Dragon Quest XI

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
stryker
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Dragon Quest XI

Мнение strykerпреди 2 години

Трейлър на Dragon Quest XI:

:inlove:
Последна промяна от vvarp на 17 дек 2016, 15:58, променено общо 1 път.
Причина: нова тема

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение The Demonпреди 2 години

Е сега ако и няма онлайн глупости и е изцяло сингъл плейър ориентирано... :heart: С герои, история, диалози и без експериментални екшън бойни системи. Това е каквото искаме, толкова ли е трудно да го разберат. :yes:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

Не е MMO, но не бих се учудил ако има онлайн аспекти в допълнение към основната кампания.

Малко gameplay от играта за PS4/Switch и тази за 3DS:

Ето как изглеждаше миналата година:
https://www.youtube.com/watch?v=FBaE0mNexTs

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Dragon Quest XI

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Изглежда блажно! :) Разпознавам професии на герои. Любопитно ми е как ще изглеждат Суич и Плей 4 версиите рамо до рамо. СЕ май няма да жертват традиционния хумор на поредицата и няма да оставят играта без оригинални герои. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Версията за Switch може да я покажат през януари. Предвид това, че DQXI върви на Unreal Engine, едва ли ще е трудно да я подкарат на ниски настройки :smug:

На второ гледане, забелязах няколко чудатости:
+ няма показани битки, което заедно с разположението на враговете по картата ме кара да мисля, че са променили бойната система
+ в gameplay-ния откъс, музиката не е симфонична, ами midi :wtf:
+ обезобразили са арта на Торияма - персонажите в CG клипа мязат на FF гейзери, което хич не се връзва с традиционния аниму стил на чудовищата. По-подходящо щеше да е нещо в този стил:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

30 мин. от играта, като за пръв път показват битки и 16-битовата версия. Продължават да крият изданието за Switch.
https://www.youtube.com/watch?v=xCQ-KHtlpOk&t=31m0s
(започва на 31:00)

PS4 изданието е с почти съвременна графика, но с анимации, филмчета и най-вече, gameplay от времето на PS2.
Бойната система, в крайна сметка, е в отделен екран, походова и практически 1:1 с тази в осмицата. Ни в клин, ни в ръкав са включили опцията за свободно обикаляне и пердашене от страна на главния бастун по време на боя. В същото време, нито партито, нито враговете могат да се движат и просто изпълняват команди :facepalm:

16-битовата версия върви заедно с изданието за 3DS, което от своя страна мяза на нов скин на Dragon Quest VIII. И точно щото е скин ми се струва най-добре от трите, след като само при него липсва противоречието между презентация и gameplay.

Като цяло, не личи да са се напънали да направят достойно продължение, ами се мъчат да експлоатират носталгията на феновете. Вместо да се занимават с 3+1 версии да бяха направили само една, ама като хората :roll:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Мдам, макар че визуално и като интерфейс изглежда читава то анимациите и битките направо ми съкрушиха мечтите за нещо съвременно :(. Явно ще се чака Ni no Kuni 2 тази година.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Аз пък се радвам на бойната система, че е традиционната. Изгъзици от сорта на ФФ13-2 и 13-3 и ФФ15 няма да мога да ги понеса психически. Нека ми експлоатират носталгията, тейк май мани! :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Там е работата, че не е традиционен боят, ами е някакъв шпагат, който обира недостатъците на старото и изплясква противоречиви и баш несъвместими realtime "екстри". Колко щеше да му е да запазят походовата формула а ла Persona 5, като просто ускорят (или направо премахнат) тромавите допълнителни екрани и си оправят камерата, анимациите и менютата?

А експлоатирането на носталгия в случая е точно изгъзък:
+ за боя вече казах
+ през цялото време пиукат някви MIDI
+ MS-DOS "стилистика" при менютата, със стени от ненужен текст
+ не на последно място, 3 половинчати версии

Да не говорим, че въпросната експлоатация е подплатена с откровен мързел и евтиния:
+ тунелен дизайн на местностите вместо реален свят за обикаляне
+ ръбави модели и дърводелски анимации, очевидно рециклирани от PS2
+ даже ползват базовите шейдъри на UE4 вместо нещо по-подходящо

Пак ще е читава ролка сигурно, със стабилни системи, но няма да е наследникът на Dragon Quest VIII, на който се надявахме. Като надеждите си бяха съвсем реалистични предвид възможностите на Square Enix и многомилиардния франчайз. Нямат оправдание. Даже хич след това, което направиха Atlus с екип от 70 човека и нишова поредица. Щото именно P5 e DQ8 на това поколение, докато DQ11 бие на DQ9 :roll:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Свикнал съм с мисълта, че втори Dragon Quest VIII в поредицата няма да има. За разлика от Атлус, които са винаги в добра спортна форма, СЕ се държат като мухи без глави и залитат в някакви непонятни крайности и откровени простотии, в стремежа си да се харесат на и аз не знам на кого точно. Осраха ФФ, поне да не сринат напълно ДК - и на толкова ще съм доволен.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Мдам, това е чистата истина - Atlus винаги са си държали на традициите и на виското качество без значение кога и как ще направят игрите си. Дори сега макар да виждам не малко неща, които можеха да са по-добре в P5 то това са все бели кахъри на фона на това, което виждаме в момента в това видео за DQ XI... но трябва все пак да имаме предвид и видимият проблем на Square Enix с изпипването на нещата и със следването на някаква посока.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Умишлено не прочетох цялото ревю, че все пак опитвам да си държа хайпа в линия, но общата оценка накрая е направо фантастична! Дано наистина това е играта, която получим... и да вземем да я получим все пак няма да е лошо :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

king_of_the_universe написа:
преди 1 година
Надеждата ми за догодина е ДК11 най-после да види бял (извъняпонски) свят. Впрочем бих я импортнал, ако реша да подмина и през 2018-а купищата ролевки за 3ДС и Вита. Май ще импортна. :D
Би трябвало да излезе до края на есента. Виж дали няма да се наложи да я вземаш повторно, защото ме съмнява да няма разни екстри и подобрения. Най-малкото, едно озвучаване и оркестрален съпровод, мисля са задължителни.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:
преди 1 година
king_of_the_universe написа:
преди 1 година
Надеждата ми за догодина е ДК11 най-после да види бял (извъняпонски) свят. Впрочем бих я импортнал, ако реша да подмина и през 2018-а купищата ролевки за 3ДС и Вита. Май ще импортна. :D
Би трябвало да излезе до края на есента. Виж дали няма да се наложи да я вземаш повторно, защото ме съмнява да няма разни екстри и подобрения. Най-малкото, едно озвучаване и оркестрален съпровод, мисля са задължителни.
Нямам угризения хубавите игри да ги вземам по 2: едно японско постно (щото е скъп лимитида) издание и по-късно едно Пал тенеке, както направих с П5. Когато заслужават - заслужават. :-)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Нашенското издание идва с немалко ъпгрейди, но явно ще е без оркестрален съпровод :smh:

LOS ANGELES (March 28, 2018) – One of the most revered role-playing game franchises of all time returns to the West with DRAGON QUEST® XI: Echoes of an Elusive Age™ coming to PlayStation®4 [...] and STEAM® on September 4.

DRAGON QUEST X tells a captivating tale of a hunted hero and is the long-awaited role-playing game from series creator Yuji Horii, character designer Akira Toriyama, and series composer Koichi Sugiyama. As the eleventh mainline entry in the critically acclaimed series, DRAGON QUEST XI is a completely standalone experience that features entirely new characters, a beautifully detailed world, finely tuned turn-based combat, and an immersive story that will appeal to longtime fans and franchise newcomers alike. After its release in Japan, DRAGON QUEST XI won multiple gaming awards and received critical praise, including PlayStation’s Platinum Prize and a perfect 40/40 score from Famitsu (Japanese publication).

In addition to delivering over 100 hours of content, the Western release of DRAGON QUEST XI will also feature several upgrades and enhancements that were not included in the Japanese release, including:

- English Voiceover
- Draconian Quest, a hard mode that offers additional challenges for more experienced players.
- Overhauled Menus & UI, with graphical enhancements and more intuitive navigation.
- Camera Mode, allowing players to take in views of the beautiful landscape, character renders and ferocious monsters in detail.
- A New Dash Function and many other system enhancements such as improved character and camera movement

Beginning today, adventurers who pre-order from the PlayStation®Store can treat themselves to the exclusive “The Legend Reborn” Theme as an instant reward, along with in-game DLC items when the game launches – check out the following link for more details.
PlayStation®Store: http://sqex.to/DQ11PSN
.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Еми, време беше! :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 година

Мен малко стерилна ми идва визуално, а и комбата ми се стори доста дървенийка. Трейлъра си е дъно като за трейлър, може и от това да съм крайно ненадъхан. Но не съм играл и нито една от поредицата. Мъчил съм 6 за СНЕС и 8 на ПС2 няколко часа. Така и не ме зарибиха.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:
преди 1 година
Мен малко стерилна ми идва визуално, а и комбата ми се стори доста дървенийка. Трейлъра си е дъно като за трейлър, може и от това да съм крайно ненадъхан. Но не съм играл и нито една от поредицата. Мъчил съм 6 за СНЕС и 8 на ПС2 няколко часа. Така и не ме зарибиха.
Знаем те, тебе, епедос. Ти си по геноцида на стада от невинни жирафоиди! :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

Абе трябва да признаем, че трейлъра е наистина здрава дъска (както повечето японски) и, че битките изглеждат доста елементарни :-D.

И аз си имам леки притеснения спрямо играта, но продължавам да тая надежди...

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост