Resident Evil 2 (2019)

It only does 8071A06.
Отговори
Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Resident Evil 2 (2019)

Мнение me3xпреди 3 години

Seems to be a few people picking up a mistranslation in our own investor report. RE2 will be a full from the ground up remake NOT a remaster
Tweet

:hype:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Resident Evil

Мнение epedosпреди 3 години

Това ще е най-великото евър. Толкова, че чак ше си го купя. <3
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 месеца

Така се прави римейк :bowily:

Raziel написа:
преди 6 месеца
[...] за Remake на RE2 съм резервиран.Много исках да върнат старата камера от първите части но явно няма да стане.Играта ще бъде с камерата от RE4 което за мене си е тъпо защото се отнема от Survicul Honor усещането.
Въпреки че не бих играл със старата камера, няма да е лошо да има режим или поне мод с по-отдалечена гледна точка.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Resident Evil RE: 2

Мнение me3xпреди 6 месеца

Според мен би се нарушила имерсията, в случай че камерата се отдалечи повече там където не е желателно. По скоро си мисля, че ще е "динамична". Ще има моменти, в които ще се приближава повече, да кажем в тесни коридори, ъгли etc, и отдалечава при по отворени пространства/помещения. Не си го преставям по друг начин, в случай че се търси оптималния ефект.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 месеца

Raziel написа:
преди 6 месеца
Добре се справиха Сони но за Remake на RE2 съм резервиран.Много исках да върнат старата камера от първите части но явно няма да стане.Играта ще бъде с камерата от RE4 което за мене си е тъпо защото се отнема от Survicul Honor усещането.
Стига бе хора... Tова е дизайн от преди 20 години, който разчиташе не на умно използване, а на спънато такова. Много ми е интересно както пост 2004 всички забравихте подигравките който си правиха вече хората с това управление дори тогава.

Разбирам хорър довода и е валиден, но той по никакъв начин не зависи еклузивно от дадена механичната част ( герой,камера, контроли). Дори модерната over the sholder камерата е в пъти по върсатайл за постигане на дори по- добър ефект, като възможности. Споменатите от me3x варианти също са възможни.

Това комбинирано с останалите геймдизайн инструменти - ресурс мениджмънт, левъл дизайн, енеми дизайн и тн - създава почти безкраен pool от възможности.
Ако искат ще е хорър, ако искат ще е шутър. Зависи на хартия както целят, а мен ми се вижда "horror"
Аз това разбирам като "римейк", модернизирана адаптация на оригиналният материал, а не претоплен геймплей от преди 20 години с лачена графика ( SotC).

Иначе се радвам, че Капком успяха за първи път от години да ми поднесът едни от най- очакваните игри на e3 в лицето на Re2 и DMC. Има хляб в старите кучета :-)

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Razielпреди 6 месеца

Не съм съгласен с тебе управлението на старште части с старата камера си беше добро.Това че някой хора немогат да свикнат с него си е техен проблем.Remake на RE2 трябваше да бъде направен както Remake на RE1. Това въобще не стара концепция.В днешно време има много малко качествени Survivul Хорър игри.Да не говориме че като пуснаха Remake на RE1 играта се прие много добре и имаше много продажби.Така че това доказва че концепцията не стара.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Resident Evil 2 (2019)

Мнение The Demonпреди 6 месеца

Управлението в римейка със фиксираната камера си е яко, но масово се определя от геймъри и модерната гейминдустрия като остаряло. Един вид, навремето конзолите били слаби и за да се създаде атмосфера, правили пререндвани фонове. Та те ако решат да правят голяма игра хит в момента, няма как да се върнат към старото управление. Макар да е и според мен по добро за хорър изживяване. При римейка го направиха защото още беше 2002ра, нищо че играта си изглежда екстра и сега. Повече никакъв шанс. Затова не се надявах, да не се разочаровам като тебе. Но да, колкото и да е прав Ники, че управлението и камерата нямат нищо общо с хоръра(което го мисля и аз. Реално е възможно да стане хорър и с ре4 камера), практиката показва друго. Има ли тази перспектива, има и много шутинг. Вървят като дупе и гащи. :) Като че ли разработчиците не могат да се стърпят да не я използват за стрелба тази перспектива. Второ отказват да направят истински Ре1-2-3 дизайн в стил метроидвания. Отключване на врати, камъни които се поставят в статуи, задействат механизми и т.н. и това е остаряло за модерната гейм индустрия. Гледането на карта, пространственото ориентиране, пестенето и правенето на патрони и лечебни предмети... Тия неща са ту мъч за днешният играч. Признавам си, изкефих се на трейлъра, но ще поизчакам преди да се хайпна много. :)

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Raziel написа:
преди 6 месеца
Не съм съгласен с тебе [...]
Вижданията ни се разминават. Лошо няма :)
За това, че R1имейка се е приел добре ти отговори Пешо, дори във вариант , че си прав ( което не смятам).
The Demon написа:
преди 6 месеца
Управлението в римейка със фиксираната камера си е яко, но масово се определя от геймъри и модерната гейминдустрия като остаряло. Един вид, навремето конзолите били слаби и за да се създаде атмосфера, правили пререндвани фонове. Та те ако решат да правят голяма игра хит в момента, няма как да се върнат към старото управление. Макар да е и според мен по добро за хорър изживяване. При римейка го направиха защото още беше 2002ра ( това е преди 16 години бел. Ники) , нищо че играта си изглежда екстра и сега.

The Demon написа:
преди 6 месеца
[...] Реално е възможно да стане хорър и с ре4 камера), практиката показва друго. Има ли тази перспектива, има и много шутинг. Вървят като дупе и гащи. :) Като че ли разработчиците не могат да се стърпят да не я използват за стрелба тази перспектива.
Точно, такова притеснение е абсолютно валидно. Да се надяваме, че няма да залитнат прекалено в тази посока, тууловете са на тяхна страна. Искам балансиран екпириънс.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Razielпреди 6 месеца

The Demon неможеш да ме убедиш че търсенето на ключове диаманти и механизми са остаряли както и камерата.Ако са остарели нека да измислят някаква нова концепция но разрабатците немогат . И Виждаме че тази жарн игри е в криза.Remakovete на crash и Spyro си ги направиха по много добър начин като запазиха старите неща и никой не скочил за това.Така че такъв Remake трябва да има и на RE2.Но от видяното шанса е малък.Изиграл съм почти всички Resident Evil игри и съм голям фен на поредицата.RE4 като игра се получи много добре но аз си искам нова игра с старата камера.Реално погледнато камерата с която ще играеме Remake на RE2 също е остаряла защото първата Resident Evil игра с тази камера е RE4 от 2004 година.И точно камерата играе много важна роля в елемента на сървайвър хоръра.Като играеш с камерата на RE4 всичко виждаш на екрана.Докато като играеш с старата камера невиждаш всичко на екрана и сървайвъл хоръра го усещаш много по реално.Така че за тези неща не сте прави.
Последна промяна от Raziel на 12 юни 2018, 19:58, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Май не си разбрал. Демонът е разочарован, че всички тези неща се считат за отживелица в днешно време. И едва ли има човек, който да не е.

За камерата, me3x е прав, че с отдалечаване няма да стане. А за да се докара алтернативна, втора камера, примерно, с филмови гледни точки, като в оригинала, си е сериозно начинание. Трябва да се ръчкат нива, врагове, направо ще стане нова игра. Та затова, дано наистина са постигнали добър баланс между хорър, камера от трето лице и филмовост. Тя ще се чуе.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 месеца

Проблема на играта е, че използват същите смачкани графични похвати и в като в 7.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 6 месеца

Седем минути offscreen геймплей от началото на играта.

!!!ВНИМАНИЕ СПОЙЛЕРИ!!!

Играта е много по кървава и брутална от оригинала! Смея да твърдя, че съспенса е дори по сериозен. А и изглежда, че се играе прекрасно!
Поклон пред Capcom. Ето така се правят римейкове, ремастъри, портарини и тн. С много мерак, любов и внимание към детайла. Пожелавам на играта да удари +10mil. Така не съм се хайпвал от сумати години

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 месеца

С два трейлъра сме рано за определяне на проблемите в същинската игра.
А със старата камера пък се понякога се получава парадокса да виждаш зад гърба ти което винаги ми е било нелепо в хорър игри. В опитите ми да играя РЕ4 най-ме стряскаха точно когато някой ме клъвнеше отзад изненадващо.
Ще го видим тоя римейк - ако запазят пъзелите бих я играл - аз на това се кефя и уви в сегашните игри пъзели няма.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

me3x написа:
преди 6 месеца
[...] Играта е много по кървава и брутална от оригинала! Смея да твърдя, че съспенса е дори по сериозен. А и изглежда, че се играе прекрасно!
Поклон пред Capcom. Ето така се правят римейкове, ремастъри, портарини и тн. С много мерак, любов и внимание към детайла. Пожелавам на играта да удари +10mil. Така не съм се хайпвал от сумати години
Тя взе, че се чу :hype:
17+ мин:
http://www.youtube.com/watch?v=vPdW-WZCnUY

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Същото видео като това отгоре, но го играе дев екип от Capcom с коментар.

-Less shooting then Re4
-Mertrovania style of gameplay
-Heavy emphasis on Item management
-Aiming at the original RE2 feeling
- and more [...]

Kакто казах, не камерата е определяща, а това което искат да постигнат директорите.
good job Capcom :yes:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

http://www.ign.com/articles/2018/06/18/ ... -different

Не че съм се надявал да видим всички сценарии отново, но "avoid a sense of repetition" e малоумно оправдание. Все пак това си е част от чара на тая игра и причина да я преиграеш няколко пъти. Да си кажат, че няма пари за повече.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 месеца

Подкрепям. Едно от най-уникалниите неща в двойката бяха 4те различни сценария, в зависимост кой от героите избереш първи. Донякъде е разбираемо че съкращават, като се има предвид колко по-трудно и скъпо го изкарват да създадеш каквото и да е с модерна визия. Мащабите на продукцията чисто концептуално намаляват за сметка на техническата част. Като геймър който играе игри от началото на 90-те, определено забелязвам тази тенденция. Стари игри имат повече съдържание в разни аспекти от нови. А едно време как наивно си мислех, че щом SNES РПГ-тата са толкова огромни и мащабни само в 3-4 мегабайта, какви ли всеобхватни неща могат да се направят на огромното пространство на компакт диска на СЕГА Сатурн и плейстейшън... Необятни вселени, не само като мащаб, а и като идеи. Но както се вика, едното за сметка на другото. Има ли голям свят страдат други работи. Да ги направят яки двата сценария, пък нека не са 4ри.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Razielпреди 5 месеца

Jim Raynor написа:
преди 5 месеца
http://www.ign.com/articles/2018/06/18/ ... -different

Не че съм се надявал да видим всички сценарии отново, но "avoid a sense of repetition" e малоумно оправдание. Все пак това си е част от чара на тая игра и причина да я преиграеш няколко пъти. Да си кажат, че няма пари за повече.
Ето това е другата лоша новина за играта.Разработват играта от много време а преспокойно могат да вкарат и 4 те сценария но не го правят за да отбият номера.Интересно ми е дали ще вкарат campaign с Ada да видиме как оцелява.За мене това е една от най големите загадки в поредицата.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 5 месеца

Маи моята година за ново PC или конзола ще е следващата впредвид заглавията към които проявявам интерес.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 1 месец

Като човек, на когото РЕ2 е в топ 5 игри за всички времена съм хайпнат да я изиграя и видя събитията по друг начин и от друга гледна точка (камера). Не мисля, че камерата определя хоръра, има как да стане дори по-яко с новата и май като никога ЩЕ стане. дей1 крю мадафака
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост