелд пазара (както и Сони направиха) в бъдеще за да се фокусират повече върху новият хардуеър.
Клъцването на Плейстейшън Мобайл никак не е синоним на отказ на Сони от хендхелд пазара. Нито Сони, нито Нинти са балъци да се отказват от общата медна пита, която си поделят, недопускайки някой по-сериозно да се навре сред тях. Притежанието на 3ДС-а не изключва Витата и обратно. Да не говорим, че през 2014-а Сони на моменти не насмогваше на търсенето не само на Плей 4, но и на Витата.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 4 години

Успехите на mobile секторът са факт, но добрите продажби на домашните конзоли от новото поколение показват, че hardcore gaming-ът е ниша, която все още я има. Опариха се Нинтендо, тъй като голяма част от притежателите на Wii и DS (по-casual аудиторията) преминаха към таблети и телефони. Но хардкор нишата (която не е малка, нито пък с тънки портфейли) иска повече от това, което се предлага на iOS или Android. За Сони не зная, но Нинтендо вярвам, че няма да се откажат от хандхелд пазара. Тъпърва тези дни ще се изпишат анализи от хора, които разбират от гейминг и tech сектора, но засега това, което чета е, че Нинтендо искат да влезнат в mobile сферата по нов и интересен начин с нов бизнес модел, който по-скоро ще е в допълнение към хендхелд конзолите си. Може би леки игри тип Nintendo Land ще са на iOS, а ААА загалвията ще са на собствен хардуер - нещо такова си го представям. Още не съм гледал дори пресконференцията, но до тук с това впечатление оставам.

[edit]

Ето линк за презентацията. Сега я гледам

https://www.youtube.com/watch?v=rNi6ZbMKh_w

А относно бъдещия хардуер и унифицирането на хендхелд и хоум конзолите като хардуер и архитектура, ето една прекрасна статия на Digital Foundry от преди два месеца:

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... -behind-it

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Колкото РС Мастърд Рейса отказа хората от големите конзоли, толкова и телефоните и таблетите ще ги откажат от хендхелдите. :) Да видим какво ще курдисат Нинти на тезгяха.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Не съм убеден, че Нинтендо вече има нужните ресурси да се бори на два фронта и същевременно да разработва игрици за мобилните платформи. Просто ми се вижда по-вероятно след като изтече живота на 3DS-а да се съсредоточат повече върху бъдещата си домашна конзола и да зарежат хандхелд пазара. Още повече, че МS нямат желание да се намесват в него, а Сони след провала на Витата едва ли ще се занимават повече.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Всичко това, което Нинтендо обяви вчера е като допълнение към работата, която правят. Те все така ще поддържат конзолите си. Работата им с DeNA е в допълнение към основната стратегия, за което ще използват ресурсите на DeNA. Именно за да покажат това, те обявиха толкова рано NX системата (това беше казана директно на конференцията).

Препоръчвам ви да чуете цялата конференция, където много детайлни Нинтендо обясняват защо и как се стига до тази нова стратегия. Изключително ясни са като послание и разбират какво правят.

Има и един 20-минутен видео подкаст на все така добрите GameXplain, но той е правен веднага след първите анонси и липсва част от информацията.

Пазар за handheld конзола има. И ако Сони наистина се отказват от нова Вита, то за Нинтендо ще е голям автогол да се откажат да бъдат единствените играчи в тази ниша.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:Не съм убеден, че Нинтендо вече има нужните ресурси да се бори на два фронта и същевременно да разработва игрици за мобилните платформи. Просто ми се вижда по-вероятно след като изтече живота на 3DS-а да се съсредоточат повече върху бъдещата си домашна конзола и да зарежат хандхелд пазара. Още повече, че МS нямат желание да се намесват в него, а Сони след провала на Витата едва ли ще се занимават повече.
1. Нинтендо имат ресурсите (виж им финансовите резултати през последните години) да обединят всичко-в-едно, което явно и ще направят.

2. Витата бе провал, вече не е. Виж й лайн-апа за 2015-а, виж и финансовите резултати за миналата година. Всъщност анализаторите отбелязват, че Витата е почнала да се възстановява още през 2013-а, така че слуховете за смъртта на Витата са силно преувеличени мокри сънища. :D Сони много правилно според мен се отказват от андроид шитните - нека си останат на телефоните и таблетите, да не ни занимават с тях на Витата.

3. Къде е логиката, ако все пак всички останали се откажат вкупом от хендхелда, Нинти също да се отказват, ами не да монополизират пазара, който хич не е малък? :) Хеле, пък да вземат да не пуснат наследник на 3ДС-а, който все още се разграбва масово.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Който е играл някога сериозно игри, никога няма да се задоволи да играе игри на телефон. Аз съм пробвал разни неща на андроид. Има наистина доста прилични игри, но не мога да свикна с виртуалните бутони по екрана. Ужасно е. :) Пробвах да вържа PS3 pad безжично и работи доста добре на някои игри които стават с контролер. Но не мога да си представя как някой си слага телефона или таблета в скута и вади PS3 пад в автобуса, влака или метрото. :)

Цялата идея на хендхелд гейминга е всичко да ти е удобно, просто да го извадиш и да почнеш да играеш. Да има истински бутони, да е отделно от там където ти звънят, пращат съобщения и те е страх че ще ти свърши батерията за някое важно обаждане. Така че 100% ще има такива конзоли поне още 5-10 години или още едно поколение. За след това не мога да прогнозирам, защото прекалено бързо се менят нещата в индустията и технологиите като цяло. Накратко Ниндендо няма да се откажат от него в близко бъдеще. :)

Витата и на мен не ми изглежда да е толкова зле напоследък. Но не знам дали е истина това дето чета в wiki-то че са продали само 5 милиона. Срещу 50 за 3ds наистина е слабо. :)

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Всъщност почти всичкият труд ще е от страна на DeNA, те само ще ползват IP-тата на Нинтендо. Единственото леко притеснително нещо, че е че уговорките как ще делят парите са малко във въздуха. Вместо Нинтендо да купуват 10% от DeNA, да я бяха купили цялата за по-сигурно. Но скоро ще видим как ще заработи финансовата част в сделката. :)

DeNA искат да правят хитови игри за мобилните платформи. Искат да направят новото Candy Crush (100 милиона daily active users). Това са големи амбиции. И всичко това ще е една огромна реклама и exposure за Нинтендо. Нинтедно няма как да загуби от това, а само да печели. :) Ето още една статия:

http://mynintendonews.com/2015/03/17/de ... t-devices/

The Demon написа:Който е играл някога сериозно игри, никога няма да се задоволи да играе игри на телефон.
Amen! :yes:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:Витата и на мен не ми изглежда да е толкова зле напоследък. Но не знам дали е истина това дето чета в wiki-то че са продали само 5 милиона. Срещу 50 за 3ds наистина е слабо. :)
Слабо е, но мърда и напоследък се раздвижва, което е далеч от мъртво. Знаем, че Витата тръгна много зле: почти нямаше игри за нея, а и успоредно с нея продаваха и далеч по-достъпното ПСП. Витата е продала общо не по-малко от 8 милиона, защото 5-те са от Япония и САЩ: 3 и нещо от Япония и 2 и малко от САЩ. В Европа Витата е продала малко повече от САЩ (липсата на ключалка я виждам като главен фактор за нелошите продажби въпреки мизерния софтуеър, излизащ в Европа) и имаме и регион Rest of the World, където грубо Витата шитва милион и нещо. На фона на 3ДС-а цифрите са наистина смехотворни, но напоследък Витата почна добре да се пласира в Япония, примерно в новогодишната седмица:

New 3DS LL – 76,439 (105,947)
PlayStation Vita – 56,700 (42,405)
PlayStation 4 – 42,216 (33,150)
New 3DS – 40,338 (49,503)
Wii U – 30,031 (43,950)
3DS LL – 19,096 (25,653)
PlayStation 3 – 17,867 (12,578)
3DS – 17,293 (15,171)

Тъй като темата е за Нинтендо, пак да кажа, че с тия продажби на 3ДС - всичките му версии, Нинтендо трябва да са хептен малоумни да не пуснат наследник на 3ДС-а. Колкото до предимствата на хендхелда пред телефонните простотии, дори няма нужда да ги коментираме, както и няма да коментираме колко много повече се цъкат разните простотийки на мобилни, отколкото истинските игри на хендхелди. :D
Ju1968 написа:DeNA искат да правят хитови игри за мобилните платформи. Искат да направят новото Candy Crush (100 милиона daily active users). Това са големи амбиции. И всичко това ще е една огромна реклама и exposure за Нинтендо. Нинтедно няма как да загуби от това, а само да печели. :)
Гарантирано ще прилапат основния си пазар - японския, този път откъм малки, надявам се поне донякъде увлекателни мобилни игрици. Впрочем игриците няма нужда дори да са добри: няколко скина с героите на Нинти и ДеНА ще почнат да принтират йени. Едит: тъкмо сега и видях, че точно това коментират:
bringing Nintendo IP to mobile is a licence to print money

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

E то в Япония Витата никога не е спирала да бъде популярна, проблема е в останалия свят и в липсата на качествени ексклузиви.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:E то в Япония Витата никога не е спирала да бъде популярна, проблема е в останалия свят и в липсата на качествени ексклузиви.
Честно казано, и аз сравнително доскоро мислех, че това е проблем, но вече смятам, че това е преодоляно. Сега има и разнообразие, има и ексклузиви. Виж примерно издадените в САЩ игрици за Витата: http://www.play-asia.com/paOS-14-71-1ab ... tml#fc=v:4 Забележи и прилично изгодните цени, за разлика от скъпарския софтуеър на Нинти.

Не виждам и проблем да се импортват японски версии на повечето жанрове, може би само с изключение на ролевките и графичните романи всичко останало е играемо и за неяпонисти. Проблемът е, че останалият свят все още мисли, че за Вита няма достатъчно качествени заглавия, което просто не е така. :wink:

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Нова информация.

Игрите за мобилни устройства и ПЦ ще се правят от Нинтендо in-house. DeNA ще участва в "the server-oriented part of the project", според интервю с Iwata. За сега приоритетът на Миамото е само Wii U.

http://mynintendonews.com/2015/03/18/ni ... ot-mobile/

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

king_of_the_universe написа:
Delegat написа:E то в Япония Витата никога не е спирала да бъде популярна, проблема е в останалия свят и в липсата на качествени ексклузиви.
Честно казано, и аз сравнително доскоро мислех, че това е проблем, но вече смятам, че това е преодоляно. Сега има и разнообразие, има и ексклузиви. Виж примерно издадените в САЩ игрици за Витата: http://www.play-asia.com/paOS-14-71-1ab ... tml#fc=v:4 Забележи и прилично изгодните цени, за разлика от скъпарския софтуеър на Нинти.

Не виждам и проблем да се импортват японски версии на повечето жанрове, може би само с изключение на ролевките и графичните романи всичко останало е играемо и за неяпонисти. Проблемът е, че останалият свят все още мисли, че за Вита няма достатъчно качествени заглавия, което просто не е така. :wink:
Повече от половината игри в тоя списък са портове, за останалите на никой не му пука. Нов ексклузиви почти няма, само индита.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:Повече от половината игри в тоя списък са портове, за останалите на никой не му пука. Нов ексклузиви почти няма, само индита.
Не, бе, всичко, което не е на Нинти-конзола, е или порт, или инди, и за всичко, което не е свързано с Нинти - на никой не му пука. Познах, нали? :lol: Няма да си правя труда да ти доказвам кое е ексклузив и кое не е инди или порт, защото ако се интересуваш (което явно не е така), сам ще си го намериш като информация (както и как самите Нинти смело портват). За теб са достатъчни лозунги от типа колко са велики Нинтендо и колко са зле останалите.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Фактите са си факти, можеш да ги въртиш както си искаш, но нищо няма да се промени. Нинтендо може и да портват от време на време, особено когато пускат нов хардуеър, но не можеш да кажеш, че зарязват конзолите си.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Амиии, това не е съвсем вярно - поне не и ако гледа човек трейлъра на първото им мобилно приложение ;).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

dimitk0o
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Re: Nintendo Wii U

Мнение dimitk0oпреди 3 години

Някой дали може да ме светне как да си инстална мийтомо на андроид че ми пише че в БГ е unavailable?

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Re: Nintendo Wii U

Мнение Delegatпреди 3 години

Няма как да инсталираш нещо, което все още го няма за БГ :D

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори